czwartek, 30 marca 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

„Skąd taka nienawiść do bezbronnych drzew się bierze(...)”

Podcięte drzewa na ul. Niemcewicza
pon, 20 marca 2017 12:14

Miasto Łomża zajmuje przedostatnie miejsce wśród polskich miast na prawach powiatów pod względem powierzchni zielonych. Serwis mojapolis.pl na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego porównał jak bardzo zielone są największe polskie miasta. W zwycięskim Sopocie aż 59 proc. powierzchni miasta stanowią tereny zielone, a w Łomży stanowią one tylko 4,2%.
Osobną kwestią jest to jak z tą niewielką ilością zieleni obchodzimy się w Łomży.
- Dwie noce nie spałam, tak okaleczyli drzewo przy naszym bloku. Nie wiedziałam, gdzie ze skargą pójść, do spółdzielni czy do was... – mówi starsza kobieta zbulwersowana sposobem w jaki przycięto drzewo rosnące w pobliżu jej bloku.


Przyjaźń z Euro-dotacji

pon, 20 marca 2017 10:20

Miasto, okoliczne gminy, szpital i pogotowie liczą, że uda im się zarobić na przygranicznej współpracy polsko-białorusko-ukraińskiej. Region Łomży po raz pierwszy został włączony do obszarów przygranicznych i od razu złożono około 20 pomysłów wspólnych międzynarodowych przedsięwzięć, które będą zrealizowane jeśli Unia Europejska pokryje 90% ich kosztów. Póki co pierwszą przeszkodę do tych środków pokonało 14 koncepcji, dla których do końca czerwca trzeba przygotować pełne aplikacje.


Serce, słodkości i wsparcie dla Krystiana

Zespół Piękni i Młodzi na scenie
pon, 20 marca 2017 08:33

Koncert charytatywny na rzecz chorego na białaczkę 14-letniego Krystiana Krajewskiego spotkał się z ogromnym odzewem ze strony mieszkańców Łomży. W ośmiogodzinnej imprezie wzięło udział kilka tysięcy osób, nie żałujących datków i bawiących się na występach wielu wykonawców, w tym gwiazdy wieczoru, zespołu Piękni i Młodzi.
– Widać, że Łomża bardzo się zmobilizowała, żeby pomóc Krystianowi – mówi Żaneta Matyjasiak, organizująca całą akcję wspólnie z mężem Sławomirem. – Teraz musimy trzymać kciuki, żeby udało się przeprowadzić przeszczep szpiku, bo Krystian jest bardzo osłabiony, a czekają go jeszcze kolejne zabiegi chemioterapii.


Panele, parkiet, deski warstwowe - zalety i wady

pon, 20 marca 2017 08:25

Wybór właściwego materiału na podłogę nie jest prosty, zwłaszcza że oferta jest szeroka i zarówno pośród paneli, parkietu, jak i desek warstwowych można znaleźć optymalne rozwiązanie dla domu. Każdy z produktów ma jednak swoje wady i zalety, które warto wziąć pod uwagę podczas wyboru.


Od poniedziałku kolejne zwężenie na Sikorskiego

Pierwszy odcinek zwężenia na ul. Sikorskiego
nie, 19 marca 2017 14:17

W poniedziałek rano mają rozpocząć się prace przy przebudowie ulicy Generała Władysława Sikorskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego do skrzyżowania z Al. Legionów. Na początek drogowcy zamkną dla ruchu samochodowego prawą jezdnię (od Al. Legionów w kierunku ul. Wyszyńskiego), a ruch w obu kierunkach będzie przeniesiony na jezdnię lewą. W związku z tym w centrum miasta należy liczyć się z większymi korkami.


Zielone sadzonki od PSL-u

Tomasz Chojnowski PSL
so, 18 marca 2017 12:41

- Rozumiemy potrzebę wycinania drzew chorych, które zagrażają ludziom, ale nie rozumiemy takiej wycinki po to tylko, żeby zarobić na tym – mówi Stefan Krajewski. Szef wojewódzkich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego, wraz z kilkoma działaczami partii, w sobotnie przedpołudnie rozdawał sadzonki tuji w okolicach targowiska miejskiego w Łomży. Ludowcy przywieźli sto sadzonek, które rozeszły się w kilka minut.
- To sadzonki ze szkółki zakupione z pieniędzy partyjnych pochodzące od członków PSL – tłumaczył Krajewski zapewniając, że ludowcy będą prowadzić kolejne akcje rozdawania drzewek.


Cela w „Jańskim” i służba więzienna dla bezpieczeństwa

Przykładowa cela (w rzeczywistości są dużo mniejsze) w Uczelni Jańskiego
pt, 17 marca 2017 15:20

- Takie spotkanie służby więziennej gromadzi ludzi nauki i praktyków, choć na co dzień to policja, straż pożarna i wojsko są bardziej widoczne, a my działamy jakby „w ukryciu” – mówi płk Tadeusz Kaczyński, dyrektor Zakładu Karnego w Czerwonym Borze i uczestnik dużej konferencji naukowo-eksperckiej w Uczelni Jańskiego w Łomży. Aulę na parterze prawie w całości wypełnili pracownicy służb mundurowych, aby z badaczami i terapeutami rozprawiać o zapobieganiu przestępczości dla poprawy bezpieczeństwa obywateli. - Bez służby więziennej kościec bezpieczeństwa w państwie ległby w gruzach. Dla spokoju izolujemy na pewien czas w naszych murach groźnych przestępców.


Nowa Wizja Twego tatuażu

Zdjęcie ilustracyjne
pt, 17 marca 2017 14:20

Twój tatuaż przestał ci się podobać? Jest niemodny i nie możesz już na niego patrzeć? Już dawno nie jest ozdobą twego ciała, bo wyblakł i ukrywasz go pod ubraniem? A może przypomina o dawnej miłości, co szczególnie irytuje twego obecnego partnera? Kiedyś nie było na to sposobu, ale teraz wystarczy odwiedzić Studio laserowego usuwania tatuaży Nowa Wizja w Łomży, gdzie po jego nieinwazyjnym zlikwidowaniu bądź korekcie całkowicie odmienimy swój wizerunek.


Ponad 50 zarzutów dla 22-latka

pt, 17 marca 2017 13:50

To jest prawdziwy seryjny przestępca. Policjanci z Łomży zatrzymali 22-latka który w ciągu kilku ostatnich miesięcy miał dokonać licznych kradzieży i kradzieży z włamaniami w Łomży. W sumie przedstawiono mu aż 53 zarzuty popełnienia przestępstw, a Sąd Rejonowy w Łomży zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.


Pijany jechał „61”. Wyeliminował go trzeźwy kierowca

pt, 17 marca 2017 13:37

Wczoraj po godzinie 18.00 dyżurny grajewskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że od strony Grajewa w kierunku Szczuczyna jedzie volkswagen, którego kierowca wykonuje niebezpieczne manewry i może znajdować się pod wpływem alkoholu. Okazało się, że faktycznie był pijany. 55-latek jechał krajową „61” mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.


Weekend atrakcji i rekordów

pt, 17 marca 2017 11:45

W sobotnie południe w Parku Wodnym w Łomży startuje czwarty 24 Godzinny Maraton Pływacki. Kilkuset pływaków (zapisanych jest ponad 350) spróbuje pobić ubiegłoroczny rekord, czyli przepłynąć więcej niż 1705 kilometrów i 740 metrów.
To nie jedyna weekendowa próba bicia rekordu w mieście. W niedzielę w południe w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy „dziewiątce” ma się odbyć wielka impreza charytatywna na rzecz walczącego od kilku tygodni z białaczką Krystiana. Będą ciasta, konkursy pokazy i koncerty gwiazd muzyki disco-polo.


Winyle wracają do łask... i na giełdę

pt, 17 marca 2017 10:21

Wyparte na początku lat 90. przez kompakty i kasety płyty winylowe wracają do łask słuchaczy. Już nie tylko zespoły niezależne wydają swą muzykę na tym nośniku, ale też wszystkie gwiazdy: od Metalliki i Iron Maiden, poprzez Adele czy Madonnę, aż do Justina Biebera; dużym powodzeniem cieszą się też analogi z muzyką klasyczną i jazzem. W Łomży dotąd mało było miejsc, gdzie fani i kolekcjonerzy mogli zdobyć nowe czy używane czarne krążki, ale niebawem ma ruszyć cykliczna Łomżyńska Giełda Winylowa, na której można będzie takie płyty kupić, sprzedać czy wymienić.


PO chce zatrzymać PiS przed... samorządem

Wicemarszałek sejmiku podlaskiego Maciej Żywno i Robert Tyszkiewicz, piseł i szef wojewódzkich struktur Platformy Obywatelskiej
pt, 17 marca 2017 09:35

- Mamy dzisiaj do czynienia z próbą zamachu na samorządność – mówił Robert Tyszkiewicz szef wojewódzkich struktur Platformy Obywatelskiej, który w czwartkowy wieczór przyjechał do Łomży. - PO chce zainicjować rozmowy i konsultacje na temat wspólnych list do wyborów samorządowych. Uważamy, że tylko w ten sposób możemy zatrzymać PiS przed zniszczeniem samorządu.(...) Jestem przekonany, że dobry kandydat środowisk lokalnych poparty przez partie polityczne wygra wybory w Łomży – dodawał poseł Tyszkiewicz.


Polityczne przesilenie w Radzie Miasta?

Sesja Rady Miejskiej Łomży
cz, 16 marca 2017 16:34

Po połowie kadencji zmieniła się „rządząca grupa” radnych popierająca prezydenta Mariusza Chrzanowskiego (PiS). Przed ponad dwoma laty, gdy po wygranych przez PiS wyborach kształtowały się nowe władze miasta, funkcje w Radzie podzielili między sobą radni z egzotycznej koalicji utworzonej jedynie przez 4 radnych wybranych z list PiS, którzy nie weszli wówczas do klubu radnych partii, wspartych przez radnych wybranych z listy komitetów lokalnych: „Razem dla Łomży” (5) i „Łomża Nasze Miasto” (3). W opozycji do tej „rządzącej 12” znaleźli się wówczas m.in. radni klubu PiS. Po dwóch latach i serii zmian jakie zaszły w Radzie, trzon rządzącej grupy tworzą radni z PiS. To dzięki ich jedności prezydentowi udało się m.in. przeforsować podwyżki podatku śmieciowego. Teraz „nowa większość” chce wyrzucić z funkcji szefa komisji finansów i skarbu miasta Tadeusza Zarembę, który ostatnio odwrócił się od prezydenta.


Praktykanci w warsztacie samochodowym? Ubezpiecz się od ich błędów

cz, 16 marca 2017 15:04

Zatrudnianie w warsztatach samochodowych praktykantów ze szkół zawodowych i technicznych jest częste. Młodzi ludzie zwykle są pełni zapału do pracy, jednak brak doświadczenia oraz przewidywania skutków niektórych działań może doprowadzić do uszkodzenia samochodu klienta. Z tego powodu właściciele serwisu samochodowych, w których pracują praktykanci, powinni wykupić ubezpieczenie chroniące od błędów popełnianych przez uczniów.


Spokojne ferie to udane ferie

cz, 16 marca 2017 15:00

Pomimo tego, że temperatura na zewnątrz każdego dnia jest coraz wyższa to sezon na narty nadal trwa. Spragnieni aktywności fizycznej, przemęczeni pracą ludzie pakują swoje walizki by na jakiś czas, z dala od pracy i od domu pojeździć na nartach lub desce snowboardowej.


Pobił 8-miesięcznie dziecko. Jest akt oskarżenia

cz, 16 marca 2017 11:48

Prokuratura Okręgowa w Łomży skierowała do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu mieszkańcowi Łomży, który w styczniu pobił 8-miesięczne dziecko. Zdaniem śledczych mężczyzna naraził je na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu do 3 lat więzienia.


Kogo w Łomży obchodzi Stary Rynek z fontanną czy bez

cz, 16 marca 2017 11:09

Trzy studentki i trzech emerytów zjawiło się w Domku Pastora, aby wypowiedzieć się o propozycji architekta miejskiego Tomasza Walczuka na temat zmiany nawierzchni Starego Rynku, ustawienia fontanny i ławeczek oraz obsadzenia centralnej części miasta drzewami. Dyskutowali trzy warianty. 1. zawiera fontannę jak koryto przy rogu od strony Długiej i Farnej oraz 11 drzewek dookoła rynku. 2. ma na środku miejsce na fontannę, dołożone 2 drzewka i 6 trawników (2 kwadraty i 4 prostokąty od strony kamieniczek). 3. „plac szary” zamiast „placu czerwonego”, 16 drzewek, fontanna płaska, jak na skate parku po starej strzelnicy. Studentkom i staruszkom najbardziej spodobał się wariant B.


RN MPEC przed ważną decyzją żąda oryginalnych dokumentów

cz, 16 marca 2017 10:48

Członkowie Rady Nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży nie podjęli wczoraj decyzji w sprawie przedstawianych przez prezesa Radosława Żegalskiego planów inwestycji w kogeneracyjny kocioł na biomasę. Przed podjęciem decyzji odnośnie realizacji kontrowersyjnej i kosztownej inwestycji członkowie RN chcą zapoznać się ze studium wykonalności dla tego przedsięwzięcia opracowanym na zlecenie miejskiej spółki przez specjalistyczną firmę Tractebel Engineering. MPEC za dokument zapłaciło 200 tysięcy złotych, ale prezes członkom RN do analiz przekazał opracowanie własne spółki rzekomo na bazie oryginalnego dokumentu.


PwC odzyskuje Vat dla Łomży

śr, 15 marca 2017 18:37

Kwota 7 milionów 87 tysięcy 90 złotych i 96 groszy wpłynęła pod koniec lutego na konto Urzędu Miejskiego w Łomży. Pieniądze to zwrot podatku Vat za lata 2012-2015, którego dokonał Urząd Skarbowy po centralizacji podatku Vat przez miasto Łomża. Ich zwrotu zażądała firma „PwC” należącą do PricewaterhouseCoopers Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, która – jak się okazuje - od kilku lat świadczy tego typu usługi dla miasta. Na jej honorarium tym razem ma być zabezpieczone w budżecie miasta pół miliona złotych.
Przypomnijmy, że w 2014 roku taka współpraca z PwC była jednym z argumentów, którymi radni, m.in. z klubu PiS, motywowali swój sprzeciw na udzielenie absolutorium dla ówczesnego prezydenta miasta Mieczysława Czerniawskiego.


« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0