środa, 20 września 2017 napisz DONOS@

Dziś chłodno i mokro

Prognoza synoptyczna dla Łomży do końca tygodnia (źródło: pogodynka.pl)
pon, 28 sierpnia 2017 08:07

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże, a miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna do 19°C, ale odczuwalna ze wilgoć i wiatr północno-zachodni i północny tylko ok. 13°C. Od jutra ma się poprawiać...


Ostrzeżenie przed burzami z gradem

nie, 27 sierpnia 2017 10:54

Do wieczora na obszarze województwa podlaskiego mogą występować burze z gradem – ostrzegają synoptycy z białostockiego zespołu Centralne Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB. Lokalnie może spaść nawet do 40 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi, a nawałnicom towarzyszyć mają silne podmuchy wiatru do 75 km/h, a lokalnie gradobicia.


Ratownicy wrócili z Sośna

nie, 27 sierpnia 2017 10:43

Ponad dobę trwała akcja ratowników Nadziei, którzy z Łomży zawieźli do Sośna dary zebrane przez mieszkańców nadnarwiańskiego grodu. Oprócz tego ratownicy zaangażowali się w prowadzenie akcji likwidującej skutki nawałnicy na terenie miejscowości i gminy Sośno. Pomagali w punkcie zbiórki i dystrybucji darów, przewozili sprzęty oraz ludzi, udzielali pierwszej pomocy, a nade wszystko pracowali fizycznie w gospodarstwach rolnych dotkniętych skutkami wichury.


Fantastyczny Lady Pank na finał zabawy „Lata z Radiem”

nie, 27 sierpnia 2017 10:31

Tysiące mieszkańców Łomży i gości bawiło się na sobotnim koncercie „Lata z Radiem” w Łomży. Gwiazdą imprezy była legenda polskiego rocka Lady Pank. Zespół w mieście wystąpił po 20-letniej przerwie i zaprezentował się z najlepszej strony. Mocne rockowe brzmienie, świetny wokal i same przeboje, które publika dobrze znała i śpiewała wraz z Januszem Panasewiczem... Był to jeden z najlepszych koncertów w mieście od bardzo dawna.


Łomża zmienia się w UE

MAPA DOTACJI (www.mapadotacji.gov.pl) tu każdy może sprawdzić projekty które zostały realizowane ze wsparciem unijnym - w Łomży, innym mieście czy gminie.
pt, 25 sierpnia 2017 13:04

- Obserwuje bardzo przykre zdarzenie w życiu społecznym, otóż powszechnie oskarża się „innych/poprzedników” o nieudolność w pozyskiwaniu środków, a może warto zweryfikować informacje krążące w sieci oraz wypowiadane słowa – napisał czytelnik apelując by „przestać uprawiać politykę, a skupić się na faktach”. - Szanujmy siebie nawzajem, skupmy się na sile, a nie dzieleniu łomżan.


45 i pół miliona zł na kursy zawodowe, językowe i podyplomówki

od lewej: Stefan Krajewski, Jerzy Leszczyński, Agnieszka Muzyk, Mariusz Chrzanowski, Janina Mironowicz i Hubert Ostapowicz (fot. UM Łomża)
pt, 25 sierpnia 2017 13:02

Gospodyni domowa, rolnik, student albo bezrobotny, czyli praktycznie każdy będzie mógł starać się o dofinansowanie unijne w 90 procentach, jeśli jest dorosły i mieszka w Łomży bądź w całym subregionie obejmującym powiaty: łomżyński, kolneński, zambrowski, wysokomazowiecki a nawet bielski (Bielsk Podlaski), siemiatycki i hajnowski. - Nic tak nie dzieli jak pieniądze i nic tak nie łączy, jak współpraca przy pozyskiwaniu pieniędzy – pochwalił wspólny projekt samorządów Stefan Krajewski z zarządu województwa podlaskiego na przekazaniu w ratuszu marszałkowi podlaskiemu i starostom umów i tub z mapami, dużymi jak szkolne mapy geograficzne. Za długim tytułem projektu kryją się kwoty dla kilku, a być może nawet dla kilkunastu tysięcy ludzi: od kilku tysięcy złotych do 15 tysięcy zł.


Lady Pank i inni na finał wakacji

pt, 25 sierpnia 2017 11:47

Lady Pank będzie największą gwiazdą jaka wystąpi w weekend w Łomży i w regionie. Legenda polskiego rocka zagra na finał sobotniego koncertu Lata z Radiem na łączce przy ul. Zawadzkiej, gdzie rozstawiana jest już scena. Na niej pojawią się też m.in. zespół Papa D. gwiazdy lat 80 Pawła Stasiaka z Papa Dance. W sobotę i niedzielę odbędzie się też sporo innych koncertów – od disco polo do muzyki poważnej, a piątkowy wieczór spodoba się miłośnikom kina w plenerze.


Utrudnienia w ruchu na drodze Łomża – Zambrów

pt, 25 sierpnia 2017 10:46

W okolicach Wygody na drodze krajowej nr 63 zapaliły się dwie przyczepy z belami siana. Już tworzą się korki – informują czytelnicy. Zdarzenie potwierdza dyżurny komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, który na miejsce zadysponował trzy jednostki strażaków.


„Solidarność” z Łomży pojedzie świętować do Gdańska

Henryk Piekarski
pt, 25 sierpnia 2017 10:02

Autobus związkowców NSZZ „Solidarność” z Łomży ma wyruszyć rankiem w przyszły czwartek do Gdańska. To odpowiedź łomżyńskiej Solidarności na apel przewodniczącego związku Piotra Dudy, który wzywał do wysłania do Gdańska 31 sierpnia licznych reprezentacji. Tego dnia przypada 37. rocznica podpisania tzw. „porozumień sierpniowych” z 1980 r. i narodzin Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, a rocznicowe uroczystości w Gdańsku planował zorganizować... Komitet Obrony Demokracji, co władze związku uznały za „bezczelną prowokację”.


Nowy dworzec w przyszłym roku?

Tak ma wyglądać nowy dworzec autobusowy w Łomży (fot. UM Łomża)
pt, 25 sierpnia 2017 08:52

Przed końcem października ma być gotowa dokumentacja techniczna budowy nowego dworca autobusowego w Łomży. „Centrum Przesiadkowo-Komunikacyjne” ma zająć niewielką część obecnego dworca od strony ul. Dworcowej. Jego koncepcję przygotowała firma Atelier Zetta z Białegostoku. Władze miasta liczą, że nowy dworzec uda się zbudować w przyszłym roku za pieniądze ze sprzedaży obecnego dworca.


Żubr znowu podszedł pod Łomżę

Żubr sfotografowany w czwartek rano za Nowymi Kupiskami
cz, 24 sierpnia 2017 19:09

Dziś rano, około godz. 6.30, za Nowymi Kupiskami w kierunku Nowogrodu, widzieliśmy żubra – napisała czytelniczka podsyłając wykonane telefonem komórkowym zdjęcia dużego byka. To kolejne dowody na to, że zwierzęta te powracają do regionu, w którym dawniej żyły powszechnie.


Ciężarówka przejechała po palcach staruszce

cz, 24 sierpnia 2017 12:22

Do nietypowego zdarzenia doszło w czwartkowe przedpołudnie w Piątnicy. Ciężarówka skręcająca z ulicy Szkolnej w ul. Stawiskowską prowadzącą w kierunku Marianowa, przejechała po palcach starszej kobiecie, która była na przejściu dla pieszych. Kobieta z urazem nogi została zabrana do szpitala.


Złodziej z przeszłością

cz, 24 sierpnia 2017 12:09

W czerwcu wyszedł z więzienia i znowu zaczął kraść. 29-letni mieszkaniec Łomży podejrzany jest o dokonanie w ciągu niespełna dwóch miesięcy czterech kradzieży w domach, sklepie i barze. Skradł gotówkę i biżuterię na kwotę ponad 11 tysięcy złotych. Jak wynika z ustaleń policji złodziej wykorzystywał... okazje – niedomknięte drzwi czy chwilową nieuwagę. Złapał go policjant będący po służbie, który zauważył go przy jednym ze sklepów. Złodziej już trafił do tymczasowego aresztu.


Nowoczesny radar w pobliżu Łomży

Radar wtórny MSSR na stanąć w Mściwujach k. Małego Płocka (fot. PAŻP)
cz, 24 sierpnia 2017 09:13

W oddalonej o około 4 km od Małego Płocka wsi Mściwuje ma zostać zbudowany Ośrodek Radiolokacyjny na potrzeby ruchu lotniczego. Wybudowanie ośrodka zleciła Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.


Jakie pieniądze za świnie dla rolników?

cz, 24 sierpnia 2017 08:52

Odszkodowanie za zabitą świnię średnio wyniesie 538 zł, a rekompensata dla rolników, którzy dobrowolnie rezygnują z ich chowu będzie na poziomie 75 zł za sztukę. To wyliczenia ministerstwa rolnictwa, które znajdują się w skierowanym do uzgodnień resortowych projekcie nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia zwierząt i zwalczaniu chorób zakaźnych. Wcześniej szacowano, że rekompensaty będą mogły wynieść 100-120 zł za sztukę.


Ciężarówka przewróciła się na rowerzystę

cz, 24 sierpnia 2017 08:12

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj po południu na drodze krajowej nr 63 za Zambrowem. W pobliżu wsi Długobórz samochód ciężarowy przewrócił się na rowerzystę. 70-letni mężczyzna zginął na miejscu.


Oko w oko z modliszką w Łomży

Modliszka zwyczajna sfotografowana w Łomży przez Jacka Sokołowskiego
śr, 23 sierpnia 2017 15:06

Nauczyciel i fotograf Jacek Sokołowski spotkał się na balkonie z modliszką.
- Owad miał około 5 centymetrów długości – podaje przesyłając zdjęcia obrazujące nietypowe spotkanie. Modliszka zwyczajna (Mantis religiosa) jest jedynym gatunkiem modliszki występującym w Polsce, przy czym występuje głównie na południu kraju.


Umowy na dofinansowanie remontów ulic

Członek zarządu województwa podlaskiego Stefan Krajewski, prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński
śr, 23 sierpnia 2017 14:41

- Dzisiejsze spotkanie obala dwa mity. Pierwszy, że marszałek województwa nie przyznaje dotacji dla Łomży, a drugi, że miasto nie pisze dobrych wniosków – mówi Andrzej Garlicki, wiceprezydent Łomży. W ratuszu samorządowe władze miasta i województwa podlaskiego podpisały cztery umowy na dofinansowanie remontów ulic w Łomży z środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Łączna pula przyznanego dofinansowania wynosi ponad 30 milionów złotych, a ulice: Glogera, Poligonowa, Nowogrodzka i Zawadzka mają być wyremontowane, zmodernizowane lub zbudowane do końca października przyszłego roku.


Z narkotykami w kieszeni

śr, 23 sierpnia 2017 10:08

Dwóch młodych mężczyzn, u których znaleziono narkotyki, zatrzymali policjanci w Łomży. 21-latek, mieszkaniec gminy Jedwabne miał marihuanę, a 24-letni mieszkaniec gminy Nowogród amfetaminę.


Pogoda dziś mało letnia

śr, 23 sierpnia 2017 08:29

Nocą w regionie Łomży temperatura powietrza spała poniżej 10°C. W ciągu dnia będzie niewiele cieplej. Co prawda temperatura maksymalna ma skoczyć do 19°C, ale odczuwalna jedynie do 13°C. Poza tym synoptycy spodziewają się, że dziś niektórzy mieszkańcy regionu zobaczą nawet krupę śnieżną.


« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0