poniedziałek, 23 stycznia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Radny Tadeusz Zaremba...

so, 21 stycznia 2017 12:00

Szanowny Panie Redaktorze,
Dziękuję za osobiste włączenie się Pana do naszej, kulawej dyskusji o odpadach. Z pewnością ma Pan dużo racji co do zasady, że najlepsza jest forma wolnej konkurencji. Ja też tak uważam, ale nie podchodzę do tego dogmatycznie. Nie tyle irytuje mnie sama wysokość opłaty śmieciowej, co brak działania dla zorganizowania prawdziwego recyklingu.


Eksperci radzą wzmacniać kadrowo Straż Miejską w Łomży

pt, 20 stycznia 2017 20:55

- Kładąc na jednej szali nasze bezpieczeństwo, a na drugiej pieniądze, należałoby wzmocnić skład osobowy Straży Miejskiej, aby mieszkańcy mieli lepszy kontakt ze strażnikami, na ulicy i w gminie minimum porządku , szybkie interwencje na trzech zmianach przez 7 dni w tygodniu – podsumował wystąpienie własne i trzech poprzedników dr Jacek Pietraszewski, prorektor WSAP w Białymstoku, gdzie przez 23 lata także pracował w Straży Miejskiej. Z wielkim uznaniem oceniał pracę Straży w 60-tysięcznej Łomży, gdzie „tylko 12 osób spełnia wymagania ustawy. To ciężki kawałek chleba”.


Można klikać lub słać SMS-y... dla Łomży

pt, 20 stycznia 2017 15:10

Łomża pokonała inne miasta w województwie, w VIII edycji ogólnopolskiego plebiscytu „Świeć się z Energą”. Zwycięstwo to dla miasta nagrody dobroczynne – energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł oraz awans do II etapu zabawy. To czy teraz Łomża pokona m. in. Legnicę i Radom, i zdobędzie tytuł „Świetlnej stolicy Polski” oraz nagrody o łącznej wartości 50 tys. zł zależeć będzie od tego zaangażowania mieszkańców, którzy mogą codziennie klikać lub słać SMS-y.


Ceny mleka i wieprzowiny wyższe

Średnie ceny skupu mleka, wieprzowiny, bydła i drobiu w Polsce w 2016 roku (źródło GUS)
pt, 20 stycznia 2017 14:09

Na koniec 2016 roku średnia cena skupu mleka w Polsce wynosiła 1,36 zł/l wobec zaledwie 1 zł w maju. W województwie podlaskim cena mleka ponownie była najwyższa w kraju i wyniosła 143,78 zł/hl. W minionym roku szybko rosły także ceny żywca wieprzowego.


Zamarzł

pt, 20 stycznia 2017 12:16

Kierowca samochodu przejeżdżając ul. Dworną przez Stare Kupiski zauważył wczoraj rano leżącego w pobliżu drogi mężczyznę. Jak się okazało już nie żył. Mężczyzna w wieku około 50 lat zmarł prawdopodobnie z wychłodzenia.


Ulice do remontu, a drzewa pod topór

pt, 20 stycznia 2017 11:54

Miasto ogłosiło przetarg na rozbudowę ulic Szosa Zambrowska i Polowa na odcinku od ronda Lutosławskiego do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego. To nieco ponad kilometr ulic prowadzących przez środek miasta. M.in. mają zostać zbudowane: rondo na skrzyżowaniu ul. Polowej i Sadowej, oraz ścieżka rowerowa. Jak wynika z opublikowanych dokumentów, aby zrealizować plany władz Łomży do wycięcia wskazano niemal 80 zdrowych i dorodnych lip, jarząbów, jesionów, klonów czy kasztanowców. Niektóre z nich rosną w sporej odległości do jezdni.


Zapaliło się...

pt, 20 stycznia 2017 11:19

Trzy jednostki straży pożarnej ruszyły na ratunek do pożaru jaki ok. 10.30 wybuchł we wsi Rakowo-Czachy. Jak się okazało palił się garaż przylegający do domu. Na szczęście nie było ofiar w ludziach, a ani wielkich strat materialnych, bo strażacy ugasili pożar, zanim płomienie przedostały się na dom.


Miejskie, czyli prawie jak prywatne...

Andrzej Garlicki, Tadeusz Zaremba
pt, 20 stycznia 2017 10:53

O tym, co się dzieje w miejskich spółkach, mieszkańcy i radni Łomży wiedzą niewiele. Funkcje właścicielskie jednoosobowo pełni prezydent, który w miejskiej rzeczywistości decyduje, kto ma nimi kierować, ale także o ich przychodach i wydatkach. W miejskiej spółce ciepłowniczej pod koniec grudnia prezydent zwiększył wydatki na wynagrodzenia, bo spółka była tak bogata, że po raz pierwszy w historii mogła wypłacić pracownikom premie w postaci „ekstra pensji”.
W spółce śmieciowej w listopadzie prezydent podniósł o 27% ceny za przyjęcie śmieci na bramie wysypiska, a kilka tygodniu później uznał, że koniecznie trzeba podnieść podatek śmieciowy w Łomży, aby pokryć większe koszty. Informacje nie tylko z tych spółek są chowane niczym tajemnice Układu Warszawskiego. Odpowiedzi na pytania są wybiórcze i pokrętne. W prawdziwe osłupienia wprawiają dopiero zarzuty, jakie stawia się radnemu, że ten w mediach, czyli publicznie, chce debatować o ponoszonych przez mieszkańców kosztach gospodarki śmieciowej.


Czołówka za Jeziorkiem

pt, 20 stycznia 2017 10:09

Jedna osoba trafiła do szpitala po czołowym zderzeniu się samochodów osobowych na drodze z Piątnicy do Jedwabnego. Do wypadku doszło za Jeziorkiem, na odcinku gdzie droga przebiega przez duży kompleks leśny. Świadkowie twierdzą, że jezdnia jest tu bardzo śliska.
Na miejscu pracują służby ratunkowe. Droga jest całkowicie zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy.


Będzie ślisko

cz, 19 stycznia 2017 17:45

Magdalena Pękala, dyżurny synoptyk białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB, ostrzega przez opadami marznącymi, które nad regionem mogą zacząć się nocą i utrzymywać przez cały piątek. Synoptyk zjawisku nadała drugi w trzystopniowej skali stopień zagrożenia.


A. Garlicki: Odpowiedź na list otwarty T. Zaremby

Andrzej Garlicki, zastępca prezydenta Łomży
cz, 19 stycznia 2017 12:41

Szanowny Panie Radny,
Z zaskoczeniem odbieram fakt, że pomimo naszych wielokrotnych, osobistych spotkań, polemikę ze mną przenosi Pan w przestrzeń medialną. W takim przypadku, według mojej oceny, nie chodzi Panu o dobro Łomży i jej mieszkańców, tylko o medialną promocję własnej osoby.


Znowu brudne powietrze w mieście

Wartości stężeń 24-godzinnych pyłów PM 10 w Łomży z ostatnich 30 dni. Na czerwono zaznaczono dni w których przekroczone były dopuszczalne normy zanieczyszczeń. (źródło: WIOŚ Białystok)
cz, 19 stycznia 2017 11:57

Przez dwa ostatnie dni w Łomży ponownie notowano duże zanieczyszczenie powietrza. Komputery stacji monitoringowej należącej do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska wyliczyły, że średnie dobowe stężenie pyłów zawieszonych PM10 wczoraj i przedwczoraj wynosiło ponad 70 mikrogramów na metr sześcienny powietrza, przy dopuszczalnej normie 50 µg/m3. W tym roku w Łomży było już siedem dni z przekroczonymi normami zanieczyszczeń powietrza.


Kolejne dziki chore na ASF

Sytuacja epizootyczna odnośnie ASF w Polsce. Kolorami zaznaczono aktualny na dzień 17 stycznia 2017 r. zasięg obszarów objętych restrykcjami.
cz, 19 stycznia 2017 10:04

Po kilku miesiącach przerwy w na terenie powiatu monieckiego odnotowano kolejne przypadki afrykańskiego pomoru świń u dzików. Wirusa wykryto w ciałach pięciu padłych dzików, które w ubiegłym tygodniu znaleziono w pobliżu wsi Chojnowo w gminie Trzcianne. Dziś to najdalej na zachód wysunięte przypadki groźnej choroby.


Kiedy ceny OC przestaną rosnąć?

śr, 18 stycznia 2017 13:46

Wzrost cen ubezpieczenia OC przestaje powoli dziwić. Właściciele pojazdów przyzwyczaili się już bowiem do sporego wydatku, który muszą ponieść każdego roku. Czy jest jednak szansa na to, aby ceny OC przestały rosnąć?


Oświadczenia były fałszywe, ale "wina i społeczna szkodliwość czynu nie była znacząca"

Wojciech Dzierzgowski
śr, 18 stycznia 2017 13:02

Wojciech Dzierzgowski, były szef wojewódzkich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego, jako wicewojewoda podlaski składał nieprawdziwe oświadczenia majątkowe – uznał Sąd Rejonowy w Łomży. Polityk nie został jednak skazany. Sąd warunkowo umorzył postępowanie na okres dwóch lat ze względu na niewielką społeczną szkodliwość czynu.
- Nie doszło do szkody dla instytucji, w której był zatrudniony, i społeczeństwa – uzasadniał sędzia Mariusz Dmochowski, który jednocześnie orzekł, że Dzierzgowski musi zapłacić opłaty sądowe i 5 tys. zł na fundusz pomocy poszkodowanym.


T. Zaremba: List otwarty do Pana Zastępcy Prezydenta

Tadeusz Zaremba
śr, 18 stycznia 2017 08:02

Panie Andrzeju Garlicki drogi (żeby nie powielać bardziej emocjonalnych zwrotów).
Znów potwierdziła się mądra zasada „nie chwal dnia przed wieczorem…”. Zamiast skorzystać z mojej i wielu innych Radnych deklaracji przyjęcia współodpowiedzialności za długofalowe uporządkowanie zasad efektywnej gospodarki odpadami, schował się Pan za parawanem wypożyczonym z teatru lalek. Rozumiem chytry zamysł, ale nie dam się wciągnąć w zastępczą polemikę z Radnym – Pacynką, obsadzonym przez Pana w roli lisa w kurniku. Oportunizm Radnych pozorujących kontrolę władzy wykonawczej w pogoni za różnymi „konfiturami” to największy delikt i źródło kompromitacji Samorządu. Wielkie, nadal nie wyjaśnione afery śmieciowe nie zaistniały przecież przypadkowo. W tym kontekście – nawet każda forma dmuchania na zimne nie jest nadmierną ostrożnością.


Wielka zguba na rondzie

wt, 17 stycznia 2017 16:11

Do nietypowego zdarzenia drogowego doszło we wtorkowe popołudnie na rondzie na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z ulicami Browarną i Poznańską w Łomży. Z jadącej ciężarówki spadła na jezdnię wielka bela blachy. Zguba waży około 11 ton. Szczęśliwie kolos odtoczył się na pobocze jezdni nie powodując większych strat.


Łomża nie była ostatnia...

wt, 17 stycznia 2017 14:44

Odnotowana w Łomży frekwencja podczas niedzielnego referendum lotniskowego wyniosła tylko 2,36%. To sześć razy niższa frekwencja niż w sali całego województwa podlaskiego, ale – co może być zaskakujące – wcale nie najniższa. Mniej osób poszło na referendum w Śniadowie, Piątnicy i Zbójnej. W tej ostatniej gminie frekwencja wyniosła 1,77% i jak podaje Urszula Arter z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku – była najniższa w województwie.


Zabawa z Zenkiem Martyniukiem w Łomży

Zenek Martyniuk podczas koncertu w Jedwabnem 15. lipca 2016 r. (fot. UM Jedwabne)
wt, 17 stycznia 2017 12:54

W ubiegłym roku był gwiazdą festynu w Jedwabnem. W Sylwestra z Dwójką podbił serca milionów Polaków gdy przebój „Przez Twe oczy zielone” zaśpiewał z Marylą Rodowicz. Król Disco Polo Zenek Martyniuk będzie gwiazdą zabawy na 599. rocznicę nadania praw miejskich Łomży i w czerwcu ma wystąpić podczas imprezy plenerowej na muszli przy ul. Zjazd.
„Mimo napiętego kalendarza artysty, udało mi się zaprosić go do Łomży” - ogłosił na Facebooku prezydent Mariusz Chrzanowski.


Niechciane referendum lotniskowe nieważne

pon, 16 stycznia 2017 16:22

W Łomży na lotniskowe referendum zorganizowane przez władze województwa podlaskiego poszło zaledwie 1160 osób, czyli 2,36% uprawnionych. W powiecie łomżyńskim i kolneńskim frekwencja była tylko nieco wyższa – odpowiednio 3,37% i 3,94%.
Wojewódzka Komisja ds. Referendum w Białymstoku w poniedziałek wieczorem podała oficjalnie że wzięło w nim udział tylko 12,96 proc. uprawnionych do głosowania. Referendum jest nieważne, ze względu na niewielką frekwencję.


« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0