czwartek, 23 lutego 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Pożar w piwnicy bloku przy Niemcewicza

Dym z okna na klatce schodowej
nie, 08 stycznia 2017 17:47

Dwie osoby trafiły do szpitala prawdopodobnie w wyniku podtrucia czadem powstającym z pożaru jaki w niedzielne popołudnie wybuchł w piwnicy bloku przy ul. Niemcewicza w Łomży. Na miejscu trwa jeszcze akcja ratunkowa, ale strażacy mówią, że sytuacja jest opanowana.


Brudne powietrze nad Łomżą

Godzinowe stężenie pyłów PM 10 w Łomży - pomiar niedziela godz. 12.00
nie, 08 stycznia 2017 13:14

Ponad dwukrotnie zostało w sobotę w Łomży przekroczone dopuszczalne dobowe stężenie zanieczyszczeń powietrza pyłami zawieszonymi PM10. Średnia dobowa zanieczyszczeń wyniosła w sobotę 106,1 µg/m3, ale niedziela pod tym względem zapowiada się jeszcze gorzej. Przed południem godzinowe pomiary wskazywały, że w metrze sześciennym powietrza w Łomży jest nawet ponad 300 µg tych pyłów.


Rodzinne kolędowanie z Ivanem Komarenko

so, 07 stycznia 2017 09:10

Ivan Komarenko był gwiazdą „Rodzinnego kolędowania” w kościele pw Krzyża Świętego. Popularny wokalista zaśpiewał najbardziej znane kolędy w nowych opracowaniach, wciągając zgromadzonych w świątyni do wspólnego śpiewania. Nie brakowało też chętnych do wystąpienia z artystą w duecie, a ten kolędowy wieczór był zwieńczeniem obchodów święta Trzech Króli.
– To moje ulubione kolędy! – mówi Ivan Komarenko. – Kocham kolędy, uwielbiam je śpiewać, a tych 10 z nagranej przeze mnie płyty to moje najukochańsze!


Kino Millenium na 2 sale prawie gotowe na tłumy widzów

Montaż liter Kino Millenium 19.11.2016r
so, 07 stycznia 2017 09:04

Kto pamięta salę na około 200 miejsc Kina Millenium sprzed roku, kiedy to odbywał się tam ostatni seans filmowy, będzie po generalnej przebudowie i remoncie bardzo zaskoczony – tak zapowiada Karol Charubin ze spółki Kino Polska, w której jest współwłaścicielem, z bratem. Kilka razy termin otwarcia jedynego w Łomży kina był przesuwany. - Wielce możliwe, że będzie to 27. stycznia, ale nie chcę znów obiecywać, ponieważ mamy problemy, rozmaite, zwłaszcza z powodu niesłowności ludzi i jednej firmy z Łomży – zastrzega Karol Charubin, opowiadając o nowinkach w zabytku.


Mroźny Orszak Tysiąca i Trzech Króli w Łomży

pt, 06 stycznia 2017 19:09

Mróz siarczysty w pełnym słońcu pod błękitnym niebem, śnieg skrzypiący i chrupiący pod butami i kolędy o wesołych pastuszkach sprzed 2 tysiącleci w rześkim powietrzu o temperaturze poniżej -15 stopni Celsjusza – oto sceneria żwawego przemarszu Orszaku Trzech króli z parafii: Bożego Ciała, Krzyża Św. i św. Andrzeja Boboli do łomżyńskiego Betlejem. W pochodzie piąty raz manifestowało wiarę w Jezusa Nowonarodzonego i przywiązanie do tradycji raczej nie więcej niż ok. tysiąca ludzi. Szli z przesłaniem pokoju i dobra, jak para przyjaciół: Katarzyna Ponichtera i Andrzej Bokuniewicz razem w Orszaku rok po roku. - Gorące serce jeden człowiek dla drugiego powinien mieć, czułość i miłe słowo – mówi Kasia, poprawiając koronę. To znak, że idzie jak Trzej Królowie złożyć pokłon.


Sikorskiego będzie szybko remontowana

pt, 06 stycznia 2017 11:54

Łomża otrzyma blisko 17 milionów złotych wsparcia na modernizację dwóch ostatnich odcinków ulicy Sikorskiego od ulicy Wyszyńskiego do Al. Legionów i od Al. Legionów do ulicy Wojska Polskiego. Wniosek złożony przez miasto został pozytywnie oceniony przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych i otrzyma wsparcie z środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.


Śliskie drogi...

cz, 05 stycznia 2017 17:47

Na drogach w okolicy Łomży cały czas panują bardzo trudne warunki do jazdy. Silny wiatr zawiewa na jezdnie śnieg, a w wielu miejscach warstwę asfaltu przykrywa lód. Tak jest np. na drodze krajowej nr 64 Łomża – Jeżewo. O tym, że jest bardzo ślisko przekonał się kierowca volkswagena transportera, który wypał z jezdni w okolicach wsi Kurpiki.


Noclegownia i ogrzewalnia przyjmą w najcięższe mrozy

Noclegownia przy ul. Dwornej
cz, 05 stycznia 2017 13:55

10-stopniowe mrozy w Łomży ostro zaszczypały w nocy ze środy na czwartek, a tymczasem w ogrzewalni ani jednej osoby. W zadbanych parterowych budynkach przy Dwornej obok muzeum w czwartkowe południe panuje cisza. Kierownik Tadeusz Krukowski krząta się pod 2-godzinną nieobecność bezdomnych noclegowni. - Alkohol to podstawowy powód bezdomności – ocenia fachowiec. - Wybuchają konflikty rodzinne, pojawia się przemoc, bliscy nie chcą mieszkać pod jednym dachem z nałogowcem. Na szczęście, niektórzy potrafią się opamiętać.


Stok w Rybnie szykuje się dla narciarzy

Widok z kamery na stoki w Rybnie Postępy w naśnieżaniu stoku można obserwować na stronie www.rybno.pl.
cz, 05 stycznia 2017 11:54

W ciągu 12 godzin temperatura powietrza w okolicach Łomży spadła o 11°C. Synoptycy zapowiadają, że będzie jeszcze zimniej. W nocy z piątku na sobotę może być w regionie poniżej - 20°C.
Mroźny atak zimy sprawił, że „odżyła” Stacja Narciarska w Rybnie. Nocą włączono armatki naśnieżające stoki, a Tomasz Jankowski zapowiada, że na nartach pojeździć będzie można tu już w sobotę. Na pewno będzie co najmniej jedna trasa, a być może już dwie, bo śnieg na górkę wrzuca 9 armatek.


Pożar w ogródkach

cz, 05 stycznia 2017 10:00

Doszczętnie spłonął drewniany domek na działce w ogródkach na Grobli Jednaczewskiej. Pożar wybuchł wczoraj wieczorem. Na miejsce skierowano dwa zastępy ratowniczo-gaśnicze straży pożarnej, ale przyjechały także inne służby, bo były podejrzenia, że wewnątrz płonącego domku może ktoś być. Na szczęście był pusty i nikt nie ucierpiał... Tymczasem w związku z zapowiadanymi silnymi mrozami ratownicy apelują do mieszkańców o to, aby nie być obojętnym wobec krzywdy ludzi, którzy mogą cierpieć z powodu zimna.


Pędził jak na ekspresówce... o 82 km/h za szybko

cz, 05 stycznia 2017 09:29

Kamera połączona z radarem prędkości w policyjnym radiowozie uwieczniła kierowcę skody pędzącego z prędkością 132 km/h drogą krajową numer 61 pomiędzy Szczuczynem a Grajewem. Policjanci podkreślają, że kierowca skody tyle na liczniku miał w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. W innych miejscach było nawet ok. 150 km/h.


MPEC wypłacił „ekstra pensje” za zgodą prezydenta Chrzanowskiego

cz, 05 stycznia 2017 09:00

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży, po raz pierwszy w historii spółki wypłaciło na koniec 2016 roku pracownikom „ekstra pensje”. Pieniądze trafiły na konta pracowników 29. grudnia 2016 r. Zarząd MPEC oficjalnie potwierdza, że wypłacił „premię z podziałem zróżnicowanym w zależności od zakresu obowiązków każdego z pracowników oprócz zarządu”, ale nie podaje ile przeznaczył na to pieniędzy.
Z naszych informacji wynika, że taką historyczną wypłatę w spółce „czternastek” osobiście zaakceptował prezydent Mariusz Chrzanowski. Ratusz od tygodnia milczy, a MPEC przekonuje, że „prezydent nie musi zatwierdzać takich wypłat”.


Zbliża się Orszak Trzech Króli, K + M + B i Iwan Komarenko

cz, 05 stycznia 2017 08:40

Jutro, w piątek 6. stycznia świętujemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwaną świętem Trzech Króli. Po raz piąty w Łomży po mszach św. w południe wyruszy na ulice miasta kolorowy i radosny orszak z kolędnikami parafii: Krzyża Św., Bożego Ciała, św. Andrzeja Boboli.


Zima nadchodzi

Łomża, 4 grudnia 2016 r. górka Skate Parku przy ul. Księżnej Anny
śr, 04 stycznia 2017 13:47

Była wyczekiwana przed Bożym Narodzeniem, ale prawdziwa zima teraz nadchodzi chyba na dobre... W Łomży nocą z wtorku na środę spadł śnieg. I choć w ciągu dnia temperatura powietrza przekroczyła +1°C, to jednak dosypało też trochę świeżego puchu. W południe stacja meteo IMGW w Marianowie pod Łomżą zaczęła pokazywać, że się ochładza. Synoptycy zapowiadają zaś, że jutro nad ranem może spaść w regionie nawet do -11°C. Cały czas ma też padać śnieg.


Ciało w lesie

Las (foto ilustracyjne)
śr, 04 stycznia 2017 09:24

Śledczy z Łomży wyjaśniają tajemnicę odnalezionych ludzkich szczątków w lesie w okolicy wsi Gać. Ciało, prawdopodobnie kobiety, 29. grudnia 2016 znalazł przypadkiem jeden z mieszkańców. Zdarzanie potwierdza prokurator Maria Kudyba, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łomży, która podkreśla jednak, że na tym etapie śledztwa jest więcej pytań niż odpowiedzi.


Olbryś: Neapolu w Łomży nie będzie

Ekipa MPGKiM odbiera śmieci z osiedla ŁSM
śr, 04 stycznia 2017 09:00

Od rana sześć ekip MPGKiM rozpoczęło wywóz śmieci z łomżyńskich blokowisk. Miejska firma zajmuje się tym „awaryjnie”, po tym jak władzom miasta nie udało się rozstrzygnąć przetargu na odbiór i wywóz śmieci z miasta od początku 2017 roku.
- Mamy cztery własne śmieciarki i dwie kolejne wypożyczyliśmy od ZGO wraz z ekipą obsługującą, a drugą nowoczesną i dużą ze Szczecina – mówi Marek Olbryś, dyrektor MPGKiM Łomża. - Jest zima i po kilku dniach nieodbierania śmieci z miasta jeszcze nie jest najgorzej. Neapolu w Łomży nie będzie – dodaje.


Noworodków przybywa, mieszkańców Łomży ubywa

Ewa Nowakowska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Łomży
wt, 03 stycznia 2017 17:06

1077 dzieci przyszło na świat w roku 2016 w Łomży, z których troszeczkę ponad połowę stanowili chłopcy. Ich rodzice pochodzą w przeważającej części z grodu nad Narwią, ale noworodki mają też rodziny w okolicznych gminach: Łomża, Piątnica, Zbójna, Nowogród, Wizna oraz z odleglejszych miast. - Najczęściej fakt urodzenia zgłaszają młodzi ojcowie, między 20. a 30,. rokiem życia, gdyż matki są jeszcze w szpitalu z noworodkiem lub w domu, zajęte obowiązkami przy dziecku – mówi kierownik Ewa Nowakowska, pracująca od blisko 20 lat w Urzędzie Stanu Cywilnego w Łomży. - Panowie są w bardzo dobrym stanie psychofizycznym, nie „wskazującym”, że świętowali urodziny dziecka. I tu jest powód do zadowolenia, że ojcowie coraz bardziej odpowiedzialnie się zachowują.


Drogi śmierci

Wypadek na Grobli Jednaczewskiej z 29 kwietnia 2016r.
wt, 03 stycznia 2017 17:00

W ubiegłym roku na ulicach Łomży i drogach w najbliższej okolicy miasta zginęło 16 osób. To dwa razy więcej niż w 2015 roku. Więcej było też wypadków drogowych i kolizji. Specjaliści biją na alarm - zabija przede wszystkim prędkość. Także w Łomży w minionym roku z tej przyczyny doszło do kilku tragicznych zdarzeń, w których ginęli nie tylko kierowcy zbyt szybko jadących aut, ale także ich pasażerowie oraz niewinni piesi.


Potrącona na Polowej

wt, 03 stycznia 2017 11:23

Młoda kobieta przebiegając przez jezdnię ulicy Polowej została potrącona przez osobową hondę. Piesza z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policja wyjaśnia okoliczności tego wypadku i prosi o rozwagę i uwagę pieszych i kierowców, tym bardziej, że synoptycy zapowiadają zmianę pogody, która znacząco pogorszy warunki na drogach.


Pędził ponad setką przez wieś

wt, 03 stycznia 2017 10:30

Zbyt szybka jazda w terenie zabudowanym grozi utratą prawa jazdy. Przekonał się o tym 20-latek, który pędził BMW przez wieś Poryte z prędkością 107 km/h. Tymczasem, jak podkreślają policjanci, w miejscowości tej kierowcy muszą zwolnić aż do 40 km/h, co oznacza, że młodzieniec przekroczył dopuszczalną prędkość o 67 km/h.


« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0