czwartek, 23 lutego 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Potęga dźwięku i obrazu na srebrnym ekranie Kina Millenium

Karol Charubin, w tle srebrny, półokragły ekran
pon, 30 stycznia 2017 08:24

Marzenie łomżyniaków o własnym, nowoczesnym kinie wreszcie spełniło się. Może skończy się też narzekanie, że na nowe filmy trzeba jeździć do Zambrowa, Ostrołęki czy Białegostoku, a premiery będą odbywać się w tym samym czasie, co w Warszawie. To zasługa dwóch braci, przedsiębiorców i współwłaścicieli spółki Kino Polska. Karol i Radosław Charubin zakończyli przebudowę i remont ponad 200-letniego budynku Kina Millenium. Półokrągły, srebrny ekran do filmów jakości 2D i 3D ma rozmiary nie z tej ziemi. Pochodzi z Chin, wznosi się na 4 metry wysokości i rozciąga na prawie 9 metrów. Z każdego miejsca sali obraz krystalicznie wyraźny - przestrzenny dźwięk zatyka dech w piersi. Od piątku tłumy dzieci, młodzieży i dorosłych ruszyły na seanse w nowym Kinie Millenium.


Ptasia grypa już w Pułtusku

so, 28 stycznia 2017 18:37

W ciele padłego łabędzia którego zwłoki znaleziono w rzece Narew w Pułtusku potwierdzono wysoce zjadliwą grypę ptaków podtypu H5N8. Do piątku w Polsce odnotowano już 26 przypadków tej choroby u dzikich ptaków i 33. ogniska u drobiu w gospodarstwach.


Masowy wyrąb drzew w mieście

2013 rok. Wycinka drzew przy ul. Sikorskiego. Jak twierdził ratusz drzewa „kolidują z nową infrastrukturą, również podziemną”.
pt, 27 stycznia 2017 17:54

W ciągu ostatnich sześciu lat w Łomży wycięto legalnie 3 tysiące 750 drzew i 2 tysiące 753 krzewy. Generalnie z roku na rok pod topór idzie ich coraz więcej. O ile w 2011 roku wycięto w mieście 348 drzew i wykarczowano 130 krzewów, to w ubiegłym roku były to 803 drzewa i 798 krzewów.
To liczby, które dotyczą drzew i krzewów, na których wycięcie mieszkańcy otrzymywali zgodę w ratuszu. W tej grupie nie ma też drzew owocowych. Wycięte stare drzewa zastępowano nowymi nasadzeniami, ale przeważnie były to „patyczki” i po latach nikt nie sprawdza czy rosną dalej...


Ks. Bejger: „Dobry kawał ludzkiej roboty”

pt, 27 stycznia 2017 15:38

Mieszkańcy Konarzyc mogą ponownie przejeżdżać przez nowy most przez Łomżyczkę w ciągu ulic Młynarskiej. W piątek po południu uroczyście przecięto wstęgę symbolicznie otwierając wyremontowany most, ale także blisko 1,3 km nowej asfaltowej drogi w kierunku Łochtynowa. Inwestycję za ok. 3 mln zł zrealizowała łomżyńska firma Bik Projekt, a pieniądze pochodziły do samorządów gminy Łomża, powiatu łomżyńskiego i Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.


Alternatywa dla drożejącego OC w Łomży

pt, 27 stycznia 2017 13:48

Wzrost cen obowiązkowego ubezpieczenia OC uderza po kieszeni wszystkich kierowców. Już trzeba płacić średnio 200-300 złotych więcej, a to nie koniec podwyżek. Są one szczególnie uciążliwe dla mieszkańców Łomży i okolic gdzie zarobki nie są wysokie. Wszyscy zadają więc sobie pytanie: jaka jest alternatywa?


Optymalizacja SEO strony w 2017 roku – 3 elementy na które musisz położyć nacisk

pt, 27 stycznia 2017 13:37

Dla uzyskania wysokiej widoczności strony w wynikach wyszukiwania Google potrzebna jest jej dobre zoptymalizowanie. Czas w okolicach 2010 roku, gdzie optymalizację dało się zastąpić większą ilością linków minęły – dziś bez zadbania o oba te elementy można zapomnieć o skutecznym pozyskiwaniu ruchu z wyszukiwarek.


Pierwszy udany seans w nowym Kinie Millenium w Łomży

pt, 27 stycznia 2017 13:34

- Bardzo nam się tutaj podoba, wnętrze jest takie przestronnie, jasne, nowoczesne – mówi na chwilę przed porannym seansem w przebudowanym po roku prac budowlanych Kinie Millenium w Łomży Anna Kitowska. Przyszła podeskcytowana nowością razem z siostrą Sylwią Przestrzelską i swoją 6-letnią córeczka Lenką oraz 4-letnią siostrzenicą Lilią. Mamy są pod przeogromnym wrażeniem, bo tak eleganckiego wnętrza hallu z bufetem i wygodnej, mniejszej sali Mirage się nie spodziewały. A córeczki łomżynianek wszystko odbierają jako nowe: oto pierwsza wyprawa do prawdziwego kina.


Umowa na remont torowiska przez Śniadowo

Tory w śniadowie
pt, 27 stycznia 2017 13:32

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na remonty linii objazdowych w związku z planowaną modernizację Rail Baltica. Jedna z nich to trasa Ostrołęka – Śniadowo – Łapy. To jednotorowa linia kolejowa o długości 80 km. Prace remontowe mają zakończyć się w grudniu br. i jak przekazuje kolejowa spółka zapewnią lepsze podróże i sprawny przewóz towarów.


Metamorfozy dla kobiet w Galerii Bursztynowej

pt, 27 stycznia 2017 13:12

Galeria Bursztynowa ogłosiła kolejną akcję modową kierowaną do kobiet, które mają dość swojego dotychczasowego wyglądu i chcą go zmienić. W jej ramach uczestniczki poddane zostaną pełnej metamorfozie. Nagrodą główną w konkursie jest weekend dla dwóch osób w Hotelu & SPA Natura Mazur w Warchałach.


Dom Pomocy Społecznej szuka w ŁSM terenu na ogród terapii

pt, 27 stycznia 2017 08:26

„Zwracamy się do Państwa z prośbą o wyrażenie swojej opinii, dotyczącej przekazania fragmentu działki nr 10939/5 o powierzchni około 1556 mkw. do celów wypoczynkowo-terapeutycznych dla Domu Pomocy Społecznej w Łomży przy ulicy Polowej 39” - oto początkowe słowa ankiety, jaką otrzymywali mieszkańcy z prawie 800 lokali w blokach Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej na osiedlu Bohaterów Monte Cassino w Łomży. Pomysłodawcy i dyrektorowi DPS Krzysztofowi Jankowskiemu chodzi o niezabudowany teren między ogrodzeniem DPS a blokiem przy Polowej 35, na którym jednak znajduje się zieleniec z placami zabaw i boisko. Mieszkańcy prosili redakcję 4lomza.pl o interwencję, aby niespodziewanie znów nie okazało się, że kolejny teren jest za płotem.


Pożar przy Szmaragdowej

cz, 26 stycznia 2017 17:11

Ogień strawił trzy baraki socjalne wystawione na placu budowy bloków przy ul. Szmaragdowej - na południe od ul. Sybiraków. Sytuacja jest już opanowana – mówią strażacy podając, że nie stwierdzono osób poszkodowanych. Na miejscu trwa jeszcze akcja dogaszania pogorzeliska.


Działacz Bractwa Trzeźwości Jan Kleczyński (+ 60) nie żyje...

Jan Kleczyński (1957 – 2017)
cz, 26 stycznia 2017 16:31

- Sprawy trzeźwościowe były Panu Janowi zawsze bliskie, leżały mu na sercu i nadawały sens jego działaniom, każdy chory alkoholik uratowany stawał się powodem do osobistej radości i satysfakcji – wspomina Jana Kleczyńskiego (+ 60) terapeutka Renata Szymańska z Wojewódzkiego Ośrodka Terapii i Uzależnień w Łomży. Znany działacz abstynencki zmarł po ciężkiej chorobie w czwartek rano. Od lat był zaangażowany w działalność Bractwa Trzeźwości imienia św. Maksymiliana Kolbe przy klasztorze Ojców Kapucynów w Łomży, służył dziewięć lat rodzinnemu miastu jako radny i przewodniczący Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. - Był od dawna abstynentem z wyboru, ponieważ uważał, że sprawa trzeźwości każdego Polaka jest ważna dla losów łomżyńskich rodzin i przyszłości całego narodu.


Podwyżki podatku śmieciowego w Jedwabnem

cz, 26 stycznia 2017 16:09

Od 1 kwietnia mieszkańcy gminy Jedwabne będą płacić większe opłaty za śmieci. Stawki w przypadku śmieci sortowanych pójdą w górę o ok. 15%. Stosowna uchwała Rady Miejskiej została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego.


Ford Mustang - kultowa propozycja dla lubiących prędkość

cz, 26 stycznia 2017 15:39

Wybór samochodu to niełatwe zadanie. Aby jazda sprawiała nam przyjemność powinien być bowiem jak najbardziej dopasowany do naszych potrzeb. Stąd też część z nas szuka auta rodzinnego, inni takiego, które przyda się w pracy. Jest jednak również spora grupa ludzi, która potrzebuje eleganckiego i dynamicznego auta, które zwraca na siebie uwagę. To właśnie z myślą o tych kierowcach powstał Ford Mustang.


Miasto ma za mało pieniędzy na budowę ul. Piaski?

Skrzyżowanie ul. Kalinowej i Piaski, Łomżyca
cz, 26 stycznia 2017 13:39

Jeszcze w te wakacje mieszkańcy ulicy Piaski mieli do swoich domów dojeżdżać asfaltową drogą. Po latach zwlekań i obietnic władze miasta ogłosiły przetarg na wybór firmy, która miałaby zbudować blisko kilometr prawdziwej drogi w miejscu gdzie dziś jest ulica gruntowo-żwirowa. W czwartek w ratuszu otwarto oferty od pięciu podmiotów gotowych wykonać tę inwestycję. Okazuje się, że wszystkie one zaproponowały ceny znacznie przekraczające szacunki miejskich urzędników.


110 km/h przez miasto

cz, 26 stycznia 2017 12:51

23-latek w audi pędził przez Kolno 110 km/h. Przy takiej prędkości „wpadł” na patrol drogówki z laserową "suszarką". Za zbyt szybką jazdę policjant zatrzymał młodemu kierowcy prawo jazdy i dodatkowo wlepił mandat w wysokości 500 złotych.


Dziki z ASF przeszły przez Biebrzę

Sytuacja epizootyczna odnośnie ASF w Polsce. Kolorami zaznaczono aktualny na dzień 23 stycznia 2017 r. zasięg obszarów objętych restrykcjami
cz, 26 stycznia 2017 09:51

Dwa dziki z wirusem afrykańskiego pomoru świń (ASF) w powiecie grajewskim. Groźnego wirusa wykryto w próbkach dzików odstrzelony w pobliżu wsi Klimaszewnica w gminie Radziłów oraz Ciemnoszyje gmina Grajewo. To pierwsze przypadki potwierdzenia wirusa na zachód od Biebrzy.


Zjechał z drogi, uderzył w przepust i dachował

cz, 26 stycznia 2017 08:04

Przed godziną 22. kierowca osobowego peugeota jadący drogą ze Szczepankowa do Czaplic z niewyjaśnionych dotychczas przyczyn zjechał do przydrożnego rowu, po czym jadąc nim uderzył w przepust doprowadzając do wywrócenia się samochodu.


Prośba o maksymalne oszczędzenie drzew...

Ul. Polowa
śr, 25 stycznia 2017 15:17

Ujawnienie planu cięcia drzew wzdłuż Szosy Zambrowskiej i Polowej, w związku z planowanym na ten rok remontem ulic, wywołało zaniepokojenie mieszkańców. Dają temu wyraz np. w dyskusjach na forum internetowym 4lomza.pl, gdzie założono kilka wątków dotyczących planowanego wyrębu drzew. Temat pojawił się także podczas obrad środowej Rady Miasta. Wywołał go przewodniczący Wiesław Grzymała, który – także jako pszczelarz i przewodniczący związku pszczelarzy – apelował do prezydenta o maksymalne oszczędzanie drzew przy realizacji tej inwestycji. Na sesji odpowiedzi nie było, ale jak mówi przewodniczący Grzymała nie tylko radni „ze zrozumieniem kiwali głowami...”.


Komendant i jego zastępca do Łomży z Grajewa

Nadkomisarz Sebastian Wojciekian
śr, 25 stycznia 2017 09:36

Nadkom. Sebastian Wojciekian pełni obowiązki I zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Łomży. Rozkaz powierzenia obowiązków odebrał wczoraj z rąk wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego. Do Łomży, tak jak wcześniej komendant Marek Sienkiewicz, trafił z KPP w Grajewie, gdzie był naczelnikiem wydziału kryminalnego.


« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0