niedziela, 26 marca 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Wolontariusze Caritas zbierają żywność na Wielkanoc

so, 25 marca 2017 12:04

Wchodzący ludzie słyszą w sklepie znienacka „dzień dobry”. Niektórzy odpowiadają kruczowłosej dziewczynie na powitanie, choćby skinieniem głowy albo uśmiechem. Czasami to ci wychodzący, czasami inni, niespodziewanie na chwilę przystają przy wyjściu, ażeby ze swego kosza lub wózka sklepowego przełożyć puszki, słoiki, pudełka lub torebki do wózka z plakatem „TAK, pomagam!”. - Wielu biednym w życiu jest ciężko... – mówi Milena Brzostek (lat 22) z Łomży, wyjmując spod wózka z 3-letnim synkiem produkty z Biedronki przy Wojska Polskiego. - Moja mama wychowała mnie samotnie. Byłam w gorszej sytuacji, bo nie otrzymywałam żadnej pomocy. Dlatego pomagam.


Ekstremalna Droga Krzyżowa w Łomży i Dolinie Narwi

pt, 24 marca 2017 16:08

Jedni chcą pokonać nocą 31 km, drudzy wybrali trasę o 10 km dłuższą. - Postanowiłem swoich sił spróbować, mam krzyż własny, ręcznie zrobiony, około metra w pionie – mówi Paweł Kulesza, 41-letni budowlaniec z Łomży, który po raz trzeci wyrusza na ekstremalną Drogę Krzyżową, jaka idzie drogami, polami i lasami w piątek, 31. marca, od godz. 18. z kościoła św. Andrzeja Boboli do Starej Łomży, Siemienia, Podgórza i z powrotem. - Zamykam oczy, żeby rozważać w mroku i ciszy nocy Mękę Pańską, aby porównać swoje cierpienie i trudy życia codziennego z poświęceniem Chrystusa.


Dwaj porywacze 15-letniej dziewczyny zatrzymani w areszcie

Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem
pt, 24 marca 2017 16:02

Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące dwóch mężczyzn, którzy w środę po południu siłą wepchnęli do samochodu osobowego i uprowadzili 15-letnią dziewczynę, wracającą ze szkoły do domu w Jabłonce Kościelnej. 29-letni Piotr K. oraz 23-letni Jakub G., mieszkańcy powiatu wysokomazowieckiego, mają postawione trzy zarzuty: pozbawienia wolności i dopuszczenia się czynności seksualnej na pokrzywdzonej 15-latce oraz usiłowania pozbawienia życia myśliwego, który zdążył uskoczyć przed kołami samochodu...


„Utopił się” na drodze

pt, 24 marca 2017 15:01

Niespełna dwa miesiące temu mieszkańcy domów przy ul. Młynarskiej w Konarzycach cieszyli się z oddania do użytku nowego mostu przez Łomżyczę i blisko 1,3 km drogi asfaltowej w kierunku Łochtynowa. Teraz mieszkający trochę dalej dopytują kiedy zostanie zbudowana reszta drogi, bo dziś ich samochody toną w błocie. Czasami dosłownie...


Urzędnicy z łomżyniakami poznają piekło i niebo rewitalizacji

pt, 24 marca 2017 14:12

- W Łomży są tereny tak zdegradowane, że to woła o pomstę do nieba: Wojska Polskiego, Polowa, 3 Maja, w mieszkaniach nie ma toalet, ciepłej wody, ludzie palą węglem w piecach... – wyliczała na konsultacjach społecznych w Domku Pastora Anna Wachowska, 63-letnia emerytowana księgowa, która jako nieliczna zabierała publicznie głos na spotkaniu o lokalnym programie wyjścia z kryzysu społecznego i technicznego obszarów zdegradowanych osiedli nr 4, 5, 7, 9 i 15. W mieście zaczęła się dyskusja o rewitalizacji, aby móc uzyskać unijne fundusze z Urzędu Marszałkowskiego na... – a tego urzędnicy nie mówili, na co. - Nie można uogólniać, są tereny, gdzie jest fatalnie i gdzie pięknie. Kiedy porównać zasoby mieszkaniowe miasta MPGKIM ze spółdzielniami: ŁSM i „Perspektywa”, to piekło i niebo.


Wypadek w Śniadowie

pt, 24 marca 2017 14:03

Dwie osoby zostały zabrane do szpitala po wypadku do którego doszło w Śniadowie. Droga wojewódzka nr 677 Łomża – Ostrów Mazowiecka jest zablokowana. Na miejscu pracują służby ratunkowe. Policja zapowiada organizację objazdu.


Napinane sufity z kosmicznych materiałów już w Łomży

pt, 24 marca 2017 13:31

Nowoczesny sufit napinany to idealny wybór dla znudzonych standardowymi płytami gipsowo-kartonowymi, chcącymi szybko, bez kucia i kurzu, zasłonić stary, nierówny sufit, popękany tynk czy instalację w łazience bądź kuchni. Teraz jest to już możliwe, dzięki przebogatej ofercie łomżyńskiej firmy Robson Sufity Napinane, oficjalnego dystrybutora i przedstawiciela renomowanej, polskiej firmy Alteza. To jedyna taka firma w Łomży i w regionie, oferująca ogromny wybór napinanych sufitów: matowe, błyszczące, podświetlane, kolorowe, jednobarwne i z fotodrukiem – z europejskimi atestami i 15 latami gwarancji.


Jak otrzymać szybkie pożyczki bez BIKu?

pt, 24 marca 2017 11:17

Wiele osób nie może pozwolić sobie na kredyt czy pożyczkę bankową, ponieważ nie spełniają, nieraz znacznie wygórowanych wymagań ze strony banków, które wymagają wypełnienia szeregu dokumentów zanim podejmą decyzję o przyznaniu pożyczki. Cały proces jest długotrwały i nie każdy może otrzymać pożyczkę, zwłaszcza osoby z negatywną historią kredytową oraz freelancerzy, osoby pracujące na umowę o dzieło czy zlecenie. Dlaczego więc rezygnować z próby otrzymania pożyczki? Przecież każdy powinien mieć prawo do swobodnego pożyczania pieniędzy. Warto zmienić myślenie i zapomnieć, że tylko banki mogą udzielić nam bezpiecznej pożyczki.


W jakie waluty inwestować?

pt, 24 marca 2017 10:54

Giełda to jedna z tych części świata finansowego, bez znajomości którego żaden biznesmen ani inwestor nie poradzi sobie na rynku. Ciągłe sprawdzanie czy aby na pewno została podjęta dobra decyzja oraz, czy rzeczywiście dobrze idą inwestycje, to ich codzienne zadanie. W jakie waluty najlepiej inwestować?


Próbowali na wnuczka, policjanta i sąsiada

pt, 24 marca 2017 09:14

Oszuści znowu próbowali wczoraj „nabrać” seniorów z Łomży. Policja informuje, że odebrała 8 sygnały od mieszkańców Łomży dotyczące prób oszustw na „wnuczka, policjanta i sąsiada”. Za każdym razem dzwoniono do osób starszych - od 59 do 95 lat. W żadnym z tych przypadków nie doszło do oszustwa, bo potencjalne ofiary orientowały się, że są to fałszywe telefony.


Co kupić pociechom na Dzień Dziecka 2017?

pt, 24 marca 2017 08:54

Co prawda mamy dopiero marzec, jednak czas leci nieubłaganie i Dzień Dziecka zbliża się do nas wielkimi krokami. Każdy rodzic chce, by jego pociecha w tym szczególnym dniu czuła się wyjątkowo i otrzymała prezenty o jakich od dawna marzyła. A co najlepiej jest kupić dziecku w prezencie, jak nie zabawkę opatrzoną uwielbianym przez nie motywem z bajki? Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę i już teraz poszukaj gadżetu, który skradnie serce malucha.


ARiMR płaci i zbiera

Siedziba Podlaskiego Regionalnego Oddziału Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży
cz, 23 marca 2017 16:06

Ponad miliard złotych z tytuły płatności bezpośrednich za 2016 rok wypłaciła już rolnikom z województwa podlaskiego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Decyzje o wypłacie środków podjęto już w stosunku do 95% wniosków rolników – podał Podlaski Oddział Regionalny Agencji w Łomży, który rozpoczął kampanię przyjmowania wniosków o przyznanie płatności obszarowych na rok 2017. W ciągu tygodnia wpłynęło ich ok. 3500.


Porwanie 15-letniej dziewczyny ze wsi do lasu

cz, 23 marca 2017 15:40

Dwaj mężczyźni porwali 15-letnią dziewczynę w Jabłonce Kościelnej, małej wsi w powiecie wysokomazowieckim. Porywacze zostali zatrzymani.
- To mężczyźni w wieku 23 i 29 lat - potwierdził prokurator rejonowy Grzegorz Kryszpin w rozmowie z onet.pl. Serwis jako pierwszy poinformował o zdarzeniu i podaje, że sprawa jest prowadzona w kierunku pozbawienia wolności osoby małoletniej i podejrzenia, że w celu gwałtu.


Zatrucie chlorem podczas maratonu pływackiego

24-godzinny maraton pływacki w Łomży. Po imprezie co najmniej kilka osób miało objawy zatrucia chlorem
cz, 23 marca 2017 14:14

Pieczenie, zaczerwienienie i obrzęk powiek, błony śluzowej, jamy ustnej i dróg oddechowych, a w konsekwencji kaszel, duszność, sinica, obrzęk płuc. To objawy zatrucia chlorem. Ciężkie zatrucie może doprowadzić nawet do śmierci... W Łomży doszło do zatrucia chlorem kilku uczestników 24-godzinnego maratonu pływackiego zorganizowanego przez MOSiR w pływalni przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Poinformował nas o tym ojciec dziecka, które uczestniczyło w biciu rekordu przepłynięcia jak największej odległości. Badający dziecko po maratonie lekarz stwierdził zatrucie chlorem.


„Wnuczek” oszukuje na policjanta

cz, 23 marca 2017 14:06

Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży ostrzega przed telefonicznymi próbami oszustwa. Policja została poinformowana, że do mieszkańca zadzwonił telefon, a rozmówca poinformował, że syn miał wypadek, jest na komendzie i potrzebne są pieniądze... Oczywiście cała historia była zmyślona, a podobne usłyszało co najmniej trzy inne osoby.


Misiewicz miał prawo

cz, 23 marca 2017 13:48

Prokuratura Rejonowa Białystok-Południe odmówiła wszczęcia postępowania ws. Bartłomieja Misiewicza. Chodziło o podejrzenia, że jako rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej przekroczył uprawnienia - użył służbowej limuzyny do celów prywatnych. W styczniu będąc w Białymstoku przyjechał „luksusowym BMW” przed jeden z klubów, w którym potem się bawił, pod opieką funkcjonariusza Żandarmerii Wojskowej. Śledczy potwierdzili te fakty, ale uznali, że miał do tego prawo.


Marcin Chludziński z Łomży p.o. prezesa PZU

Marcin Chludziński
cz, 23 marca 2017 11:38

Rada Nadzorcza PZU oddelegowała Marcina Chludzińskiego, członka rady, do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu PZU, na okres nie dłuższy niż trzy miesiące. Chludziński zastąpi Michała Krupińskiego, odwołanego niespodziewanie w środę.


Poparzone dziecko

cz, 23 marca 2017 09:04

Małe, niechodzące jeszcze dziecko zostało poparzone dziś rano w Grajewie. Jako pierwsi z pomocą dotarli strażacy. Jak przekazują dziecko miało widoczne poparzenia klatki piersiowej.


Rozbiła się na drzewie

śr, 22 marca 2017 19:56

Młoda, 20-letnia kobieta została ranna po wypadku do jakiego doszło w środę wieczorem na drodze pomiędzy Szczepankowem a Czaplicami w gminie Łomża. Prowadzony przez nią osobowy opel vectra zjechał z drogi i rozbił się na jednym z pobliskich drzew. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.


Komunikacja autobusowa z i do Łomży

śr, 22 marca 2017 08:03

Połączenia realizowane przez PKS oraz prywatnych przewoźników to w zasadzie jedyna opcja dla osób pragnących podróżować z i do Łomży komunikacją zbiorową. Od 1993 r. nie funkcjonuje tu już bowiem dworzec kolejowy. Przed zaplanowaniem trasy warto sprawdzić oferty różnych przewoźników - mogą się one różnić nie tylko ceną, ale też czasem przejazdu czy komfortem podróży.


« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0