sobota, 27 maja 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Areszt za plecak z amfetaminą

śr, 12 kwietnia 2017 17:06

27-latek z Zambrowa w samochodzie miał blisko 850 gramów amfetaminy. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.


Śmiertelna ofiara wypadku na obwodnicy Szczuczyna

Zdjęcie ilustracyjne
śr, 12 kwietnia 2017 17:01

W środę po godzinie 13. doszło do tragicznego wypadku samochodowego w ciągu drogi krajowej numer 61: audi skręcało w lewo i prawdopodobnie nie ustąpiło pierwszeństwa jadącej z naprzeciwka hondzie...


Na spalanie śmieci w Łomży jest za późno?

śr, 12 kwietnia 2017 15:11

Rada Nadzorcza MPEC przed podjęciem decyzji o ewentualnym poparciu zgłaszanego przez prezesa spółki pomysłu na rozbudowę ciepłowni miejskiej o kocioł na biomasę, który poza ciepłem produkowałby także prąd, chciała poznać analizy i opinie także o innych możliwościach. Teoretycznie jedną z nich mogłoby być spalanie RDF czyli „paliwa alternatywnego” powstającego z frakcji śmieci, które np. dziś z miejskiego wysypiska w Czartorii muszą być wywożone do Białegostoku. Okazuje się, że w grudniu został przyjęty przez Sejmik dokument, który przesądza, że Łomża nie otrzyma dofinansowania na taką spalarnię.


Co warto wiedzieć o domach parterowych?

śr, 12 kwietnia 2017 14:47

W naszym krajobrazie coraz więcej jest domów parterowych. Już nikogo nie dziwi, że ktoś na taki się decyduje, ponieważ mają one wiele zalet. Jednak czy nie lepiej wybudować dom z poddaszem? Czy dom parterowy to faktycznie najlepsze rozwiązanie?


Apel Katyński szkół średnich na Starym Rynku w Łomży

śr, 12 kwietnia 2017 13:31

Niecały kwadrans trwała uroczystość ze sztandarami w centrum łomżyńskiej starówki, poświęcona polskim żołnierzom i policjantom, rozstrzelanym wiosną 1940 w Katyniu, Miednoje i Ostaszkowie przez NKWD. W Apelu Katyńskim uczniowie z I LO, II LO, III LO, „Ekonomika”, „Budowlanki”, „Mechaniaka”, „Wety” „Katolika” przyszli z inicjatywy studenta PWSIiP Tomasza Chojnickiego i Dariusza Syrnickiego ze Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych w Łomży. Przypomniano sceną zabijania w tył głowy ofiary II wojny światowej i nazwiska zabitych około 35 ludzi z Łomży.


eMPeKi ominą Szosę Zambrowską

Przygotowywanie nowego przystanku na ul. Dwornej
śr, 12 kwietnia 2017 12:50

Wczoraj drogowcy wycięli „przeszkadzające” drzewa przy Szosie Zambrowskiej na odcinku od Ronda Lutosławskiego do Rond Hanki Bielickiej rozpoczynając tym samym faktyczne prace przy modernizacji ulicy. W związku z tym utrudnienia w ruchu czekają kierowców, ale także pasażerów komunikacji miejskiej. MPK zapowiada od jutra zmiany tras przejazdów kilku linii autobusowych i przeniesienia dwóch przystanków.


Ks. Tadeusz Wojda – nowym metropolitą białostockim

ks. Tadeusz Wojda
śr, 12 kwietnia 2017 12:24

Pallotyn, ks. Tadeusz Wojda z Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów w Watykanie, został mianowany arcybiskupem metropolitą białostockim. Zastąpi on przechodzącego na emeryturę abp. Edwarda Ozorowskiego. Decyzję Ojca Świętego Franciszka ogłosił 12 kwietnia 2017 r. nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.


Miejskie dotacje na zabytki...

śr, 12 kwietnia 2017 09:27

Z 200 tysięcy złotych, jakie w tym roku władze Łomży chcą przeznaczyć na dofinansowanie prac przy zabytkach w mieście 180 tysięcy trafić ma do łomżyńskich parafii i instytucji kościelnych. Prezydent skierował na sesję Rady Miasta projekt uchwały przydzielającej 7 dotacji. Wcześniej taki podział środków zaproponowała komisja, która oceniała złożone wnioski o finansowe wsparcie prac.


Miliony wsparcia na racjonalizację technologii produkcji na wsi

wt, 11 kwietnia 2017 17:49

723 umowy z rolnikami przyznającymi łącznie ponad 150 mln zł pomocy na „Modernizację gospodarstw rolnych” podpisał już Podlaski Oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W najbliższych tygodniach planowane jest podpisanie jeszcze około 225 takich umów, a już dziś oddział chwali się, że sprawna praca pracowników Agencji, w tym Biura Wsparcia Inwestycyjnego w Białymstoku, uplasowała województwo podlaskie na pierwszym miejscu w Polsce pod względem ilości podpisanych umów, wielkości zakontraktowanych środków, ilości zatwierdzonych postępowań ofertowych oraz wydatkowanych środków finansowych rolnikom.


Zmieniali opony „na czarno”

Kontrola KAS w jednym z serwisów ogumienia (fot. UCS w Białymstoku)
wt, 11 kwietnia 2017 17:04

Akcję kontroli warsztatów świadczących usługi wymiany i naprawy ogumienia samochodowego przeprowadza fiskus. Od początku miesiąca funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Białegostoku sprawdzili już 75 warsztatów w całym województwie podlaskim i chwalą się, że mandatami karnymi, na łączną kwotę blisko 35 tys. złotych, ukarali 41 właścicieli serwisów.


Napadł na sklep

wt, 11 kwietnia 2017 16:54

24-latek wszedł do sklepu odepchnął ekspedienta, zabrał z kasy fiskalnej 850 złotych i uciekł. Łupem długo się nie cieszył, bo wkrótce po zdarzeniu został zatrzymany przez policję. Teraz grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.


Zmiana władzy w białostockim IPN

wt, 11 kwietnia 2017 09:54

Barbara Bojaryn-Kazberuk dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku została odwołana ze stanowiska wynika z naszych nieoficjalnych informacji. Nowym dyrektorem białostockiego IPN został dr hab. Piotr Kardela z Delegatury IPN w Olsztynie.


Łomżanie grozili bronią w Białymstoku

pon, 10 kwietnia 2017 14:52

Policjanci z Białegostoku poinformowali o zatrzymaniu dwóch mieszkańców Łomży podejrzewanych o grożenie bronią 37-latkowi. Ponadto przy jednym z nich znaleźli blisko 3 gramy marihuany.


Sprawa pomocy po wypadku na pływalni wraca do sądu pierwszej instancji

Zdjęcie ilustracyjne
pon, 10 kwietnia 2017 14:15

Po siedmiu latach od wypadku Sąd Okręgowy w Łomży uchylił w części wyrok Sądu Rejonowego w Łomży, który uniewinniał wszystkie cztery osoby oskarżane przez prokuraturę w związku z wypadkiem podtopienia 16-latki na pływalni MOSiR przy ul. Niemcewicza. Na mocy dzisiejszego orzeczenia prawomocnie niewinny jest ówczesny kierownik basenu, a Sąd Rejonowy ponownie ma zbadać kwestie związane z udzielaniem pierwszej pomocy przez ratowników i reanimacją dziewczyny przez lekarza pogotowia.


Projekt na biomasę za drogi dla MPEC?

pon, 10 kwietnia 2017 12:03

Prezes MPEC, Radosław Żegalski, unieważnił przetarg na opracowanie projektu budowlanego na rozbudowę instalacji energetycznego spalania paliw w Ciepłowni Miejskiej w Łomży o wysokosprawny układ kogeneracyjny, oparty o kocioł biomasowy. Formalnym powodem była zbyt wysoka cena, jaką za opracowanie dokumentu chciał jedyny wykonawca, który złożył ofertę.
W grudniu miejska spółka rozwiązała umowę z firmą Tractebel Engineering, która przetarg także m.in. na opracowanie dokumentacji wygrała niemal rok temu.


W rocznicę Katastrofy Smoleńskiej

pon, 10 kwietnia 2017 09:49

Wyciem syren alarmowych o 8:41 rozpoczęły się w Łomży skromne uroczystości związane z 7. rocznicą Katastrofy Smoleńskiej, ale także 77. rocznicą Zbrodni Katyńskiej i II masowej wywózki łomżyniaków na nieludzką ziemię. W Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie od jesieni 2010 roku stoi także „pomnik smoleński”, w poniedziałkowy poranek stanęły cztery poczty sztandarowe, poseł, delegacje władz miasta, starostwa, żołnierzy, harcerzy i sybiraków oraz młodzież szkolna.


Niedziela Palmowa w Zbójnej

nie, 09 kwietnia 2017 18:12

Tradycyjny korowód z wielkanocnymi palmami przeszedł w Niedzielę Palmową przez Zbójną.
Wcześniej w Gminnym Ośrodku Kultury ogłoszono wyniki 19. gminnego konkursu „Rozmaitości wielkanocne” i zaprezentowano nagrodzone prace, w tym bardzo efektowne palmy, wycinanki i pisanki, wykonywane często przez całe rodziny.
– Ponad 200 prac i ponad 450 ich wykonawców naprawdę cieszy, bo najważniejsze w tym wszystkim jest, abyśmy zachowali nasze dziedzictwo! – podkreśla wójt gminy Zbójna Zenon Białobrzeski.


Wypadek na DK 61

so, 08 kwietnia 2017 08:44

Trzy osoby zabrane do szpitala, dwa rozbite auta to wynik wypadku jaki zdarzył się około godz. 6.30 na DK 61 w okolicach wsi Sierzputy Stare w stronę Ostrołęki. W chwili obecnej ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo.


Dzieci z busłowymi łapami i bociany w gnieździe on-line

pt, 07 kwietnia 2017 16:21

Bezimienny bocian przyleciał ponad dwa tygodnie temu do wsi Rakowo Czachy. Stały mieszkaniec rozgościł się w gnieździe na słupie kolo domu państwa Wierzbowskich, cztery dni później doleciała do niego samica. Po kilku dniach rozkosznych i głośnych zalotów można spodziewać się, że złoży jaja; po 35 dniach wylęgnie się z nich kilka piskląt. Można to obejrzeć na żywo na stronie Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, które zorganizowało spotkanie dla dzieci w Szkole Podstawowej w Drozdowie, gdzie robiły z ciasta drożdżowe, busłowe łapy, i włożyły do pustego gniazda w pobliżu.


Polowanie na „jednorękich bandytów”

fot. Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku
pt, 07 kwietnia 2017 15:43

21 automatów do gier tzw. „jednorękich bandytów” zabezpieczyli w ciągu tygodnia funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Łomży i Suwałk. Urządzenia stały – jak podaje mł. asp. Maciej Czarnecki z Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku - w 6 nielegalnych salonach gier.


« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0