sobota, 27 maja 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Jakie pytania nurtują przyszłych właścicieli domów jednorodzinnych?

pt, 12 maja 2017 14:08

Każdego czasem ponoszą emocje, które prowadzą do podejmowania decyzji w dość impulsywny sposób. Zdarza się przecież, że czegoś tak bardzo chcemy, iż decydujemy się na to trochę bez zastanowienia. Jednak częściej rozważamy wszystkie za i przeciw, a szczególnie przeciw, które czasem sprawiają, że mamy duże wątpliwości. Jak to wygląda w przypadku budowy swojego domu jednorodzinnego? Z jakimi pytaniami często się mierzymy?


Szpital Wojewódzki w Łomży to nie jest pasaż handlowy

"pasaż handlowy" na szpitalnym korytarzu
pt, 12 maja 2017 13:55

Rozżalony Czytelnik portalu 4lomza.pl wysłał nam dziś zdjęcia, zrobione na korytarzu na parterze łomżyńskiego szpitala. Widoki wyglądały niecodziennie. Biegnące wzdłuż ściany deski, chroniące farbę i tynk przed uderzeniem metalowej ramy wózka operacyjnego lub inwalidzkiego, obwieszone były dziesiątkami różnokolorowych bluzeczek i sweterków, zaś parapety okien naprzeciwko służyły za ladę czy półkę sklepową. - To jest szpital czy supermarket...? – zastanawiał się nasz Czytelnik który mówił, że taki sam pasaż handlowy był tu urządzony także dzień wcześniej.


Pechowiec?

pt, 12 maja 2017 13:50

43-latek w fiacie panda wpadł w ręce policji za przekroczenie prędkości o 15 km/h na ulicy Wojska Polskiego w Łomży. W trakcie kontroli okazało się, że ma więcej... i to nie tylko na sumieniu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a przed sądem będzie odpowiadał za cztery wykroczenia.


Wnioski do dopłaty bezpośrednie dłużej - do końca maja

fot. MRiRW
pt, 12 maja 2017 12:33

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel podjął decyzję o przedłużeniu terminu składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich do gruntów do 31 maja 2017 roku. Decyzja – jak podaje przyjmująca wnioski ARiMR - została podjęta na wniosek rolników oraz organizacji i instytucji działających na rzecz rolników. Do piątku wnioski zdążyło złożyć ok. 80% rolników z województwa podlaskiego.


Młode zwierzę poradzi sobie

Zapewnienie młodym zającom optymalnych warunków sztucznego odchowu jest niezwykle trudne - podkreślają pracownicy BPN. (fot. Agnieszka Tylkowska, Biebrzański PN)
pt, 12 maja 2017 12:00

Przyrodnicy apelują, aby ludzie w geście pomocy zwierzętom nie zabierali znalezionych młodych zwierząt. W kwietniu do ośrodka rehabilitacji zwierząt w Biebrzańskim Parku Narodowym trafiły dwa młode zające, zabrane ze środowiska naturalnego, prawdopodobnie odebrane matce. Niestety, taka sytuacja powtarza się każdego roku i do ośrodków trafiają młode sarny, jelenie, łosie czy podloty ptaków. Przyrodnicy apelują, aby pomocy zwierzętom udzielać wyłącznie wtedy, kiedy widzimy, że są ranne, wyraźnie osłabione lub mamy pewność, że jego rodzice nie żyją bo np. zginęli w wypadku komunikacyjnym.


Wypadek na drodze Łomża - Nowogród

pt, 12 maja 2017 10:25

Dwie kobiety, które zostały zabrane do szpitala po zderzeniu osobowego daewoo lanosa z ciężarówką na drodze Łomża – Nowogród, po badaniach zostały zwolnione do domu. Całe zdarzenie policjanci kwalifikują jako kolizję drogową, a ruch na drodze wojewódzkiej nr 645 odbywa się już bez zakłóceń.


Planują nowy gazociąg koło Łomży

Planowany przebieg odnogi od gazociągu PL-LT do Hołowczyc
pt, 12 maja 2017 09:12

Na zlecenie Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A, wykonywana jest analiza trasy gazociągu wysokiego ciśnienia (DN 700 HOP 8,4 MPa), łączącego Węzeł i Tłocznię Gazu Hołowczyce z projektowanym gazociągiem Polska – Litwa, który na przebiegać za Nowogrodem. Odnoga miałaby przechodzić ok. 6 km na południe od Łomży na pograniczu gmin Łomża i Śniadowo.


Tydzień Bobolański i procesja fatimska

pt, 12 maja 2017 08:22

- Łomżyńskie uroczystości X Tygodnia Bobolańskiego szczęśliwie i symbolicznie zbiegają się w czasie ze światowymi obchodami 100. rocznicy objawień Matki Bożej trójce dzieci w Fatimie, w Portugalii – zapowiada ks. Andrzej Popielski, proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży, która współorganizuje procesje, modlitwy i koncerty z tej okazji, do czego zachęcił biskup Janusz Stepnowski w Diecezji Łomżyńskiej. - Pięknie się składa, że obchodzimy zacny jubileusz w ramach Tygodnia Bobolańskiego. Ważnym elementem będą procesje w sobotę o godz. 19, idące aż z trzech parafii: Ojców Kapucynów, Bożego Ciała i Miłosierdzia Bożego do kościoła św. Andrzeja Boboli.


Spotkanie pokoleń Ruchu Światło – Życie Diecezji Łomżyńskiej

cz, 11 maja 2017 17:37

- Mamy nadzieję, że za kilka lat, ok. roku 2020, świętować będziemy jubileusz 50 lat od wyruszenia pierwszych uczestników z Diecezji Łomżyńskiej na rekolekcje oazowe – zapowiada ks. Aleksander Suchocki, którego życiowa przygoda z Ruchem Światło – Życie rozpoczęła się w 1978 r. Droga do świętowania „złotego jubileuszu” zacznie się w najbliższą sobotę spotkaniem ludzi kilku oazowych pokoleń. - Ruch oazowy też przyczynił się w znacznej mierze do odnowy „oblicza ziemi, tej ziemi”, jak mawiał Jan Paweł II – opowiada moderator ks. Aleksander i zaprasza na godz. 10. w sobotę do Centrum Kultury przy ul. Sadowej na podzielenie się świadectwem i do Katedry na godz. 12., gdzie biskup senior Stanisław Stefanek TChr odprawi mszę św. Uczestnicy agapy oazowej obejrzą film „Prorok nie umiera” o twórcy ruchu oaz i słudze Bożym ks. Franciszku Blachnickim (1921 – 1987).


Celem jest odbudowa gospodarki

cz, 11 maja 2017 17:35

- Więcej inwestujmy, a mniej wydajmy tych pieniędzy unijnych czy budżetowych na aquaparki, na jakieś stadiony – mówił wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki zachęcając z Łomży samorządowców do inwestycji w „realną gospodarkę” i oglądania każdej wydawanej złotówki ze wszystkich stron. Wicepremier Morawiecki był gościem w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości, gdzie odbyła się konferencja „Przedsiębiorcza Łomża – otwarta na rozwój: Łomża i województwo podlaskie w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”. Uczestniczyli w niej przedstawiciele ministerstw oraz samorządowcy i przedsiębiorcy z całego regionu, a dyskutowano m.in. o „pakiecie wsparcia dla (255) średnich miast” Polski. Wśród nich wyodrębniono listę 122 miast tracących w największym stopniu funkcje społeczno-gospodarcze, a Łomża jest tam na 44 pozycji.


Boją się odpowiedzialności za biomasę?

Prezes MPEC Radosław Żegalski
cz, 11 maja 2017 08:43

Prezes MPEC Radosław Żegalski twierdzi, że otrzymał „zielone światło” od Rady Nadzorczej spółki na prowadzenie dalszych prac zmierzających do budowy w miejskiej ciepłowni kogeneracyjnego kotła na biomasę. W uchwale RN nie ma słowa „popieramy”, ale jest „przyjęcie do wiadomości”, a w kolejnym punkcie jest też wskazana potrzeba przygotowania dalszych inwestycji dywersyfikujących paliwa.
- To jest dla mnie wystarczające – mówi prezes Żegalski, który kilka tygodni wcześniej zapowiadał, że będzie chciał otrzymać od Rady Nadzorczej wyraźne poparcie dla proponowanej inwestycji. - Jest ciężko wziąć odpowiedzialność, ona spoczywa na mnie – komentuje uchwałę o „przyjęciu do wiadomości”, ale zaznacza, że została podjęta jednomyślnie przez 6 członków Rady.


Goniec oskarża o dyskryminację Urząd Miejski w Łomży

cz, 11 maja 2017 08:41

Półtorej godziny trwała rozprawa w drugiej sprawie, jaką goniec miejski – znany z „pracy z smsa” - wytoczył Urzędowi Miejskiemu. Prezydent miasta Łomża Mariusz Chrzanowski w sądzie się nie pojawił, lecz wyznaczył na swojego reprezentanta sekretarz miasta Tamarę Małachowską. Szkopuł prawny w tym, że zeznawała jako świadek w pierwszej sprawie wytoczonej przez gońca: o zaległe przez 9 miesięcy pracy premie i używanie własnego samochodu do rozwożenia korespondencji. Po niespełna 3 miesiącach jako reprezentant prezydenta zmieniła jedno z zeznań o 180 procent: jako świadek „nie wiedziała” nic na temat skarg związków zawodowych na gońca, a jako strona znała je ze szczegółami. Sędzia postanowiła odświeżyć pamięć wszystkim 12 świadkom przesłuchanym wcześniej.


PIRol chcę wydłużenia terminu składania wniosków o dopłaty bezpośrednie

śr, 10 maja 2017 17:54

- Tegoroczna wiosenna aura nie sprzyja pracom polowy. Wymarznięcia i podtopienia sprawiają, że rolnicy muszą dokonywać weryfikacji zasiewów, a tym samym wstrzymują się z ostatecznym złożeniem wniosków od dopłaty bezpośrednie – twierdzi Grzegorz Leszczyński prezes Podlaskiej Izby Rolniczej i apeluje do ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela o wydłużenie terminu składania wniosków o dopłaty bezpośrednie.


Narkotyki w mieszkaniu 26-latka

śr, 10 maja 2017 12:54

Ponad 36 gramów narkotyków znaleźli policjanci w mieszkaniu 26-letniego mieszkańca Łomży. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Poszukiwania 25-latka z Łomży

Nocne poszukiwania zaginionego 25-latka. (Fot. GR "Nadzieja" Łomża)
śr, 10 maja 2017 10:01

Policjanci oraz m.in. członkowie Grupy Ratowniczej Nadzieja przez całą noc poszukiwali zaginionego młodego mężczyzny z Łomży. Niestety dotychczas nie udało się go odnaleźć.


To była mroźna noc... nie ostatnia?

Wykres temperatury za ostatnie 48 godzin ze stacji pomiarowej IMGW-PIB w Marianowie k. Łomży
śr, 10 maja 2017 08:37

Do -2°C spadła nocą temperatura powietrza w okolicy Łomży. Przy gruncie było jeszcze zimniej. Jak podaje Tomasz Siemieniuk, dyżurny synoptyk białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB, przymrozki notowano w całym województwie przy czym największe spadki temperatury zanotowano w Biebrzy -2,9°C, a przy gruncie -5,7°C.
Z prognoz meteo wynika, że kolejna noce będzie cieplejsze, a następnej w rejonie Łomży ponownie może przymrozić.


W wodzie były bakterie, ale do mieszkańców popłynęła czysta

fot. WSSE Białystok
wt, 09 maja 2017 18:04

Niewielkie, w granicach błędu pomiarowego, ilości bakterii grupy coli wykryli pracownicy sanepidu w wodzie z wodociągu Podgórze. Zaopatruje on w wodę około 3500 mieszkańców podłomżyńskich wsi. Władze gminy Łomża podają, że ujęcie wody natychmiast wyłączono z użytkowania, a do wodociągu podawana była woda z innych źródeł, co do których nie było żadnych wątpliwości odnośnie jakości wody.


Tydzień na wnioski o przyznanie płatności obszarowych na rok 2017

Siedziba Podlaskiego Regionalnego Oddziału Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży
wt, 09 maja 2017 09:16

Podlaski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje i przypomina, iż wnioski o przyznanie płatności za rok 2017 wraz z wymaganymi załącznikami (dokumentami), w tym wypełnionym materiałem graficznym, należy złożyć w terminie do dnia 15 maja br. Aby ułatwić rolnikom składanie wniosków powiatowe biura ARiMR pracują już w godzinach 6.00 - 20.00 i będą pracowały w najbliższą sobotę.


Kolejny diler z ładunkiem amfetaminy

fot. CBŚP
wt, 09 maja 2017 08:03

25-letni mieszkaniec Zambrowa przewoził w swoim samochodzie 10 litrów płynnej amfetaminy. Z takiej ilości można wytworzyć blisko 14 kilogramów czystego narkotyku o wartości w obrocie detalicznym prawie pół miliona złotych – podaje CBŚP. Mężczyzna po zarzutach prokuratorskich decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu.


Śnieg w maju

Synoptyczna prognoza pogody dla Łomży na najbliższe dni (źródło: pogodynka.pl)
wt, 09 maja 2017 07:48

Przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, lokalnie krupy śnieżnej lub śniegu – zapowiadają na dziś synoptycy. I ok. 7.30 rano w Łomży spadły pierwsze płatki śniegu. To ma być jednej z najzimniejszych dni maja. Temperatura maksymalna wzrośnie tylko od 6°C do 8°C, ale odczucie zimna będzie potęgował wiatr okresami porywisty, północno-zachodni.


« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0