czwartek, 25 maja 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Marihuanę chował w... bieliźnie

fot. archiwum
cz, 25 maja 2017 16:52

Blisko 12 gramów marihuany znaleźli policjanci przy 21-latku. Mężczyzna był pasażerem w BMW, które zatrzymano do kontroli, po tym jak jego kierowca zajechał drogę innemu samochodowi. Policjanci zaczęli podejrzewać, że pasażer też może mieć coś „na sumieniu”, bo na ich widok zaczął zachowywać się bardzo nerwowo.


Kolizja 3 aut na drodze do Zambrowa

cz, 25 maja 2017 15:30

Kilka minut przed 15.00 na drodze krajowej 63 ok. 2 km za Podgórzem w kierunku Zambrowa na stojące w korku auta osobowe najechała cysterna. Jedna osoba przewieziona została do szpitala. Utrudnienia w ruchu.


Ludzie klikają, wskazują... i doprowadzają do zmian

cz, 25 maja 2017 14:29

Na terenie Łomży i powiatu łomżyńskiego poprzez aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłoszono od lipca ubiegłego roku ponad 2200 zagrożeń. Blisko 1450 z nich zostało potwierdzonych w procesie weryfikacji przez policjantów. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych (788), przekraczanie dozwolonej prędkości (702) czy nieprawidłowego parkowania (266), ale są także te dotyczące niewłaściwej infrastruktury drogowej (50), złej organizacji ruchu drogowego (49) czy nieprawidłowego oznakowania drogi (20).


Bezpłatne eMPeKi dla wszystkich.... z kartą seniora

Prezydent z licznym gonem dziennikarzy wsiada do autobusu MPK
cz, 25 maja 2017 13:48

Dodatkowe około 9,5 tysiąca osób ma zyskać prawo do bezpłatnych przejazdów komunikacja miejską w Łomży. Prezydent Mariusz Chrzanowski skierował wniosek do Rady Miasta w sprawie dopisania do listy uprawnionych do darmowych przejazdów osób w wieku 60 - 70 lat pod warunkiem, że wyrobią sobie Łomżyńską Kartę Seniora, oraz osób niepełnosprawnych uczących się w wieku powyżej 16 roku życia. Zmiany – jeśli zostaną zaakceptowane przez radnych – mogłyby wejść w życie od sierpnia.


Bocian z Moniuszki 16 zapewnił zwycięstwo

Bloku przy ul. Moniuszki 16 w Łomży
śr, 24 maja 2017 18:22

Grafika bociana na ścianie bloku przy ul. Moniuszki 16 w Łomży z daleka rzuca się oczy. Wysoki na pięć kondygnacji ptak spacerujący gdzieś nad brzegiem rzeki wywołuje pozytywne emocje i jak się okazuje podoba się – nie tylko Markowi Maliszewskiemu, który umieścił go fotograficznym podsumowaniu roku 2016 w Łomży. Blok na którym został wymalowany bocian właśnie wygrał konkurs na najładniejszy „budynek z wielkiej płyty po rekonstrukcji lub adaptacji”


Marszałek podlaski w Łomży podpisał dofinansowanie OSP

Marszałek województwa Jerzy Leszczyński i członek zarządu województwa Stefan Krajewski
śr, 24 maja 2017 16:20

- Czasami służba w straży to przeżycia straszne: byłem jesienią rok temu przy wypadku na S 8, jak tir wyjechał na tira, czołówka: jeden człowiek zmiażdżony na śmierć w kabinie, drugiego ledwo co udało się wyciągnąć, nogi połamane, żyły porwane... - mówi cichutko Patryk Żółkowski (lat 21) z gminy Kobylin Borzymy, który z wójtem był na podpisaniu umowy na dofinansowanie OSP przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, reprezentowany przez Jerzego Leszczyńskiego i Stefan Krajewskiego. Na jednostki OSP w 101 gminach Podlaskiego przeznaczono 400 tys. zł. W sali konferencyjnej starostwa łomżyńskiego byli wójtowie, wnioskujący o 30 – 40 tys. zł na OSP i mieli to „obiecane”, a dostali po kilka tysięcy zł. Komentowali głośno, ze śmiechem, czy ktoś idzie za to na obiad, że to śmieszne sumy. Zapał zarządu do przyznawania pieniędzy – jak to ujął Stefan Krajewski - zgasił skarbnik, ażeby budżet województwa wytrzymał kolejne wydatki na sprzęt OSP.


Sasinowski prokurentem i pełnomocnikiem w MPWiK

Zbigniew Sasinowski (z lewej) prokurent i pełnomocnik zarządu ds. administracyjno-finansowych MPWiK i Mariusz Konopka (z prawej) prezes MPWiK (fot. UM Łomża)
śr, 24 maja 2017 10:41

Zbigniew Sasinowski (65 lat), jest prokurentem spółki i pełnomocnikiem zarządu ds. administracyjno-finansowych Miejskiej Spółki Wodociągów i Kanalizacji w Łomży. Funkcja Sasinowskiego, który latem ubiegłego roku, wraz z obecnym prezesem MPWiK Mariuszem Konopką, został z woli prezydenta Łomży powołany do zarządu miejskiej spółki, ale na przełomie stycznia i lutego tego roku formalnie złożył rezygnację z zasiadania w tym gronie, była dotychczas ukrywana. Konopka twierdzi, że to nie jest informacja publiczna...


Radni zaoszczędzą na dietach?

Sesja Rady Miejskiej
śr, 24 maja 2017 09:31

Radni z PiS na poprzedniej sesji zmniejszyli liczbę komisji Rady Miejskiej w Łomży i przy okazji „wyczyścili” z ich władz wszystkich opozycyjnych radnych, teraz ci opozycyjni radni chcą „rządzącym” znacząco obciąć diety. Zarówno pierwsi jak i drudzy jako pretekst zmian, wskazują chęć zmniejszenia wydatków na funkcjonowanie Rady Miejskiej. Według wyliczeń prezentowanych we wniosku radnych o zmniejszenie diet na działaniach PiS dało się zaoszczędzić „nie więcej niż 15.600 zł rocznie”, a na proponowanej obniżce diet oszczędność w skali roku wyniosłyby nie mniej niż 91.000 zł.


Dziewczyna na moście z policjantami na rowerach

Most Hubala w Łomży
wt, 23 maja 2017 16:16

- Policyjne patrole rowerowe w Łomży ruszyły na początku maja. Policjanci na rowerach pojawiają się w parkach, na osiedlowych uliczkach, bulwarach i w miejscach wskazanych przez mieszkańców na „Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa” - informuje Ewelina Szlesińska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. - W sobotę pod wieczór patrolowali, m.in., okolice plaży miejskiej i nowego mostu, na środku którego przy barierce stała dziewczyna, 20-latka. Oficer dyżurny komendy powiadomił ich o osobie, która prawdopodobnie może chcieć odebrać sobie życie. Wiadomość o zapłakanej kobiecie, wręcz historycznie zachowującej się przy barierce, przekazał znajdujący się nad Narwią wędkarz.


Najechanie na samochód

wt, 23 maja 2017 14:47

Przed godz. 14.00 na drodze krajowej nr 61 pomiędzy Miastkowem a Zaruziem bus dostawczy najechał na tył skręcającego w lewo audi. Są utrudnienia na drodze.


63-latek z narkotykami

wt, 23 maja 2017 09:40

Policjanci w jednym z mieszkań w Łomży znaleźli blisko 120 gramów amfetaminy oraz blisko 9 gramów mefedronu. 63-letni mężczyzna który posiadał narkotyki trafił już na dwa miesiące do tymczasowego aresztu.


Alkoholowy problem władz Łomży (znowu)

wt, 23 maja 2017 08:50

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku uchylił decyzję prezydenta Łomży dotyczącą rozdysponowania koncesji na handel alkoholem w mieście. Chodzi o wydane w październiku ubiegłego roku zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych innych niż piwa. O nie zabiegało pięciu przedsiębiorców, a jeden z nich, po niekorzystnej decyzji prezydenta, zaskarżył ją. Najpierw do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, a gdy to utrzymało w mocy decyzję prezydenta Łomży skarga trafiła do WSA.
- Zdaniem Sądu stanowisko wyrażone w decyzji organu pierwszej instancji, jak też stanowisko zaprezentowane przez Kolegium jest błędne, bowiem nie znajduje potwierdzenia w zgromadzonych w aktach sprawy dokumentach oraz godzi w zasadę równego traktowania podmiotów prowadzących działalność gospodarczą – czytamy w uzasadnieniu wyroku.


Areszt dla 23-latka za serię włamań i kradzieży

pon, 22 maja 2017 17:16

Sąd Rejonowy w Łomży na trzy miesiące aresztował tymczasowo 23-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o kradzieże z włamaniem oraz przywłaszczenie telefonu. Młody mężczyzna został w czwartek zatrzymany przez policję. Na przełomie kwietnia i maja miał włamywać do samochodów, piwnicy oraz przywłaszczenie telefonu komórkowego.


Wyremontują pół drogi do Zambrowa

Droga 63 Łomża - Zambrów
pon, 22 maja 2017 14:45

Do jesieni 2019 roku ma zostać wyremontowana droga krajowa nr 63 od Wygody do Zambrowa. Białostocki oddział GDDKiA ogłosił przetarg na wybór firmy, która zaprojektuje i zrealizuje rozbudowę.


Wyrwał staruszce torebkę

pon, 22 maja 2017 11:31

40-letni Litwin wyrwał torebkę 82-letniej kobiecie w Łomży. Wołająca o pomoc starszą kobietę zauważyli policjanci, którzy szybko złapali złodzieja i odzyskali skradzione rzeczy.


Obwodnica Konarzyc będzie rok później

Droga wojewódzka nr 677, przejście przez Konarzyce
pon, 22 maja 2017 10:49

Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich przesuną termin realizacji drogi Łomża – Śniadowo wraz z obwodnicą Konarzyc. Zgodnie z przetargiem ogłoszonym pod koniec marca droga miała być zrobiona w połowie września 2018 roku, a teraz termin ten przedłużono o rok.


Mleko w (stałej) cenie

Krowy na łące
pon, 22 maja 2017 08:44

W kwietniu średnia cena skupu mleka w województwie podlaskim wyniosła 137,63 zł za hektolitr. To o symbolicznie - kilkanaście groszy - więcej niż w marcu, choć w kraju zanotowano niewielki - o 0,4% - spadek cen mleka.


Wjechali do rowu

Zdarzenie w Marianowie
pon, 22 maja 2017 08:24

Samochód osobowy wjechał do rowu w Marianowie. Osobówką jechały dwie osoby – jak podają ratownicy jedna z nich po opatrzeniu w karetce pogotowia odmówiła hospitalizacji, w przypadku drugiej osoby nie była ona konieczna. Zaraz po wypadku droga krajowa nr 61 Łomża - Stawiski była całkowicie zablokowana, a już teraz ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo.


Na Kierzkowej też tylko w jednym kierunku

pon, 22 maja 2017 08:05

Na ulicy Kierzkowej w Łomży wprowadzono czasową zmianę organizacji ruchu. Teraz to ulica jednokierunkowa, a samochody mogą nią jechać od Pl. Niepodległości do ul. gen. Sikorskiego.


Potrącenie motocyklisty

so, 20 maja 2017 23:30

Niepełnoletni motocyklista został potrącony we wsi Budy Czarnockie k. Łomży. Został przewieziony do szpitala ze złamaną nogą i potłuczeniami.


« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0