czwartek, 23 lutego 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Podwyżka opłat za ciepłą wodę w ŁSM

Ogłoszenie o wzroście cen podgrzania wody w blokach ŁSM
wt, 14 lutego 2017 14:24

Zarząd Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej podnosi o złotówkę od 1 marca cenę podgrzania ciepłej wody użytkowej. Obecnie ta cena wynosi 13,50 zł za metr sześcienny wody czyli tysiąc litrów, a za dwa tygodnie będzie to już 14,50 zł/m3. Zbigniew Dziemiński, prezes ŁSM, tłumaczy, że ta cena będzie odpowiadała rzeczywistym kosztom podgrzania wody.


Wypadek koło Stawisk

wt, 14 lutego 2017 13:24

30-letni kierowca peugeota trafił do szpitala po czołowym zderzeniu z samochodem dostawczym z podnośnikiem. Do wypadku doszło ok. 12.20 na drodze krajowej nr 61 pomiędzy Stawiskami a Smolnikami.


Święty Walenty na walentynki w autobusie, poezji i kościele

wt, 14 lutego 2017 12:48

- Zdziwiona byłam niepomiernie, jak wsiadłam do autobusu, i pomyślałam, że ustrojony, jakby nas wieźli na wesele – uśmiecha się życzliwie Henryka Ćwiklińska z Łomży w autobusie MPK linii 10, udekorowanym w środku balonikami i serduszkami z cytatami od poetów i złotymi myślami, w sam raz na przypomnienie sobie o kimś bliskim, ukochanym, najdroższym sercu... - Świętowaliśmy, jak się razem pracowało z Zosią Kowalik i Krysią Chrzanowską w przedszkolu numer 1, lecz w latach 60. walentynek w Polsce nie było. A teraz młodzież chętniej i odważniej manifestuje swoje uczucia.
Walentynki to moda i komercja, wykorzystująca potrzebę miłości, czy okazja do wyznania uczuć...?


19-latek z nielegalną bronią

wt, 14 lutego 2017 11:10

Łomżyńscy policjanci zatrzymali 19-latka, który miał broń myśliwską bez wymaganego pozwolenia. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Za nielegalne posiadanie broni grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.


Drogie miejskie śmieci. Prezydent wraca z podwyżką

Przedstawiona radnym propozycja podwyżki stawek podatku śmieciowego w Łomży od 1 kwietnia 2017 r.
wt, 14 lutego 2017 10:09

Trzecią już próbę przeforsowania przez Radę Miejską Łomży wniosku o duże podwyżki podatku śmieciowego podejmuje prezydent miasta. W poniedziałek po południu w ratuszu odbyło się kilkugodzinne spotkanie z łomżyńskimi radnymi i posłami, podczas którego wiceprezydent Andrzej Garlicki uzasadniał potrzebę podwyżki. W jego trakcie radnym przekazano nowy wniosek o podwyżkę opłat średnio o 35%.
Przy okazji okazało się, że awaryjne wywożenie śmieci przez MPGKiM jest znacznie droższe niż byłoby, gdyby tym zajmowała się prywatna firma. Miejski zakład usługi za styczeń „po kosztach własnych” wyliczył na 189 tys. 307 zł, podczas gdy przedstawiciele prywatnej firmy, która miała wygrać miejski przetarg oszacowali je na kilkadziesiąt tysięcy taniej.


Pierwszy raz w Łomży dowódca Brygady OT płk Kocanowski

Płk Sławomir Kocanowski
pon, 13 lutego 2017 15:07

Dowództwo Batalionu Obrony Terytorialnej w Łomży zostanie powołane do kwietnia 2017 r., BOT będzie liczyć do 60 rezerwistów w służbie stałej i od 600 do 800 żołnierzy w 5 kompaniach: Łomża miasto, Łomża powiat, Grajewo, Kolno i Zambrów. Będą mieli obowiązek stawiać się raz lub dwa razy na miesiąc, ażeby w sobotę i niedzielę nauczyć się, m.in., żołnierskiego zachowania, budowy i obsługi broni, zasad udzielania pierwszej pomocy i na ćwiczenia w terenie. - Uspokajam małżonki: żaden terytorials nie będzie mieć broni w domu, a dostanie za gotowość około 500 zł na miesiąc – mówi w starostwie powiatowym płk Sławomir Kocanowski (lat 46), dowódca 1 Podlaskiej Brygady OT, w skład której wejdą cztery bataliony: Białystok, Łomża, Suwałki i Bielsk Podlaski. - Patronem Batalionu OT Łomża zostanie, być może, mjr Jan Tabortowski, co ustali komisja historyczna MON.


Sikorskiego do remontu drzewa do wycięcia

2013 rok. Wycinka drzew przy ul. Sikorskiego. Jak twierdził ratusz drzewa „kolidują z nową infrastrukturą, również podziemną”.
pon, 13 lutego 2017 14:40

Firmy Unibep oddział w Łomży i PBK Łomża złożyły najkorzystniejsze oferty w przetargu na modernizację dwóch ostatnich odcinków ul. Sikorskiego w Łomży – oficjalnie ogłosił ratusz. Prace mają być wykonane do 30 listopada 2017 roku.
W związku z robotami drogowców przy ul. Sikorskiego tylko na odcinku od ul. Wyszyńskiego do Al. Legionów wyciętych ma być ponad 30 drzewa.


Zapaliło się...

pon, 13 lutego 2017 10:53

Na około 400 tysięcy złotych zostały oszacowane straty jakie powstały po niedzielnym pożarze w Podgórzu. Po zmroku zapalił się samochód ciężarowy. Nim nadeszła pomoc spłonął ciągnik siodłowy i część jego naczepy.


Ks. Kazimierz Lutosławski: harcerz, polityk i patriota z Drozdowa

pon, 13 lutego 2017 08:48

– Nie ma chyba człowieka w kraju, który by o nim nie wiedział – żegnał ks. Lutosławskiego na akademii żałobnej po jego przedwczesnej śmierci w 1924 roku Roman Dmowski – mówi Tomasz Szymański. – Jego zaangażowanie sprawiło, że w odrodzonej Polsce był postacią powszechnie znaną, głównie jako poseł na sejm, publicysta i twórca harcerstwa.
Tomasz Szymański przypomniał życie i działalność ks. Lutosławskiego w referacie „Droga kapłańska Kazimierza Lutosławskiego”podczas piątkowego spotkania łomżyńskiego oddziału Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych. Adiunkt w dziale oświatowym Muzeum Przyrody w Drozdowie jest też autorem przygotowywanej do druku książki „Ks. Kazimierz Lutosławski. Biografia kapłana, wychowawcy i polityka”.


Hanka Gałązka z Łomży p.o. prezesa Wspólnoty Polskiej

Hanka Gałązka
pon, 13 lutego 2017 08:43

Hanka Gałązka, prezes Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Łomży, teraz kieruje pracami całego stowarzyszenia. Po śmierci prezesa Longina Komołowskiego Hanka Gałązka tymczasowo objęła opuszczone przez niego stanowisko.
– Byłam wiceprzewodniczącą Rady Krajowej i po śmierci pana Komołowskiego ten obowiązek spadł na mnie – mówi Hanka Gałązka. – Miesiąc po jego śmierci Rada Krajowa wybrała mnie jednogłośnie i będę sprawować tę funkcję aż do wyborów nowego prezesa.


Galeria Bursztynowa zaprasza na walentynkową imprezę

nie, 12 lutego 2017 10:01

Z okazji Walentynek dla zakochanych par i nie tylko Galeria Bursztynowa przygotowała ciekawe atrakcje. Na walentynkową imprezę centrum handlowe zaprasza 14 lutego.


Wypadek 5 aut. Stary most zablokowany!

so, 11 lutego 2017 14:28

Kilka minut przed 14.00 na ul. Zjazd, w ciągu drogi krajowej S61, ciężarówka najechała na tył innej ciężarówki, przesuwając ją do przodu. Tak w zdarzeniu ucierpiało 5 samochodów: dwie ciężarówki, dwie osobówki i dostawczy. Cztery osoby w tym dziecko zostały poszkodowane.


Martyna i Jan z Polakami, co przeżyli wywózki na Sybir 1940 i 1941

pt, 10 lutego 2017 21:15

Po półtorej godzinie opustoszała sala gimnastyczna, dzieci poszły do stołówki na obiad, a goście na poczęstunek. Zostaliśmy na chwilę sami, w milczeniu, z sylwetkami zakutanymi przed mrozem, jak na Syberii. „Syberia to kraj wielkich tajg...”. Wiedzą o tym, przeżyli gehennę na nieludzkiej ziemi: Marian Paliwoda z Janowa k. Kolna (lat 79), jako 3-latek wywieziony na Sybir; Danuta Pieńkowska – Wolfart z Łomży (lat 80), w lutym '40 miała trzy i pół roku; Nina Żyłko z Siemianówki (lat 75) – jej mama była w 8. miesiącu ciąży, kiedy wagony bydlęce przecinały tysiące kilometrów na wschód do Rosji; Włodzimierz Karpacki (lat 65) ma ojca Sybiraka, zaś Adam Frąckiewicz (lat 75) z Łomży urodził się tam, gdzie matkę wywieźli Sowieci. - Realistyczne opowieści, człowiek sobie wyobraża, jak to strasznie wyglądało naprawdę – wzrusza się 12-letnia Martyna Borawska z SP nr 5 w Łomży.


Po latach zmienią wreszcie plan blokujący inwestycje?

Obszar przy ul. Meblowej dla którego ma być zmieniany plan zagospodarowania przestrzennego na taki, który umożliwi inwestycje gospodarcze. Kółkiem zaznaczona jest miejska działka "inwestycyjna" w Podstrefie Łomża SSSE.
pt, 10 lutego 2017 16:05

Na najbliższą sesję Rady Miejskiej Łomży ma trafić projekt uchwały w sprawie rozpoczęcia prac nad zmianą zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów pomiędzy ulicami Meblową i Ciepłą. Uchwalony w 2009 roku plan skutecznie ogranicza możliwości realizacji inwestycji gospodarczych w tej części Łomży. Kilka tygodni temu pisaliśmy, że z tej przyczyny wycofał się inwestor, który chciał kupić znajdującą się tu działkę o pow. 2,5 ha, która formalnie włączona jest do Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ale przez uchwalone przez władze miasta fatalne zapisy w planie, gospodarczo jest nie do wykorzystania...


PIRol nie chce tu dzików

Aktualny (na 23 stycznia 2017 r.) zasięg obszarów objętych restrykcjami w związku z ASF
pt, 10 lutego 2017 11:43

Podlaska Izba Rolnicza domaga się dalszego odstrzału dzików w województwie podlaskim. Izba chce wybicia dzików wzdłuż wschodniej granicy Polski, ale także w pasie o szerokości około 50 km od granicy obszaru objętego ograniczeniami. Te obszary bezpośrednio dotykają m.in. terenów powiatu łomżyńskiego.
- To ostatni moment aby zapobiec katastrofie w produkcji rolnej i branży przetwórstwa mięsnego - apeluje PIR w liście skierowanym do ministra ochrony środowiska Jana Szyszki.


Skrywana historia pierwszej „czternastki” w MPEC

pt, 10 lutego 2017 09:50

21. grudnia 2016 roku prezydent Łomży zwiększył o ponad 1 mln 600 tys. zł, czyli o blisko 6% roczne koszty funkcjonowania Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Z dokumentów, do których dotarliśmy wynika, że tego dnia prezydent zwiększył o 570 tysięcy złotych środki na wynagrodzenia, świadczenia na rzecz pracowników i składki ZUS. Te pieniądze poszły na wypłaty historycznych – wypłaconych po raz pierwszy - „czternastych” pensji w firmie. Pracownicy MPEC otrzymali je 29. grudnia, choć już wcześniej na grudniowe pobory przeznaczono o blisko 30% więcej środków niż w poprzednich miesiącach.


Notoryczny złodziej

cz, 09 lutego 2017 18:06

Po koniec grudnia okradł sklep, a pod koniec stycznia włamał się i okradł poradnię szpitalną i jeden z kościołów w Łomży. Spowodowane przez niego straty oszacowano na ponad 6 tys. zł. Złodziej w ręce policji wpadł w tym tygodniu. Jak się okazało to 21-letni mężczyzna i w dodatku recydywista.


Łomżyński prokurator Dariusz Jurgielewicz (+ 52) nie żyje

Dariusz Jurgielewicz (1964 - 2017), prokurator Prokuratury Rejonowej w Łomży
cz, 09 lutego 2017 17:42

W nocy z wtorku na środę w łomżyńskim szpitalu zmarł po walce z ciężką chorobą prokurator Dariusz Jurgielewicz (+ 52), ponad ćwierć wieku związany zawodowo z Prokuraturą Rejonową w Łomży. - Znałem Darka najpierw koleżeńsko, a potem jako jego przełożony – wspomina Zmarłego Dariusz Błażejczyk, obecnie zastępca prokuratura rejonowego w Łomży. - Gdy zaczynaliśmy pracę po studiach w 1991 r., miał bujną czuprynę, był młodym, wysportowanym i szczupłym chłopakiem. Szybko okazało się, że to również doskonały prawnik, wyjątkowo uczciwy, solidny i taktowny. Był też czas, że dzieliliśmy jeden pokój w pracy. Jako dobry kolega i prokurator okazał się perfekcyjny.


Puszysty śnieg na drogach, chodnikach i dachach do opanowania

cz, 09 lutego 2017 16:26

- Nie jest źle, chociaż może tego nie widać, ale jak przestało padać, coraz mniej śniegu zalega na ulicach, chodnikach i parkingach oraz dachach – ocenia Mariusz Zapert, wicedyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży, z którego od poniedziałku wieczór na miasto wyjeżdżają 4 samochody ciężarowe z pługami, piaskarkami i solarkami, ok. 10 ciągników z pługami, 4 brygady lotne z łopatami do odśnieżania i posypywania ręcznie piaskiem i solą i 1 brygada ZGM do zdejmowania, zsuwania lub zrzucania śniegu z dachu (tel. 86 216 56 56).


W Łomży będą rządowe „Mieszkania+”

cz, 09 lutego 2017 09:44

Polskie Koleje Państwowe i kolejowa spółka deweloperska XCity Investment podpisały umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości, określającą zasady współpracy przy realizacji na obecnych terenach kolejowych rządowego programu „Mieszkanie+”. Wśród działek, które obejmuje umowa są także tereny przy ul. Sikorskiego w Łomży, gdzie kończą się tory.


« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0