niedziela, 11 grudnia 2016 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Szlachetna pomoc łomżyniaków w setkach paczek pod choinkę

so, 10 grudnia 2016 17:03

Odwiedzili 143 rodziny z Łomży i okolicy miasta. Rozmawiali o potrzebach, których zaspokojenie może sprawić, że życie będzie lżejsze i przyjemniejsze, a niedostatek mniej dokuczliwy. Docierali do ubogich różnie: przez pracowników MOPS, szkoły i sąsiadów. I po tych spotkaniach 40 społecznych wolontariuszy Szlachetnej Paczki wytypowało na koniec aż 85 rodzin. Potem bezinteresowni darczyńcy skrzyknęli się i zorganizowali pod przewodnictwem Roberta Wesołowskiego, 37-letniego kierowcy zawodowego. Bardzo praktyczne prezenty na dużo dłużej, niż trwa okres Bożego Narodzenia 2016, przywieźli na finał do Państwowej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości, skąd transporty darów ruszyły w drogę do obdarowanych. Obok żywności wózki inwalidzkie, obok telewizora pionizator.


Pomocnicy świętego Mikołaja z koszami zamiast sani

Adrian Yogendran, Wiesława Szafałowicz, Weronika Szymczuk i Klaudia Reglewska z Bractwa św. Alberta w Łomży
so, 10 grudnia 2016 11:09

- Byłam wiele razy w takiej sytuacji życiowej, że korzystałam z pomocy innych ludzi – opowiada Wiesława Szafałowicz, opiekunka grupy młodzieży z Bractwa św. Alberta w Łomży, która zbiera żywność dla rodzin ubogich z parafii katedralnej. – Doświadczyłam na własnej skórze, że różnie bywa w naszym życiu i nie można od nikogo się odwracać. Każdy ma prawo spędzić święta Bożego Narodzenia w radosnej atmosferze, a nie ze smutkiem, że na stole jest pusto…
Młodzież z Bractwa św. Alberta zachęca łomżynianki i łomżyniaków do ofiarnego dzielenia się żywnością w sobotę od godziny 10. do 18 w pięciu sklepach: Alex przy ul. Dmowskiego i Farnej, Boss przy Bernatowicza, Biedronka przy Dwornej i Lewiatan przy generała Władysława Sikorskiego 373.


Nowoczesne drogi gminne w Zanklewie, Sieburczynie i Wiźnie

Budowa drogi w Sieburczynie
pt, 09 grudnia 2016 16:34

Na terenie Gminy Wizna zmodernizowano kolejne trzy drogi gminne w miejscowościach Zanklewo i Sieburczyn oraz ulicę Jana Pawła II w Wiźnie, z dofinansowaniem ze środków unijnych prawie 64 procent. - Był czas, że budowaliśmy salę gimnastyczną Gimnazjum w Wiźnie i most przez Narew, natomiast teraz od 10 lat z woli Rady Gminy przyjęliśmy kurs na modernizację dróg, które stanowią ważne udogodnienie komunikacyjne i transportowe dla mieszkańców – informuje wójt Zbigniew Sokołowski. Łączny koszt przebudowania trzech odcinków dróg wynosi ponad 830 tysięcy złotych.


Złodziej wpadł przez śnieg

pt, 09 grudnia 2016 16:31

22-letni mieszkaniec Łomży podejrzewany jest o serię kradzieży z altanek w ogródkach działkowych. Mężczyzna wparł w ręce policji na gorącym uczynku. W poniedziałek przed północą policjanci podczas patrolowania terenu ogródków działkowych, zauważyli na śniegu świeże ślady butów. Trop doprowadził do złodzieja...


Wyłudzają pieniądze powołując się na rzekome należności celne

Przykład fikcyjnego potwierdzenia zapłaty (fot. Izba Celna Białystok)
pt, 09 grudnia 2016 15:58

W ostatnich tygodniach miały w Polsce miejsce przypadki oszustwa polegającego na wyłudzaniu dużych kwot pieniędzy od osób starszych jako opłaty celnej za paczki wysyłane z zagranicy.
Służba Celna apeluje, aby w żadnym przypadku nie dokonywać opłaty za przesyłki zagraniczne, których się nie zamawiało.


Ryś samotnik pod Goniądzem

Ryś Knyszyn (fot. Anna Chotecka)
pt, 09 grudnia 2016 12:41

W Leśnictwie Goniądz krążyły o nim legendy… Podobno ktoś go kiedyś widział…Podobno widziano również jego tropy… Ale pewności nigdy nie było… Do niedawna. Anna Chotecka, leśniczka z Nadleśnictwa Knyszyn spacerując z psem po lesie dostrzegła dwa rysie, kotkę z kociakiem. Ten na drzewie, którego udało się sfotografować to kociak.


Na drugą rocznicę prezydent... rozśmieszył

Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży
pt, 09 grudnia 2016 12:27

- 9. grudnia 2014 roku, o tej porze składałem ślubowanie, że będę służył dla dobra mieszkańców miasta – mówił w piątek 9. grudnia 2016 roku o godz. 10. prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
Przez kolejne ponad półtorej godziny nudnie opowiadał, że „dużą część programu wyborczego udało mu się zrealizować”. Na koniec stwierdził, że jeśli dziennikarze, za których pośrednictwem, chce rozliczyć się ze swojej pracy przed mieszkańcami, mają pytania to mogą je wysłać do biura prasowego ratusza, co wywołało spontaniczną salwę śmiechu...


Wyższy podatek śmieciowy w Śniadowie

pt, 09 grudnia 2016 09:48

O blisko 50% wzrośnie od nowego roku stawka podatku śmieciowego dla osób segregujących odpady w gminie Śniadowo. Rada Gminy po raz drugi w tym roku zmieniła uchwałę określającą ceny za wywóz śmieci od mieszkańców.


Sąd nad karą za śmieci

Wysypisko śmieci w Czartorii koło Miastkowa (fot. UM Łomża)
pt, 09 grudnia 2016 09:19

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku odmówił wstrzymania wykonania decyzji marszałka województwa podlaskiego dotyczącej wymierzenia Łomży tzw. drugiej kary za śmieci w wysokości ponad 7 milionów złotych. Decyzja kwietnia tego roku stała się ostateczna po utrzymaniu jej w mocy przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej zaskarżyło ją do WSA i wnosiło o wstrzymanie jej wykonania do czasu prawomocnego wyroku uzasadniając, że w przypadku ewentualnego uwzględnienia skargi zachodzi niebezpieczeństwo trudnych do odwrócenia skutków z uwagi na ustaloną bardzo dużą opłatę.


Policjanci wrócili do Szumowa

Parada (fot. KWP Białystok)
pt, 09 grudnia 2016 08:39

Po trzech latach przerwy funkcjonowanie rozpoczął ponownie Posterunek Policji w Szumowie. Służbę w jednostce będzie pełniło pięciu policjantów, w tym dwóch dzielnicowych. Etaty na potrzeby odtworzenia Posterunku Policji w Szumowie zostały wyodrębnione ze struktur Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie.


Wielkie ćwiczenia w Kolnie

cz, 08 grudnia 2016 16:36

W czwartek nad Kolnem rozległo się zawodzenie syren. Zaciekawieni mieszkańcy przyglądali się wozom strażackim, karetkom pogotowia i radiowozom, pędzącym ulicami miasta w kierunku Zakładu Produkcji Mleczarskiej „Kurpianka”. To, jak się okazało, były wielkie ćwiczenia służb ratowniczych, które sprawdzały się w likwidacji skutków symulowanej awarii przemysłowej.


Zabrał 11-latce telefon. Złapał go świadek zdarzenia.

cz, 08 grudnia 2016 16:15

28-latek ukradł 11-letniej dziewczynce telefon komórkowy. Całe zdarzenie widział jeden z mieszkańców Łomży, który złapał uciekającego napastnika i przekazał go policjantom.


Podatek śmieciowy w Łomży ostro w górę

Odbiór śmieci
cz, 08 grudnia 2016 11:29

Od ponad 20% do 50% mają wzrosnąć stawki podatku śmieciowego w Łomży. Prezydent Mariusz Chrzanowski przekazał dziś radnym projekt uchwały w tej sprawie. Za odbiór śmieci niesegregowanych mieszkańcy domków jednorodzinnych od 1. lutego 2017 roku mieliby płacić 60 zł, a bloków 36 zł miesięcznie.
I choć jeszcze w połowie października władze miasta zapewniały, że w związku z planowanym wówczas wzrostem opłat na wysypisku śmieci w Czartorii „dla mieszkańców opłaty nie wzrosną” teraz tamten wzrost opłat jest jednym z argumentów za podwyżką podatku śmieciowego.


Znamy zwycięzcę Modowej Przygody w Galerii Bursztynowej!

cz, 08 grudnia 2016 08:39

Pani Sylwia Gałka z Ostrołęki została zwyciężczynią Modowej Przygody! Gratulujemy!
Spośród ośmiu modowych nowicjuszy to ona według internautów najlepiej zaprezentowała przygotowany przez naszą stylistkę Agatę Bałdygę zestaw ubrań i akcesoriów.


Pieniądze, które będą rozwijały społeczność lokalną

Maciej Żywno przekazuje  Agnieszce Muzyk, wiceprezydent Łomży, umowę przyznającą środki na opracowanie Lokalnego Program Rewitalizacji Miasta Łomża. (fot. wrotapodlasia.pl)
śr, 07 grudnia 2016 20:01

Blisko 140 tys. zł dla Łomży, ponad 110 tys. dla Piątnicy, niemal 50 tys. zł dla Nowogrodu i prawie 40 tys. zł dla Jedwabnego... Zarząd Województwa Podlaskiego podpisał umowy z 42 podlaskimi gminami, które łącznie otrzymają 2,8 mln zł dofinansowania na opracowanie lub aktualizację programów rewitalizacji.
- To przyczółek do zajęcia się poważnym tematem w naszych gminach jakim jest rewitalizacja społeczna. To nie chodzi o poprawę wyglądu budynków, a raczej o to jak chcemy ożywić nasze społeczności lokalne, by radziły sobie lepiej z problemami które je dotykają – mówił Maciej Żywno, członek zarządu województwa zaznaczając, że przyznane środki to "zielone światło na obiekty i takie przedsięwzięcia, które będą rozwijały społeczność lokalną".


Prezydent nagradza swoich

Grzegorz Zawada, asystent i Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży
śr, 07 grudnia 2016 16:47

W ubiegłym roku na nagrody dla pracowników Urzędu Miejskiego prezydent Łomży wydał około 11 tysięcy złotych. W tym roku – do końca października – pula środków wydanych na nie wzrosła niemal czterokrotnie. Nagrody wyniosły od 400 zł do 7.000 zł. Wśród najwyżej nagrodzonych są wiceprezydenci, ale także zatrudniony w tym roku w ratuszu asystent medialny prezydenta.


Pieszy w niebezpieczeństwie

śr, 07 grudnia 2016 13:14

Policjanci przypominają pieszym o obowiązku noszenia elementów odblaskowych podczas poruszania się po drogach poza obszarem zabudowanym. Mundurowi zachęcają do korzystania z tych elementów także na terenie miasta. Podinspektor Piotr Pietrzak, naczelnik wydziału ruchu drogowego KMP w Łomży apeluje jednocześnie do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych!


Wiemy kiedy w Galerii Bursztynowej odbędzie się jarmark bożonarodzeniowy

śr, 07 grudnia 2016 12:55

W tym roku jarmark bożonarodzeniowy w Galerii Bursztynowej odbędzie się w dwóch terminach 11 i 18 grudnia. Jest to jedyne wydarzenie tego rodzaju w Ostrołęce i okolicy w okresie przedświątecznym, dlatego bardzo duża liczba klientów Galerii Bursztynowej z niecierpliwością oczekuje na jarmark bożonarodzeniowy, podczas którego mogą kupić wykonane ręcznie przeróżne ozdoby świąteczne, a także regionalne wyroby spożywcze.


Idzie ocieplenie

Łomża, (zdjęcie ilustracyjne)
śr, 07 grudnia 2016 08:55

W środę o 6.00 rano w Marianowie pod Łomżą termometry stacji pomiarowej Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW pokazywały temperaturę -9,4°C. W ciągu dnia, nawet w najcieplejszym momencie, też ma być poniżej zera - od -3°C do -1°C. Ale w nocy, choć temperatura będzie ujemna, to jednak pogoda zacznie się zmieniać. Jutro ciągu dnia w Łomży ma być już +5°C.


Mikołajki na Starym Rynku z białym misiem, ciuchcią i żabą

wt, 06 grudnia 2016 20:11

Setki dzieci z przedszkoli i podstawówek i nastolatków z gimnazjów i szkół średnich wybierało się do centrum łomżyńskiej starówki, aby w mikołajki przeżyć coś innego niż codzienne zajęcia, lekcje i stres zakupów. Tym czymś dla jednych była wysoka na 15 metrów choinka z misiem Łomżatkiem, przy którym stanęła bajkowa, lśniąca i rozświetlona lokomotywa z dwoma wagonikami. Dla innych atrakcją mogło być wyjście na spacer do miasta, ażeby zobaczyć iluminację ze śnieżnych gwiazdek na ratuszu, stanąć w kolejce do „zdjęcia na papierze” i czekać na okazję, aż cukierki spadną z nieba.


« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0