sobota, 27 maja 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Dziś deszczowo

cz, 04 maja 2017 08:57

Nawet do 12 litrów wody na metr kwadratowy może spaść dziś w regionie. Synoptycy zapowiadają opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, a lokalnie także burze. Temperatura maksymalna od 11°C do 14°C, a wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach zwłaszcza podczas burz osiągający 55 km/h, północno-wschodni i wschodni.


Święto 3 Maja...

Defilada przed Ratuszem
śr, 03 maja 2017 13:42

- To święto naszej jedności (...). Mimo różnych poglądów, nieraz różnych wizji świata i rzeczywistości, wszyscy jesteśmy Polakami i każdy z nas, na swój sposób, pragnie dobra naszego kraju – mówił biskup łomżyński Janusz Stepnowski na wstępie do mszy świętej w intencji Ojczyzny, którą rozpoczęły się w Łomży trzeciomajowe obchody Święta Narodowego 3 Maja oraz uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
W modlitwie w Katedrze uczestniczyli przedstawiciele władz i organizacji, poczty sztandarowe, oraz kompanie honorowe wojska, policji, straży granicznej i straży pożarnej, które później defilowały na Starym Rynku. Tam też były przemówienia tylko polityków z jednej opcji.


Major Rabek z wojskowych Warsztatów do Obrony Terytorialnej

Major Krzysztof Rabek
śr, 03 maja 2017 09:42

- Decyzją ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza zostałem wyznaczony do pełnienia obowiązków służbowych w I Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Białymstoku – mówi major Krzysztof Rabek (lat 42), który od sześciu lat jest kierownikiem Warsztatów Technicznych Wojska Polskiego w Łomży. - Swoje obowiązki przekażę czasowo dotychczasowemu zastępcy kapitanowi Markowi Niedźwieckiemu. Nie mogę teraz powiedzieć, czy zostanę dowódcą batalionu obrony terytorialnej w Łomży, ponieważ spotkanie z dowódcą brygady OT ma się dopiero odbyć.


Prof. Sychowicz: Majowa pamięć

Prof. nadzw. dr hab. Krzysztof Sychowicz (fot. Marek Maliszewski)
śr, 03 maja 2017 09:38

Upływa czas, zaciera się pamięć, zaczynamy idealizować przeszłość. Zapominamy o tym, co było złe - ulegamy celowej propagandzie lub zwyczajnemu przemilczaniu. Dotyczy to także Święta Konstytucji 3 Maja. Coraz rzadziej mówi się o tym, że do połowy lat osiemdziesiątych XX wieku, podobnie jak podczas rozbiorów, okupacji niemieckiej i sowieckiej, święto to było w Polsce zakazane. W okresie istnienia w naszym kraju systemu komunistycznego, zamiast niego całe społeczeństwo musiało „spontanicznie” obchodzić tzw. Święto Pracy 1 Maja - dziś związane z wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Co zrozumiałe, nie chcą pamiętać o tym ci, którzy pilnowali z ramienia PZPR jak najwyższej frekwencji w pierwszomajowych pochodach.
Dopiero po zmianie ustroju, od kwietnia 1990 r. Święto Konstytucji 3 Maja znalazło na stałe miejsce w polskim kalendarzu, będąc symbolem chwalebnej i dumnej przeszłości oraz jedności społeczeństwa polskiego.


105 km/h przez Nowogród – nie przejechał

Obraz z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - ul. Miastkowska w Nowogrodzie ze zgłoszonymi przez mieszkańców miejscami, gdzie kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość.
wt, 02 maja 2017 14:35

34-letni mieszkaniec Łomży szybko usiłował dziś rano przejechać przez Nowogród. Volkswagenem pędził z prędkością 105 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Nie przejechał, bo został zatrzymany przez patrol drogówki dokonujący pomiarów prędkości.


Flagi polskie na masztach i flagi dla łomżyniaków od posła PiS

wt, 02 maja 2017 13:58

- Dzień Flagi jest radosny, wesoły, ale i refleksyjny, ze względu na trudne dzieje naszej Ojczyzny – mówił major Krzysztof Rabek, dowódca Warsztatów Technicznych Wojska Polskiego w Łomży, na uroczystości przy pomniku Żołnierzy 33. Pułku Piechoty, gdzie złożono wiązanki kwiatów. Po raz 13. obchodzimy Dzień Flagi RP. - Z miłością i radością wyjdźmy na ulicę, nie wstydźmy się głośno powiedzieć: „Kocham Cię, Polsko” - wykrzyknął na końcu swego przemówienia poseł Lech Antoni Kołakowski (PiS). - Flagę trzeba czcić, wielbić i szanować - dodawał prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Starosta łomżyńska Elżbieta Parzych życzyła Polakom, bez względu na to, gdzie mieszkają, pracują, jakie mają poglądy, słońca w życiu. - I w tej chwili – żartowała, tak było zimno. Nastolatek rymem ubolewał, że braknie kogoś z Sulejówka, „kto by panował ponad ludzką złością”.


Dojechali na czas

wt, 02 maja 2017 12:47

W piątek wieczorem policjanci zostali zaalarmowani, że na jednej z posesji w Zambrowie mężczyzna chce popełnić samobójstwo. Patrol dotarł po kilku minutach odnajdując zdesperowanego 34-letniego mężczyznę.


Spokojny majowy weekend na drogach

wt, 02 maja 2017 09:03

Długi weekend w rejonie Łomży mija raczej spokojnie. Po wyjątkowo „kolizyjnym” piątku, gdy w mieście i najbliższej okolicy odnotowano aż 11 kolizji drogowych przez kolejne trzy dni było ich tylko 6. Policjanci za to wyeliminowali z ruchu kilku pijanych kierowców.


Biało-Czerwona łączy nas wszystkich

Flaga Rzeczypospolitej Polskiej
wt, 02 maja 2017 08:10

0d 2004 roku 2 maja obchodzony jest jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To dobry moment, by zachęcić wszystkich do poznania zasad prezentowania barw narodowych. Alfred Znamierowski Członek Polskiego Towarzystwa Heraldycznego i Komisji Heraldycznej przy MSWiA przygotował specjalną publikację pt. „Biało-Czerwona, czyli jak czcić barwy narodowe”.


Majka - gwiazda piosenki familijnej uczy tolerancji w Polsce

Majka Jeżowska podpisująca płyty i plakaty
pon, 01 maja 2017 10:34

Od siedmiu lat nie je mięsa, ma dobrą kondycję i ładną figurę, potrafi nawiązać kontakt aż z trzema pokoleniami słuchaczy. Potrafiła zbudować repertuar mądrych piosenek dla dzieci, ich mam i babć. - Czuję się bardzo odpowiedzialna za to, co mówię i śpiewam, za to, co robię na scenie. Trochę jak pedagog, który także musi być odpowiedzialny za swoje słowa i zachowanie, jeśli chce dawać sobą przykład i wymagać od uczniów i wychowanków uczciwości i kultury – wyznaje Majka Jeżowska, której występ na Starym Rynku w sobotni wieczór zgromadził kilkadziesiąt osób. Publiczność znała utwory Majki, lubianej za pogodny styl od startu do kariery „piosenkarki familijnej”, jak woli siebie nazywać. W Polsce jest patronką czterech przedszkoli, o czym mówi Mirosławowi R. Derewońko.


„1 maja jest dla ludzi pracy bardzo ważnym świętem”

Anna Jakubowska i Magdalena Wdziękońska
pon, 01 maja 2017 10:23

Uczczenie Święta Pracy i 13. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej było celem zorganizowanego w Łomży „tradycyjnego” pierwszomajowego pochodu. Poszło w nim pięć osób bacznie obserwowanych przez pięciu dziennikarzy i sześciu policjantów.
- Ja mam taką teorię, że jak człowiek czegoś nie musi to nie robi, nawet jakby mu się chciało, a święto pracy świętowane nicnierobieniem też ma swoje zalety – mówiła Anna Jakubowska, która zorganizowała „mikro pochód”.


Motocyklista wypadł z drogi

pon, 01 maja 2017 09:31

Niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym było prawdopodobną przyczyną wypadku motocyklisty do którego doszło w niedzielę wieczorem we wsi Osowiec w gminie Zbójna. Kierujący motocyklem stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi.


Trojaczki z Łomży: Zuzia i Julka do domu, Szymek w DSK

Zdjęcie ilustracyjne
pon, 01 maja 2017 08:39

- Mama trojaczków pojechała do Szymona do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białegostoku, dziś lub jutro przywiezie nam najnowsze wieści – informuje doktor Dariusz Ślesicki, koordynator oddziału noworodków i wcześniaków Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, gdzie w poniedziałek trzy tygodnie temu urodziły się łomżyńskie trojaczki: Zuzanna, Julia i Szymon. - Dziewczynki mają się nadal dobrze, prawdopodobnie wrócą we wtorek z mamą do swego domu. Karmione są piersią. Jak mama wyjeżdża do synka co dwa, trzy dni, jest gromadzony pokarm i karmimy Zuzię i Julkę przez smoczek. Sytuacja z płucami Szymona poprawiła się trochę, ale malec ciągle jest na antykoterapii...


Łomża na niebiesko z Majką Jeżowską

nie, 30 kwietnia 2017 11:03

Plenerowy koncert Majki Jeżowskiej zakończył Światowe Dni Świadomości Autyzmu w Łomży. Uwielbiana przez kilka pokoleń Polaków wokalistka podkreślała też potrzebę tolerancji i akceptacji.
– Uświadamiam wszystkim, że dzielenie ludzi na lepszych i gorszych jest niewłaściwe, a spychanie na margines kogoś, kto jest chory bądź inaczej wygląda, jest dla mnie czymś nienormalnym, uwsteczniającym nasze człowieczeństwo! – mówi Majka Jeżowska.
Innymi gwiazdami koncertu byli łomżyński zespół RY i Mała Orkiestra Dni Naszych. Nie zabrakło też wielu atrakcji dla dzieci i dorosłych, przygotowanych przez organizatora przedsięwzięcia, Fundację DR OTiS.


Oszukiwał rolników

so, 29 kwietnia 2017 19:01

Policjanci z Kolna zatrzymali 28-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego, który skupował od rolników bydło, za które nie płacił. Mężczyzna usłyszał w sumie 20 zarzutów i przyznał się do zarzucanych czynów.


Dotacje za „kapslowe”

pt, 28 kwietnia 2017 17:44

Ponad pół miliona złotych z tzw. „kapslowego” na przeciwdziałanie alkoholizmowi i zwalczanie narkomanii rozdzielił prezydent Łomży. Pieniądze trafią do organizacji, stowarzyszeń, klubów sportowych, ale także parafii na prowadzenie świetlic dla dzieci.


Zlot food trucków w ŁOMŻY

pt, 28 kwietnia 2017 16:25

Przed mieszkańcami ŁOMŻY, którzy cenią sobie kulinarne podróże pojawia się szansa odwiedzenia w ciągu jednego zaledwie weekendu, co najmniej czterech kontynentów. Przy Galerii ŁOMŻA odbędzie się zlot food trucków, które zaoferują szeroki wachlarz przysmaków z różnych stron świata.


Dom i ogród marzeń z Bricomarche w Łomży

pt, 28 kwietnia 2017 13:22

- Wszystko na naszej działce robimy razem: pielęgnujemy drzewa, kosimy trawę, kopiemy ziemię i sadzimy młode rośliny – opowiada Jacek Borawski z Łomży, który z żoną Barbarą w Balikach nad Pisą uprawia od ponad 20 lat działkę. Wiosenna pora zachęciła ich do wizyty w Bricomarche. - Co roku dosadzamy jeden krzaczek borówki amerykańskiej, z agrestu mamy owoce po dwóch latach, a mężowi potrzeba nowego sprzętu i narzędzi ogrodniczych – dodaje z uśmiechem małżonka, przyglądając się zielonym sadzonkom na regale pod wiosennym niebem. Na 1500 mkw. powierzchni jest wszystko, o czym ogrodnicy na działce i przy domu marzą. Pod jednym dachem na 3100 mkw. mają materiały i narzędzia do budowy, remontu, dekoracji i wyposażenia domu oraz zabawy i rekreacji w ogrodzie.


Ubezpieczenie OC auta w Łomży – tego jeszcze nie było

pt, 28 kwietnia 2017 13:18

W ostatnim czasie zostało wprowadzone rozwiązanie, dzięki któremu kierowca posiadający polisę komunikacyjną i jeżdżący bezpiecznie może otrzymać zwrot części wpłaconej składki. Rozwiązanie wydaje się być rozsądne, ponieważ z jednej strony dbamy o bezpieczeństwo na drogach, z drugiej strony klienci płacą niższą składkę. Polisy oparte o rozwiązania telematyczne dostępne są także w Łomży.


Pada i padać będzie...

pt, 28 kwietnia 2017 12:25

W ciągu ostatnich 6 godzin w rejonie Łomży spadło ponad 10 litrów deszczu na metr kwadratowy powierzchni ziemi. Synoptycy z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB ostrzegają, że opady deszczu utrzymają się do sobotniego poranka i w tym czasie spadnie trzy razy więcej deszczu.


« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0