wtorek, 27 czerwca 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Zakończyła się dwudniowa wystawa w Szepietowie

pon, 26 czerwca 2017 15:20

Dobiegła końca XXIV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie. Rekordowa liczba wystawców krajowych i zagranicznych, około 1000 zwierząt hodowlanych, pokazy, konkursy, wykłady, spotkania handlowe, tłumy zwiedzających tak w dużym skrócie można opisać przebieg imprezy. Swoją obecnością na wystawie zaszczycili Krzysztof Jurgiel Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jacek Bogucki Sekretarz Stanu MRiRW oraz Mirosława Jaroszewicz-Łojewska Dyrektor Generalny MRiRW i wielu innych znamienitych gości.


Rejestracja samochodu zabytkowego - od czego zacząć?

pon, 26 czerwca 2017 14:54

W ostatnich latach zauważyć można zdecydowany wzrost zainteresowania pojazdami zabytkowymi. Ludzie przychylnym okiem patrzą na stare samochody, które są wspaniałym hobby, ale też świetną lokatą kapitału. Niektórzy po prostu lubią spędzać wolny czas na reperowaniu i odrestaurowywaniu swojego oldtimera, kiedy inni chcą po prostu zarobić. Sprawdź, czy Twoje auto ma szansę zyskać miano zabytku, a także od czego zacząć o nie starania.


Dobudowana Zawadzka poświęcona

Bp Janusz Stepnowski
pon, 26 czerwca 2017 13:45

Ma ok. 430 metrów długości i kierowcy jeżdżą nią od kilkunastu dni. Dziś dobudowany odcinek dwujezdniowej ul. Zawadzkiej od skrzyżowania z ul. Przykoszarową do Ronda Solidarności oficjalnie został otwarty i poświęcony. W uroczystości, na czasowo wyłącznej z ruchu jednej jezdni ulicy, brali udział m.in. biskup łomżyński i marszałek podlaski, dwoje posłów na Sejm, troje prezydentów Łomży i dwanaścioro miejskich radnych. Po przecięciu biało-czerwonej wstęgi nową ulicę poświęcił biskup łomżyński Janusz Stepnowski, a po kilku kolejnych przemowach jezdnię ponownie udostępniono kierowcom.


Od pioruna zapalił się dom

pon, 26 czerwca 2017 13:01

Po uderzeniu pioruna zapalił się dom w Zanklewie w gminie Wizna. Na szczęście nikomu z domowników nic sienie stało, a pożar szybko ugasili wezwani na miejsce strażacy.


W Nowogrodzie czekają na komisarza i wybory

pon, 26 czerwca 2017 11:15

Trzy tygodnie temu zmarł burmistrz Nowogrodu Józef Piątek (1956-2017). Mieszkańców gminy czekają przedterminowe wybory, których termin ma ustalić premier Beata Szydło. Póki co premier nie wyznaczyła jeszcze nawet zarządcy komisarycznego, który ma sprawować władzę w gminie do czasu rozstrzygnięcia wyborów.
- Radzę sobie jak mogę – mówi Marlena Bałazy, sekretarz gminy w Nowogrodzie.


Spółdzielcze festyny w słońcu i w deszczu

pon, 26 czerwca 2017 08:14

Koncerty, występy taneczne, pokazy sztuk walki, konkursy i wiele innych atrakcji w ramach rodzinnych festynów przygotowały na ten weekend łomżyńskie spółdzielnie. SM Perspektywa zorganizowała swą imprezę w sobotę na Skate Parku, gdzie dopisali i uczestnicy, i pogoda. Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa następnego dnia nie miała już takiego szczęścia do aury, ale i tak na terenie Parku im. Jana Pawła II bawiły się setki osób, od seniorów do małych dzieci.
– Popadało, ale słonko już wyszło, znowu jest ładnie – trzeba wyjść do ludzi, pobawić się, posłuchać muzyki, bo telewizor mi nie ucieknie! – mówi pan Janusz.


Strefa zagrożenia ASF

pt, 23 czerwca 2017 14:36

Po wczorajszym wykruciu wirusa ASF w jednym z gospodarstw we wsi Święcienin w gminie Radziłów Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski wydał specjalne zarządzenie w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatów: grajewskiego, monieckiego i łomżyńskiego. Określił w nim 3-kilometrowy wokół gospodarstwa obszar zapowietrzony i obszar zagrożony o promieniu 7 km poza obszar zapowietrzony.


Policjant to styl życia...

pt, 23 czerwca 2017 14:14

W całym kraju trwa wzmożona akcja zachęcania młodych ludzi do wstępowania w szeregi policji. Także Komenda Miejska Policji w Łomży prowadzi werbunek. W tej chwili na 221 etatów przypisanych do komendy wolnych jest 17. Przyszłych policjantów przekonuje się „prestiżem i uznaniem społecznym”, ale także pewną pracą i płacą, która wpływa na stabilność życiową, trzynastą pensją, szeregiem dodatków i prawem do emerytury już po 25 latach pracy.


XXIV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych

pt, 23 czerwca 2017 08:57

Kilkuset wystawców krajowych i zagranicznych, około 1000 zwierząt hodowlanych, dwa dni wypełnione pokazami, konkursami spotkaniami edukacyjnymi i handlowymi – tak w dużym skrócie przedstawia się program największego w północo-wschodniej Polsce wydarzenia z branży rolniczej. Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych odbędzie się 24-25 czerwca 2017 roku w Podlaskiem Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Już po raz dwudziesty czwarty hodowcy zaprezentują najlepsze zwierzęta. Wystawcy z branży rolniczej przyjadą z bogatą ofertą handlową, w której znajdują się nowinki technologiczne.


Życiowe wspomnienia i refleksje Romualda Sinoffa

Romuald Sinoff
pt, 23 czerwca 2017 08:25

– To często tragiczne wspomnienia. Przecież my żeśmy stali całą rodziną pod ścianą za ukrywanie Żydówki, z którą ożenił się jeden z wujaszków. Niemiec wyniósł nas z bratem jak kociaki, obok stała starsza siostra, mama, a cywil - tłumacz powtarzał, że jak ją znajdą, to wszyscy będą rozstrzelani. Ale nie znaleźli, przynajmniej nie wtedy... – wspomina Romuald Sinoff.
Losy rodziny, czasy swojego dzieciństwa i młodości opisał w drugim tomie wspomnień, które promował na spotkaniu autorskim w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej.
– Żeby nie wojna, to pewnie urodziłbym się w Łomży. Ale ojciec zaginął na wojnie, jak się potem okazało został zamordowany przez Sowietów i nigdy go nie widziałem, a mama uciekła do Zambrowa. Tam się urodziłem w lutym 1940 roku i tam dorastałem - opowiadał urywki rodzinnej historii.


Minister Szyszko: „Polska nie jest izolowana, wręcz odwrotnie”

Katarzyna Sobocińska z Nadleśnictwa Łomża i minister środowiska Jan Szyszko
cz, 22 czerwca 2017 21:05

„Chwała ci, lesie wieczysty, chwała chramie praojców, kolebko ludów. Cześć ci po wszelkie czasy” - takie słowa „Hymnu leśników polskich” usłyszało ponad 300 leśników w sali Centrum Kultury w Łomży na uroczystości z okazji Dnia Lasu, przypadającego w pierwszy dzień wiosny. Na przedpolu lata witał ich dyrektor Andrzej Nowak, Regionalna Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, chcący uczynić „batalię o Puszczę Białowieską Samosierrą”. Co wspólnego ma wycinka drzew w wieczystej puszczy ze straceńczą szarżą Polaków w armii okupującego Europę cesarza Napoleona, chcącego zdobyć w 1808 r. Madryt, dyrektor RDLP nie wyjaśnił. Dyrektor RDLP wręczył odznaki, a wszyscy czekali na przyjazd do Łomży ministra środowiska Jana Szyszko (PiS), wroga ekologów z Greenpeace. - Cięliśmy lasy, a jest ich więcej... – stwierdził minister w płomiennej przemowie przed udaniem się leśników na obiad. - Musimy uczyć Europę, jak z zasobów przyrody korzystać.


Dachowanie na 61

cz, 22 czerwca 2017 16:07

Prawdopodobnie jedna osoba została ranna po dachowaniu samochodu osobowego na drodze krajowej nr 61. Do wypadku doszło w okolicach wsi Górki Sypniewo między Piątnicą a Stawiskami. Na miejscu pracują służby ratunkowe, a ruch odbywa się wahadłowo.


ASF w gospodarstwie koło Radziłowa

cz, 22 czerwca 2017 15:45

W gospodarstwie rolnym we wsi Święcienin w gminie Radziłów wyryto chorobę afrykańskiego pomoru świń. Było w nim przetrzymywanych 8 świń. Po potwierdzeniu w badaniach obecności wirusa ASF, wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby. W czwartek wybito zwierzęta, a tusze przekazano do utylizacji. Służbom sanitarnym w likwidacji zagrożenia pomagają strażacy ochotnicy z Radziłowa i Klimaszewnicy.


Atrakcyjne powitanie wakacji

Fontanna na terenie dawnej strzelnicy - podczas letnich upałów cieszy się ogromną popularnością (fot. archiwum)
cz, 22 czerwca 2017 13:47

Pierwszy weekend wakacji zapowiada się pełen wydarzeń. Już dziś z okazji zakończenia roku szkolnego Szkoła Języków Obcych Linguo wraz z MOSiR zorganizowała dwugodzinną imprezę na dawnej Strzelnicy, w piątek oficjalnie ruszy plaża miejska przy moście majora Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal, a w kolejnych dniach mieszkańcy Łomży będą mogli wybierać w imprezach, bo będzie ich po kilka. Niestety zabraknąć może jedynie pięknej pogody.


Na policjanta wyłudził blisko 30 tys. zł

cz, 22 czerwca 2017 10:07

Blisko 30 tysięcy złotych straciła 60-letnia kobieta z Łomży po tym gdy dała się oszukać fałszywemu policjantowi. Powiedział jej, że jest prowadzone postępowanie w stosunku do pracowników banku w którym trzyma pieniądze. Kobieta za namową wypłaciła pieniądze i przekazała oszustowi.


Na czym zagłosować?

Jerzy Antoni Dołęgowski, dyrektor łomżyńskiej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego pokazuje jak może wyglądać karta "płachta" do głosowania w przyszłorocznych wyborach np. do Rady Miejskiej Łomży.
cz, 22 czerwca 2017 09:36

Karta do głosowania w przyszłorocznych wyborach samorządowych np. do Rady Miasta Łomża, Rady Powiatu Łomżyńskiego i Sejmiku Województwa Podlaskiego może wyglądać jak wielka płachta, albo – podobnie jak w ostatnich wyborach – książeczka. Ten format był jednym z pretekstów do krytyki Państwowej Komisji Wyborczej, bo - jak przekonywano - dał zwłaszcza w sejmikach przywilej PSL, którego lista kandydatów na radnych była na pierwszej stronie. Teraz PKW zmodyfikowała wyborczą książeczkę i w całym kraju prowadzi konsultacje pokazując różnicę...


O trzeźwości dyskutują w Łomży terapeuci z Podlaskiego

cz, 22 czerwca 2017 08:05

- Rok 2017, 2018, a co dalej?! Jestem bardzo rozgoryczony, że o nasze interesy nikt nie zadba ani w Ministerstwie Zdrowia, ani w PARPA, bo za te pieniądze nie da się harować – mówił z rozgoryczeniem Andrzej St. Litwińczuk, psychoterapeuta z Poradni Zdrowia Psychicznego i Poradni Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Augustowie, na spotkaniu specjalistów w Wojewódzkim Ośrodku Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży. Przybyło tam kilkanaście osób z placówek leczących alkoholików i narkomanów w województwie podlaskim. - NFZ od 2009 roku nie zaproponował wyższej wyceny punktów i poradnictwo stało się nieopłacalne; część placówek nie ma opłaconego w połowie nadwykonania leczenia pacjentów za 2016 rok!


Klub Seniora MOPS w Łomży świętuje śpiewem i tańcem 25-lecie

śr, 21 czerwca 2017 17:02

Prowadziła 25 lat Klub Seniora w Łomży, a teraz sama doczekała emerytury. - I cieszę się z tego, ja po prostu kocham ten stan! – opowiadała o ćwierćwieczu kierownik Halina Zając w pięknej letniej sukience w kwiaty podczas jubileuszu w Restauracji Swojskie Jadło, na którym pojawiło się około 200 gości, również z Piątnicy, Nowogrodu, Kolna i Grajewa. - Jak patrzę z perspektywy czasu, to... życie leci jak z płatka - pstryknęła zawadiacko palcami, przypominając początki Klubu Seniora za prezydentury Marka Przeździeckiego i dyrektorowania Janiny Picewicz – Znosko, obecnej na sali. - Mieliśmy za zadanie skupić emerytów w jednym miejscu, żeby zapewnić im śniadania i obiady. A jak nie byli głodni i meli dach nad sobą, poczuli potrzeby wyższego rzędu: rozmowy i dyskoteki.


Bałagan w ratuszu

śr, 21 czerwca 2017 15:00

W czwartek dwa tygodnie temu banki składały oferty na udzielenie miastu 10 mln zł kredytu, przede wszystkim, na spłatę zobowiązań z tytułu wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek. Już samo to chluby nie przynosi, ale okazało się, że w miejskim ratuszu przy okazji ujawnił się niekompetencyjny bałagan


Sprostowanie

śr, 21 czerwca 2017 14:59

W związku z opublikowanym w dniu 13 czerwca 2017 roku na portalu 4lomza.pl artykułu pt. „Chrzanowski +500”, autorstwa redaktora Cezarego Zborowskiego, wskazuję, iż zawiera on nieprawdziwe treści odnośnie umowy łączącej Prezydenta Miasta Mariusza Chrzanowskiego z Urzędem Miejskim w zakresie korzystania z telefonu komórkowego do celów służbowych. Nie jest prawdą, że Prezydent Mariusz Chrzanowski „niespełna tydzień później podpisał z Urzędem Miejskim umowę użytkowania prywatnego telefonu komórkowego do celów służbowych z limitem miesięcznym 500 zł.”


« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0