Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@
240715011526.png
220308032736.gif

„Chciałoby się znać ich nazwiska”

mm nie, 21 lipca 2024 20:48

W 161. rocznicę mordu na 50. łomżyńskich gimnazjalistach, pod pomnikiem przypominającym o tym tragicznym wydarzeniu złożono kwiaty. „To jest najtragiczniejszy epizod Powstania Styczniowego na naszej ziemi. Bestialstwo oprawców Moskali było przeokrutne” - przypomniał Józef Babiel, prezes TPZŁ, „Chciałoby się znać ich nazwiska” - dodawał.

Tydzień w pogodzie ciepły, ale nie upalny

mm pon, 22 lipca 2024 09:53

Najbliższy tydzień zacznie się od zmiany pogody. W poniedziałek przemieszczać się będzie z zachodu na wschód kraju zatoka niżowa z frontem atmosferycznym, który rozdzieli upalne powietrze zwrotnikowe na wschodzie od polarnego morskiego na zachodzie oraz przyniesie opady deszczu i burze. Będzie nieco chłodniej, temperatura wyniesie od 20°C do 27°C. W weekend ponownie powróci upalna aura.

240520101905.svg

Dwa dni z tangiem w Hali Kultury

mm pon, 22 lipca 2024 08:03

Koncert „Tango i cztery pory roku… w Buenos Aires” Andrysek Tango Quintette zakończył cykl wydarzeń festiwalu Podlasie Slow Fest by Łomża w Hali Kultury. Pod hasłem „Tango Days” odbyła się tam projekcja filmu „Ostatnie tango”, warsztaty taneczne dla początkujących i wspomniany koncert. Cieszyły się one bardzo dużym zainteresowaniem - wszystkie bezpłatne wejściówki rozeszły się błyskawicznie.

Atrakcje na wakacje w okolicach Łomży

mm pt, 22 lipca 2022 07:50

Urlopy latem dla dorosłych i odpoczynek wakacyjny dla dzieci i młodzieży to okazja, aby zobaczyć coś nowego, ciekawszego, mniej opatrzonego niż własne podwórko. Mamy nadzieję, że propozycje wyjazdów do Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie i Dworu Lutosławskich w Drozdowie, na strzelnicę w forcie carskim w Piątnicy i do wielu innych miejsc przydadzą się Czytelnikom 4lomza, kiedy w weekend odwiedzi ich rodzina lub przyjaciele z Warszawy, Bartoszyc lub nawet Jaworzna.

240717091609.gif

Wakacje marzeń o wypoczynku z rodziną

mm nie, 21 lipca 2024 10:31

Połowa lipca upalna, wakacyjna i urlopowa w Polsce oznacza szczyt sezonu turystycznego. Gdzie w tym roku najchętniej udają się łomżynianki i łomżyniacy, zdaniem specjalistów, prowadzących w Łomży biura podróży? Trzy kraje w Europie są na bezdyskusyjnym podium upodobań, aby spędzić z rodziną tydzień czy 10 dni w komfortowych warunkach i w dobrej cenie: Turcja, Grecja i Albania, zaś poza naszym kontynentem króluje na północy Afryki piękna, egzotyczna i bezpieczna Tunezja. Mieszkańcy ponad 606-letniego miasta nad Narwią preferują all inclusive i z atrakcjami dla dzieci.

Policyjny pościg pod Łomżą - w aucie mieli jechać nielegalni migranci

mm so, 20 lipca 2024 20:54

Służby szukają nielegalnych migrantów, którzy uciekli podczas próby zatrzymania.

Poszukiwacze zaginionej barki

mm so, 20 lipca 2024 10:00

Po publikacji na temat burty z drewnianej łodzi o długości ponad 6 metrów, jaką znaleźli w nurcie i brzegu nad Narwią ratownicy WOPR, opinie Czytelniczek i Czytelników są podzielone. Jedni – jak Jerzy Wnorowski – są przekonani, że kule armatnie, znajdowane na dnie rzeki od dziesiątków lat za nowym mostem, pochodzą z czasów Potopu Szwedzkiego 1655 – 1660 r. Drudzy – jak płk Ludwik Zalewski – że to niemożliwe, bo są to kule z okresu ucieczki Rosjan między 18. a 20. maja 1831 r., natomiast burta w ogóle nie musi być z Powstania Listopadowego. Trzeci – jak Sławomir Zgrzywa – zastanawia się, czy w miejscu znajdowania kul stał most, czy może był magazyn broni i amunicji.

Skąd wziąć pieniądze na już?

JJS pon, 22 lipca 2024 09:33

W obliczu nagłej potrzeby finansowej wiele osób zastanawia się, gdzie można szybko zdobyć potrzebne środki. Czy istnieje sposób na bezpieczne i szybkie pozyskanie pieniędzy bez konieczności przechodzenia przez skomplikowane procedury bankowe? Odpowiedź brzmi – tak, a jednym z rozwiązań jest Smartney!

Jak wybrać dobry fotel ergonomiczny? Na co zwrócić uwagę?

JJS so, 20 lipca 2024 12:38

Wybór ergonomicznego mebla jest kluczowy dla zdrowia i komfortu pracy. Współczesne fotele biurowe mogą być wyposażone w wiele nowoczesnych funkcji. Oto kilka aspektów, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie takiego fotela.

Bezpłatne zabiegi terapii blizn w ramach kampanii „Blizna niejedno ma imię”

mm so, 20 lipca 2024 14:16

W ramach kampanii społecznej „Blizna niejedno ma imię” osoby z bliznami mogą się zgłaszać na nieodpłatne zabiegi kosmetyczne w całej Polsce. Stosowana będzie metoda mikronakłuwania Genoscar, która w sposób spektakularny uelastycznia blizny, a z czasem powoduje ich zmniejszenie, a nawet zanikanie.

 
230324110621.gif
240704091537.gif

Ogłoszenia płatne

 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę