piątek, 21 lipca 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Liczy się wnętrze. To jak mieszkasz ma znaczenie

pt, 21 lipca 2017 15:49

Pasja, miłość do designu i chęć inspirowania innych - to powody dla których powstał sklep Zmień Swój Dom.pl. Na jego stronach można znaleźć nie tylko najmodniejsze meble i dodatki, ale również ciekawe inspiracje do tego jak urządzić wnętrze swojego domu.


Tanie kosmetyki – jak kupować? 7 skutecznych sposobów na oszczędzanie

pt, 21 lipca 2017 13:16

Krem do twarzy, tusz do rzęs, cienie do powiek, podkład, puder, korektor, szminka… a to tylko wierzchołek góry lodowej. Czy dbanie o urodę może być i łatwe, i tanie? Sprawdź, jak kupować taniej, nie tracąc na jakości. Przedstawiamy sześć sposobów na skuteczne oszczędzanie.


Zmarła Maria Babiel (+ 92)

śp. Maria Babiel (1925 - 2017)
pt, 21 lipca 2017 12:42

„Doświadczona cierpieniem, pojednana z Bogiem i ludźmi, po ziemskiej pielgrzymce trwającej 92 lata, 18. lipca 2017 roku, otoczona przez najbliższych, w blasku światłości Chrystusa z nadzieją przekroczyła próg wieczności...” - głosi nekrolog, jaki przygotowała z wiarą i żalem pogrążona w smutku rodzina. Maria Babiel zmarła w domu rodzinnym. Dziś ostatnie pożegnanie.


Wypadek na traktorze

pt, 21 lipca 2017 10:08

Podczas prac w ogrodzie kobieta spadła z ciągnika rolniczego. Do wypadku doszło wczoraj wieczorem w okolicy Drozdowa. Ranna została zabrana do szpitala. Na razie nie są znane okoliczności w jakich doszło do wypadku, ani to jakich obrażeń doznała kobieta.


Wypadł z okna

pt, 21 lipca 2017 09:39

55-letni mężczyzna wypadł z okna bloku przy ul. Długiej w Łomży. Został zabrany do szpitala, ale z pierwszych informacji wynika, że nie odniósł większych obrażeń. Policja podaje, że był trzeźwy.


„Łańcuchy światła” przed łomżyńskimi sądami

pt, 21 lipca 2017 08:35

Wczoraj Sejm większością głosów posłów PiS w ekspresowym tempie uchwalił kontrowersyjną ustawę o Sądzie Najwyższym. Według opozycji parlamentarnej, ale także wielu sędziów i prawników, umożliwi ona partii kontrolę nad sądami powszechnymi w kraju. W wielu miastach odbywają się protesty przeciwko takiemu działaniu PiS. Symbolem protestu są łańcuchy światła czyli zapalane m.in. przed sądami świeczki i znicze. Także w Łomży wczoraj pojawiły się one przed siedzibami Sądu Okręgowego przy ul. Dwornej i Sądu Rejonowego przy ul. Polowej.


Pięć pokoleń Żydów funduje pomnik Polakowi w Zbójnej

cz, 20 lipca 2017 23:25

Wielkie koło wozu, a na nim jak na łodzi ocalenia pięcioro Żydów: matka Perl, ojciec Mayer Bar Chmiel i 14-letni syn Chaim z dwójką rodzeństwa. Jest wrzesień 1939 r. Wówczas 33-letni sąsiad w Zbójnej Władysław Rosiński usilnie namawia Chmielów, aby zapakowali na wóz to, co niezbędne, i jak najszybciej uciekali z nim na stronę rosyjską. Jako Polak mógł im bezpiecznie towarzyszyć, bo inaczej los Żydów podczas przesiedlania byłby przesądzony... To wielkie koło historii, jakiej Polacy i Żydzi doświadczyli tragicznie podczas drugiej wojny światowej. - Przyjechaliśmy tu dziękować za uratowanie naszej rodziny i ludzkie istnienie rodzin: Chmiel, Odoba i Gibałka – mówiła Shoshana, wnuczka Perl i Mayera. - Pomógł im przedostać się na drugą stronę rzeki, nie chciał za to niczego...


Uwaga oszukują na policjantów z CBŚP

cz, 20 lipca 2017 17:50

W czwartek po godzinie 17. policjanci poinformowali o zgłoszonych przez mieszkańców Łomży próbach wyłudzenia pieniędzy tzw. metodą na policjanta. Podająca się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji kobieta zadzwoniła do dwóch starszych osób mówiąc im, że przetrzymywane oszczędności w bankach są zagrożone w związku z rzekomym atakiem hakerskim.


Droga przez Stare Kupiski będzie wyremontowana

Stare Kupiski - droga wojewódzka nr 645
cz, 20 lipca 2017 16:06

Prawdopodobnie po wakacjach rozpocznie się remont dalszej części drogi przez Stare Kupiski. Jesienią ubiegłego roku drogowcy wylali nowy asfaltowy dywanik na odcinku 600 metrów, a teraz Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku ogłosił przetarg na remont pozostałego 850-metrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 645 przebiegającej przez środek miejscowości.


Cena mleka przekroczyła granicę

cz, 20 lipca 2017 15:30

Średnia cena skupu mleka w regionie po raz pierwszy od czerwca 2014 roku przekroczyła granicę 1,4 zł za litr. W czerwcu 2017 roku, według wyliczeń GUS w województwie podlaskim wyniosła ona 140 zł i 51 groszy. To o blisko 2 złote więcej niż w maju i o 7,5 zł więcej niż średnia cena skupu mleka w kraju.


Bp Bronakowski: tysiące Polaków i ich rodzin cierpi przez alkohol

Ks. bp Tadeusz Bronakowski przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości
cz, 20 lipca 2017 14:14

Stwierdzenie, że w Polsce „starsi toną w morzu wódki, a dzieci i młodzież w morzu piwa”, jest w pełni adekwatne do rzeczywistości – uważa bp Tadeusz Bronakowski. Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości zwrócił się z corocznym apelem do Polaków o podjęcie dobrowolnej abstynencji w miesiącu sierpniu. W apelu podkreśla, że dążenie do trzeźwości, nie jest dążeniem do całkowitej prohibicji. „Trzeźwość oznacza sięganie po alkohol bardzo rzadko i w bardzo małych ilościach” - napisał biskup podkreślając, że „pijaństwu musimy wydać wojnę, w imię naszej przyszłości”.


Bocianów (też) wykluło się więcej

Fot. Robert Bałdyga
cz, 20 lipca 2017 13:01

Ponad 200 młodych bocianów wychowują bocianie rodziny na terenie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. To o ponad 20% więcej niż przed rokiem. Z przeprowadzonego w tym tygodniu przez pracowników Parku dorocznego liczenia młodych bocianów wynika, że najwięcej ich wykluło się w Bronowie.


Korek na drodze do Łomży

cz, 20 lipca 2017 09:42

Po kilkadziesiąt minut stoją w korkach kierowcy usiłujący dojechać do Łomży lub wyjechać z miasta drogą krajową nr 61 w kierunku Grajewa. W okolicach Marianowa i Kisielnicy od wczoraj trwa remont nawierzchni jezdni. W związku z tym z ruchu wyłączony jest jeden pas, a samochody w obie strony przepuszczane są wahadło.
Rafał Malinowski z GDDKiA w Białymstoku mówi, że to niewielki remont cząstkowy jezdni i że prace mają zostać zakończone w piątek.


17 osób zatrzymanych po bójce pod Venedą

zatrzymanie przez policjantów uczestników bójki pod Venedą. (fot. czytelnik 4lomza.pl)
cz, 20 lipca 2017 09:10

W środę wieczorem doszło do bójki pod Venedą. Policja zatrzymała 17 osób. Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży mówi, że w tym zdarzeniu uczestniczyli obcokrajowcy.


Melodia i słowa Mazurka Dąbrowskiego mają niezwykłą siłę

cz, 20 lipca 2017 08:16

Dziś, 20 lipca mija 220 lat od symbolicznej chwili, kiedy pierwszy raz publicznie zabrzmiała Pieśń Legionów Polskich we Włoszech, która 130 lat później oficjalnie stała się naszym Hymnem Narodowym. Pierwszy raz pieśń została wykonana w Reggio nell’Emilia 20 lipca 1797 roku przez samego autora - Józefa Wybickiego.


Włamał się i okradł...

śr, 19 lipca 2017 09:56

Policjanci ustalili i zatrzymali 34-letniego mieszkańca Łomży podejrzanego o kradzież z włamaniem do mieszkania na terenie miasta. Złodziej do wnętrza dostał się przez okno, po czym ukradł pieniądze w kwocie 450 zł i butlę gazową. Jak się okazało, był już wcześniej karany za tego typu przestępstwa.


Kolejne unijne miliony na łomżyńskie ulice

Planowana nowa ul. Zawadzka z nowym rondem na skrzyżowaniu z ul. Chmielną
śr, 19 lipca 2017 08:07

Ponad 30 milionów złotych otrzyma Łomża z środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na budowę i modernizację dróg. Dotacje m.in. na ul. Zawadzką i Nowogrodzką podczas wczorajszego posiedzenia przyznał Zarząd Województwa Podlaskiego. Dzielił środki na poprawę dostępności transportowej dla ośrodków subregionalnych: Łomży, Suwałk i Bielska Podlaskiego. Z 90 milionów najwięcej – blisko 2/3 kwoty przejęły Suwałki.


Strzelnica w biurowcu i budki ptaszków śpiewających

śr, 19 lipca 2017 07:51

Do realizacji Budżetu Obywatelskiego w 2018 r. Łomża podzielona została na 3 strefy. Z Centrum zgłoszono 14 projektów na prawie 1 mln 200 tys. zł. Z Łomżycy wpłynęło 13 zadań o szacowanej wartości ponad 1 mln 400 tys. zł. Z Osiedla Południe jest 10 propozycji na blisko 899 tys. zł. Daje to łącznie kwotę ok. 3 i pół miliona zł plus prawie 200 tys. zł na projekty z młodzieżowego budżetu obywatelskiego. Wiadomo, że nie wszystkie z ponad 40 zgłoszonych przez łomżyniaków pomysłów doczekają się realizacji w przyszłym roku. Tymczasem weryfikują je urzędnicy: czy dotyczą terenu miejskiego i nie kolidują z planami względem zabudowy i funkcji. Potem zagłosujemy na pomysły.


Kredyt na długi

Zestawienie miejskich kredytów i pożyczek według stanu na 30. kwietnia 2017 r.
wt, 18 lipca 2017 13:14

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej przedstawił najkorzystniejszą ofertę na udzielenie miastu Łomży 10 milionów złotych kredytu, które władze miasta chcą wydać przede wszystkim na spłatę zobowiązań z tytułu wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek. Pieniądze wraz z odsetkami miasto ma oddać w ciągu 13 lat. Koszty kredytu do 2030 roku oszacowano na ponad 2,37 mln zł.


Sanitarny odstrzał dzików także w powiecie zambrowskim

wt, 18 lipca 2017 11:44

Po Grajewie i Łomży także Powiatowy Lekarza Weterynarii w Zambrowie zarządził odstrzał sanitarny dzików. Odstrzał związany jest z rozprzestrzenianiem się afrykańskiego pomoru świń, który przenoszą dziki. W ciągu miesiąca na terenie powiaty odstrzelonych ma być 7 sztuk.


« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0