sobota, 22 lipca 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Wędkarz odmówił zejścia na ląd

pt, 16 czerwca 2017 09:03

Nietypową akcję poszukiwawczą prowadzono nocą na Narwi koło Wizny. Zaangażowano policjantów i strażaków także z łodzią. Nocna akcja – jak przyznają strażacy – zakończyła się tylko połowicznym sukcesem.


Dyspensa na piątek

cz, 15 czerwca 2017 12:23

Ksiądz biskup Janusz Stepnowski udzielił dyspensy od powstrzymania się w piątek od spożywania pokarmów mięsnych.


ASF koło Grajewa

Stwierdzone dotychczas przypadki ASF u dzików (małe kropki) i świń na terenach powiatów grajewskiego i monieckiego.
cz, 15 czerwca 2017 09:58

Główny Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu kolejnych ognisk ASF w Polsce i to zarówno u dzików jak i świń domowych. Jedne z nowych przypadków to dzik odstrzelony w pobliżu wsi Kacprowo pod Grajewem.


Szczęśliwi mieszkańcy Łomży czekają na sukcesy 600-lecia

śr, 14 czerwca 2017 17:43

- Trochę się rozchmurzyliście, na początku to wyglądało bardzo poważnie – żartował po wykładzie prof. zw. Henryk Wnorowski, mówiący o szczęściu i sukcesach na uroczystej sesji Rady Miasta z okazji 599. rocznicy nadania praw miejskich przez księcia Janusza I Mazowieckiego. Gimnazjaliści od wejścia z ulicy do auli I LO gęsto obstawili hall i schody w strojach staropolskich. Mnisi, rycerze czy dwórki mówili „jako dekoracja tu jesteśmy”, „jako ozdoba”. Gdy prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski witał gości oficjalnych i zwrócił się „Droga młodzieży”, może nie zauważył, że w słonecznej auli młodych nie było. Wyrażał nadzieję, że mieszkańcy pojawią się w sobotę i niedzielę na Muszli, gdzie wystąpią Funkasanki i Holy Water z Łomży, oraz Stachursky i Zenon Marytniuk.


Pliszka lubi ludzi...

śr, 14 czerwca 2017 16:10

Pliszka siwa to niewielki ptak długości ok. 18-20 cm z charakterystycznym długim ogonem, którym kiwa poruszając się. Ptaki te, choć są pod ścisłą ochroną w Polsce, są mało płochliwe i chętnie trzymają się w pobliżu człowieka. Czasami chyba za blisko. Rodzina pliszek osiedliła się w ogrodzie sklepu Bricomarche przy Al. J. Piłsudskiego. Teraz pliszki mają młode, a właściciele sklepu... kłopot.


Zaczyna się długi weekend

śr, 14 czerwca 2017 15:52

Boże Ciało dla wielu jest okazją do rozpoczęcia kolejnego tzw. przedłużonego weekendu. To czas wypoczynku, ale i wzmożonych podróży. Już dziś widać to na głównych ulicach Łomży którymi jedzie się wyjątkowo powoli. Wieczorem od 18.00 do 22.00, a jutro przez cały dzień od 8.00 do 22.00 całej Polsce będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Policjanci zapowiadają, że będą podejmować szereg działań dla zapewnienia bezpieczeństwa osobom uczestniczącym w uroczystościach religijnych, a także podróżującym i wypoczywającym.


Chcą więcej pieniędzy na drogę Łomża - Śniadowo

Rafał Pstrągowski - wójt Śniadowoa, Grzegorz Palka z UG Nowogród, Piotr Kłys wójt Łomży, Andrzej Garlicki z-ca prezydenta Łomży, Krzysztof Kozicki wójt Piątnicy, Kazimierz Górski wójt Miastkowa i Janusz Nowakowski dyr. MPK Łomża (fot. UG Łomża)
śr, 14 czerwca 2017 15:38

Wójtowie i burmistrzowie powiatu łomżyńskiego wraz z reprezentującym prezydenta Łomżę zastępcą wysłali do Zarządu Województwa Podlaskiego stanowisko w którym wnioskują o zwiększenie środków w budżecie województwa oraz przystąpienie do modernizacji drogi Łomża – Śniadowo. To ich reakcja na unieważnienie przez PZDW przetargu na wyłonienie wykonawcy robót ze względu brak możliwości pozyskania dodatkowych środków na roboty budowlane, o czym informowaliśmy we wtorek.


Rozpoczyna się remont mostu w Bożejewie

Most w Bożejewie
śr, 14 czerwca 2017 13:14

Ponad 2,5 mln zł będzie kosztowała przebudowa mostu przez rzekę Łojewek w Bożejewie na drodze krajowej nr 64 Łomża - Jeżewo.
- Most będzie o około półtora metra poszerzony tak, aby szerokość jezdni wynosiła 2 x 3 m, a jego konstrukcja wzmocniona do klasy A, dla największych pojazdów - czyli dopuszczalne obciążenia to 115 kN/oś – przekazuje Rafał Malinowski rzecznik białostockiego oddziału GDDKiA.


Kolejny wypadek. Policja prosi o rozwagę

śr, 14 czerwca 2017 11:38

Jedna osoba została ranna w wypadku do którego doszło ok.10.20 w Starych Kupiskach. Samochód osobowy marki renault, który wykonywał manewr skrętu w lewo został uderzony przez citroena, który usiłował wyprzedzał także jeszcze jeden samochód jadący między nimi.


Jutro Boże Ciało

śr, 14 czerwca 2017 10:27

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa zwana popularnie Bożym Ciałem.
- Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji na ulice naszego miasta. Przez udział w procesji publicznie wyznajemy wiarę w obecność Jezusa Chrystusa wśród nas – podkreśla ks. prał. dr Wojciech Nowacki, proboszcz parafii Bożego Ciała w Łomży, który mieszkańców prosi o odpowiednie dekoracje domów, „aby dać wyraz wiary i przyznać się do Jezusa”. - Przede wszystkim przygotujmy Jezusowi nasze serca przez spowiedź świętą, i troszczmy się, aby jak najczęściej przyjmować Go w Komunii świętej – zaznacza kapłan.


Daniluk o prezydenckich telefonach

śr, 14 czerwca 2017 08:54

- Prezydent nie posiada abonamentu w kwocie 500 zł, zaś ten abonament wynosi 110, 70 zł brutto. Kwota 500 zł, która została podana w artykule związana jest z zapisem w umowie, gdy abonament jest przekraczany. Jednakże Prezydent od początku swojej kadencji nie przekroczył limitu zawartego w umowie nawet o złotówkę. Przekroczenie takowe mogłoby nastąpić, gdyby korzystał z roamingu (dotychczas nie wyjeżdżał za granicę). Reasumując abonament, który wynosi 110, 70 zł brutto nigdy nie został przekroczony– podaje Grzegorz Daniluk z Urzędu Miejskiego w odpowiedzi na opublikowany wczoraj artykuł. - Podobnie skonstruowane umowy mieli poprzedni prezydenci i zastępcy - dodaje.


Łomżyńskie historie Bogdana Duchnowskiego

śr, 14 czerwca 2017 08:23

Mieszkańcy Łomży wywiezieni na Syberię. Żołnierze wyklęci, w tym Jan Tabortowski ps. „Bruzda” i Stanisław Marchewka ps. „Ryba”. Młoda łomżynianka Dorota, która kończy życie samobójstwem. Ks. Bolesław Liszewski, wieloletni kapelan benedyktynek. Wszystkie te osoby stały się bohaterami najnowszej książki Bogdana Duchnowskiego „Historie prawdziwe z Łomżą w tle”, ponieważ ich losy nierozerwalnie związały się z grodem nad Narwią i ziemią łomżyńską.
– Chciałem pokazać ciekawe historie związane z Łomżą i nietuzinkowych ludzi, stąd taki dobór tematów – mówi Bogdan Duchnowski, dodając, że ma już pomysły na kolejne książki.


Śmierć na drodze

śr, 14 czerwca 2017 07:28

34 lata miał mężczyzna, który zginął w wypadku jaki rankiem około 5:15 wydarzył się wsi Stryjaki na drodze wojewódzkiej nr 668 z Jedwabnego do Przytuł. Samochód którym jechał wypadł z drogi i uderzył w drzewo.


Egipcjanin skarży Polaka o pobicie, wyzwiska i rasizm

wt, 13 czerwca 2017 16:02

Ponad 3 godziny trwała przed Sądem Okręgowym w Łomży rozprawa, do której zaczątek stanowią wydarzenia nocy z 10. na 11. listopada 2016. Prokurator Małgorzata Kosiorek zarzuca 20-latkowi z Łomży, wcześniej i później karanemu za pobicie innych ludzi, że stosował przemoc wobec 30-latka z Egiptu, pracownika baru z kebabem. Egipcjanin został uderzony w twarz pięścią, w wyniku czego doznał stłuczenia głowy, nosa i oka, i brutalnie skopany, kiedy leżał na podłodze, osłaniając głowę rękoma. Dolegliwości odczuwał przez półtora miesiąca. Oskarżony 20-latek nie przyznawał się do winy, nie składał wniosków dowodowych, nie przeprosił pokrzywdzonego i nie zabrał głosu. Drugi napastnik, obrażający i bijący człowieka o ciemniejszej karnacji skóry, jest szukany też za granicą.


Dachowanie ciężarówki

wt, 13 czerwca 2017 12:49

Dwie osoby zostały ranne w wypadku do którego doszło na drodze Łomża – Zambrów. W okolicy skrzyżowania z drogą do Siemienia ciągnik siodłowy wypadł z drogi i prawdopodobnie dachował. Droga jest całkowicie zablokowana, ale policjanci wyznaczyli już objazd.


Wypadek na Studenckiej i kolizja na Legionów

Zdarzenie na Studenckiej
wt, 13 czerwca 2017 11:42

Kobieta trafiła do szpitala po zderzeniu dwóch samochodów na ul. Studenckiej w Łomży. Niewiele później doszło do zderzenia aut na Alei Legionów.


Zapaliło się o świcie

Fot. ilustracyjne
wt, 13 czerwca 2017 11:07

Mieszkańcy komunalnej kamienicy przy ul. Woziwodzkiej zostali rankiem wybudzeni przez syreny alarmowe wozów straży pożarnej. Gęsty dym wydobywał się z okna mieszkania na drugiej kondygnacji budynku. W związku z pożarem ewakuowano osiem osób i dwa psy. Okazało się, że drzwi do mieszkania, w którym się pali były otwarte, bo wcześniej wyłamali je policjanci, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce zgłoszenia. W mieszkaniu nie było nikogo, choć nie jest ono pustostanem.


Chrzanowski +500

Prezydent Mariusz Chrzanowski
wt, 13 czerwca 2017 09:04

Urząd prezydenta traktuję jako służbę wobec człowieka - mówił Mariusz Chrzanowski, gdy 9. grudnia 2014 roku, po wygranych wyborach samorządowych, składał przed radnymi ślubowanie, po którym objął urząd prezydenta Łomży. Dodawał też „o wartości człowieka świadczą czyny, nie słowa”. Niespełna tydzień później podpisał z Urzędem Miejskim umowę używania prywatnego telefonu komórkowego do celów służbowych z limitem miesięcznym 500 zł.
- Oznacza to, iż miesięczne wartości faktur za rozmowy telefoniczne, które nie przekraczają tej kwoty, są regulowane przez Urząd Miejski – podaje Grzegorz Daniluk z ratusza. Miejski urzędnik przyznaje, że prezydent Chrzanowski otrzymał też telefon służbowy.
- Do służbowej pracy ma się służbowy telefon, po co mu ta druga umowa – pytają prawnicy z Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska. - To może rodzić podejrzenia.


„Brak możliwości”

Droga wojewódzka nr 677 przejazd przez Konarzyce (Google Street View)
wt, 13 czerwca 2017 08:03

Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku unieważnił przetargi na wybór wykonawcy remontu drogi z Łomży do Śniadowa i budowy obwodnicy Konarzyc, oraz na obsługę laboratoryjną tej inwestycji. Powodem unieważnienia przetargów są pieniądze. Oferty cenowe zaproponowane przez zainteresowane realizacją zadania firmy były niemal dwukrotnie wyższe niż środki jakie miał do dyspozycji PZDW. Unieważniając przetargi podano, że jest „brak możliwości pozyskania dodatkowych środków na roboty budowlane”.


Łomżyńscy strażacy PSP i OSP dostają odznaczenia i awanse

pon, 12 czerwca 2017 20:57

- Jestem pierwszym strażakiem w rodzinie i mój syn też jest strażakiem – opowiada dziarsko druh Bronisław Zwierciadłowski, 70-latek z OSP Nowogród, uhonorowany Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP na uroczystości powiatowej w Komendzie Miejskiej PSP w Łomży. Pogoda w kratkę sprawiła, że odznaczenia i awanse na stopnie wręczano w hali obszernych garaży budynku przy alei Sikorskiego, gdzie zjawiło się ok. 100 strażaków PSP i OSP. Wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński (PiS) spóźnił się do nich niecałą godzinę, przepraszając, że tym razem nie zdążył na czas. Uśmiechy bywalców podobnych uroczystości świadczyły o tym, że nikt mu nie wierzy, bo zawsze się spóźnia. - Jak miałem 18 lat, paliły się domy i stodoły w mieście – wspomina laureat Złotego Znaku OSP. - Z Mietkiem Wasiukiem, nieżyjącym, wodę woziliśmy...


« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0