wtorek, 22 sierpnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Podłomżyńskie gminy w strefie czerwonej ASF

gminy w regionie objęte strefami ASF: żółta - obszar ochronny (Protection area), czerwona - obszar objęty ograniczeniami (Restricted area), niebieska - obszar zagrożenia (Hazard area). Na mapie zaznaczono także wykryte ogniska ASF wśród świń (czerwone przekreślone kółko) i dzików (żółta kropka).
wt, 22 sierpnia 2017 13:09

Komisja Europejska rozszerzyła obszar objęty ograniczeniami w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń. Do tak zwanej czerwonej strefy zagrożenia ASF dołączyły właśnie gminy: Jedwabne, Przytuły i Wizna z powiatu łomżyńskiego oraz Grabowo i Stawiski w powiecie kolneńskim.


Dekomunizacja w gminie Nowogród

herb gminy Nowogród
wt, 22 sierpnia 2017 11:29

Ulica Stanisława Tońskiego w Nowogrodzie, przy której stoi ponad 40 domów, będzie się teraz nazywała ulicą Jana Pawła II. Mająca ok. 150 metrów długości ulica gen. Karola Świerczewskiego będzie ulicą Strażacką, a ulica 22 Lipca we wsi Jankowo – Młodzianowo ulicą Nową. Zmiany nazw ulic to efekt ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej.


Pijany kierowca zatrzymamy przez trzeźwego

wt, 22 sierpnia 2017 10:04

Ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie miał 48-letni mieszkaniec gminy Łomża, który wczoraj późnym wieczorem przejeżdżał przez Miastkowo. Jadącego zygzakiem opla zafirę zatrzymał inny kierowca, który zabrał mu kluczyki i wezwał policję.


Wyzwolenie spod bolszewika

Zaginiony obraz „bitwa o Łomżę 1920” autor Leonard Winterowski.
wt, 22 sierpnia 2017 07:58

97 lat temu – 22 sierpnia 1920 roku Łomża została wyzwolona do bolszewików. Ówczesny prezydent Łomży Władysław Świderski (1879 – 1942) opisywał, że w bitwie o Łomżę stracili bolszewicy około 2000 jeńców, w tem 2 wyższych dowódców, 9 armat, 22 c.k.m., 7 wagonów amunicji, 12 kuchni polowych, wielką ilość sprzętu łączności i taboru (...).


Ratownicy „Nadziei” ruszają z pomocą mieszkańcom Sośna

pon, 21 sierpnia 2017 16:12

Gmina Sośno w powiecie sępoleńskim w województwie kujawsko-pomorskim jest jedną z najbardziej zniszczonych przez nawałnice jakie przeszły nad Polską w połowie sierpnia. Tu każda pomoc jest potrzebna. Teraz organizuje ją także Grupa Ratownicza „Nadzieja” działająca przy parafii Krzyża Świętego w Łomży.
- Po okresie spontanicznej pomocy pora na bardziej przemyślane i zorganizowane działania – mówi ks Radosław Kubeł, koordynator „Nadziei”. - Pod koniec tygodnia, około 25 sierpnia, planujemy wysłanie do tej miejscowości pojazdu ratowniczego Nadziei wraz z ekipą ratowników do pomocy przy pracach nieustannie prowadzonych na terenie tej i innych miejscowości. Nie chcemy jechać z pustymi rękoma, dlatego trwa zbiórka darów i pieniędzy na ich zakup.


Kolejny etap do remontu torowiska do Łomży

pon, 21 sierpnia 2017 15:24

Na wniosek PKP Polskie Linie Kolejowe Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku wszczęła postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla rewitalizacji linii kolejowych: nr 36 Łapy - Śniadowo - granica województwa podlaskiego i mazowieckiego oraz nr 49 Śniadowo – Łomża. Decyzje na oba przedsięwzięcia mają być wydane przed końcem roku.


Uderzył w słup i uciekł

pon, 21 sierpnia 2017 10:58

Policjanci poszukują młodego kierowcy granatowego volkswagena golfa, który uderzył w słup w Giełczynie i uciekł pozostawiając uszkodzony samochód. Świadkowie opowiadają, że uciekający młody mężczyzna zachowywał się jakby był pijany.


Sprzedawała podróbki

pon, 21 sierpnia 2017 10:47

Łomżyńscy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą ujawnili 30–latkę, która za pośrednictwem internetu prowadziła sprzedaż podrabianej odzieży i obuwia.


Zaginął

Zaginiony Stanisław Grzymała, lat 68. (fot. KPP Zambrów)
pon, 21 sierpnia 2017 09:17

Policjanci poszukują zaginionego 68-letniego mieszkańca Zambrowa. Mężczyzna ostatnio widziany był 27 lipca. Wówczas wyszedł z miejsca pracy dorywczej nie informując nikogo dokąd się udaje i do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania, ani nie nawiązał kontaktu z rodziną.


Deszczowa pogoda

pon, 21 sierpnia 2017 08:44

Blisko 23 litry wody deszczowej na metr kwadratowy ziemi spadło od sobotniego popołudnia w regionie Łomży. Synoptycy zapowiadają, że przelotne opady deszczu, a miejscami także burze mogą być także dziś i jutro.


Zmarł ksiądz Krzysztof Brakoniecki

śp. ks. Krzysztof Brakoniecki (fot. www.diecezja.lomza.pl)
pon, 21 sierpnia 2017 08:13

W niedzielę po południu zmarł ks. Krzysztof Brakoniecki, kapelan łomżyńskiego opactwa Sióstr Benedyktynek, a wcześniej proboszcz parafii w Wygodzie. Miał 49 lat. W tym roku obchodził srebrny jubileusz kapłaństwa.


Koncert dla Roberta

so, 19 sierpnia 2017 11:35

Setki osób wzięły udział w charytatywnym koncercie na rzecz 9-letniego Roberta Kowalewskiego, autystyka z niepełnosprawnością sprzężoną. Na jego rzecz zagrały zespoły disco polo, akcję wsparły też największe gwiazdy gatunku, z Zenkiem Martyniukiem i Skanerem, przekazując płyty na licytacje. Zebrane pieniądze zostaną wykorzystane na dalszą rehabilitację chorego chłopca.
– Nie poprzestaniemy na tym koncercie! – zapowiada Zdzisław Kowalewski, ojciec Roberta. – Będziemy dalej zbierać pieniądze, będą kolejne koncerty, bo Robert musi mówić – od tego zaczniemy, a później zajmiemy się resztą, metodą małych kroków!


Blok socjalny gotowy... do odbioru

Blok socjalny przy ul. Kamiennej
pt, 18 sierpnia 2017 16:09

Po niedzieli rozpoczną się procedury związane z odbiorem końcowym bloku przy ul. Kamiennej w Łomży. Ma 56 mieszkań, należy do miasta i jego zasiedlanie ma rozpocząć się w październiku.
- Wybór lokatorów do zasiedlenia nie został jeszcze dokonany. Wiadomo jedynie, że zamieszka w nim pięcioosobowa rodzina repatriantów – podaje Łukasz Czech z ratusza.


Kapela Kurpiowska zagrała w ministerstwie kultury

Koncert Kapeli Kurpiowskiej Gminy Łomża w MKiDN
pt, 18 sierpnia 2017 12:55

W regionie jest dobrze znana, ale coraz częściej daje się poznać także daleko od Łomży. Kapela Kurpiowska Gminy Łomża w ubiegłym roku była jedną z atrakcji Nocy Muzeów w Warszawie, a na początku lipca tego roku koncertowała w Iwie na Białorusi. Dziś zagrała specjalny koncert w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a wśród słuchaczy był m.in. wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.


Droższe śmieci w Nowogrodzie

pt, 18 sierpnia 2017 12:05

Firma „Błysk” z Łomży będzie wywozić śmieci z gminy Nowogród od września do końca przyszłego roku. To kolejna gmina w powiecie łomżyńskim, która zmuszona była do poszukiwania nowego wykonawcy tych usług, po tym jak pod koniec czerwca, z dnia na dzień, umowę wypowiedziała im firma śmieciowa z Ostrołęki. Nowe ceny są znacznie wyższe, co przekłada się na konieczność podniesienia tzw. podatku śmieciowego płaconego przez mieszkańców. Jego nowe stawki przyjęli wczoraj radni gminy.


Ostatni bolszewik w Łomży

pt, 18 sierpnia 2017 09:58

Niespełna rok temu ratusz twierdził, że „na terenie Łomży brak jest obiektów upamiętniających lub propagujących system komunistyczny”. Profesor Krzysztof Sychowicz z Instytutu Pamięci Narodowej powątpiewał wskazując, że patronem jednej z miejskich ulic jest Bronisław Wesołowski. To uczestnik rosyjskiej rewolucji październikowej, a nawet sekretarz Wszechrosyjskiego Centralnego Komitetu Wykonawczego Rad. Na kilkanaście dni przed upływem ustawowego terminu na zdekomunizowanie patronów ulicy prezydent Łomży zaproponował radnym, aby Wesołowskiego zastąpiła Kaszmirowa.


5 sytuacji, w których przepłacisz za wymarzony urlop

pt, 18 sierpnia 2017 08:50

Wyjazd na wymarzony urlop to wydarzenie, na które się wyczekuje przez niemalże cały rok pracy. Wiele osób oszczędza specjalnie na ten cel pieniądze, inni miesiącami planują trasy, na których się znajdą w czasie spacerów lub zwiedzania. Niezależnie od tego, jaki charakter ma mieć ten urlop, za każdym razem jest wymarzony, wyczekany, wytęskniony. Mimo tak starannych przygotowań można jednak popełnić w związku z tym kilka błędów. Warto o tym pomyśleć i zawczasu zająć się ich zapobieganiem.


Czekają na prawdziwą ulicę

ul. Szmaragdowa
pt, 18 sierpnia 2017 08:44

Dziś ulica Szmaragdowa to wąski pas ziemi wyłożony płytami lotniskowymi. Jeszcze niedawno była to gruntowa dróżka prowadząca do pól, ale teraz po obu jej stronach powstaje największe nowe blokowisko w mieście.
- Przy ul. Szmaragdowej powstało, bądź jest w trakcie budowy, 18 budynków mieszkalnych wielorodzinnych, w których docelowo znajdzie się około 1135 mieszkań – podaje Łukasz Czech z ratusza.


Rozwodów znacznie więcej niż przeciętnie

cz, 17 sierpnia 2017 15:52

Łomża znalazła się na 14 miejscu zestawienia 66 największych polskich miast pod względem największej liczy rozwodów. Na tysiąc mieszkańców w ubiegłym roku było ich u nas 2,2. Ten sam współczynnik ma 10 miast sklasyfikowanych na miejscach od 11 do 21. W tej grupie są m.in. Ostrołęka i Suwałki. Mniej rozwodów jest natomiast w Białymstoku i Warszawie.


Podwyżka podatku śmieciowego w Piątnicy

cz, 17 sierpnia 2017 15:35

Od października mieszkańcy gminy Piątnica więcej zapłacą za śmieci. Radni gminy podjęli stosowną uchwałę podnoszącą dotychczasowe stawki podatku śmieciowego o ponad 50% jeśli śmieci są zbierane w sposób selektywny i o 30% jeśli są to śmieci zmieszane.


« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0