czwartek, 23 lutego 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Unijna dotacja na remont ulic Łomży

cz, 09 lutego 2017 09:12

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podpisał umowę na dofinansowanie ze środków unijnych remontu trzech odcinków drogi krajowej nr 63 przebiegającej przez Łomżę. Chodzi o wykonaną w ubiegłym roku dobudowę drugiej nitki ul. Szosa Zambrowska i planowane w tym roku remonty dwóch odcinków ul. Sikorskiego, od skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego do skrzyżowania z Al. Legionów (ok. 270 metrów długości) i od Al. Legionów do ulicy Wojska Polskiego (ok. 670 metrów). Miasto z unijnej dotacji pozyskaj 85% środków potrzebnych do wykonania prac.


Koniec walki i początek budowy Via Baltica przez Łomżę

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk i Poseł RP Lech Antoni Kołakowski
cz, 09 lutego 2017 08:50

- Kilkanaście lat temu prawie wszyscy wokół mnie byli przeciwni Via Baltica przez Łomżę albo nie wierzyli, że kiedykolwiek zapadnie decyzja o budowie drogi ekspresowej z obwodnicą miasta – wspomina poseł Lech Antoni Kołakowski (PiS), chcąc podziękować każdemu, kto na przestrzeni lat pomagał w batalii o drogę ekspresową S61 przez Łomżę, której ukoronowaniem było podpisanie przez ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka skierowania do realizacji. - Fakt ogłoszenia 6. lutego w Stawiskach przetargów zakończył etap walki i uruchamia procedurę budowy.


Nagrody „za szczególne osiągnięcia w pracy”

Mariusz Chrzanowski i Andrzej Modzelewski
śr, 08 lutego 2017 18:06

W grudniu była „14-nastka” w MPEC i wysokie nagrody w ratuszu. Było też kilkanaście nagród dla dyrektorów miejskich placówek. Przyznane przez prezydenta nagrody roczne „za szczególne osiągnięcia w pracy” wynosiły od 3 tys. zł do 6 tys. zł. Wśród tych lepiej nagrodzonych jest Andrzej Modzelewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który w grudniu prawomocnie przegrał proces sądowy ze sprzątaczką, którą - jak się okazało - bezprawnie zwolnił z pracy.


Elegancki zegarek na każdą kieszeń

śr, 08 lutego 2017 13:25

Zbliżają się imieniny taty i nie wiesz co kupić mu na prezent? Pragniesz wyrazić wdzięczność w sposób materialny ważnej dla Ciebie osobie i nie wiesz jaka rzecz będzie na tyle uniwersalna, że nie tylko spodoba się obdarowanemu, lecz również okaże się dla niego bardzo przydatna? Jeśli poszukujesz ładnego, funkcjonalnego i przede wszystkim niezawodnego prezentu to postaw na dobrej jakości zegarek, który z całą pewnością osobie, która go otrzyma będzie służyć przez długie lata.


Wypadek. Zablokowany nowy most.

śr, 08 lutego 2017 11:54

Na ul. Sikorskiego, przed mostem Hubala, ciężarówka zderzyła się z osobowym Renault. 3 osoby podróżujące osobówką trafiły do szpitala. W tej chwili droga w tym miejscu jest zablokowana.


Ślisko i niebezpiecznie

Zdarzenie między Bożejewem a Wizną
śr, 08 lutego 2017 10:02

Fatalne warunki na drogach regionu. Na większości z nich leży gruba warstwa śniegu, pośniegowego błota, a czasami nawet lodu. Niestety nic nie zapowiada, żeby szybko sytuacja uległa poprawie. Synoptycy na dziś zapowiadają dalsze opady śniegu, a porywisty wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne. Dopiero pod koniec dnia wiatr osłabnie.
Policja podaje, że wczoraj tylko w Łomży i najbliższej okolicy doszło do 12 kolizji i dwóch wypadków drogowych. Dziś do godz. 9.30 odnotowano jedną kolizję.


„Ludzie zabijają, ludzie umierają, dzieci cierpią, słyszę płacz...”

Aleksandra Charzewska, Malwina Cholewicka, Joanna Dłużniewska, Jakub Dmuchowski i Mariusz Hołownia
wt, 07 lutego 2017 19:34

- To, co teraz dzieje się w Syrii i Aleppo, to coś strasznego, z czego niektórzy w Polsce i w Europie wciąż nie zdają sobie sprawy, chociaż o tym słyszy się na co dzień w radiu i telewizji – mówi Jakub Dmuchowski, trzecioklasista I LO w Łomży, który zaprogramował komputerowo muzykę i nagrał telefonem komórkowym twarze szóstki wokalistów i około 40 statystów do utworu „Where is the love?” amerykańskiej grupy hip-hopowej Black Eyed Peas (Czarno Nakrapiane Fasole). Piosenka porusza ważne kwestie człowieczeństwa: dobroci i miłości i pokoju, jakie stawiał sobie też kolega producenta Mariusz Hołownia. Z pomocą rówieśników nakręcili teledysk, żeby poruszyć sumienia.


Skazany nożownik z Łomży nie dostał łagodniejszej kary

Sąd Apelacyjny w Białymstoku
wt, 07 lutego 2017 13:49

Sąd Apelacyjny w Białymstoku rozpoznał sprawę 40-letniego mężczyzny z Łomży, oskarżonego o usiłowanie zabójstwa dwóch piłkarzy ŁKS (w sierpniu 2015 r. około godziny 3. w nocy w jednej z miejscowych dyskotek). - Sąd Apelacyjny rozpoznał trzy apelacje, wniesione przez: prokuratora, obrońcę oskarżonego i pełnomocnika oskarżyciela posiłkowego – informuje sędzia Janusz Sulima, rzecznik białostockiego Sądu Apelacyjnego. - Uwzględnił jedynie apelację o podwyższenie kwoty zadośćuczynienia do 30 tys. zł. W pozostałych kwestiach apelacji Sąd utrzymał w mocy wyrok Sądu Okręgowego w Łomży. Skazany na 4 lata pozbawienia wolności jest w zakładzie karnym.


Uwaga - ślisko! Kolizje w mieście.

Zdarzenie na ul. Poznańskiej
wt, 07 lutego 2017 10:43

Około 9:45 dostawczy Mercedes uderzył w Citroena na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej i Poligonowej. Godzinę później na al. Legionów dostawczy DAF uderzył w tył dostawczego Renault. Kierowca Renault trafił do szpitala.


Strumienie wody na ul. Zawadzkiej

Pracownicy MPWiK pracujący na miejscu
pon, 06 lutego 2017 18:36

Ze studzienki telekomunikacyjnej znajdującej się wysokości Parku Jana Pawła II po stronie Venedy wypływa woda. Pracownicy MPWiK szukają dokładnego miejsca awarii.


Miastu ponownie brakuje na wywóz śmieci

pon, 06 lutego 2017 17:17

Miasto otworzyło oferty w trzecim przetargu i trzeci raz z rzędu przekonało się, że ma za mało pieniędzy na rozstrzygnięcie przetargu na odbiór i wywóz śmieci. Tym razem różnica pomiędzy najniższą z ofert, a środkami jakie na realizację zadania planowali wydać miejscy urzędnicy, wynosi ok. 35 tys. zł miesięcznie.


Samochód na drzewie

pon, 06 lutego 2017 08:35

Kobieta w ciąży trafiła do szpitala po tym, jak kierując Oplem Zafira uderzyła w przydrożne drzewo. Zdarzenie miało miejsce po godz. 8.00 na ul. Szosa Zambrowska w Łomży. Kobieta została zabrana do szpitala na szczegółowe badania.


W MPWiK jest prezes i były członek zarządu

Zbigniew Sasinowski i Mariusz Konopka przez pół roku byli członkami zarządu MPWiK. Teraz Konopka został prezesem MPWiK, a Sasinowski został w spółce.
pt, 03 lutego 2017 15:56

Mariusz Konopka podpisał w piątek kontrakt menedżerski i został nowym prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży. Zamiast dotychczasowych 8 tys. zł miesięcznie dostał pensję przekraczającą 13 tys. zł. Podobnie jak w przypadku MPEC także w MPWiK w pracy zostaje były już członek zarządu Zbigniew Sasinowski. To jaką ma funkcję jest tajemnicą.


„Strefa marzeń” i „nowa odsłona” łomżyńskiej wieży ciśnień

Strefa marzeń (autor: Żaneta Galor)
pt, 03 lutego 2017 13:51

Stoi już ponad 60 lat i wpisała się trwale w panoramę miasta. Dawna wieża ciśnień przy ul. Sikorskiego ma 35 metrów wysokości i wydaje się potencjalnie atrakcyjna widokowo i turystycznie. I choć będąca własnością miasta Łomża wieża od ćwierć wieku jedynie niszczeje, pobudza wyobraźnię architektów i projektantów. Żaneta Galor ze Szczecina nigdy w Łomży nie była. Wieżę widziała tylko w internecie i jak mówi „nie mogłam się od niej oderwać”. Narysowała dwie koncepcje jej zagospodarowania, a jedna z nich zdobyła III miejsce w ogólnopolskim konkursie na projekt wnętrza.


Dachowanie na śliskiej drodze

pt, 03 lutego 2017 10:33

Kierująca oplem corsa kobieta straciła panowanie nad samochodem, który zjechał z drogi i dachował. Kobieta, sama jechała w samochodzie, i po dachowaniu sama z niego wyszła, ale pogotowie, które przyjechało na miejsce zdarzenia, zabrało ją do szpitala. Do wypadku doszło ok. 9.30 w okolicy Przytuł.


Droga do Śniadowa będzie remontowana

Droga wojewódzka nr 677, przejście przez Konarzyce
pt, 03 lutego 2017 09:39

Do końca przyszłego roku ma być wyremontowana droga Łomża – Śniadowo oraz zbudowana obwodnica Konarzyc. Krzysztof Barbachowski, zastępca dyrektora Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku podaje, że przetarg na realizację tej inwestycji ma być ogłoszony w drugim kwartale tego roku.


Wielką Warszawę rysuje także poseł z Łomży

Poseł Lech Antoni Kołakowski
pt, 03 lutego 2017 08:52

„Trzeba zmieniać ustrój Warszawy” - mówi łomżyński poseł Lech Kołakowski. To on jest jednym z parlamentarzystów PiS, którzy podpisali się pod złożonym w Sejmie projekt ustawy zakładającym zmianę statusu miasta stołecznego Warszawy. Posłowie PiS chcą ją powiększyć o 32 okoliczne gminy. Projekt wywołał burzę w warszawskim świecie politycznym.
Niestety w skład wielkiej Warszawy nie wejdzie Łomża, ale łomżyński poseł twierdzi, że „należy wspierać działania samorządu warszawskiego” dlatego projekt ustawy popiera.


Zmień się i wygraj cenne nagrody

cz, 02 lutego 2017 15:50

Organizatorzy akcji wybiorą aż pięć kobiet, którym zapewnią zmianę fryzury, zapoznają z technikami makijażu oraz podpowiedzą jak się ubierać. Do wygrania są zestawy ubrań oraz nagroda główna - weekend z osobą towarzyszącą w Hotelu & SPA Natura Mazur w Warchałach.


Miało być taniej... Nie będzie

Radosław Żegalski i Paweł Laskowski od września 2015 roku do lutego 2017 roku członkowie zarządu MPEC, a od 1 lutego 2017 roku pierwszy został prezesem, a drugi dyrektorem ds. finansowo - prawnych MPEC. (fot. UM Łomża)
cz, 02 lutego 2017 14:15

Ratusz oficjalnie potwierdził podane przez nas wczoraj informacje, że Rada Nadzorcza MPEC powołała na prezesa spółki Radosława Żegalskiego. Jak się okazuje odwołany wczoraj z zarządu Paweł Laskowski dziś jest przedstawiany jako dyrektor ds. finansowo – prawnych MPEC. Wcześniej takiego stanowiska w spółce nie było, a Laskowski jako członek zarządu nadzorował pion finansowo-prawny spółki.
Dwie godziny po ujawnieniu przez nas faktu, ze Laskowski jest dyrektorem w MPEC prezes Żegalski przysłał oświadczenie, które publikujemy...


Jak uratować człowieka tonącego w rzece pokrytej lodem

Policjanci wyciągają nurka
cz, 02 lutego 2017 13:38

Techniki samoratowania z wykorzystaniem przedmiotów w zasięgu wzroku, typu konary i gałęzie drzew, sanki lub pasek od spodni, oraz z użyciem specjalistycznego sprzętu ratowniczego były tematem ponadgodzinnego pokazu instruktażowego i ćwiczeń na zamarzniętej Narwi w pobliżu plaży przy moście „Hubala” w Łomży. Uczestniczyli w nich strażacy z PSP i OSP w w Piątnicy, łomżyńscy policjanci, ratownicy z Grupy Ratowniczej Nadzieja i funkcjonariusze straży rybackiej.


« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0