czwartek, 30 marca 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Nowy przewodniczący PIRol w Łomży

Zdzisław Łuba
śr, 15 marca 2017 09:32

Zdzisław Łuba z Mężenina został nowym przewodniczącym Powiatowej Rady Podlaskiej Izby Rolniczej w Łomży. Zastąpił Adama Niebrzydowskiego, który zrezygnował z tego stanowiska i stanowiska wiceprezesa Izby w województwie.
Zdaniem Zdzisława Łuby problemów w rolnictwie jest dużo, w Łomży też. Jednym z ważniejszych jest brak parkingu przed siedzibą ARiMR.


Lato z Radiem za 160 000 zł zamiast Gościńca Łomżyńskiego

śr, 15 marca 2017 08:37

Prezydent Łomży zwrócił się do radnych o zwiększenie dotacji podmiotowej dla Miejskiego Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych na sfinansowanie koncertu Lata z Radiem, organizowanego w Łomży 26. sierpnia 2017. Koncert Lata z Radiem zastąpiłby organizowaną od lat w naszym mieście imprezę plenerową pod nazwą „Gościniec Łomżyński”, pisze prezydent Mariusz Chrzanowski, przypominając, że na Gościniec w budżecie MDK – DŚT w 2017 roku jest 70 000 zł. Wynagrodzenie zleceniobiorcy, Polskiego Radia, ma wynieść dwa razy więcej, tj. 140 000 zł brutto, a do tego gospodarze muszą wziąć na siebie zabezpieczenie i posprzątanie: za ok. 20 tysięcy zł.


Oliva do MPEC wprowadzony przed ważną decyzją

Siedziba MPEC Łomży przy ul. Mikołaja Kopernika
wt, 14 marca 2017 17:03

Dwa tygodnie zajęło ratuszowi i MPEC ustalenie i przekazanie nam jakie kompetencje ma Daniel Oliva do zasiadania w Radzie Nadzorczej tej największej miejskiej spółki. Człowiek, którego prezydent Łomży powołał do tego gremium 23. lutego 2017 roku, niespełna dwa tygodnie później był kandydatem na przewodniczącego Rady Nadzorczej MPEC. Wybory te przegrał. Wówczas nie uzyskał także większości Rady, aby być jej wiceprzewodniczącym, ale pomysł ten może wrócić już w środę. Tego dnia Rada Nadzorcza MPEC ma wypowiedzieć się o zasadności – bądź nie - realizacji przez miejską spółkę kontrowersyjnej rozbudowy ciepłowni miejskiej o kocioł biomasowy, który poza podgrzewaniem wody dla mieszkańców Łomży, produkowałby także prąd elektryczny.


Drzewa przy Polowej w Łomży do wycinki albo dla ludzi

wt, 14 marca 2017 14:58

Słoneczne przedpołudnie w Łomży, a ludzi na Polowej mało, o wiele mniej niż samochodów. Na chodniku jednej z najstarszych ulic w 598-letnim mieście kilkuosobowa komisja uważnie przygląda się każdemu drzewu. W projekcie przebudowy jezdni i dołożenia ścieżki rowerowej wskazano do wycięcia ok. 80 drzew. Po serii artykułów portalu 4lomza.pl prezydent Mariusz Chrzanowski wysłał komisję, aby sprawdziła, czy pod toporem albo piłą spalinową muszą polec wszystkie drzewa... Wydaje się, że ok. połowy z pierwotnie wskazanych do wycinki drzew ma szansę na dalsze życie: starsze drogowcy ominą, młodsze przesadzą. Oficjalny protokół komisji z wtorkowych oględzin ma być podpisany jutro.


Żubr był pod Giełczynem... i nie tylko

Żubr (fot. RDOŚ Białystok)
wt, 14 marca 2017 13:58

Głęboko odciśnięte w ziemi duże ślady racic żubrów spotykają rolnicy z regionu Łomży i Wizny. Teraz zdjęcia śladów tych zwierząt przesłał nam rolnik z Giełczyna.
- Żubr szedł około 300 metrów za zabudowaniami – mówi dodając, że jego sąsiad, który jest myśliwym widział tu żubra w weekend.
- Od ubiegłego roku te zwierzęta u nas przebywają – potwierdza Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, który mówi nie tylko o jednym byku w pobliżu Łomży, ale i o parze żubrów w okolicy Wizny.


Zablokowana „61” po śmiertelnym wypadku

wt, 14 marca 2017 12:05

Zablokowana jest droga krajowa nr 61 Łomża – Ostrołęka. Na wysokości wsi Leopoldowo pomiędzy Chojnami Młodymi a Miastkowem doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Ciężarowy daf zderzył się czołowo z daewoo nexia. Na miejscu zginął kierowca osobówki.


Ciepła woda droższa

wt, 14 marca 2017 11:55

Od marca mieszkańcy Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej za podgrzanie ciepłej wody użytkowej płacą o złotówkę więcej, a od kwietnia za ciepłą wodę użytkową o złotówkę więcej zapłacą też mieszkańcy SM Perspektywa. Leszek Konopka, prezes Perspektywy informuje, że opłata wzrośnie z 13 zł do 14 zł za podgrzanie metra sześciennego wody, czyli tysiąca litrów.


Oszust ze stolicy

wt, 14 marca 2017 08:32

29-latek z Warszawy miał kilkakrotnie oszukać mieszkańca powiatu kolneńskiego, który w ten sposób stracił około 100 tysięcy złotych. 29-latek próbował oszukać go na kolejne 200 tysięcy, ale tym razem się nie udało. Kolneńscy policjanci przez kilka miesięcy pracowali nad tą sprawa i w ubiegłym tygodniu zatrzymali podejrzanego, który decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.


Dzień Kobiet w Bursztynowej [wideo]

pon, 13 marca 2017 16:17

Zapraszamy do obejrzenie relacji z Dnia Kobiet w Galerii Bursztynowej. Zobaczycie, jak Panie spędziły swoje święto w centrum handlowym.


WORD dla szefów partii

pon, 13 marca 2017 14:21

Szef lokalnych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego został nowym zastępcą dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży. Stanowisko zwolniło się po niespodziewanym odwołaniu przez zarząd województwa wieloletniego dyrektora WORD-u. Jego miejsce zajął dotychczasowy zastępca dyrektora Cezary Kisiel (szef miejskich struktur PO), tym samym zwalniając ten fotel zastępcy dla... Pawła Tomasza Chojnowskiego.


Pędził w sobotę

pon, 13 marca 2017 11:38

Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali pędzącego jak błyskawica kierowcę volkswagena. 32-letni mieszkaniec gminy Łomża przez Miastkowo jechał z prędkością 160 km/h.


Chłopiec uwięziony w błocie

Strażacy wynoszą chłopca bez butów z błota
pon, 13 marca 2017 09:47

Nietypową interwencję podejmowali w niedzielę wczesnym wieczorem łomżyńscy strażacy. Zostali wezwani na ratunek do chłopca uwięzionego w błocie.
- Wezwanie dotyczyło terenów pomiędzy Szosą Zambrowską a ul. Zawadzką – mówi brygadier Grzegorz Wilczyński, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży.


Pierwszy bocian

pon, 13 marca 2017 09:29

W niedzielę po polach koło Kisielnicy spacerował bocian. To pierwszy tegoroczny egzemplarz tego gatunku w okolicach Łomży. Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi mówi, że to potwierdza, że ptasia wiosna w tym roku przyleciała do nas dwa tygodnie szybciej. - Od tygodnia mamy już wielkie stada migrujących gęsi, które zwykle pojawiały się koło 20. marca, a więc pierwsze bociany, które zwykle przylatywały pod koniec miesiąca, też mogą być dwa tygodnie wcześniej niż zwykle –podkreśla Sachmaciński.


Dachowanie pod Konopkami

nie, 12 marca 2017 17:45

Około godz. 16.30 na drodze nr 677 w okolicach wsi Konopki Młode, kilka kilometrów od Łomży w kierunku Śniadowa zderzyły się dwa pojazdy. Oba wylądowały w rowach w tym jeden na dachu. Przy tak groźnie wyglądającym zdarzeniu na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał.


Druh Szary został patronem ronda w Piątnicy Poduchownej

Odsłonięcie tablicy na Rondzie im. Druha Szarego
so, 11 marca 2017 17:35

Ksiądz Kazimierz Lutosławski (1880 – 1924), doktor medycyny i teologii, twórca projektu krzyża harcerskiego, skautingu i harcerstwa w Polsce ma rondo poniekąd swego imienia, gdyż posługiwał się pseudonimem Druh Szary. Na uroczystej sesji w dolnym dworze Lutosławskich w Drozdowie, skąd pochodzi i gdzie zmarł na szkarlatynę, 15 radnych gminy Piątnica jednogłośnie przyjęło pod przewodnictwem Krzysztofa Webera uchwałę o nadaniu nazwy Druha Szarego rondu u zbiegu ulic: Szkolnej i Jedwabieńskiej, będącego rozwidleniem drogi krajowej nr 64 z drogą powiatową 1934 B do Drozdowa. W Muzeum Przyrody (mieści się w dolnym dworze, górny nie przetrwał) obecni byli inicjatorzy uhonorowania patrioty i posła endecji: Ojciec hm. Jan Bońkowski i hm. Wiesław Domański.


Wzruszona wiceminister kultury odwiedza dawne szkolne mury

Magdalena Gawin
so, 11 marca 2017 16:27

- Wiceminister kultury Magdalena Gawin wybrała się do nas w podróż sentymentalną, ponieważ chciała wrócić do miejsc, które pamiętała z młodości – opowiada Katarzyna Lipska, ucząca historii w I Liceum Ogólnokształcącym w Łomży, gdzie zagościła na piątkowe popołudnie sympatyczna absolwentka i dobra uczennica na lekcjach wiedzy o społeczeństwie u cenionej historyczki. - Każdy w miarę upływu lat się zmienia, ale Magda pozostała bardzo życzliwą i otwartą optymistką. Chętnie wspominała dawnych nauczycieli, interesowała się ich losami oraz cieszyła z osiągnięć całej szkoły.


Narysują nam nowy dworzec, tu gdzie założyliśmy park

Tu ma znajdować się nowy dworzec autobusowy Łomży
pt, 10 marca 2017 16:24

Miasto Łomża ogłosiło konkurs na opracowanie dokumentacji technicznej na budowę centrum przesiadkowo – komunikacyjnego, czyli nowego miejskiego dworca autobusowego. W stosunku do obecnego byłby on kilkakrotnie mniejszy. Zajmowałby jedynie obecny wjazd na dworzec i zielony skwer jaki jest pomiędzy nim a wiatą hali targowej.
Niespełna dwa lata temu te same władze miasta w tym miejscu zleciały założenie „zieleńca” i planowały budowę... pomnika.


Nowy salon obuwniczy w Galerii Bursztynowej

pt, 10 marca 2017 13:28

Już 15 marca swój lokal w Galerii Bursztynowej otworzy marka Ryłko. Z tej okazji klienci mogą liczyć także na rabat.


Włamywał się do... myjek i odkurzaczy

pt, 10 marca 2017 11:26

Włamywał się do myjek ciśnieniowych i odkurzaczy na stacjach paliw i myjniach samochodowych w Łomży, Zambrowie i Jedwabnem. Zarobił w ten sposób ponad 2,2 tys. zł, ale swą działalnością spowodował straty szacowane blisko 10 razy większe. Włamywacz został zatrzymany przez łomżyńskich policjantów. To 26-latek z Przytuł.


„Sprzeczka” na komendzie

cz, 09 marca 2017 13:06

Nocą na terenie Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie doszło do – jak określa to policja – „sprzeczki” dwóch funkcjonariuszy. Na miejsce wezwano prokuratora, w obecności którego m.in. sprawdzono czy są trzeźwi.
- Badanie wykazało, że obaj funkcjonariusze byli trzeźwi – mówi Tomasz Krupa z wydziału prasowego KWP w Białymstoku dodając, że dziś Komendant Powiatowy Policji w Zambrowie wszczął formalne czynności wyjaśniające.


« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0