środa, 20 września 2017 napisz DONOS@

Duża podwyżka podatku śmieciowego w Wiźnie

Herb gminy Wizna
pon, 14 sierpnia 2017 09:18

Jeszcze na początku roku mieszkańcy gminy Wizna płacili po 5 zł miesięcznie za wywóz śmieci jeśli były one posegregowane. Od marca ta cena wzrosła do 7,5 zł miesięcznie, a od października ma wynosić już 12 zł miesięcznie. Wysoką podwyżkę opłat, także dla tych, którzy śmieci nie segregują, oraz tych którzy na terenie gminy Wizna mają domki letniskowe, wprowadzają sierpniowe uchwały gminnych radnych. Sekretarz gminy Józef Gawroński tłumaczy, że powodem są wysokie koszty jakie, po rezygnacji dotychczasowej firmy, musi ponosić gmina za odbiór śmieci od mieszkańców.


Święto chleba w Ciechanowcu

fot. wrotapodlasia.pl
pon, 14 sierpnia 2017 08:51

Według szacunków organizatorów nawet 30 tysięcy ludzi przybyło na tegoroczne Święto Chleba w ciechanowieckim Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka. Można było poznać zwyczaje związane z zakończeniem żniw, młócką czy tradycyjnym wypiekiem chleba, ale przede wszystkim dobrze się bawić, smakować wypieków i potraw tradycyjnych, słuchać muzyki na żywo i wybierać z oferty ponad 120 twórców ludowych oraz handlarzy rękodziełem.


Pielgrzymi dotarli na Jasną Górę

pon, 14 sierpnia 2017 08:24

Ponad 550 pątników z diecezji łomżyńskiej wczoraj wieczorem weszło na szczyt Jasnej Góry. Po 13 dniach wędrówki i pokonaniu 450 kilometrów pielgrzymi z prośbami i dziękczynieniem dotarli do celu. Ze szczytu jasnogórskiego pielgrzymów witał biskup łomżyński Janusz Stepnowski.


Utrudnienia na drodze 64

nie, 13 sierpnia 2017 20:36

Na skrzyżowaniu drogi krajowej 64 (w kierunku Wizny) z drogą Olszyny - Wiktorzyn doszło do zderzenia dwóch pojazdów. W tej chwili na miejscu pracują służby.


Wakacje z Panem Bogiem w górach, nad rzekami i nad jeziorami

so, 12 sierpnia 2017 11:41

- Prowadziłem w wakacje rekolekcje dla młodzieży po 6. klasie szkoły podstawowej i pozytywnie mnie zaskoczyli ci młodzi, że jeszcze wierzą w ideały, w życie skromne, bez blichtru i gonitwy za bogactwem, że wierzą w czystość, że nie uganiają się za dziewczynami i chłopakami, zapatrzeni w ekran telewizora albo komputera – mówi ksiądz Dariusz Niewiński, od 10 laty zajmujący się pracą dla formowania ducha w Ruchu Światło Życie. Organizator turnusów w okolicach Zakopanego i w Tatrach dla 520 dzieci i nastolatków z Diecezji Łomżyńskiej, w tym około 80 z Łomży, uważa, że można formację chrześcijańską połączyć z budowaniem wspólnoty humanistycznej; wypoczynek i poznanie przyrody z modlitwą i zbliżaniem się ku Bogu. Inicjatyw Kościoła w wakacje jest więcej.


Uwagą będą silne burze także z gradem

Łomża, ul. Dworna (archiwum)
so, 12 sierpnia 2017 11:23

Tomasz Siemieniuk dyżurny synoptyk z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem, któremu nadał drugi w trzystopniowej skali stopień zagrożenia. Silne nawałnice mogą przechodzić nad regionie od sobotniego popołudnia do niedzielnego poranka.


Ścigali volvo z kontrabandą

fot. KWP Białystok
pt, 11 sierpnia 2017 14:39

Policjanci z Łomży po pościgu zatrzymali 45-letniego mężczyznę, u którego w samochodzie znaleźli 7 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych. Ściganym okazał się mieszkaniec powiatu sejneńskiego.


Znamy nowych najemców parku handlowego przy Galerii Bursztynowej (wideo)

pt, 11 sierpnia 2017 12:56

Spółka Narev Inwestycje podpisała kolejne umowy najmu. Lokale w nowym obiekcie, który powstaje przy ulicy Goworowskiej zajmą m. in. Komfort, Komfort Łazienki, Smyk oraz Decathlon.Życie jest jak labirynt...

pt, 11 sierpnia 2017 12:24

W najbliższych dniach w Łomży prezentowana będzie instalacja „Labirynt”. To nowoczesna forma spektaklu, będąca połączeniem teatru i współczesnych technologii. Jej organizatorem jest Kościół Zielonoświątkowy w Łomży oraz misja „Labirynt” z Giżycka.


Wiceprezydent z naczelnikami opowiadał o „nowej” Zawadzkiej

Ul. Zawadzka
pt, 11 sierpnia 2017 12:11

- Mamy do przekazania jedną dobrą wiadomość: będziemy tę ulicę budować – zapewnił Andrzej Garlicki, wiceprezydent Łomży, podczas spotkania informacyjnego na temat 2. etapu inwestycji budowy kilometrowego odcinka dwujezdniowej ulicy Zawadzkiej za kościołem Krzyża Św. prosto w kierunku zbudowanego wcześniej ronda na Szosie do Mężenina. W spotkaniu, przebiegającym w spokojnej, kulturalnej i rzeczowej atmosferze, uczestniczyło ok. 80 mieszkańców Łomży i ośmioro urzędników, m.in., z architektem miejskim i naczelnikami wydziałów, zajmujących się budową ulic i dróg w mieście. - Ulica Zawadzka jest priorytetem, od jej dokończenia zależy uporządkowanie południowo-wschodniej Łomży, nowe tereny rekreacyjne, może powstanie przedszkola i szkoły...


Szybki starszy pan

pt, 11 sierpnia 2017 12:09

65-latek stracił prawo jazdy po tym gdy wczoraj przed wieczorem audi pędził przez wieś Czerwone. Mężczyzna wpadł na... policyjny patrol prowadzący pomiar prędkości. Na liczniku miał wówczas 115 km/h.


Długi weekend z Zenkiem i nie tylko

Zenek Martyniuk
pt, 11 sierpnia 2017 08:47

Zenek Martyniuk będzie największą gwiazdą koncertowego weekendu w Łomży i w regionie. Nie zabraknie innych imprez z disco polo w roli głównej, ale podczas łomżyńskich obchodów Święta Wojska Polskiego coś dla siebie znajdą też miłośnicy hip-hopu i rocka. Warto też wybrać się na „Podlaskie Święto Chleba” do Ciechanowca, gdzie poza zespołami folklorystycznymi wystąpią też Małgorzata Ostrowska i Poparzeni Kawą Trzy oraz do Augustowa, gdzie odbędzie się trzydniowy „Augustoff Live Festival” z bardzo różnorodną muzyką.


Zła jakość wody

pt, 11 sierpnia 2017 08:32

Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku informuje o braku przydatności do spożycia wody z wodociągu Srebrny Borek, gmina Szumowo, powiat zambrowski. Wodociąg ten zaopatruje w wodę blisko 2500 mieszkańców ośmiu okolicznych wiosek.


Dziś będzie upalnie

pt, 11 sierpnia 2017 08:14

Choć poranek w Łomży na to nie wskazuje, ale zdaniem synoptyków dziś będzie upalnie. Deszcz, który zaczął padać w Łomży przed ósmą, ma się szybko skończyć, zza chmur wyjdzie słońce, a temperatura powietrza w cieniu może osiągnąć nawet 33°C.


Umorzone prezydenckie śledztwo przeciwko internautom

Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży
pt, 11 sierpnia 2017 07:50

Prokuratura Rejonowa w Łomży umorzyła prowadzone przez kilka miesięcy postępowanie w sprawie rzekomego znieważenia przez internautów prezydenta Łomży. Śledztwo zostało wszczęte po wniosku prezydenta Mariusza Chrzanowskiego (PiS), który poczuł się urażony wpisami ośmiu użytkowników forum 4lomza.pl.


Dla Marszałka Piłsudskiego i na Święto Wojska Polskiego

cz, 10 sierpnia 2017 16:03

- Tata miał do mnie duże zaufanie. Uważał, że jestem dźwiękoszczelny: stałem na czujkach przed domem, kiedy odbywały się u nas tajne zebrania partyzantów, i woziłem meldunki i rozkazy wozem drewnianym pomiędzy Bielawami, Szreńskiem a Radzanowem – wspomina Jan Karczewski (lat 87) konspiracyjne lata 1941 – 43 w Batalionach Chłopskich w okupowanej przez Niemców Polsce. Jest jednym z dwóch weteranów drugiej wojny światowej na tradycyjnym spotkaniu prezydenta Łomży z żołnierzami z okazji Święta Wojska Polskiego i 97. rocznicy Cudu nad Wisłą, celebrowanego 15. sierpnia. 15 oficerów i podoficerów armii w Łomży wysłuchało od przełożonych o teraźniejszości i planach, przyjęło niespodzianki od magistratu i starostwa i spełniło toast na szczęście. To początek 3-dniowych uroczystości: w poniedziałek piknik w koszarach, we wtorek koncert na Starym Rynku.


Podciął sobie gardło

cz, 10 sierpnia 2017 11:09

Prokuratura Rejonowa w Grajewie wyjaśnia okoliczności tragicznej śmierci 39-letniego mieszkańca Rajgrodu. Mężczyzna w niedzielę po południu, wraz z kobietą i małą córeczką, przyjechał do sklepu na zakupy. Kobieta z córką wyszły z samochodu, a mężczyzna wysiadł kilka chwil później – jak przekazuje prokurator Maria Kudyba - „trzymając się za szyję z której następowało obfite krwawienie. Po wykonaniu paru kroków upadł w pobliżu miejsca zaparkowanego samochodu na ziemię”.


Nie mają prawa pobierać za to opłat...

cz, 10 sierpnia 2017 10:42

Gminy nie mogą pobierać od mieszkańców opłat za przyłączenie do sieci wodociągowych i kanalizacyjnych – podkreśla Prokuratura Krajowa i zapowiada, że lokalni prokuratorzy będą zaskarżali uchwały rad gmin dotyczące warunków podłączenia do gminnych sieci wodociągowych, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji ogólnej jeśli są w nich zapisane obowiązki ponoszenia przez mieszkańców opłaty przyłączeniowej.


Poranna nawałnica

cz, 10 sierpnia 2017 10:10

Ponad 10 litrów wody na metr kwadratowy ziemi spadło w ciągu pół godziny w Łomży. Ciężkie czarne chmury, które nadciągnęły nad miasto około godz. 9.00, sprawiły że wszędzie zrobiło się ciemno. Na ul. Farnej w „porannych ciemnościach” zderzyło się dwóch rowerzystów.
Poranna nawałnica odłamała konar drzewa na Szosie do Mężenina, w Grądach Woniecko powaliła drzewo na linię energetyczną, a w Nowogrodzie uszkodziła dach domu. Dużo większe szkody nawałnica wyrządziła w okolicach Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.


Gorąco i burzowo

Synoptyczna prognoza pogody dla Łomży na  długi weekend (źródło: pogodynka.pl)
cz, 10 sierpnia 2017 08:19

Ryzyko wystąpienia silnych i bardzo silnych porywów wiatru, opadów większego gradu oraz ulewnych opadów deszczu – to na dziś dla regionu widzą synoptycy. Miejscami w krótkim okresie może spaść nawet do 30 litrów wody na metr kwadratowy ziemi. Ma być też bardzo gorąco z temperaturą w cieniu do 32°C. Synoptycy dla regionu wydali dwa ostrzeżenia – przed burzami z gradem i upałem. Obu nadano pierwszy stopień zagrożenia.


« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0