sobota, 22 lipca 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

W walce z ASF padną kolejne dziki

wt, 20 czerwca 2017 12:18

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Grajewie zarządził odstrzału sanitarnego 65 dzików na terenie powiatu grajewskiego. Myśliwi z 10. kół łowiecki – także z Łomży - oraz nadleśnictwa Rajgród na zabicie dzików mają czas do końca lipca. Tusz odstrzelonych dzików myśliwi mogą przeznaczyć do produkcji mięsa na użytek własny lub od ich utylizacji.


Piorunek powstrzyma PiS w WFOŚiGW

Jacek Piorunek
wt, 20 czerwca 2017 11:31

Jacek Piorunek będzie wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Wczoraj na tę funkcję wybrał go sejmik województwa podlaskiego. Jednocześnie radni wojewódzcy przegłosowali zmiany w statut Funduszu. Wprowadzono m.in. wymóg jednomyślności podczas wyboru nowego zarządu WFOŚiGW. Według radnych z PiS to oznacza powrót zasady „liberum veto”, a według radnych z koalicji PSL-PO ma to „skłonić strony do rozmowy i do zajęcia miejsca przy stole negocjacji”. Po zmianie prawa większość członków w radach nadzorczych WFOŚiGW ma mieć partia rządząca w kraju.


Sołtys Roku spod Grajewa

Laureaci konkursu Sołtys Roku 2016
wt, 20 czerwca 2017 08:45

Elżbieta Szumska sołtys wsi Ciemnoszyje koło Grajewa została „Sołtysem Roku 2016”. Celem konkursu, organizowanego od 15 lat przez redakcję miesięcznika Gazeta Sołecka i Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów, jest promowanie najbardziej aktywnych sołtysów, którzy pracują na rzecz społeczności lokalnej.


Będą burze z gradem

wt, 20 czerwca 2017 08:08

Dziś w ciągu dnia temperatura maksymalna może wynieść nawet do 28°C. Synoptycy z Centralnego Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Zespół w Białymstoku ostrzegają przed burzami z gradem jakie nadciągają nad województwo podlaskie. Dyżurny synoptyk Wiesław Winnicki prognozuje, że mogą one występować już od godz. 10. i taka burzowa atmosfera utrzyma się do wieczora.


Łomżyniacy na 36. Pielgrzymce Apostolstwa Trzeźwości

pon, 19 czerwca 2017 14:39

- 60 procent Polaków uważa, że alkohol jest takim towarem jak każdy inny, a my jesteśmy jednym z nielicznych narodów na świecie, gdzie spożycie alkoholu wzrasta: w Polsce żyje ok. miliona ludzi chorobliwie uzależnionych od alkoholu, do tego ok. 3 milionów pijących ryzykownie i szkodliwie, a przy tym w kręgu nieszczęścia znajdują się przecież żony, matki i dzieci, prawie połowa naszego narodu – ostrzega biskup Tadeusz Bronakowski, w miniony weekend odprawiający mszę św. 36. Pielgrzymki Apostolstwa Trzeźwości na Jasnej Górze. Z Łomży działacze abstynenccy wyjechali dwoma autokarami z członkami Bractwa Trzeźwości przy Kościele Ojców Kapucynów i busem ze Stowarzyszenia Zdrowie i Trzeźwość. Między innymi, wysłuchali konferencji o miłości i wolności ks. Marka Dziewieckiego oraz uczestniczyli tłumnie w Drodze Krzyżowej na wałach jasnogórskich.


Patriotyczne murale w Łomży

Adam Chętnik (ur. 20 grudnia 1885 w Nowogrodzie, zm. 29 maja 1967 w Warszawie) to wybitny etnograf, muzealnik, działacz społeczny i polityczny. Przede wszystkim miłośnik i badacz kultury kurpiowskiej i założyciel Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie. Mural z Jego postacią ma być widoczny na dziedzińcu  Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży, które także założył Chętnik. W projekcie po obu bokach obrazu mają być jeszcze postacie Kurpiów w strojach ludowych.
pon, 19 czerwca 2017 14:24

Przyrodnik Jakub Waga, etnograf i muzealnik Adam Chętnik, kapitan Marian Raganowicz dowodzący obroną Łomży przed bolszewikami w 1920 roku oraz Powstańcy Styczniowi – mają pojawić się na historycznych muralach jakie władze miasta chcą stworzyć przed przyszłorocznym jubileuszem 600-lecia nadania praw miejskich Łomży. Projekty murali – choć jeszcze nie do końca dopracowane - przedstawiła wiceprezydent Agnieszka Muzyk, podczas uroczystej sesji Rady Miasta z okazji 599. rocznicy.


„Przez twe oczy, te oczy zielone”... Łomża poszalała

Zenon Martyniuk
pon, 19 czerwca 2017 12:14

Przebój Akcentu „Przez twe oczy zielone” to bez wątpienia jeden z największych hitów zespołu Zenona Martyniuka i całego gatunku disco polo. Akcent ten rodzaj muzyki gra i śpiewa od 1989 roku, a sama piosenka powstała w 2014 roku. Wówczas zwyciężyła w koncercie premier 19. Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej Ostróda, a Zenon Martyniuk dotarł z nią na największe sceny kraju i daleko poza jego granice.


Wędkarz utopił się w Narwi

pon, 19 czerwca 2017 09:35

32-letni mężczyzna utopił się w niedzielę po południu w Narwi. Do tragicznego zdarzenia doszło w okolicach wsi Siemień Nadrzeczny. Nurkowie ze straży pożarnej ciało mężczyzny wydobyli z wody po około dwóch godzinach poszukiwań.


Poseł apeluje o większe środki na drogę Łomża - Śniadowo

pon, 19 czerwca 2017 09:04

- Z ogromnym niepokojem odebrałem informację o unieważnieniu przez Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku przetargu na wybór wykonawcy remontu fragmentu drogi wojewódzkiej nr 677 z Łomży do Śniadowa wraz z budową obejścia Konarzyc – napisał poseł Lech Kołakowski w liście do marszałka województwa Jerzego Leszczyńskiego.
Poseł, podobnie jak samorządowcy z okolic Łomży, prosi marszałka o zwiększenie puli środków przeznaczanych na realizację tej inwestycji. Brak możliwości pozyskania dodatkowych środków na roboty budowlane był powodem unieważnienia przetargu.


Bursztynowa dla Dzieci (video)

pon, 19 czerwca 2017 08:19

W tym roku Galeria Bursztynowa zrealizowała szereg oryginalnych atrakcji i warsztatów dla dzieci. Pamiętamy o dzieciach przygotowując różne wydarzenia. Staramy się aby nie była to tylko prosta rozrywka ale i elementy edukacyjne. Najbliższe wydarzenia dla dzieci to warsztaty z różnych dziedzin 30 lipca i Targi Zajęć Pozalekcyjnych 3 września. Zapraszamy!


Zenek i młode talenty na Dniach Łomży

Zenon Martyniuk
pon, 19 czerwca 2017 08:14

Kilkanaście tysięcy ludzi bawiło się na muszli koncertowej przy ulicy Zjazd przy szlagierach Zenona Martyniuka i Akcentu. Piosenka „Przez twe oczy zielone” podczas niedzielnego koncertu Dni Łomży 2017 była prawdziwym hitem.
– Zagraliśmy nasze największe przeboje. Sprawdzone już, przy których wiemy, że publiczność najlepiej się bawi – mówi Zenon Martyniuk.
Wcześniej na scenie wystąpiły łomżyńskie młode talenty, a drugą gwiazdą wieczoru był kabaret Łowcy.B. Jego członkowie przeżyli w Łomży nie lada zaskoczenie podczas występu Urszuli Sulkowskiej, bowiem młoda wokalistka PopArtu zaśpiewała „It's Oh So Quiet” tak dobrze, że byli przekonani, iż na scenie jest słynna Björk i to jej wykonanie słyszą.


Wypadek w lesie

nie, 18 czerwca 2017 10:24

Na drodze szutrowej Motyka - Jeziorko ok. godz. 9:45 samochód osobowy zjechał z drogi szutrowej w lesie pomiędzy Motyka a Jeziorkiem i uderzył w drzewo. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.


Dni Łomży w bluesowych i tanecznych rytmach

Stachursky Dance Project (fot. Piotr Barbachowski)
nie, 18 czerwca 2017 09:33

– Było bardzo dobrze - mówił Stachursky, po wieczornym koncercie w Łomży. Stachursky Dance Project był gwiazdą sobotniego koncertu Dni Łomży, wykonując swe największe przeboje w tanecznych opracowaniach. Przy jego muzyce bawiło się kilka tysięcy łomżan. Wcześniej na koncertowej muszli przy ul. Zjazd wystąpił też wirtuoz elektrycznych skrzypiec w klubowym wydaniu Maestro Chives, a honoru gospodarzy broniły aż trzy łomżyńskie zespoły. Bluesa i blues rocka zagrały RY i Holy Water, a duet Funkasanki Anny Kaptór i Przemysława Starachowskiego postawił na przebojowy i nowoczesny, alternatywny pop. Publiczności przybywało z każdym kolejnym wykonawcą.


Motocyklista zginął po zderzeniu z łosiem

so, 17 czerwca 2017 12:14

Do tragicznego wypadku doszło w piątek późnym wieczorem niedaleko Grajewa. 28-letni motocyklista zginął na miejscu po zderzeniu się z łosiem.


Polak skazany za rasizm, wyzwiska i pobicie Egipcjanina w Łomży

Sąd Okręgowy w Łomży
pt, 16 czerwca 2017 21:52

Na sześć miesięcy pozbawienia wolności Sąd Okręgowy w Łomży skazał 20-letniego mieszkańca Łomży, który ponad 7 miesięcy temu wyzywał, pobił i skopał 30-letniego Egipcjanina, pracownika baru kebab na os. Południe. - W ocenie Sądu materiał dowodowy, zgromadzony w postępowaniu i w toku rozprawy, nie budzi wątpliwości, że oskarżony dopuścił się czynu, a jego zachowanie miało ewidentnie cechy napaści z powodów narodowych i etnicznych – uzasadniał ponad 20 minut sędzia Grzegorz Skrodzki. - Ostatnio rozszerzyła się skala ataków na cudzoziemców. Niedopuszczalne jest atakowanie i sprawianie krzywdy innym ludziom, a tym bardziej naganna jest ksenofobia i rasizm. Ta postawa sprzeciwia się wartościom ludzkim i społecznym. Jesteśmy światem wielokulturowym.


Ćwiczenia Saber Strike 17

MI-24
pt, 16 czerwca 2017 19:40

Odpowiedź na atak hybrydowy ćwiczyła na poligonie w Orzyszu Batalionowa grupa bojowa NATO, która od kwietnia strzeże wschodnią flankę Sojuszu. W akcji użyto czołgi, śmigłowce, odrzutowce, a nawet amerykański bombowiec strategiczny B-52.


Koncertowy weekend na Muszli podczas Dni Łomży 2017

pt, 16 czerwca 2017 14:24

- Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Łomży i okolic z województwa podlaskiego oraz ościennych, na nasz koncert rockowy, który odbędzie się w sobotę o godzinie 17. w ramach Dni Łomży na Muszli przy ulicy Zjazd – zaprasza Jolanta Baranowska, wokalistka energetycznej, dynamicznej i lubianej za poziom muzyczny i poczucie humoru grupy Holy Water z Łomży. Wcześniej od godz. 16. będzie występować duet łomżyńskich gitarzystów RY, natomiast potem od godz. 18. duet elektroniczny Funkasanki: śpiewającej pianistki Anny Kaptór i perkusisty Przemka Starachowskiego. W sobotę gwiazda wieczoru to Stachursky Dance Project od godz. 20., zaś w niedzielę na Muszli wystąpią dzieci z MDK DŚT i Zenon Martyniuk z Akcentem.


Pościg za pijanym w lanosie

pt, 16 czerwca 2017 12:16

27-letni kierowca uciekając przez policyjnym pościgiem uderzył w radiowóz a potem dachował. Ranny trafił do szpitala. Okazało się, że mężczyzna był kompletnie pijany - miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.


Kosztowne promowanie... logo?

pt, 16 czerwca 2017 11:36

Władze Łomży na promocję wydają coraz więcej. O ile w 2015 roku na ten cel Łomża wydała 433 tys. zł, w ubiegłym roku było to już ponad 655 tys. zł, to w tym roku środki te miałby przekroczyć 920 tysięcy złotych. Prezydent Łomży przesłał do Rady Miasta wniosek o zwiększenie o 330 tys. zł puli środków zapisanych na ten cel w budżecie. Dodatkowe pieniądze mają iść na wsparcie dwóch klubów sportowych. GUKS „Dwójka” miałby dostać 150 tys. zł na pokrycie kosztów udziału w rozgrywkach l Ligi Piłki Ręcznej Kobiet w sezonie 2017/2018, a ŁKS 1926 Łomża dodatkowe 180 tys. zł na „promowanie nowego logo miasta” do końca roku.


Poślizg na S-8

Budowa odcinka S-8 od gr. woj. mazowieckiego do Obwodnicy Zambrowa. (fot. s8grwojmaz-zambrow.pl)
pt, 16 czerwca 2017 09:35

Do końca lipca drogowcy mieli wybudować i oddać do użytku kierowcom blisko 30 km ekspresowej „ósemki” od Mężenina do Jeżewa i od obwodnicy Zambrowa do granicy województwa mazowieckiego. Niestety jest kilkumiesięczne opóźnienie. Te odcinki ekspresówki będą najprawdopodobniej dopiero w listopadzie i grudniu – przyznają pracownicy GDDKiA.


« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0