czwartek, 23 lutego 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

W MPEC była „czternastka”, a w MPWiK podwyżka

Zarząd MPWiK: Zbigniew Sasinowski (z lewej) i Mariusz Konopka (z prawej) (fot. UM Łomża)
cz, 12 stycznia 2017 17:02

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży dostali podwyżki. Zarząd spółki dwa tygodnie ociągał się z potwierdzeniem nam tej radosnej informacji. Jak nas poinformowano w odpowiedzi na zadane pod koniec grudnia pytania „wynagrodzenie zasadnicze zostało podwyższone o średnio 3,8%.”


Białostocki dyrektor GDDKiA odwołany

Jerzy Doroszkiewicz były dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad
cz, 12 stycznia 2017 15:14

Jerzy Doroszkiewicz nie jest już dyrektorem białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Oddziałem kierował od 2007 roku i w środę został odwołany.
- Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad dobiera współpracowników zgodnie z uznaniem i z tego prawa skorzystał – tłumaczy Jan Krynicki, rzecznik prasowy warszawskiej centrali GDDKiA.


25. Finał WOŚP w Łomży z Wodą Święconą, morsami i krową

Szefowa Sztabu Monika Orlowska – Laskowska
cz, 12 stycznia 2017 08:48

Świętująca 25-lecie Orkiestra Serc miała w Łomży różne epizody... 5 000 ludzi na Starym Rynku na koncercie Mandaryny i wzruszona Hanka Bielicka ze Złotą Tarczą nr 1 od II LO, w którego gmachu się uczyła. Szynobus na nieczynnej od dziesięcioleci trasie kolejowej i uratowane wcześniaki w roli wolontariuszy. Akordeonista Stanisław Wiszowaty, grający dzielnie bez słuchaczy, i bliźniaki wśród kwestarzy na sprzęt dla noworodków. Ale przez ćwierć wieku nie było jeszcze... krowy. W tym roku będzie do wylicytowania na Allegro łomżyńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Nie był w stanie przejechać obok

śr, 11 stycznia 2017 16:10

61-letni mężczyzna był tak pijany, że jadąc swoim seatem uderzył w zaparkowany samochód marki infinity. Sprawca stłuczki odjechał, ale nie udało mu się ukryć, bo całe zdarzenie widział właściciel uszkodzonego auta.


Pies wytropił nastoletnich wandali

fot. KWP Białystok
śr, 11 stycznia 2017 14:20

Policjanci zatrzymali dwóch czternastolatków podejrzanych o zniszczenie mercedesa w okolicach Łomży. W ustaleniu pomógł policyjny pies, który doprowadził mundurowych do miejsca zamieszkania jednego z nastolatków.


Vat od łomżyńskich projektów unijnych pokryje... budżet państwa

śr, 11 stycznia 2017 12:22

W grudniu Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, jako Instytucja Zarządzająca RPOWP, poinformował miasto Łomżę, że w przypadku pięciu projektów pomniejszył wydatki kwalifikowalne i tym samym zmniejszył dofinansowanie do pięciu zrealizowanych wcześniej projektów z dofinansowanie unijnym z RPOWP.
- Ta korekta nie wynika jednak z winy beneficjenta, lecz wcześniejszego błędnego interpretowania kwalifikowalności VAT przez organy podatkowe – podkreśla Urszula Arter, rzecznik prasowy marszałka zaznaczając, że w związku z tym wszystkie takie przypadki zostaną pokryte z budżetu państwa.


NIK o ochronie jakości wód przeznaczonych do spożycia

śr, 11 stycznia 2017 09:42

Najwyższa Izba Kontroli ocenia, że działania realizowane przez przedsiębiorstwa wodociągowe i gminy, nie gwarantują należytej ochrony jakości wody ujmowanej i podawanej do sieci wodociągowej przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Wśród skontrolowanych kilkudziesięciu jednostek w kraju są także gmina Kolno i Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej i Gospodarki Wodno-Ściekowej w Kolnie. W przypadku gminy negatywnie oceniono „nierzetelne prowadzenie ewidencji zbiorników bezodpływowych na nieczystości ciekłe i przydomowych oczyszczalni ścieków, oraz nieprowadzenie kontroli częstotliwości i sposobu ich opróżniania”.


25. Finał WOŚP nad Narwią, w Galerii Veneda i Parku Wodnym

Jurek Owsiak (fot. www.wosp.org.pl)
śr, 11 stycznia 2017 08:42

98 wolontariuszy z identyfikatorami i puszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyruszy w niedzielę rano na ulice, place i parkingi przed sklepami i kościołami w Łomży, aby zbierać datki od łomżynianek i łomżyniaków na sprzęt medyczny do leczenia polskich dzieci i polskich staruszków. - Najmłodsi wolontariusze mają ponad roczek, najstarsi ponad 50 lat – opowiada Monika Orłowska – Laskowska, po raz trzeci szefowa Sztabu WOŚP Łomża, który scenę 25. Finału WOŚP umieści w Galerii Veneda, gdzie 15. stycznia od godz. 10. do 20. będą odbywać się licytacje i koncerty grup, m.in., Na Przekór, MadBee i Holy Water z Jolantą Baranowską, poetką, „łomżyńską Janis Joplin”. - W tym roku po raz pierwszy wprowadziliśmy nowe zabezpieczenia: żółte kamizelki odblaskowe od WORD Łomża z napisem na piersi i plecach, jednoznacznie wskazującym, że to nasz wolontariusz.


Bonus za zapisanie się do newslettera Galerii Bursztynowej

śr, 11 stycznia 2017 08:07

Galeria Bursztynowa nagrodzi pierwsze 50 osób, które od dziś zapiszą się do newslettera.


Po wypadku zablokowana droga do Kolna

wt, 10 stycznia 2017 14:42

Pięć osób, w tym dziecko, zostało rannych po czołowym zderzeniu vw polo z terenowym mercedesem na drodze krajowej nr 63 pomiędzy Kisielnicą a Rogienicami Wielkimi. Droga Łomża Kolno będzie zablokowana jeszcze przez ok. dwie godziny, ale kierowcy mogą jechać wyznaczonymi objazdami.


Chrzanowski rusza na bój z forumowiczami 4lomza.pl... znowu

Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży
wt, 10 stycznia 2017 14:39

Jak poinformowało Radio Nadzieja prezydent Łomży ponownie złożył w prokuraturze wniosek o ustalenie i ściganie internautów rzekomo pomawiających go „na forum internetowym jednego z łomżyńskich portali”. Informacje te potwierdza prokurator Maria Kudyba z Prokuratury Okręgowej w Łomży.
- Zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Łomży wpłynęło dzisiaj i dotyczy wpisów z portalu 4lomza.pl – mówi prokurator Kudyba. - To świeża sprawa i prokurator będzie musiał zapoznać się z wnioskiem. Są odpowiednie procedury i sprawa wniosku musi być zgodnie z prawem przeprowadzona.


Zima wokół mostu Hubala

Norka amerykańska upolowała mysz
wt, 10 stycznia 2017 12:03

Orzeł bielik, bóbr, norka, mysz i kaczki... Zima w dolinie Narwi nie jest im straszna. We wtorkowy mroźny poranek zwierzęta żyjące w okolicach głównego koryta rzeki podglądał Marek Maliszewski. Na zdjęciach uwiecznił także malowane mrozem i promieniami wschodzącego słońca nadnarwiańskie krajobrazy...


Zaremba: Czy stać nas na pozorowaną gospodarkę odpadami?

Tadeusz Zaremba
wt, 10 stycznia 2017 08:44

Administracja ratuszowa z determinacją godną „dobrej zmiany” podejmuje próby wmówienia społeczeństwu, że jedyna droga do racjonalnej gospodarki odpadami prowadzi poprzez szalone tempo wzrostu opłat mieszkańców. W celu prawnego usankcjonowania przez Radę Miejską tej światłej wizji, tradycyjnie, użyto sprawdzonej metody kija i marchewki. Zamiast publicznej, otwartej, wolnej od schematyzmu rozmowy o istocie i sposobach rozwiązania tego problemu zastosowano presję na niektórych, naiwnie spolegliwych Radnych oraz zastraszania mieszkańców wizją śmieciowej apokalipsy. Jak pokazało życie, śmieciowy Armagedon nie nastąpił. Chyba najwyższa pora zastanowić się nad stworzeniem nowego, znacznie skuteczniejszego, lokalnego systemu zagospodarowania wszystkiego, co da się powtórnie wykorzystać oraz odseparowania wszystkiego, co bez dodatkowych nakładów pójdzie do dołu lub przez komin.


Trudno oddychać

Fragment raportu WIOŚ o stężeniu zanieczyszczeń PM 10 [µg/m3] w Łomży w ciągu ostatnich 30 dni. Na czerwono zaznaczone dni w których przekroczono dopuszczalne normy. Urządzenia pomiarowe Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska zamontowane koło komendy straży pożarnej przy ul. Sikorskiego.
wt, 10 stycznia 2017 08:40

Poniedziałek był trzecim z rządu dniem w którym w Łomży notowano bardzo duże zanieczyszczenie powietrza. Komputery stacji monitoringowej należącej do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska wyliczyły, że średnie dobowe stężenie pyłów zawieszonych PM10 w powietrzy nad miastem wynosiło wczoraj 131,6 mikrogramów na metr sześcienny powietrza, przy dopuszczalnej w kraju normie 50 µg/m3.


Narew coraz głębsza i szersza...

Wykres obrazujący wzrost poziomu Narwi w okolicy Łomży (stan na 9.01.2017 r. źródło: IMGW)
pon, 09 stycznia 2017 16:05

- Na starorzeczach Narwi w okolicach Bronowa lód ma grubość 14-15 cm – mówi Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego parku Krajobrazowego Doliny Narwi. - Jest wystarczająco mocny, aby jeździć na łyżwach, czy łowić ryby w przeręblach i widać, że są tego amatorzy.
Dyrektor Parku zdecydowanie odradza natomiast wchodzenie na lód na głównym korycie rzeki, gdzie wody szybko przybywa. Od niedzielnego poranka poziom Narwi w okolicy Łomży podniósł się o ok. 65 cm.


Zagrożenie alkoholem większe niż siarczystym mrozem

Wschód słońca nad Narwią w sobotę, 7. stycznia 2017 przy minus 22 stopniach C.
pon, 09 stycznia 2017 13:38

W długi weekend, od Trzech Króli w piątek, zamarzło z powodu temperatur, spadających w Polsce poniżej 20 stopni Celsjusza w nocy, albo zmarło z powodu wyziębienia ciała 19 ludzi. Na szczęście, żaden z nich nie stracił życia w Łomży, gminie Łomża czy powiecie łomżyńskim. Policja dokonała 103 sprawdzeń w miejscach, gdzie zagrożeni są bezdomni, bez pracy bądź nadużywający alkoholu. - Długi weekend minął spokojnie – uspokaja Ewelina Szlesińska z Komendy Miejskiej Policji. W noclegowni przy Dwornej mroźne noce spędzało 8 trzeźwych mężczyzn, w ogrzewalni w niedzielę miało cieplej czterech pijanych. Pogotowie nie było częściej wzywane, niż w środku upalnego lata. Od Trzech Króli nie przeżywała oblężenia szpitalna izba przyjęć z powodu wychłodzeń i odmrożeń.


Inwestor się wycofał, ale została droga...

pon, 09 stycznia 2017 12:23

Do końca stycznia 2017 roku w Łomży miało powstać centrum magazynowo – logistyczne zatrudniające nie mniej niż 30 osób. Aby inwestycja mogła zostać zrealizowana władze miasta zobowiązały się do zbudowania drogi prowadzącej do działki na której inwestycja miała być realizowana. Na samą budowę 190-metrowego odcinka sięgacza miasto wydało niemal 800 tysięcy złotych, a do tego trzeba doliczyć jeszcze 420 tys. zł, jako wartość zobowiązań, które uregulowano poprzez przejęcie prawa do działki na której zbudowano drogę. Wszystko realizowano błyskawicznie, ale jak się okazuje inwestor się wycofał. Teraz miejscy urzędnicy podają, że „miasto Łomża nie ma żadnych powodów i podstaw prawnych, by wnosić jakiekolwiek roszczenia wobec firmy”.


Zapisz się na bezpłatne porady i zakupy ze stylistką!

Stylistka Agata Bałdyga
pon, 09 stycznia 2017 09:58

Nie masz pomysłu na siebie, a chcesz wyglądać modnie? Właśnie ruszyła pierwsza tegoroczna edycja akcji modowej pn. „Zakupy ze stylistką” w Galerii Bursztynowej!


Bezrobocie w Łomży na koniec roku 12,2%

pon, 09 stycznia 2017 08:59

Poniżej 5 tysięcy mieszkańców Łomży i okolicy rok 2017 zaczynało jako osoby bezrobotne. W rejestrach w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu grudnia zarejestrowanych było 4929 osób. To oznacza, że w ciągu całego 2016 roku liczba zarejestrowanych bezrobotnych zmniejszyła się o ponad pół tysiąca.


Brudne powietrze nad miastem

Dobowe stężenie pyłów PM 10 w Łomży - wyniki pomiarów za ostatnie 30 dni
pon, 09 stycznia 2017 08:30

W sobotę było ponad dwukrotne, a w niedzielę już niemal trzykrotne przekroczenie dopuszczalnych dobowych stężeń zanieczyszczeń powietrza pyłami zawieszonymi PM10. Przy dopuszczalnej w kraju dobowej normie 50 µg/m3 w sobotę w Łomży urządzenia pomiarowe Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska wskazywały 106,1 µg/m3, a w niedzielę 143,5 µg/m3.


« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0