niedziela, 20 sierpnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Dobroć ludzka i solidarność ludzka zdaje egzamin

wt, 10 sierpnia 2010 23:37

Dwa samochody z pieczywem pojechały wczoraj z Łomży do Bogatyni i Zgorzelca. Akcja pomocy dla powodzian z terenów ostatnio doświadczonych żywiołem wody jest inicjatywą Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Cztery tony pieczywa trafią na stoły powodzian dzięki wspaniałomyślności łomżyńskich piekarz, którzy przeznaczyli ten chleb dla powodzian - mówił Radiu Nadzieja Andrzej Przeździecki, wicedyrektor Caritas Łomża.


Ppłk Zalewski Kustoszem Tradycji, Chwały i Sławy Oręża Polskiego.

Ppłk rezerwy Ludwik Zalewski prezes Stowarzyszenia Klubu „Fort”
cz, 05 sierpnia 2010 16:14

Ppłk rezerwy Ludwik Zalewski prezes Stowarzyszenia Klubu „Fort” w Piątnicy został uhonorowany Odznaką Honorową i Medalem Pamiątkowym Kustosza Tradycji, chwały i Sławy Oręża Polskiego. Tytuł ten 27 lipca br. przyznał Minister Obrony Narodowej Sekretarz Stanu do Spraw Społecznych i Profesjonalizacji Czesław Piątas. Wyróżnienie ppłk odbierze osobiście 14 sierpnia w siedzibie Ministra Obrony Narodowej.


80 lat MPWiK - koncert urodzinowy

pt, 18 czerwca 2010 12:17

80-cio lecie łomżyńskich wodociągów oraz 15-lecie funkcjonowania świętowało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży.Na uroczystości przybyli samorządowcy z województwa, miasta, gminy i powiatu. Obecni byli przedstawiciele wszystkich przedsiębiorstw miejskich, wyższych uczelni oraz delegaci z firmy wodociągowych północno - wschodniej polski. Gości w progach filharmonii kameralnej witał Grzegorz Lewańczuk- prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży. Od momentu przekształcenia wodociągów wojewódzkich w miejskie, czyli od 1995 roku Grzegorz Lewańczuk pełni funkcje prezesa. Minęło 15 lat wytężonej pracy - wspominał w rozmowie z naszą reporterką.


Świecenia kapłańskie w roku kapłańskim to punkt kulminacyjny

nie, 30 maja 2010 12:20

Świecenia kapłańskie w roku kapłańskim to punkt kulminacyjny, w którym spotykają się wszystkie wymiary naszego uczestniczenia w Chrystusowym kapłaństwie, moment ustanawiania tych 13-stu zidentyfikuje się z osobą Jezusa Chrystusa – mówił ks. biskup Stefanek, podczas mszy świętej w Łomżyńskiej katedrze, podczas której 13-stu diakonów otrzymało z rąk pasterza diecezji święcenia prezbiteratu


Piotr Szmidt Nową Nadzieją Jazzu !

Przesłuchania
pon, 17 maja 2010 06:56

Piotr Szmidt zdobył Grand Prix III Przeglądu Młodych Wykonawców Muzyki Jazzowej, ktory odbył się w ramach Novum Jazz Festiwal w Łomży. Przez całe popołudnie jury przesłuchiwało młodych jazzmanów z Polski i zagranicy (przyjechał muzyk z Białorusi i Danii).


Łomżyńskie przedszkola zliczają chętnych

śr, 21 kwietnia 2010 15:37

Ile dzieci nie znajdzie miejsca w przedszkolach? Nabór do łomżyńskich placówek właśnie się zakończył. Przedszkola zliczają chętnych, w piątek mają opublikować listy przyjętych dzieci. Już dziś wiadomo, że kilkadziesiąt nie będzie mogło uczęszczać do wybranych przez rodziców placówek.


Już 10 dzień na trasie

pon, 10 sierpnia 2009 08:56

Prawie 800 osób zmierza już na Jasną Górę w szeregach łomżyńskiej pielgrzymki. Rozpoczął się 10 dzień marszu. Pątnicy pokonali już ponad 300 km. Dopisuje pogoda, nastroje również, choć zwiększa się ruch w punktach medycznych. - W niedzielę o pomoc poprosiło około 300 pielgrzymów – powiedział nam ks. Piotr Mazurek, kierownik pielgrzymki. Kilkanaście osób dostało przepustki – oznacza to, że nie może pokonywać trasy na własnych nogach ze względu na stan zdrowia. Podwożą ich karetki. - Bo dalszy marsz może grozić nawet wsadzeniem nogi w gips – tłumaczy ks. Piotr Mazurek. Gdy pielgrzymi poczują się lepiej, wrócą do pieszej wędrówki.


Potężna burza zmoczyła pielgrzymów

pon, 03 sierpnia 2009 09:01

Są już 3 dzień na trasie. Za sobą mają 70 km. Wczesnym rankiem wyruszyli z Sadownego w województwie mazowieckim, gdzie mieli nocleg, zmierzają w kierunku Pniewnika. Łomżyńscy pielgrzymi odczuwają już trudy podróży. W nocy nad Sadownem przeszła potężna burza – poinformował nas ks. Piotr Mazurek, kierownik 25. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę.


Bp Stefanek: Nie do końca jestem zachwycony 20-leciem...

Ks. bp Stanisław Stefanek
cz, 04 czerwca 2009 16:13

Do końca nie udało nam się wykorzystać wolności, jaką dał nam upadek komunistycznego reżimu – powiedział bp Stanisław Stefanek. Pasterz łomżyński 20 lat po pierwszych wolnych wyborach w Polsce stwierdził, że Polakom brakuje zaangażowania i chęci współpracy w dążeniu do wspólnego celu.


Młodzi mieszkańcy diecezji łomżyńskiej czekają na Krzyż Światowych Dni Młodzieży.

pt, 15 maja 2009 11:56

Po raz pierwszy podarunek od Jana Pawła II trafi do miast regionu. Będzie w Grajewie, Kolnie, Ostrołęce i Łomży i to już w najbliższą niedzielę. Krzyż Światowych Dni Młodzieży papież podarował młodym 25 lat temu w Rzymie Od tego czasu przemierza on kolejne kontynenty. Do Polski przyjedzie z Australii, gdzie przebywał przez ostatnie 2 lata (trafił tam przed Światowym Dniem Młodzieży w Sydney). W naszym kraju gościł będzie jednak tylko 1,5 miesiąca, bo w połowie czerwca przejmą go Hiszpanie (przed Światowym Dniem Młodzieży w Madrycie).


Bp Stefanek do młodych: Jesteście odpowiedzialności za przyszłość Polski i świata!

Młodzi przed kościołem Miłosierdzia Bożego w Łomży
nie, 26 kwietnia 2009 13:58

- Nie na Wiejskiej, ani w Ratuszu, ale w twoim sercu powinien zostać ustalony porządek na przyszłość – apelował w niedzielę 26 kwietnia do młodzieży bp Stanisław Stefanek. Pasterz łomżyński przewodniczył Eucharystii kończącej Jubileuszowe Spotkanie Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej. W homilii podkreślał, że to młodzi odpowiedzialni są za przyszłość Polski i świata, dlatego powinni zabrać do swoich domów „Brunonowy program”. Spotkanie wpisało się w obchody Roku św. Brunona z Kwerfurtu, głównego patrona diecezji łomżyńskiej.


Dziś drugi, ostatni dzień Świąt Wielkanocnych - Lany Poniedziałek

pon, 13 kwietnia 2009 14:55

Staropolski to obyczaj, żebyś wiedział i nie krzyczał, gdy w Wielkanoc, w drugie święto będziesz kurtkę miał zmokniętą. Dziś drugi dzień świąt wielkanocnych. Lany Poniedziałek, Śmigus-dyngus, Oblewanka, Polewanka, dzień świętego Lejka-to najczęściej spotykane nazwy pierwszego dnia po Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.Tego dnia idziemy do kościoła, spotykamy się z rodziną i znajomymi a także polewamy się wodą. Drugi dzień świąt Wielkanocy to w Polsce dzień wolny od pracy. Poniedziałek należy do oktawy świątecznej i również dziś czcimy zwycięstwo Jezusa nad śmiercią- podkreśla wikariusz biskupi ks. prałat Jan Sołowianiuk.


Bp Stefanek przestrzega przed "międzynarodowym bezbożnictwem".

nie, 12 kwietnia 2009 09:07

O odnowienie umysłów „własnych i społecznych” mądrością Boga apelował w wielkanocny poranek bp łomżyński Stanisław Stefanek. Pasterz przewodniczył rezurekcji w łomżyńskiej katedrze. W homilii mówił o zagrożeniach czyhających na Polaków ze strony „międzynarodowego bezbożnictwa”. Proponuje ono wyrzucenie Boga i powrót do „cywilizacji dżungli”.


„Mamy być godnymi uznania świadkami Boga żywego"- takie słowa skierował bp Stefanek do kapłanów

Bp Stanisław Stefanek
cz, 09 kwietnia 2009 14:32

- Kapłaństwa nie można rozpisywać na role zawodowe – mówił w łomżyńskiej katedrze bp Stanisław Stefanek. Pasterz diecezji łomżyńskiej przewodniczył wielkoczwartkowej Mszy św. Krzyżma. Do zgromadzonych w katedrze kapłanów z całej diecezji apelował: „Mamy być godnymi uznania świadkami Boga żywego”.
W homilii bp Stefanek wskazał na istotę kapłaństwa. Przypomniał, że wierni świeccy postrzegają kapłanów jako nauczycieli religii, „z tytułem zawodowym wpisanym w umowy o prace”.


Bp Stefanek w Łysych: Grozi nam globalistyczna koncepcja gospodarki

Bp Stanisław Stefanek w Łysych (fot. archiwum)
pon, 06 kwietnia 2009 09:32

- Dotknęła nas globalistyczna koncepcja gospodarki – powiedział w Łysych w niedzielę 5 kwietnia bp Stanisław Stanisław. Pasterz łomżyński przewodniczył kurpiowskim uroczystościom Niedzieli Palmowej. W homilii mówił o zagrażającej polskim korzeniom „cywilizacyjnej porze”, w której próbuje się stworzyć globalną politykę kulturową i ekonomiczną, wręcz próbuje się skreślić wszystko co nazywa się bogactwem rodu i natury”.


Daliśmy ponad 800 kg żywności dla ubogich...

pon, 30 marca 2009 12:12

Ponad 800 kg produktów żywnościowych zebrała Caritas Diecezji Łomżyńskiej.
W sobotę w 10 sklepach na terenie Łomży stali wolontariusze szkolnych i parafialnych zespołów Caritas. Do koszy zbierali trwałe produkty, które mogą trafić na świąteczne stoły najbardziej potrzebujących.


W sobotę Wielkanocna Zbiórka Żywności

pt, 27 marca 2009 13:44

Będą stać w sklepach i zbierać żywność dla potrzebujących. Wolontariusze Caritas pojawią się już jutro w 10-ciu łomżyńskich sklepach. To kolejna Wielkanocna Zbiórka Żywności, podczas której zbierane będą podstawowe produkty żywnościowe tj: makaron, mąka, ryż, cukier i słodycze. Z nich, przed świętami Wielkiej Nocy, Caritas przygotuje paczki dla najuboższych. W akcji pomagać będą wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas – łącznie około 50 osób.


A jednak przenosiny „zakaźniaka”?

pt, 13 marca 2009 17:07

Szpital Wojewódzki w Łomży, szukając oszczędności, rozważa możliwość przeniesienia oddziału zakaźnego do głównego budynku szpitala przy Al. Piłsudskiego. Póki co „zakaźniak” działa, razem z oddziałem płucnym, w budynku przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej. Od kilku lat dyrekcja zastanawia się nad wyniesieniem stamtąd łóżek, bo – jej zdaniem – koszty utrzymania oddziałów w oddzielnym budynku są zbyt duże. W porannej Rozmowie Radia Nadzieja z-ca dyrektora placówki, Jan Bajno potwierdził, że „po analizach finansowych restrukturyzacja szpitala jest konieczna”.
- Pomysł na przeprowadzkę oddziału zakaźnego wyszedł od zarządu województwa podlaskiego - mówił Bajno.


Bp Stefanek: Wielcy ludzie bawią się jeszcze nieodbezpieczonym granatem...

Bp Stanisław Stefanek
pt, 13 marca 2009 06:51

„Świat jeszcze się nie obudził i nie bierze pod uwagę poważnie skutków, jakie może wywołać beztroska ludzi najbogatszych” – powiedział w czwartek 12 marca bp łomżyński Stanisław Stefanek. Wiceprzewodniczący Rady ds Rodziny KEP odniósł się w ten sposób do tematu kryzysu finansowego i gospodarczego na świecie. O jego sygnałach w Polsce rozmawiali biskupi podczas zakończonych 11 marca obrad Konferencji Episkopatu Polski.


Trudna sytuacja w Kuchni Caritas

Kuchnia Caritas w Łomży
wt, 24 lutego 2009 12:50

Kuchnia Caritas w Łomży przeżywa prawdziwe oblężenie. Liczba osób, którzy przychodzą na ciepły posiłek, drastycznie wzrosła. O ile jeszcze niedawno zupę z „wkładką” jadło w Kuchni Caritas 300 osób, teraz jest nawet o 200 więcej. Wydawanie każdego dnia pół tysiąca obiadów staje się coraz trudniejsze. Dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej, ks. Andrzej Mikucki, prosi o wsparcie.


« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0