sobota, 22 lipca 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

ASF już na terenie powiatu łomżyńskiego

Zidentyfikowane dotychczas ogniska ASF na terenie powiatów monieckiego, grajewskiego i pierwsze na terenie łomżyńskiego.
pon, 03 lipca 2017 14:14

Pierwszy przypadek afrykańskiego pomoru świń stwierdzono na terenie powiatu łomżyńskiego. Niebezpiecznego wirusa wykryto w ciele padłego dzika znalezionego w ubiegłym tygodniu w pobliżu wsi Bartki w gminie Jedwabne.


Kary będą surowsze

pon, 03 lipca 2017 13:26

Od 13. lipca wchodzą w życie przepisy zaostrzające kary za przestępstwa wobec dzieci, osób nieporadnych także starców oraz za pobicia.
- Ciężki uszczerbek na zdrowiu będzie już zbrodnią, czyli najcięższe przestępstwo, za które grozi kara nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności – mówi sędzia Jan Leszczewski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Łomży, zwracając uwagę, że po nowelizacji sądy nie będą mógł już orzekać kar za to przestępstwo w zawieszeniu.


Żmija ukąsiła kobietę

pon, 03 lipca 2017 08:25

60-latka została ukąszona przez żmiję. Do zdarzenia doszło w sobotę późnym południem na jednej z posesji letniskowych w okolicach Rajgrodu. Do szpitala „na sygnale” zawieźli ją policjanci, których o pomoc poprosił mąż kobiety.


Darmowe wakacje w Łomży dla dzieci polskich z Litwy

pt, 30 czerwca 2017 16:17

„Jak długo w sercach naszych, choć kropla polskiej krwi...,ojczysta miłość tkwi” - śpiewały dzieci z rejonów: Wilno i Soleczniki na Litwie w gabinecie wiceprezydent Łomży Agnieszki Muzyk, która we wrześniu obiecywała solecznickim samorządowcom, że zaprosi do Polski autokar kolonistów na wakacje. - I słowa dotrzymała – cieszy się nauczycielka Jadwiga Gabrijałowicz. - Przyjechaliśmy z 49 dzieci w wieku od 9 do 15 lat. Większość z nich jest z polskich rodzin, część z polsko-litewskich i polsko-rosyjskich. Jesteśmy od 24. czerwca i będziemy wypoczywać do 6. lipca. Mamy niezwykle atrakcyjny program pobytu: wycieczki piesze i autokarowe, basen, zwiedzanie miasta i w muzeach.


Wybory w ostatnią niedzielę wakacji

pt, 30 czerwca 2017 16:14

Przedterminowe wybory burmistrza Nowogrodu odbędą się 3 września - w ostatnią niedzielę wakacji. Tak zakłada projekt rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów, który opublikowano w BIP MSWiA. To premier Beata Szydło formalnie musi ogłosić wybory. Zgodnie z uzasadnieniem projektu nastąpi to najpóźniej 12. lipca.


eMPeKiem na koncerty

pt, 30 czerwca 2017 13:02

Dziś wieczorem (godz. 19.00) Katedrze wystąpi argentyńska organistka Gabriela Ana Navarro Landaverria. Jej koncert będzie preludium XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża, który potrwa aż do przyszłej niedzieli. Koncerty będą w Łomży, ale także poza nią. Na te najciekawsze do Drozdowa i Czartorii widzów dowiezie i odwiezie autobus MPK. Bilety można zarezerwować przez internet.


Na szczęście nikomu z ludzi nic się nie stało...

Zerwany dach w Giełczynie
pt, 30 czerwca 2017 09:19

Straty są duże w mieniu, ale na szczęście tym razem nikt z ludzi nie ucierpiał – mówi bryg. Grzegorz Wilczyński zastępca komendanta miejskiego PSP w Łomży podsumowując nawałnicę, która wczoraj po południu przeszła nad regionem. Strażacy z Łomży odebrali 20 zgłoszeń do różnych zdarzeń. Większość dotyczyła złamanych konarów drzew lub całych drzew blokujących drogi, ale nawałnica uszkodziła także siedem budynków – wszystkie w Giełczynie.


Weekend będzie mokry

pt, 30 czerwca 2017 08:48

Dziś temperatura maksymalna od 21°C do 24°C i przez cały dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz przelotne opady deszczu. Po południu według synoptyków nad regionem ponownie możliwe są burze, a wiatr w porywach może osiągać prędkość 65 km/h.
Także cały weekend zapowiada się mokry.


Podlaski Oddział Regionalny ARiMR: Kampania 2017 w przyjmowaniu wniosków obszarowych zakończona

Siedziba Podlaskiego Regionalnego Oddziału Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży
cz, 29 czerwca 2017 16:33

W dniu 26 czerwca 2017r. zakończyło się przyjmowanie wniosków obszarowych w kampanii 2017 w zakresie wsparcia bezpośredniego dla rzeszy rolników w całej Polsce i tym samym w województwie podlaskim. Jak informuje Dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – Wiesław Grzymała, na dzień 29 czerwca 2017r. w całym województwie podlaskim do biur powiatowych ARiMR wpłynęło 81671 wniosków o przyznanie płatności obszarowych.


Trąba powietrzna nad Giełczynem

cz, 29 czerwca 2017 16:18

Pozrywane i uszkodzone dachy trzech domów i uszkodzone kilka budynków gospodarczych to najbardziej dotkliwe skutki nawałnicy jaka przed godziną 15. przeszła nad regionem łomżyńskim. Silny wiatr łamał też konary drzew, a niektóre powalał. Strażacy w całym regionie podejmują dziesiątki interwencji usuwając drzewa z dróg czy wypompowując wodę z zalanych pomieszczeń.


Piją i palą...

Policyjny patrol rowerowy z Łomży
cz, 29 czerwca 2017 14:23

Policyjny patrol rowerowy zatrzymał 19–latka, który posiadał blisko pół grama amfetaminy - podaje łomżyńska policja. Był on grupie pięciu młodych osób, które głośno zachowywały się i spożywały alkohol na Skate Park, przy ul. Konstytucji 3–go Maja.


Wniosek o bezpłatne eMPeKi dla seniorów był... niedopracowany

Prezydent Mariusz Chrzanowski 25. maja w autobusie  komunikacji miejskiej ogłaszał dziennikarzom, że przedstawiał Radzie Miejskiej wniosek o bezpłatne przejazdy autobusami MPK dla seniorów.
cz, 29 czerwca 2017 12:12

Ponad miesiąc temu prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprosił dziennikarzy do autobusu komunikacji miejskiej, by oznajmić, że przekazał do Rady Miejskiej wniosek w sprawie dopisania do listy uprawnionych do darmowych przejazdów osób w wieku 60-70 lat pod warunkiem, że wyrobią sobie Łomżyńską Kartę Seniora. Informacja wywołała lawinowy wzrost zainteresowania wprowadzoną od początku roku kartą seniora, ale jak się okazało prezydencki wniosek był niedopracowany. Radni mieli się nim zajmować podczas wczorajszej sesji, ale sam prezydent poprosił o zdjęcie go z porządku obrad i obiecał, że poprawiony wróci na następną sesję.


Ostrzeżenie przed burzami z gradem

cz, 29 czerwca 2017 10:50

Pierwszy stopień zagrożenia nadał Maciej Maciejewski dyżurny synoptyk z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB burzom z gradem jakie po południu i wieczorem mają przechodzić nad regionem. Synoptyk przewiduje, że lokalnie może spaść do 40 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni.


Nowe strefy zagrożenia ASF

Wykryte w tym roku roku przypadki ASF u świń i dzików na terenie powiatów grajewskiego i monieckiego
cz, 29 czerwca 2017 10:18

Wojewoda Podlaski wydał kolejne rozporządzenie w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatów: grajewskiego, łomżyńskiego i monieckiego wyznaczając strefy zapowietrzania i zagrożenia ASF po wykryciu ogniska choroby w gospodarstwie we wsi Konopki Awissa na terenie gminy Radziłów.


Wypadek 8-latki

cz, 29 czerwca 2017 09:44

8-letnia dziewczynka spadła z przyczepy rolniczej. Do wypadku doszło wczoraj po południu w Wiźnie. Dziewczynka trafiła najpierw do szpitala w Łomży, a następnie została przewieziona do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku na dalsze obserwacje i badania.
Specjaliści przypominają, że wakacje potrafią być niebezpieczne i apelują do rolników oraz ich rodzin o właściwy nadzór nad dziećmi, które na terenie gospodarstwa narażone są na wiele zagrożeń.


Gorąco i burzowo

cz, 29 czerwca 2017 08:30

W ciągu dnia temperatura powietrza w cieniu może przekroczyć dziś 30°C. Synoptycy na czwartek prognozują też przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. W czasie burz może spaść do 30 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi, a wiatr w porywach osiągnie do 85 km/h.
Nocą, gdy nad regionem przechodziły burze, spadło w okolicach Łomży ok. 17,5 litra wody, a w Dobrymlesie ponad 33 litry, a w Ptakach 37. Prędkość wiatru dochodziła do 35 km/h.


Nadciągają burze

śr, 28 czerwca 2017 18:10

Wiesław Winnicki dyżurny synoptyk z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB ostrzega przed burzami z gradem jakie wieczorem i nocą mogą przechodzić nad obszarem województwa podlaskiego.
Burzowa atmosfera ma się utrzymywać także jutro. „Łowcy burz” przewidują, że najsilniejsze nad regionem pojawią się w czwartek w godzinach popołudniowych.


W poszukiwaniu (zaginionego?) komisarza do Nowogrodu

Herb Nowogrodu
śr, 28 czerwca 2017 17:41

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów twierdzi, że do dziś nie wpłynęła jeszcze do niej sprawa tymczasowego następcy zmarłego na początku czerwca burmistrza Nowogrodu. Z przekazanych nam dziś wyjaśnień wynika, że do MSWiA nie wpłynął wniosek Wojewody Podlaskiego w sprawie wyznaczenie osoby do pełnienia funkcji burmistrza. Służby Wojewody Podlaskiego twierdzą, że taki wniosek z kandydatem wysłano w ostatnią sobotę.


Chcą wyremontować pół drogi do Zambrowa

Droga krajowa nr 63 Łomża - Zambrów. Odcinek od Łomży do Wygody - na razie drogowcy nic nie mówią o remoncie tej części drogi.
śr, 28 czerwca 2017 13:18

Na blisko 33,5 miliona złotych wyceniło remont niemal 8 km drogi Łomża - Zambrów konsorcjum czterech firm z województwa podlaskiego, którego liderem jest łomżyńska spółka PBK. Dziś w białostockim oddziale GDDKiA otwarto koperty z ofertami na zaprojektowanie i przebudowę odcinka drogi krajowej nr 63 od Wygody do Zambrowa. Urząd na prace, które mają być wykonane do jesieni 2019 roku chciał wydać nieco ponad 40 mln zł, a konkurencyjna względem firm z regionu oferta firmy Strabag przekracza ten budżet o ok. 7,5 mln zł.


Prezydent z absolutorium... zostaje w Łomży

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
śr, 28 czerwca 2017 12:02

Zaskoczenia nie było. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski (PiS) otrzymał od radnych absolutorium z wykonania budżetu miasta za 2016 rok. Za pozytywnym rozliczeniem prezydenta głosowało 16 radnych, przeciwko było 4, a 3 kolejnych wstrzymało się od głosu.
- Dziękuję, to mobilizuje do dalszej pracy – mówił po głosowaniu prezydent Chrzanowski zaznaczając, że także głosy przeciwne nie były dla niego zaskoczeniem, a w jego ocenie głosowanie tych radnych nie odnosiło się do wykonania budżetu. Prezydent przy okazji odpowiedział na pytanie radnego Macieja Borysewicza (PO), który powołując się na „kuluarowe rozmowy” dopytywał, czy będzie on prezydentem miasta do końca kadencji? - Muszę pana uspokoić. Nigdzie dalej się nie wybieram. Zamierzam do końca trwać przy swoim stanowisku, chyba, że zdecydują to inaczej inni, ale ja sam akurat... Na pewno innych propozycji, o których pewnie pan w kuluarach rozmawiał, nie będę przyjmować i do Warszawy się nie wybieram – mówił prezydent Chrzanowski.


« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0