sobota, 22 lipca 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Kołakowski chce zmieniać SN

pt, 14 lipca 2017 10:25

Poseł Lech Kołakowski z Łomży jest jednym z blisko 50 posłów PiS, którzy podpisali się pod projektem ustawy o Sądzie Najwyższym. „Poselski” projekt na stronach internetowych Sejmu został opublikowany w środę po godz. 23. i natychmiast został skierowany do pierwszego czytania na posiedzeniu Sejmu. Poseł Kołakowski jest jedynym posłem z regionu, którego podpis widnieje pod projektem ustawy.


Imprezowy weekend w Łomży i w okolicach

pt, 14 lipca 2017 08:22

Przewrotna komedia „Vicky Cristina Barcelona” w gwiazdorskiej obsadzie w kinie plenerowym na Starym Rynku. Wystawa koni w Piątnicy, połączona z pokazami i atrakcjami dla widzów. Trzydniowe Dni Jedwabnego ze zlotem motocyklowym, inscenizacją w wykonaniu grupy historycznej i koncertami, w tym Holy Water, Kapeli Kurpiowskiej i Pawła Jasionowskiego z zespołem Masters. To tylko niektóre z imprez wartych uwagi, które w najbliższy weekend odbędą się w Łomży, Piątnicy i Jedwabnem.


Komisarz Niewiadomski

Krzysztof Niewiadomski
pt, 14 lipca 2017 08:17

Krzysztof Niewiadomski, działacz PiS z Łomży, został wczoraj powołany przez premier Beatę Szydło na osobę pełniącą funkcję burmistrza Nowogrodu. Stanowisko będzie pełnił do czasu wyboru przez mieszkańców nowego burmistrza. Dotychczasowy burmistrz Józef Piątek zmarła 5. czerwca br. Wybory odbędą się w pierwszą niedzielę września.


W MPK bilety za złotówkę

pt, 14 lipca 2017 08:06

Bezpłatne bilety dla seniorów mają być od 1. listopada, ale już teraz, nie tylko seniorzy, mogą skorzystać z promocji i bilet na autobus komunikacji miejskiej w Łomży kupić za 1 zł, a nie za 2,80 zł. Akcję promocyjną zorganizowała firma, która przez internet i telefon komórkowy sprzedaje bilety także na autobusy łomżyńskiego MPK.


Podlaski Oddział Regionalny ARiMR informuje o wsparciu dla rolników z obszarów objętych ASF

cz, 13 lipca 2017 16:00

Jak informuje Dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR Wiesław Tadeusz Grzymała, rolnicy z terenów objętych ASF (afrykańskim pomorem świń), którzy prowadzą chów lub  hodowlę świń i zdecydują się na jej zaprzestanie, mogą składać od 29 czerwca do 28 lipca 2017 r. w Biurze Wsparcia Inwestycyjnego ARiMR w Białymstoku wnioski o przyznanie "Pomocy na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich".


Kolejny przypadek ASF na terenie powiatu łomżyńskiego

Na terenie powiatu łomżyńskiego zidentyfikowano dotychczas dwa ogniska ASF u dzików - to 377 i 399 przypadek w Polsce
cz, 13 lipca 2017 15:11

Wirusa afrykańskiego pomoru świń wykryto w zwłokach padłego dzika, którego znaleziono w okolicach wsi Siestrzanki na terenie gminy Jedwabne. To drugi przypadek ASF u dzików w powiecie. Powiatowy Lekarz Weterynarii wydał już rozporządzenie w sprawie zarządzenia odstrzału sanitarnego dzików na terenie powiatu. Do 15. sierpnia myśliwi mają odstrzelić 5 sztuk.


Wypadek na głównym skrzyżowaniu w Wiźnie

cz, 13 lipca 2017 13:14

Jedna osoba został ranna po zderzeniu samochodu osobowego i ciężarowego w Wiźnie. Do wypadku doszło przed godz. 13. na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 64 z drogą w kierunku Jedwabnego. Na miejsce są już ekipy ratunkowe. Droga na razie jest zablokowana, ale policja zapowiada, że niebawem ruch będzie odbywał się wahadłowo.


Tory kolejowe do Łomży dla PKP są zasadne

cz, 13 lipca 2017 09:49

Tory kolejowe do Łomży mają być remontowane w latach 2019 – 2020. Po dwóch latach pracy gotowe jest studium wykonalności rewitalizacji linii kolejowych nr 36 na odcinku Łapy - Śniadowo - granica województwa mazowieckiego oraz linii nr 49 na odcinku Śniadowo – Łomża. Na podstawie tego dokumentu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. uznały zasadność realizacji prac – przekazuje Joanna Kubiak z zespołu prasowego kolejowej spółki. Zapowiada też, że jeszcze w tym roku PKP PLK chce ogłosić przetarg na realizację inwestycji w systemie „projektuj i buduj”.


ALERT POZIOMU I w Łomży

ALERT POZIOMU I w Łomży
cz, 13 lipca 2017 08:30

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłosiło ALERT POZIOMU I w związku z ryzykiem przekroczenia w Łomży poziomu dopuszczalnego zanieczyszczeń powietrza pyłami zawieszonymi PM2,5. WCZK alert wydało na podstawie informacji z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Białymstoku, który monitoruje jakość powietrza, którym oddychają mieszkańcy. Jednocześnie WCZK zaznacza: „brak zagrożeń dla zdrowia ludzkiego”.


Gminy dorzucą się do budowy drogi Łomża – Śniadowo?

Fragment listu marszałka Jerzego Leszczyńskiego do posła Lecha Kołakowskiego
śr, 12 lipca 2017 18:05

„Zarząd Województwa Podlaskiego, mając na uwadze jej istotne znacznie i oczekiwania społeczne w tym względzie, niezmiennie będzie podejmował wszelkie konieczne działania, niezbędne dla urzeczywistnienia celu, jakim jest jej pełna i kompleksowa przebudowa” - napisał marszałek województwa Jerzy Leszczyński w odpowiedzi na list posła Lecha Kołakowskiego, który obawiał się czy droga wojewódzka nr 677 Łomża – Śniadowo, po pierwszym unieważnionym przetargu, będzie modernizowana. - Pragnę podkreślić, iż administracja drogowa i sam Zarząd Województwa, nie zamierza zrezygnować z realizacji przedmiotowego zadania inwestycyjnego – zapewnia marszałek, który przy okazji pisze o „niezwykle pożądanej i oczekiwanej” partycypacji w kosztach modernizacji drogi lokalnych samorządów.


Bezpłatne przejazdy dla seniorów po całym mieście, a dla niepełnosprawnych tylko od do...

Ratusz
śr, 12 lipca 2017 16:32

Od 1. listopada 2017 roku mieszkańcy Łomży, którzy będą mieli ukończony 60. rok życia, a do tego wyrobią sobie Łomżyńską Kartę Seniora i jeszcze jedną specjalną kartę, której na razie nie ma, będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Uchwałę w tej sprawie podjęli w środę radni miejscy. Konsternacja powstała, gdy radny Zbigniew Prosiński zapytał dlaczego niepełnosprawne dzieci i młodzież, które także w środę były dopisywane do grupy z bezpłatnymi przejazdami MPK, zyskali to prawo tylko na przejazdy do domu, szkoły czy lekarza...
- Pozbawmy je stresu, że by nie musiały się za każdym razem tłumaczyć gdzie jadą i po co – apelował radny, aby one także miały darmowe bilety na całe miasto. Poprawkę do uchwały odrzucono, ale ma się nią zająć Komisja Gospodarki Komunalnej.


Wypadek na drodze do Kolna

śr, 12 lipca 2017 15:35

W okolicach Rogienic Wielkich doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Prawdopodobnie trzy osoby zostały ranne. Na miejscu trwa akcja służb ratunkowych. Droga krajowa nr 63 Kisielnica – Kolno w miejscy wypadku jest całkowicie zablokowana. Samochody osobowe jadące od Łomży mogą kierować się na objazd przez Górki Sypniewo na Rogienice lub Kobylin na Mały Płock, a ciężarowe przez Stawiski na Kolno.


Ks. Kubeł: My nie jesteśmy darmozjadami

Ks. dr Radosław Kubeł i członkowie GR Nadzieja
śr, 12 lipca 2017 11:16

- My nie jesteśmy darmozjadami, my pracujemy na siebie - mówi ks. Radosław Kubeł podczas sesji Rady Miasta, prosząc radnych Łomży o poparcie wniosku o przyznanie Grupie Ratowniczej Nadzieja 30 tys. zł dotacji na dofinansowanie modernizacji bazy wyjazdowej karetek grupy. - Są pewne elementy, jak ambulans w ubiegłym roku, czy te drzwi garażowe, organizacja naszej bazy wyjazdowej, kiedy musimy poprosić Państwa o pomoc – mówił przywołując tylko jedną z ubiegłorocznych akcji ratowników. Po wystąpieniu księdza były oklaski, podziękowania i jednomyślne głosowania za udzieleniem wsparcia.


Pijany wjechał do rowu

śr, 12 lipca 2017 09:35

To miał być wypadek na krajowej „61”. Około 22.30 służby ratunkowe z Łomży ruszyły na ratunek rannemu motocykliście. Okazało się, że kierowca motoroweru zjechał do rowu.


Ma popadać

Synoptyczna prognoza pogody dla Łomży na najbliższe dni (źródło: pogodynka.pl)
śr, 12 lipca 2017 09:16

Zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu, a lokalnie w województwie możliwe są dziś także burze. Jeszcze ciepło od 23°C do 26°C, ale jutro w najcieplejszym momencie dnia ma być poniżej 20°C. Na szczęście weekend zapowiada się ładniejszy niż prognozowano.


Zakażą hodowli świń?

Fot. Locha z prosiętami  (MRiRW)
śr, 12 lipca 2017 08:43

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, przedłożony przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Zaproponowano w nim, aby powiatowy lekarz weterynarii lub wojewoda mogli – jak zaznacza Centrum Informacyjne Rządu - w wyjątkowych sytuacjach, zakazać na danym obszarze utrzymywania, chowu lub hodowli zwierząt z gatunków wrażliwych.


TIR wjechał w autobus z dziećmi z Zambrowa

śr, 12 lipca 2017 08:16

Ciężarówka wjechała w tył autobusu wiozącego dzieci z Zambrowa do Zakopanego. Pięć osób trafiło do szpitala, ale dzieciom na szczęście nic poważnego się nie stało. Do groźnego wypadku doszło o świcie na trasie A1 przed Częstochową.


Pechowy złodziej

wt, 11 lipca 2017 17:23

30-latek usiłował prawdopodobnie okraść rolników z gminy Szepietowo. Skradającego się nocą z latarką dostrzegli domownicy, a gdy chcieli ująć intruza ten uciekając wbiegł do obory i w ciemnościach uderzył głową w jeden z wystających elementów rurociągu dojarki, po czym stracił przytomność. Ujęty przez gospodarzy mieszkaniec tej samej gminy dobrze znany jest policjantom. Najpierw trafił jednak do szpitala na badania, a po nich do aresztu, gdzie czeka na prokuratorskie zarzuty.


Przetargi na drogi wojewódzkie do Łomży

Droga wojewódzka nr 645 Łomża - Nowogród, przejazd przez Stare Kupiski
wt, 11 lipca 2017 16:12

Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku ogłosił przetargi na modernizację dwóch dróg wojewódzkich prowadzących do Łomży. Chodzi o drogę nr 645 na odcinku Nowogród – Łomża, oraz nr 677 na odcinku Śniadowo – Łomża. Na obu drogach mają zostać też zbudowane tzw. małe obwodnice - Starych Kupisk i Konarzyce, czyli miejscowości przez których środki dziś przebiegają te drogi wojewódzkie.
W obu przetargach termin zakończenia robót zapisano na listopad 2019 roku.


Wybory w Nowogrodzie ogłoszone

Kalendarz wyborczy przedterminowy wyborów burmistrza Nowogrodu
wt, 11 lipca 2017 15:37

We wtorek weszło w życie rozporządzanie Prezesa Rady Ministrów z dnia 4 lipca 2017 r. w sprawie przedterminowych wyborów burmistrza Nowogrodu w województwie podlaskim. Dokument dzień wcześniej został opublikowany w Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej. Tak jak wcześniej informowaliśmy wybory odbędą się w ostatnia niedzielę wakacji - 3 września.


« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0