sobota, 27 maja 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Zmiana w kryminalnym

cz, 18 maja 2017 08:29

Podinspektor Bartosz Murat nie jest już naczelnikiem wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, a podkomisarz Jacek Jałbrzykowski nie jest zastępcą naczelnika tego wydziału. Obaj zostali odwołani niespodziewanie w tym tygodniu.


Gang z myjni

śr, 17 maja 2017 15:45

Trzech młodych mężczyzn kradło pieniądze z automatów wrzutowych na terenach myjni samochodowych. Mieszkańcy powiatu wysokomazowieckiego zostali zatrzymani przez policję, usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy.


Tyszkiewicz pyta: „Kto za tym stoi?”

Poseł Robert Tyszkiewicz
śr, 17 maja 2017 15:27

„Skandaliczna sprawa”, „haniebny, kompromitujący incydent”, „ niesłychanie szkodliwy dla Łomży”, „odnotowany z oburzeniem również poza granicami Polski” - tak poseł Robert Tyszkiewicz z Platformy Obywatelskiej wypowiada się o usunięciu fagi Unii Europejskiej, wraz z masztem, ze Starego Rynku w Łomży na czas oficjalnych uroczystości Święta Konstytucji 3 Maja. Zdarzenia było dwa tygodnie temu, ale dopiero dziś poseł Tyszkiewicz stojąc na Starym Rynku w Łomży dopytywał „kto za tym stoi?”. Szef wojewódzkich struktur PO poinformował, że wystąpił do prezydenta miasta i komendanta wojewódzkiego Policji o wyjaśnienie kto masz usuwał, kto to wymyślił i jaka była intencja.


Wypadek dziecka na Zjeździe

śr, 17 maja 2017 11:34

13-letni uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 został potrącony na ulicy Zjazd przez cysternę przewożącą mleko. Chłopiec wraz z grupą uczniów jechał rowerem na stadion i w pewnym momencie, na wysokości sklepu Lidl zjechał na jezdnię wprost pod przejeżdżającą obok cysternę. Ranny został zabrany do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.


Miasto zapłaci za samochody, których nikt nie chce?

śr, 17 maja 2017 08:20

Na kilkaset tysięcy złotych szacują swoje należności właściciele tzw. parkingów depozytowych w Łomży, gdzie stoją samochody, których nikt nie chce odebrać przez całe lata. Takich aut jest około 30, i w wielu przypadkach koszty ich przetrzymania mogły przewyższyć już wartość samochodów. Właściciele parkingów oczekują, że władze miasta szybko rozwiążą ten problem i wypłacą im należne pieniądze.


Uwaga kierowcy od środy inaczej na Zawadzkiej

Projekt organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Zawadzkiej z ulicami Niemcewicza i Łagody po wykonaniu wszystkich prac
wt, 16 maja 2017 14:25

Na remontowanym odcinku ulicy Zawadzkiej na odcinku od Piłsudskiego do Przykoszarowej od środy ma nastąpić zmiana organizacji ruchu. Drogowy z łomżyńskiego oddziału Unibep S.A., wykonujący na zlecenie miasta rozbudowę dotychczas jednojezdniowej ulicy na dwujezdniową, przystąpią od przebudowy newralgicznego skrzyżowania Zawadzkiej z ulicami por. Łagody i Niemcewicza.


Łączą siły na szlaku wodnym Pisa i Narew

Fot.: Szymon Tarasewicz/ Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego
wt, 16 maja 2017 13:02

120 kilometrowy szlak prowadzący korytami Pisy i Narwi, ma się stać ponadregionalnym produktem turystycznym z potencjałem do uprawiania turystyki kajakowej. Ma być też bardziej eksponowany i doinwestowany. W Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie przedstawiciele trzech województw: mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego - podpisali list intencyjny w tej sprawie. W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele Związku Gmin Pisa-Narew, do którego należą trzy gminy województwa podlaskiego: Zbójna, Nowogród i Turośl.


Do Sejmu dojeżdża pociągiem, ale bierze pieniądze na paliwo

Poseł Adam Andruszkiewicz
wt, 16 maja 2017 12:43

Pochodzący z Grajewa poseł Adam Andruszkiewicz z Kukiz'15 pobiera ryczałt na paliwo choć nie ma ani samochodu, ani prawa jazdy. „Super Express” ujawnił, że w ubiegłym roku poseł wziął prawie 40 tys. zł na „kilometrówki” choć z Białegostoku, gdzie mieszka, do Warszawy na posiedzenia sejmowe, dojeżdża pociągiem.


Uratowali małego łoszaka

wt, 16 maja 2017 11:32

Jego matka zginęła pod Łomżą po potrąceniu przez samochód nocą z soboty na niedzielę. Młody łoszak do dziś przebywał przy niej. Osłabionego i odwodnionego malca uratowali pracownicy Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi.
- Wędkarze którzy jechali rano na ryby zauważyli małego łoszaka i wszczęli alarm – mówi Mariusz Sachmaciński, dyrektor ŁPKDN.
Odnaleziony łoszak ma około 5 dni i jak ocenia dyrektor Sachmaciński jest w stosunkowo dobrej kondycji. Jeszcze dziś trafić ma do ośrodka rehabilitacji w Biebrzańskim Parku Narodowym, gdzie będzie miał zapewnioną profesjonalną opiekę.


Medale dla zasłużonych w rolnictwie

Ks. Abp Edward Ozorowski wręcza medal  Świętego Izydora Oracza Andrzejowi Borusiewiczowi, prorektorowi WSA w Łomży
wt, 16 maja 2017 10:01

Po raz 13. przyznano Medale św. Izydora Oracza za szczególne zasługi w rolnictwie i szerzenie kultu patrona rolników. Wśród 16 osób i instytucji, które je otrzymały są także mieszkańcy Łomży i regionu. Jednym z nich jest dr inż. Andrzej Borusiewicz prorektor ds. dydaktyki Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży.


Kolizja i próba samobójcza

wt, 16 maja 2017 08:45

Dwa zdarzenia wczorajszego wieczoru postawiły służby ratunkowe w Łomży na nogi. Najpierw na ulicy Sikorskiego, tuż za komendą straży pożarnej, zderzyły się dwa samochody osobowe, a niespełna dwie godziny później mężczyzna próbował skoczyć z mostu Hubala. Na szczęście oba zdarzenia zakończyły się bez uszczerbku dla zdrowia ludzi.


Polityka po godzinach pracy...

Cezary Kisiel i Maciej Borysewicz zachęcali do udziały w organizowanym przez Platformę Obywatelską Marszu Wolności
pon, 15 maja 2017 12:50

W połowie kwietnia łomżyńscy działacze Platformy Obywatelskiej zachęcali do wyjazdu na majowy Marsz Wolności w Warszawie przeciw działaniom rządu Prawa i Sprawiedliwości. Na konferencji prasowej wystąpił m.in. szef miejskich struktur PO Cezary Kisiel, który jest dyrektorem podlegającego pod marszałka województwa Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży. Konferencja odbywała się przed południem czyli w urzędowych godzinach pracy dlatego łomżyński radny województwa Marek Olbryś z PiS chciała od marszałka dowiedzieć się czy działo się to za jego „wiedzą i przyzwoleniem”.


Kolejny przypadek dzika z ASF w regionie

Miejsca w których znajdowano chore na ASF dziki. Żółta kropka 282 oznacza najświeższy przypadek chorego zwierzęcia w okolicach wsi Czaple w gminie Radziłów.
pon, 15 maja 2017 11:05

W pobliżu wsi Czaple, na zachodzie gminy Radziłów odstrzelono dzika w którego ciele, po badaniach laboratoryjnych stwierdzono występowanie wirusa afrykańskiego pomoru świń. To najdalej na zachód wysunięty przypadek tej choroby w Polsce - ok. 89 km od granicy polsko - białoruskiej.


Wyjaśniają śmierć 32-latka

Akcja wyłowienia ciała z rzeki
pon, 15 maja 2017 09:50

Ciało, które w niedzielny poranek strażacy wyłowili z Narwi w okolicy starego mostu w Piątnicy to 32-letni mieszkaniec Łomży – podają policjanci. Na razie nie są znane okoliczności jego śmierci. Te ustalane są pod nadzorem prokuratury.


Drogowcy na Osiedlu Mazowieckim

pon, 15 maja 2017 08:59

Ekipy remontowe Zakładu Dróg Miejskich MPGKiM rozpoczęły naprawy jezdni na Osiedlu Mazowieckim. Od rana pracują na ul. Ks. Janusza pomiędzy Galerią Łomża a dawnym budynkiem telekomunikacji.


Pijany uciekał przed policją

nie, 14 maja 2017 21:27

58-letni kierowca volkswagena zignorował sygnały policjantów nakazujące zatrzymanie pojazdu i rozpoczął ucieczkę. W trakcie pościgu wjechał w krzaki po czym chciał uciec pieszo. Jak się okazało był nietrzeźwy – miał ponad 2,5 promila alkoholu.


Śp. Tomasz Brzeziński - ogłoszenie

nie, 14 maja 2017 15:06

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w dniu 11 maja 2017 r. odszedł do Pana w wieku 81 lat śp. Tomasz Brzeziński.


Dzień ziół z żywokostem w Drozdowie

nie, 14 maja 2017 12:11

Stosowany był przez tysiące lat jako cudowne antidotum na trudno gojące się rany, zwichnięcia, złamania i inne dolegliwości. Ostatnio popadł w niełaskę lekarzy i farmaceutów, ponieważ zawiera potencjalnie niebezpieczne alkaloidy, ale zielarze i naukowcy podkreślają, że właściwie stosowany wciąż jest bardzo pożyteczny. Poświęcony żywokostowi „Dzień ziół narwiańskich” odbył się w sobotę w Muzeum Przyrody w Drozdowie. Były wykłady, stoiska z ziołowymi specyfikami i nalewkami oraz pokaz robienia maści żywokostowej, a o kulinarny aspekt imprezy zadbali młodzi kucharze z „Wety”, serwując różne przysmaki z ziołowymi składnikami i dodatkami.


Topielec w Narwi

nie, 14 maja 2017 08:10

W niedzielny poranek, po godz. 7.00 w okolicy starego mostu w Piątnicy strażacy wyłowili z rzeki ciało mężczyzny. Na miejscu trwają czynności śledcze.


Zderzenie z łosiem pod Łomżą

nie, 14 maja 2017 07:47

Przed północą, w sobotę na drodze pomiędzy Piątnicą a Łomżą, od strony nowego mostu doszło do kolizji auta osobowego i łosia. Autem podróżowało troje osób w tym dziecko. Zwierzę nie przeżyło.


« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0