środa, 20 września 2017 napisz DONOS@

Popołudniowe wypadki na drodze Łomża – Ostrów Mazowiecka

śr, 09 sierpnia 2017 18:45

Do dwóch wypadków doszło w środowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 677 Łomża – Ostrów Mazowiecka. Najpierw w miejscowości Tyszki-Nadbory doszło do zdarzenia osobowego forda i motocykla bmw, a później w okolicach wsi Konopki osobowy mercedes „wbił się” w tył ciężarówki. Na drodze tworzą się długie korki.


Trzy dni upałów

śr, 09 sierpnia 2017 16:46

Barbara Jakubowska dyżurny synoptyk z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB wydała ostrzeżenia przed upałami, jakie od czwartkowego południa do sobotniego wieczora mogą występować na obszarze województwa podlaskiego.


Tragiczny wypadek w Zawadach

śr, 09 sierpnia 2017 16:20

Rolnik zginął przejechany przez maszynę rolniczą. Do wypadku doszło w środowe popołudnie w podłomżyńskich Zawadach. Policja informuje, że o godz. 15.20 otrzymała zgłoszenie, że na polu znaleziono ciało mężczyzny.


Pierwsi rolnicy rezygnują z chowu świń

śr, 09 sierpnia 2017 15:43

Do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Łomży wpłynęło kilkanaście oświadczeń od rolników, który deklarują chęć rezygnacji z chowu świń. Dotyczy to rolników z gmin Przytuły, Jedwabne i Wizna, którzy trzymają trzodę chlewną i albo do 14 sierpnia dostosują swoje gospodarstwa do nowych wymagań bioasekuracji, albo mają zaprzestać chowu świń.


Ćwiczenia z psami

fot. KMP Łomża
śr, 09 sierpnia 2017 14:47

Przewodnicy policyjnych psów z Łomży, Kolna i Grajewa wspólnie ćwiczyli ze swoimi czworonożnymi partnerami na Skate Parku przy ul. Księżnej Anny. Głównym zadaniem takich szkoleń jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych opiekunów, utrzymanie sprawności psów służbowych i praktyczne doskonalenie umiejętności wcześniej nabytych.


Będzie remont Nowogrodzkiej

śr, 09 sierpnia 2017 09:43

Podział kilkudziesięciu działek i wywłaszczenie 24 z nich o powierzchni od kilku do ok. 260 m2 przewiduje wydany przez wojewodę podlaskiego ZRID na rozbudowę i przebudowę ul. Nowogrodzkiej w Łomży. Inwestycja ma być realizowana w ramach tzw. specustawy drogowej i na wniosek prezydenta Łomża decyzji zezwalającej na prace wojewoda nadał rygor natychmiastowej wykonalności.


Dziś bardzo ciepło, ale jutro ma być upalnie i burzowo

Tabela przedstawia prognozę synoptyczną dla Łomży na najbliższe dni (źródło: pogodynka.pl)
śr, 09 sierpnia 2017 08:49

Dziś w regionie temperatura powietrza ma wzrosnąć do 28°C. Przez cały dzień słonecznie, a zachmurzenie jeśli się pojawi to będzie małe. Do tego wiatr rano słaby, później umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni. Dużo więcej w pogodzie ma się dziać w kolejnych dniach. Synoptycy zapowiadają upały oraz burze z gradem.


Sto lat to za mało

śr, 09 sierpnia 2017 08:31

Opłaca się dożyć 100 lat - mówi Katarzyna Krupicka z ZUS przypominając, ze wówczas poza emeryturą senior otrzymuje także dodatek w wysokości ponad 3,5 tys. zł. W województwie podlaskim taki dodatek pobierają 54 osoby. W okolicach Zambrowa żyje kobieta, która otrzymuje go regularnie już od 10 lat.


Podzielić Jeziorko?

Jeziorko - tak miałoby zostać podzielone
wt, 08 sierpnia 2017 16:16

- To nie moja inicjatywa, ja szanuję wolę mieszkańców i zgodnie z procedurą ogłosiłem konsultacje społeczne w celu zasięgnięcia opinii na temat utworzenia nowego sołectwa Jeziorko Nowe – mówi Krzysztof Kozicki, wójt gminy Piątnica, w której jedną z 44 wsi jest Jeziorko.
Z ewidencji gminnej wynika, że w Jeziorku jest 627 mieszkańców: w Jeziorku „starym” 537 oraz 90 w Jeziorku „nowym”. Miejscowość nadanych numerów domów ma 195: za laskiem trwa boom inwestycyjny.
- To inicjatywa kilku osób, z kilku domów, które chciały mieć swojego sołtysa, swojego reprezentanta – twierdzi Renata Balicka, sołtys Jeziorka, która podziału nie chce.


Sejmik żąda większego zaangażowania w walkę z ASF

Stanowisko Sejmiku w sprawie ASF
wt, 08 sierpnia 2017 16:01

„Sejmik Województwa Podlaskiego oczekuje od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministra Środowiska podjęcia zdecydowanych i konkretnych działań zmierzających do rozwiązania problemu dalszego rozprzestrzeniania się wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń.” Wśród postulowanych działań jest m.in. podniesienie rekompensat dla rolników rezygnujących z hodowli.
- Jeśli nie będzie odpowiednich działań, być może na następnej sesji będziemy wnioskować do wojewody o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej – mówił Stefan Krajewski, członek zarządu województwa.


Wzywają „mundurowych” do walki

Andrzej Rozenek
wt, 08 sierpnia 2017 15:02

Od 1 października tysiące emerytowanych funkcjonariuszy służb specjalnych i policji będzie miało obniżone emerytury na mocy tzw. ustawy dezubekizacyjnej. Teraz mundurowi emeryci otrzymują informacje o tym jakie będą ich nowe świadczenia i... organizują komitety protestacyjne. We wtorek do utworzenia takiego komitetu w Łomży namawiali m.in. były poseł Andrzej Rozenek i Zdzisław Czarnecki prezydent Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP, oraz działacze SLD.
- Wróg jest jeden. Musimy podjąć trud przeciwstawienia się tej władzy – mówił Rozenek, który też apelował do byłych funkcjonariuszy: „wyciągnijcie wszystkie świństwa”.


Młodzi zatrzymali pijanego kierowcę

wt, 08 sierpnia 2017 11:34

Dwóch młodych mężczyzn ujęło na gorącym uczynku nietrzeźwego kierowcę citroena. Okazało się, że zatrzymany 57–latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie i w samo południe usiłował przejechać przez środek Łomży.


Duży pożar stolarni w Borkowie

wt, 08 sierpnia 2017 09:36

Kilkudziesięciu strażaków walczy z pożarem stolarni w Borkowie koło Kolna. Ze wstępnych informacji wynika, że spaliło się około 30 m3 desek do produkcji mebli oraz maszyny i urządzenia stolarskie.


Na terapię dla Roberta zagrają Casanova, Uniden i Freestyle

wt, 08 sierpnia 2017 08:28

- Robert na początku ładnie mówił, przyjmował jedzenie i utrzymywał kontakt wzrokowy, wydawał się prawidłowo rozwijającym chłopcem do 3. roku życia... Niespodziewanie nastąpił atak choroby 6 lat temu i regres: przestał rozmawiać, zaczął unikać patrzenia w oczy, obracał obsesyjnie nakrętki od słoików i klocki w sposób szybki, trudny do powtórzenia – opowiada Zdzisław Kowalewski, 40-letni tata z Łomży, którego 9-letni syn ma autyzm i lekkie upośledzenie umysłowe. - Początkowo z żoną pomyśleliśmy, że to obracanie przedmiotów jest z zazdrości, jak córka się urodziła. Byliśmy w błędzie. Robertem trzeba zajmować się 24 godziny na dobę, ale chcemy, żeby był samodzielniejszy, jak nas zabraknie. Stąd mój pomysł koncertów disco polo w piątek, 18. lipca, aby zebrać na terapię.


Nowe obszary zapowietrzone i zagrożone ASF

pon, 07 sierpnia 2017 16:14

Wojewoda podlaski formalnie wyznaczył obszar zapowietrzony i zagrożony afrykańskim pomorem świń na terenie powiatów: łomżyńskiego, grajewskiego i monieckiego. To konsekwencja wykrycia w ubiegły piątek ogniska ASF w gospodarstw w Mocarzach. Rolnicy gospodarujący w najbliższej okolicy mają m.in. zakaz wywożenia świń oraz materiału biologicznego świń z gospodarstw bez zgody właściwego terytorialnie powiatowego lekarza weterynarii. Muszą też przeprowadzić oczyszczenie, odkażenie, a jeżeli jest to konieczne, także dezynsekcję środków transportu oraz sprzętu używanego do transportu: zwierząt, tusz, pasz, nawozów naturalnych, przedmiotów, które mogą spowodować szerzenie choroby.


Sąd: Czeczeni winni - wspierali terrorystyczny „Emirat Kaukaski”

pon, 07 sierpnia 2017 12:05

Na kary po 2 lata i 1 miesiąc więzienia skazał dziś Sąd Okręgowy w Białymstoku trzech Czeczenów, uznając ich za winnych wspierania działalności terrorystycznej na Kaukazie. Czwartą osobę uniewinnił. Wyrok nie jest prawomocny.
Według aktu oskarżenia, grupa działała od maja do października 2014 roku m.in. w Łomży.


Policjanci udaremnili bójkę kibiców

Ćwiczenia oddziału prewencji policji. (fot. KMP w Łomży)
pon, 07 sierpnia 2017 09:11

Sobotnie piłkarskie derby regionu, w którym ŁKS Łomża na własnym boisku przegrał 0 do 1 z Olimpią Zambrów miały też drugi epizod. Poza boiskiem do konfrontacji szykowali się kibicie drużyn. Liczące po kilkadziesiąt osób grupy rozdzielili policjanci.


Będą wywłaszczenia pod Zawadzką

Fragment planowanego przedłużenia ul. Zawadzka z nowym rondem na skrzyżowaniu z ul. Chmielną
pon, 07 sierpnia 2017 09:05

Podział 19 działek jest konieczny, aby móc zrealizować budowę około kilometra dwujezdniowej ulicy Zawadzkiej od skrzyżowania z ul. Przykoszarową do ronda na Szosie do Mężenina. W miejskim BIP opublikowano rozporządzenie prezydenta o wszczęciu postępowania administracyjnego dotyczącego wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, a w czwartek ma odbyć się spotkanie z mieszkańcami zainteresowanymi realizacją tej inwestycji.


Upalne lato powróci

Synoptyczna prognoza pogody dla Łomży od poniedziałku do piątku. (źródło: pogodynka.pl)
pon, 07 sierpnia 2017 08:07

Temperatura maksymalna do 23°C, zachmurzenie małe i umiarkowane – to prognoza pogody na poniedziałek. I choć najbliższa noc ma być chłodna - temperatura ma spaść do 7°C – 9°C, to jednak zdaniem synoptyków w kolejnych dniach czeka nas ocieplenie.


Trudy i cudy na pątniczej drodze z Łomży do Jasnej Góry

pon, 07 sierpnia 2017 07:43

- Pielgrzymka przebiega normalnie, tak jak co roku na pątniczym szlaku, i to mnie bardzo cieszy, że nie ma niespodzianek – mówi ksiądz Piotr Mazurek, kierownik pielgrzymki Diecezji Łomżyńskiej na Jasną Górę. Około 500 pielgrzymów wędruje z modlitwą, pieśnią i wiarą, zmagając się z upałem i zmęczeniem na 450-kilometrowej trasie z Łomży do Częstochowy, chociaż nie wszyscy wyruszali tydzień temu o poranku z Katedry. W połowie trasy wiadomo, że zaledwie troje musiało wrócić do domu, ale nadal na szlaku ku Matce Boskiej Częstochowskiej są najmłodsza uczestniczka, 2-letnia, i najstarszy 77-latek. Deszczu jak na lekarstwo, znikomy dwa razy lekko pokropił, za to lekarstw i opatrunków nie brakuje dla około 20 osób, co dwa trzy dni pokonujących etap samochodem. Jednak i najsłabsi nie chcą się wycofać, traktując pielgrzymowanie jak poświęcenie Bogu trudu w intencji.


« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0