poniedziałek, 29 maja 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Dachowanie mazdy

so, 27 maja 2017 21:38

Trzy młode osoby zostały ranne w wypadku samochodowym do którego doszło w sobotę wieczorem pomiędzy Konarzycami a Łochtynowem. Jadący tędy samochód marki mazda wypadł z drogi i kilkakrotnie dachował. Trzy jadące nim osoby trafiły do szpitala. Z informacji przekazywanych przez świadków wynika, że stan co najmniej dwóch z nich jest poważny.


Kamienice na Polowej nie doczekają się remontu...

pt, 26 maja 2017 15:31

Nie będzie modernizacji zaniedbanych kamienic komunalnych w okolicy skrzyżowania ul. Polowej i Wojska Polskiego? Wniosek miasta o 3 miliony złotych dofinansowania ich termomodernizacji z środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego nie spełnił kryteriów dopuszczających i został odrzucony.


Zmiany ruchu na remontowanych chodnikach i ulicach

pt, 26 maja 2017 13:53

Przebudowa ulicy Sikorskiego oraz rozbudowa ulic: Polowej i Zawady Przedmieście spowodują w najbliższych dniach zmianę w organizacji ruchu drogowego w Łomży. Trudniej będzie poruszać się w tych częściach miasta zarówno chodnikami - a czasami w ogóle nie będzie można - podobnie jak i ulicami.


Cyrk na Dzień Dziecka: sensacyjne motory w kuli śmierci w Łomży

Motor przy kuli śmierci
pt, 26 maja 2017 13:50

W Dniu Dziecka Cyrk Zalewski zaprasza wszystkich mieszkańców Łomży, a w szczególności rodziców z dziećmi, na niecodzienne widowisko. Tegoroczny program przygotowany przez najstarszą cyrkową rodzinę w Polsce to gratka dla wszystkich amatorów dobrej rozrywki. Częścią pokazu są motory w kuli śmierci. Team „motocrossowców” z Brazylii zachwyca energią, precyzją i widowiskowością.


Dwoje dzieci z Łomży bierze udział w akcji „Stylowe dzieciaki” w Galerii Bursztynowej w Ostrołęce

Ala na zdjęciu w niebieskiej spódnicy oraz Mieszko w niebieskiej koszuli
pt, 26 maja 2017 13:45

W miniony poniedziałek i wtorek, w Galerii Bursztynowej odbyła się sesja zdjęciowa w ramach akcji „Stylowe dzieciaki”. Przed obiektywem fotografa Adama Wołosza stanęło 13-ro dzieci, wśród nich dwoje z Łomży. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dwudniowego wydarzenia.


Białorusin wyprzedzał na skrzyżowaniu...

pt, 26 maja 2017 09:13

Na szczęście tylko groźnie wyglądało. W czwartek wieczorem kierowca audi A8 jadąc drogą krajową nr 61 od strony Stawisk w kierunku Łomży w Cydzynie, w okolicy skrzyżowania, zaczął wyprzedzać ciąg samochodów. Jak się okazało te zwolniły, bo jadący przed nimi ciągnik rolniczy zaczynał zjeżdżać z drogi w lewą stronę.


Brakuje jeszcze kilku tysięcy wniosków

pt, 26 maja 2017 08:18

Na dzień 25 maja do Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR złożono ponad 76 tys. wniosków o płatności obszarowe, a to stanowi 94% uprawnionych do ubiegania się o dopłaty bezpośrednie. Rolnicy wnioski mogą jeszcze składać, bo w tym roku, decyzją ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela, termin składania wniosków został wydłużony do 31 maja.


Rozmawiamy, gramy i śpiewamy z sercem na Dzień Mamy

Mama Małgorzata Jórzak z Zuzią w Przedszkolu Publicznym nr 15
pt, 26 maja 2017 08:04

Kulturalni ludzie zwykle chodzą do teatru, jak 6-letni Adam Czech z wychowawczynią Anną Duda z Publicznego Przedszkola nr 15. Zdobyte doświadczenia wykorzystają w sztuce dla mam na Dzień Matki, w której Adam zagra tatę, przechodzącego dobrą ewolucję. Zuzia Jórzak z „15-tki” zabierze tego dnia swoją mamusię na wycieczkę do Olszyn, żeby pochodziła na linach nad ziemią. Życzenia samych radosnych dni złoży 10-letnia Natalia Puławska, aby mama nigdy nie zapomniała, jak córka ją kocha. Ze starszą o dwa lata Magdą Głębocką, która pisze wiersze dla mamy i stroi łóżko tiulami, wystąpią o godz. 19. u Ojców Kapucynów z koncertem piosenek i z sercem - dla mam i o mamach.


Marihuanę chował w... bieliźnie

fot. archiwum
cz, 25 maja 2017 16:52

Blisko 12 gramów marihuany znaleźli policjanci przy 21-latku. Mężczyzna był pasażerem w BMW, które zatrzymano do kontroli, po tym jak jego kierowca zajechał drogę innemu samochodowi. Policjanci zaczęli podejrzewać, że pasażer też może mieć coś „na sumieniu”, bo na ich widok zaczął zachowywać się bardzo nerwowo.


Kolizja 3 aut na drodze do Zambrowa

cz, 25 maja 2017 15:30

Kilka minut przed 15.00 na drodze krajowej 63 ok. 2 km za Podgórzem w kierunku Zambrowa na stojące w korku auta osobowe najechała cysterna. Jedna osoba przewieziona została do szpitala. Utrudnienia w ruchu.


Ludzie klikają, wskazują... i doprowadzają do zmian

cz, 25 maja 2017 14:29

Na terenie Łomży i powiatu łomżyńskiego poprzez aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłoszono od lipca ubiegłego roku ponad 2200 zagrożeń. Blisko 1450 z nich zostało potwierdzonych w procesie weryfikacji przez policjantów. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych (788), przekraczanie dozwolonej prędkości (702) czy nieprawidłowego parkowania (266), ale są także te dotyczące niewłaściwej infrastruktury drogowej (50), złej organizacji ruchu drogowego (49) czy nieprawidłowego oznakowania drogi (20).


Bezpłatne eMPeKi dla wszystkich.... z kartą seniora

Prezydent z licznym gonem dziennikarzy wsiada do autobusu MPK
cz, 25 maja 2017 13:48

Dodatkowe około 9,5 tysiąca osób ma zyskać prawo do bezpłatnych przejazdów komunikacja miejską w Łomży. Prezydent Mariusz Chrzanowski skierował wniosek do Rady Miasta w sprawie dopisania do listy uprawnionych do darmowych przejazdów osób w wieku 60 - 70 lat pod warunkiem, że wyrobią sobie Łomżyńską Kartę Seniora, oraz osób niepełnosprawnych uczących się w wieku powyżej 16 roku życia. Zmiany – jeśli zostaną zaakceptowane przez radnych – mogłyby wejść w życie od sierpnia.


Bocian z Moniuszki 16 zapewnił zwycięstwo

Bloku przy ul. Moniuszki 16 w Łomży
śr, 24 maja 2017 18:22

Grafika bociana na ścianie bloku przy ul. Moniuszki 16 w Łomży z daleka rzuca się oczy. Wysoki na pięć kondygnacji ptak spacerujący gdzieś nad brzegiem rzeki wywołuje pozytywne emocje i jak się okazuje podoba się – nie tylko Markowi Maliszewskiemu, który umieścił go fotograficznym podsumowaniu roku 2016 w Łomży. Blok na którym został wymalowany bocian właśnie wygrał konkurs na najładniejszy „budynek z wielkiej płyty po rekonstrukcji lub adaptacji”


Marszałek podlaski w Łomży podpisał dofinansowanie OSP

Marszałek województwa Jerzy Leszczyński i członek zarządu województwa Stefan Krajewski
śr, 24 maja 2017 16:20

- Czasami służba w straży to przeżycia straszne: byłem jesienią rok temu przy wypadku na S 8, jak tir wyjechał na tira, czołówka: jeden człowiek zmiażdżony na śmierć w kabinie, drugiego ledwo co udało się wyciągnąć, nogi połamane, żyły porwane... - mówi cichutko Patryk Żółkowski (lat 21) z gminy Kobylin Borzymy, który z wójtem był na podpisaniu umowy na dofinansowanie OSP przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, reprezentowany przez Jerzego Leszczyńskiego i Stefan Krajewskiego. Na jednostki OSP w 101 gminach Podlaskiego przeznaczono 400 tys. zł. W sali konferencyjnej starostwa łomżyńskiego byli wójtowie, wnioskujący o 30 – 40 tys. zł na OSP i mieli to „obiecane”, a dostali po kilka tysięcy zł. Komentowali głośno, ze śmiechem, czy ktoś idzie za to na obiad, że to śmieszne sumy. Zapał zarządu do przyznawania pieniędzy – jak to ujął Stefan Krajewski - zgasił skarbnik, ażeby budżet województwa wytrzymał kolejne wydatki na sprzęt OSP.


Sasinowski prokurentem i pełnomocnikiem w MPWiK

Zbigniew Sasinowski (z lewej) prokurent i pełnomocnik zarządu ds. administracyjno-finansowych MPWiK i Mariusz Konopka (z prawej) prezes MPWiK (fot. UM Łomża)
śr, 24 maja 2017 10:41

Zbigniew Sasinowski (65 lat), jest prokurentem spółki i pełnomocnikiem zarządu ds. administracyjno-finansowych Miejskiej Spółki Wodociągów i Kanalizacji w Łomży. Funkcja Sasinowskiego, który latem ubiegłego roku, wraz z obecnym prezesem MPWiK Mariuszem Konopką, został z woli prezydenta Łomży powołany do zarządu miejskiej spółki, ale na przełomie stycznia i lutego tego roku formalnie złożył rezygnację z zasiadania w tym gronie, była dotychczas ukrywana. Konopka twierdzi, że to nie jest informacja publiczna...


Radni zaoszczędzą na dietach?

Sesja Rady Miejskiej
śr, 24 maja 2017 09:31

Radni z PiS na poprzedniej sesji zmniejszyli liczbę komisji Rady Miejskiej w Łomży i przy okazji „wyczyścili” z ich władz wszystkich opozycyjnych radnych, teraz ci opozycyjni radni chcą „rządzącym” znacząco obciąć diety. Zarówno pierwsi jak i drudzy jako pretekst zmian, wskazują chęć zmniejszenia wydatków na funkcjonowanie Rady Miejskiej. Według wyliczeń prezentowanych we wniosku radnych o zmniejszenie diet na działaniach PiS dało się zaoszczędzić „nie więcej niż 15.600 zł rocznie”, a na proponowanej obniżce diet oszczędność w skali roku wyniosłyby nie mniej niż 91.000 zł.


Dziewczyna na moście z policjantami na rowerach

Most Hubala w Łomży
wt, 23 maja 2017 16:16

- Policyjne patrole rowerowe w Łomży ruszyły na początku maja. Policjanci na rowerach pojawiają się w parkach, na osiedlowych uliczkach, bulwarach i w miejscach wskazanych przez mieszkańców na „Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa” - informuje Ewelina Szlesińska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. - W sobotę pod wieczór patrolowali, m.in., okolice plaży miejskiej i nowego mostu, na środku którego przy barierce stała dziewczyna, 20-latka. Oficer dyżurny komendy powiadomił ich o osobie, która prawdopodobnie może chcieć odebrać sobie życie. Wiadomość o zapłakanej kobiecie, wręcz historycznie zachowującej się przy barierce, przekazał znajdujący się nad Narwią wędkarz.


Najechanie na samochód

wt, 23 maja 2017 14:47

Przed godz. 14.00 na drodze krajowej nr 61 pomiędzy Miastkowem a Zaruziem bus dostawczy najechał na tył skręcającego w lewo audi. Są utrudnienia na drodze.


63-latek z narkotykami

wt, 23 maja 2017 09:40

Policjanci w jednym z mieszkań w Łomży znaleźli blisko 120 gramów amfetaminy oraz blisko 9 gramów mefedronu. 63-letni mężczyzna który posiadał narkotyki trafił już na dwa miesiące do tymczasowego aresztu.


Alkoholowy problem władz Łomży (znowu)

wt, 23 maja 2017 08:50

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku uchylił decyzję prezydenta Łomży dotyczącą rozdysponowania koncesji na handel alkoholem w mieście. Chodzi o wydane w październiku ubiegłego roku zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych innych niż piwa. O nie zabiegało pięciu przedsiębiorców, a jeden z nich, po niekorzystnej decyzji prezydenta, zaskarżył ją. Najpierw do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, a gdy to utrzymało w mocy decyzję prezydenta Łomży skarga trafiła do WSA.
- Zdaniem Sądu stanowisko wyrażone w decyzji organu pierwszej instancji, jak też stanowisko zaprezentowane przez Kolegium jest błędne, bowiem nie znajduje potwierdzenia w zgromadzonych w aktach sprawy dokumentach oraz godzi w zasadę równego traktowania podmiotów prowadzących działalność gospodarczą – czytamy w uzasadnieniu wyroku.


« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0