czwartek, 30 marca 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Zapalił się samochód

Fot. Aga Bennett
pon, 06 marca 2017 08:42

Land Rover zapalił się w niedzielę wieczorem przy stacji paliw BP. Jak podaje Grzegorz Wilczyński, zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Łomży, podróżujący samochodem szybko opuścili pojazd i nikomu nic się nie stało.


„To przejście było nam potrzebne”

Grażyna Kowalewska dyrektor Publicznego Przedszkola nr 14 w Łomży
pt, 03 marca 2017 14:28

- Jak likwidują nam przejścia dla pieszych, to niech powiększą miejsca na cmentarzach – zadzwonił do redakcji 4lomza.pl zdenerwowany Czytelnik, że przejście przy Przedszkolu Publicznym nr 14 na ulicy Kołłątaja (formalnie) z wejściem od ul. Niemcewicza jest zlikwidowane. Sprawdzamy i rzeczywiście: przejście w stronę skrzyżowania z ul. Śniadeckiego i sklepem K1 zostało zagrodzone deskami MPGKiM, a w miejscu zdjętego pasa chodnika stanęły słupki biało-czerwone, jeszcze bez łańcucha. - A wolałabym przejście mieć bliżej furtki przedszkola, bo i tak rodzice przechodzą od razu przez nasz parking, żeby szybciej dostać się z dzieckiem do sklepu po przeciwnej stronie ulicy – komentuje zdumiona zabraniem przejścia dzieciom dyrektor PP nr 14 Grażyna Kowalewska. - Urzędnicy nie pytali, czy godzimy się na zabranie nam przejścia.


Chciała przemycić marihuanę do więzienia

Torebka z marihuaną znaleziona u kobiety, która chciała widzieć się z więźniem q Czerwonym Borze. (fot. kpt. Adam Samsel)
pt, 03 marca 2017 13:46

Ukryty woreczek foliowy z suszem roślinnym, który jak się okazało był marihuaną, znalazł strażnik więzienny u kobiety, która chciała wejść do więzienia w Czerwonym Borze, na widzenie z jednym z więźniów. Kobieta został zatrzymana i wraz z zawiniątkiem przekazana policji. Za posiadanie narkotyków w Polsce grozi kara więzienia...


Ostatni partyzant Ziemi Łomżyńskiej

Por. Stanisław Marchewka ps. „Ryba”
pt, 03 marca 2017 12:53

60 lat temu - 4. marca 1957 r. - został zabity por. Stanisław Marchewka ps. „Ryba” - ostatni żołnierz podziemia antykomunistycznego w rejonie Łomży. Zginął z bronią w ręku w obławie zorganizowanej przez oddziały komunistycznej Służby Bezpieczeństwa i żołnierzy Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Historyk, profesor Krzysztof Sychowicz mówi, że por. Marchewka był prawdziwie niezłomnym i wiernym żołnierzem Rzeczypospolitej Polskiej. W latach II wojny światowej był jednym z najaktywniejszych żołnierzy Armii Krajowej na terenie powiatu łomżyńskiego. Po wojnie próbował ułożyć sobie normalne życie, ale system komunistyczny nie pozwolił mu na to. Ścigany ukrywał się i walczył z nim przez kilka kolejnych lat. Zdradzony, wystawiony i otoczony zastał zabity, a przez kolejne dziesiątki lat propaganda PRL-u kazała nazywać go „bandytą”. Dobre imię zaczęto przywracać mu dopiero 10 lat temu.


Rżną nie tylko w Warszawie

Łomża, Plac Niepodległości
pt, 03 marca 2017 08:49

Informowaliśmy o planach dużej wycinki drzew w związku z remontem ulicy Polowej w Łomży. Okazuje się, że drzewa w mieście padają nie tylko ze zlecenia miejskich urzędników. Wczoraj zostaliśmy poinformowani o wycince dużych drzew przy Placu Niepodległości. To teren prywatny i zgodnie z obowiązującym od początku roku prawem właściciel może je ścinać gdy zechce...
Działacze Greenpeace uważają, że szansą na ochronę drzew zagrożonych wycinką w Polsce są ptaki. Zgodnie z prawem między 1 marca a 15 października miejsca gniazdowania ptaków oraz te, które stanowią ich ostoję lub są miejscem żerowania, nie mogą być niszczone.


Gospodarka finansowa Łomży prześwietlona przez RIO

Urząd miejski w Łomży
pt, 03 marca 2017 08:31

Same zalecenia skierowane do prezydenta Łomży zajmują ponad dwie strony maszynopisu. Wśród nich jest m.in. „zapewnienie, aby wykonywanie czynności z zakresu postępowania przetargowego zastrzeżonych dla kierownika zamawiającego było dokonywane wyłącznie przez Pana Prezydenta jako kierownika zamawiającego lub osoby pisemnie upoważnionej przez Pana do ich wykonywania”, oraz zobowiązania do wystąpienia do białostockiej kancelarii prawnej, wykonujące na zlecenie prezydenta usługę stałej obsługi prawnej, o zwrot nadpłaconego za luty 2015 r. wynagrodzenia w wysokości 553,50 zł.
Regionalna Izba Obrachunkowa w Białymstoku przeprowadziła kontrolę kompleksową gospodarki finansowej w Urzędzie Miejskim w Łomży „za 2015 rok i inne wybrane okresy”. Wystąpienie pokontrolne na blisko 20 stronach wskazuje wykryte nieprawidłowości. Informując o tym radnych skarbnik miasta Elżbieta Parzych mówiła, że zalecenia są kosmetyczne i że „może pochwalić się, że nie ma skierowania żadnej sprawy na dyscyplinę finansów publicznych”.


Niebezpiecznie na drogach

cz, 02 marca 2017 16:43

Stłuczka dwóch aut na Giełczyńskiej i potrącenie rowerzysty na Sikorskiego. Po zdarzeniach z czwartkowego popołudnia karetki zabrały dwie osoby do szpitala. Na razie nie wiadomo w jakim są stanie.


Szczęściarz w koloratce i polarze ratownika medycznego

Ks. Radosław Kubeł
cz, 02 marca 2017 16:14

Kapelan policjantów, strażaków, celników i ratowników medycznych. Wykładowca trzech uczelni. Współtwórca Grupy Ratowniczej Nadzieja w parafii Krzyża Św. w Łomży i egzorcysta diecezjalny. Ks. Radosław Kubeł to kandydat do Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody” od Muzeum Powstania Warszawskiego. Z 71 osób nominowano go do finałowej piątki za wyjątkową inicjatywę społeczną. Program I TVP będzie transmitować z muzeum uroczyste wręczenie nagród w niedzielę, 5. marca. Na co dzień optymista, zwykle uśmiechnięty, zawsze gdzieś się spieszy. Rozpiera go energia, którą znajduje w modlitwie, pracy i bieganiu kilkanaście kilometrów, dla wyładowania emocji i zebrania myśli. Ma o czym myśleć ten, jak nazywają go znajomi - dobry człowiek. Kim jest „ks. Wiaderko”?


PO chce referendum

Anna Naszkiewicz, Bożena Kamińska, Cezary Kisiel
cz, 02 marca 2017 15:43

- Platforma Obywatelska zachęca do składania podpisów pod wnioskiem o ogłoszenie referendum w sprawie reformy oświatowej wprowadzanej przez PiS – mówiła w Łomży poseł PO Bożena Kamińska z Suwałk. Twierdzi, że reforma wprowadza wielki bałagan i chaos. Działacze PO, także w Łomży, podpisy pod wnioskiem o referendum zbierają od połowy lutego. Jak mówią w mieście zebrali już około pół tysiąca.
- Obiecujemy, że wyjdziemy do Państwa jak tylko pogoda nam na to pozwoli – mówił Cezary Kisiel, przewodniczący miejskich struktur partii zachęcając póki co do składania podpisów w biurze partii przy ul. Długiej.


Ptasi celebryci znad Biebrzy

cz, 02 marca 2017 13:00

W tę sobotę i niedzielę w Biebrzańskim Parku Narodowym odbędzie się już 60. Wszechnica Biebrzańska. Tym razem tematem wiodącym spotkania będą ptaki. Pierwszego dnia uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wykładów znakomitych naukowców i ornitologów, a drugiego wyruszyć na wycieczkę ornitologiczną wokół Basenu Dolnego Biebrzy. Poprowadzi ona między innymi przez Górę Strękową, Burzyn i Brzostowo.


Śliski poranek

cz, 02 marca 2017 10:58

Zima ustąpiła, ale poranki mogą być chłodne i jak się okazuje śliskie. Przekonała się o tym dziś rano 43-letnia mieszkanka Piątnicy, która jadąc swoją toyotą corollą na śliskiej nawierzchni drogi straciła panowanie nad samochodem, który dachował.


W Zambrowie śmieci też drożeją

cz, 02 marca 2017 09:27

Mieszkańcy Zambrowa zapłacą więcej za śmieci. W Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego została opublikowana uchwała Radny Miasta wprowadzająca podwyżki. W Zambrowie mieszkańcy za śmieci płacą w zależności od powierzchni mieszkań i domów.


Tajna posada w miejskiej spółce

Zbigniew Sasinowski i Mariusz Konopka przez pół roku byli członkami zarządu MPWiK. Teraz Konopka został prezesem MPWiK, a Sasinowski został w spółce.
cz, 02 marca 2017 09:02

Przez lata był na łomżyńskim świeczniku... Był działaczem Platformy Obywatelskiej, był prezesem Łomżyńskiego Klubu Sportowego, był dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, był członkiem zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży. Z tej ostatniej funkcji zrezygnował przed miesiącem, aby mogła zostać wypełniona uchwała zgromadzenia wspólników, czyli prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, z którego woli kilka miesięcy wcześniej, niespodziewanie zasiadł we władzach tej miejskiej spółki. Po miesiącu ciągle nie wiadomo oficjalnie jaką ma teraz funkcję. Prezes MPWiK Mariusz Konopka twierdzi, że to nie jest informacja publiczna...


Pamięci nie zdołali zatrzeć...

Henryk Wagner, Zygmunt Zdanowicz i Genowefa Krajewska przed pomnikiem „Pamięci więźniów politycznych zamęczonych i pomordowanych w latach 1939 – 1956” przy skrzyżowaniu Szosy Zambrowskiej i Zawadzkiej
śr, 01 marca 2017 14:48

Obchodzony od 2011 roku Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny. Dziś w Łomży przedstawiciele władz składali kwiaty i zapalali znicze przed pomnikami upamiętniającymi żołnierzy niezłomnych i w miejscu UB-eckiej katowni przy ul. Nowogrodzkiej.


Szybcy i...

śr, 01 marca 2017 14:38

29-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego pędził dacią 101 kilometrów na godzinę, gdy na ul. Sikorskiego w Łomży został zatrzymany przez policyjny patrol dokonujący pomiarów prędkości. Policjanci dali mu mandat w wysokości 400 zł i zatrzymali prawo jazdy, które zgodnie z prawem straci na trzy miesiące, bo przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 51 km/h.


„Pokutę czyńcie za grzechy, na stronę teraz uciechy...”

Bp Janusz Stepnowski
śr, 01 marca 2017 13:13

Biskup łomżyński Janusz Stepnowski pobłogosławił i poświęcił w Katedrze popiół, którym posypał głowy licznie zgromadzonym wiernym, głównie dzięki udziałowi we mszy św. uczennic i uczniów Szkół Katolickich w Łomży. - Nie bólu żołądka z powodu niejedzenia Bóg pragnie, ale aby postem stały się uczynki miłosierdzia: przyodziać nagich i nakarmić głodnych – nauczał biskup ordynariusz w klarownie konstruowanej i jasno wygłoszonej homilii o jałmużnie, modlitwie i poście. - Są osoby w naszym kraju i naszej społeczności, potrzebujące pomocy materialnej i wsparcia duchowego.


Zmiany we władzach ŁSM

śr, 01 marca 2017 10:21

Wojciech Michalak został nowym prezesem Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Wczoraj Rada Nadzorcza odwołała z tej funkcji Zbigniewa Dziemińskiego, który prezesem był przez dwa miesiące. To jego miejsce zajął Michalak. RN odwołała z zarządu także Ryszarda Ślązaka, którego w zarządzie zastąpiła Bożena Modzelewska, główny księgowy ŁSM.


Środa Popielcowa

śr, 01 marca 2017 08:48

W Kościele rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły polegający na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych i spożywanie pokarmów raz do syta i dwa razy dla zaspokojenia głodu. Post ilościowy obowiązuje od ukończenia 18 lat aż do rozpoczęcia 60. roku życia.


Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Prof. nadzw. dr hab. Krzysztof Sychowicz (fot. Marek Maliszewski)
śr, 01 marca 2017 08:21

Wkroczenie oddziałów radzieckich na ziemie polskie w 1944 r. dla wielu osób nie oznaczało końca walki i okupacji. To, że myślący tak mieli racje okazało się już bezpośrednio po wycofaniu się wojsk niemieckich, gdy działalność wymierzoną przeciwko podziemiu niepodległościowemu podjęły grupy operacyjne NKWD. Sytuacja stała się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy na zajętych terenach rozpoczęto tworzenie Milicji Obywatelskiej i struktur Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego. Umacniający się na zajętych przez wojska sowieckie terenach komuniści za głównych swych przeciwników uznali członków organizacji niepodległościowych, w tym Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych i Narodowej Organizacji Wojskowej. Nie godząc się z narzuconą siłą władzę kontynuowali oni walkę o niezależną od obcych państw Polskę.


Psycholog Renata Szymańska nowym dyrektorem WOPiTU

Renata Szymańska, dyrektor WOPiTU w Łomży (fot. Adam Szymański)
wt, 28 lutego 2017 15:34

- Startowałam pierwszy raz w życiu na stanowisko dyrektorskie i wygrałam - miałam tylko jednego kontrkandydata, a siedmioosobowa komisja z Bogdanem Dyjukiem z Urzędu Marszałkowskiego na czele wysłuchała przez pół godziny, jak przedstawiałam strategię rozwoju Wojewódzkiego Ośrodka Terapii i Uzależnień na najbliższe sześć lat – dzieli się wrażeniami na gorąco zwyciężczyni Renata Szymańska (lat 50), psycholog od pięciu lat kierująca poradnią uzależnień i współuzależnienia w ośrodku przy Rybakach, który w 2016 r. miał około 750 pacjentów dochodzących (plus leczący się na oddziale stacjonarnym, liczącym maksymalnie 30 łóżek). - To jest czas finansowo niepewny, bo wchodzi w życie ustawa, lokująca WOPiTU poza siecią szpitali. Trzeba zawalczyć o punkty NFZ.


« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0