środa, 20 września 2017 napisz DONOS@

Apel o pomoc dla pogorzelców

pon, 04 września 2017 10:09

Wójt Gminy Mały Płock zwraca się z apelem o udzielenie pomocy rodzinie poszkodowanej w wyniku pożaru, jaki wybuchł w niedzielę 27 sierpnia 2017 r. w miejscowości Śmiarowo, gm. Mały Płock. Pożar strawił zabudowania gospodarcze, zwierzęta oraz zapasy ściółki dla zwierząt, które zostały bez dachu nad głową. Na chwilę obecną zostały rozmieszczone u okolicznych sąsiadów.


Pijani kierowcy zaszaleli pod Łomżą

pon, 04 września 2017 09:35

38-letni mieszkaniec Łomży jadąc renault megane od Szczepankowa w kierunku Chojn Młodych na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem, wypadł z jezdni, uderzył w drzewo i wpadł do rowu wywracając samochód. Okazało się, że kierowca był pijany – miał ok. 1,6 promila alkoholu w organizmie. To nie jedyny pijany kierowca, któremu w weekend nie udało się dojechać do celu.


Grzegorz Palka burmistrzem Nowogrodu

Grzegorz Palka wygrał niedzielne wybory na burmistrza Nowogrodu
nie, 03 września 2017 22:54

Grzegorz Palka wygrał niedzielne wybory samorządowe w Nowogrodzie. Były zastępca burmistrza Józefa Piątka zyskał poparcie ponad 60 procent mieszkańców.


Przysięga, parada i krew żołnierzy Batalionu Łomżyńskiego OT

Sekretarz stanu w MON Michał Dworczyk
nie, 03 września 2017 17:03

94 żołnierzy Batalionu Łomżyńskiego Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło przysięgę na sztandar podczas uroczystości w niedzielne popołudnie na Starym Rynku w Łomży, ale nie wszyscy dotrwali do końca: dwóch osłabionych mężczyzn odprowadzali na bok koledzy, a trzeciego zakrwawionego na twarzy po upadku na polbruk oraz zemdloną kobietę wynosili na noszach do karetki pogotowia ratunkowego. Wiceminister administracji Jarosław Zieliński przerwał na pięć minut przemówienie i apelował przez mikrofon o pomoc lekarza spośród widzów za barierami. - Staliśmy się żołnierzami piątego rodzaju sił zbrojnych – przemawiał w imieniu zaprzysiężonych szeregowy Jacek Bagiński, przywołując niespodziewany incydent i „kolegę, który do końca stał na swoim posterunku”.


Nowe boisko, huśtawka, piramida linowa i street workout

nie, 03 września 2017 11:36

- Mam satysfakcję i radość, że dzieci i młodzież będą mogli korzystać z nowoczesnego boiska oraz urządzeń do ćwiczeń na zielonym i bezpiecznym terenie rekreacyjnym – mówi Piotr Serdyński, 25-letni przewodniczący Rady Osiedla nr 1 na Osiedlu Maria, współinicjator i zbieracz podpisów do 2 projektów: Budżetu Obywatelskiego 2016 i BO 2017, jakie przy ulicy Podleśnej oficjalnie otwarto i poświęcono w szare, chłodne i mżawkowe sobotnie popołudnie. Powody do radości i satysfakcji ma także Marianna Jóskowiak, 57-letnia radna i sprzedawczyni, która w swoim sklepie zachęcała ludzi do poparcia wspólnego pomysłu. - Zainteresowanie centrum rekreacji przerosło moje oczekiwania, bo nie spodziewałam się, że tak dużo dzieci i młodzieży będzie tam aktywnie spędzać wolny czas.


Dachowanie na Piłsudskiego

so, 02 września 2017 18:40

Około godz. 18.00 na al. Piłsudskiego na wysokości ul. Małachowskiego doszło do zdarzenia, w wyniku którego Fiat wylądował na dachu a Toyota ma uszkodzony tylni błotnik. Są utrudnienia w tym miejscu.


S-8 coraz dalej...

Zbudowana już prawa jezdnia drogi ekspresowej S-8 na odcinku Mężenin -Jeżewo. W przyszłym tygodniu na nią ma być przeniesiony cały ruch samochodowy.
pt, 01 września 2017 16:02

W przyszłym tygodniu włoska firma Astaldi ma otworzyć dla ruchu tzw. prawą jezdnię budowanej drogi ekspresowej S-8 na odcinku Mężenin -Jeżewo. Ruch po nowym pasie ekspresówki w kierunku Białegostoku będzie odbywał się w obie strony.
- Będzie tu jeszcze ograniczenie prędkości do 60 km/h i zakaz wyprzedzania, ale ruch powinien odbywać się już płynnie – mówi Rafał Malinowski z GDDKIA w Białymstoku.
Druga jezdnia tej ekspresówki ma być gotowa przed końcem roku, a w listopadzie będzie oddana ekspresówka od obwodnicy Zambrowa do granicy województwa mazowieckiego.


Kto ma szansę na inwestycję z Budżetu Obywatelskiego 2018

pt, 01 września 2017 15:13

W Domku Pastora 16-osobowy zespół opiniujący Budżetu Obywatelskiego pod przewodnictwem wiceprezydent Łomży Agnieszki Muzyk rozpatrywał 38 wniosków mieszkańców oraz 4 z budżetu dodatkowego, młodzieżowego, do realizacji w 2018 roku. Z 14 wniosków w Centrum miasta ostało się 9, z Łomżycy z 13 odrzucono 3, z Południa z 11 pomysłów odpadło 5. Tym samym do dalszej rywalizacji o głosy mieszkańców przechodzi 25 projektów, a na dalszy ciąg w MBO mają szansę 3 projekty. Nie dla wszystkich usuniętych z listy BO 2018 oznacza to czarną rozpacz: niektórym dano warunek, innych propozycje przejdą do projektu przyszłorocznego budżetu miasta. Przewodnicząca martwiła się, że mało jest pomysłów, które uatrakcyjnią Łomżę: „Łatamy głównie drogi i chodniki”.


Wielka akcja rabatowa w Galerii Bursztynowej. Do zgarnięcia aż 37 kuponów!

pt, 01 września 2017 14:53

W dniach 2-10 września w Galerii Bursztynowej będzie trwała akcja rabatowa. Klienci będą mieli okazję skorzystać z ponad trzydziestu kuponów upoważniających do zniżek na nowe kolekcje i nie tylko.


„Chwila zatrzymania”

pt, 01 września 2017 12:53

Włączone na minutę w samo południe syreny alarmowe przypomniały o kolejnej, 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej. W tym roku w Łomży obchody były skromne. Około 30 osób, w tym delegacje władz i wojska w Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, odśpiewało zwrotkę hymnu, po czym złożono kwiatu.
- Dziękuję za tę chwilę zatrzymania – mówił ks. prałat Jerzy Abramowicz, który odmówił modlitwę za poległych w wojnie, których szczątki spoczywają przy sanktuarium.


W niedzielę wybory burmistrza w Nowogrodzie

Herb gminy Nowogród
pt, 01 września 2017 11:40

Około 3260 mieszkańców gminy Nowogród uprawnionych jest do głosowania w niedzielnych, przedterminowych wyborach burmistrza. O mandat po zmarłym w czerwcu wieloletnim burmistrzu Józefie Piątku walczy aż 7 kandydatów. Mieszkańcy będą głosować w godzinach od 7.00 do 21.00 w jednym z czterech lokali wyborczych.


Modliszki zasiedlają region

Modliszka w Wiźnie (fot. 31 sierpnia 2017 r.)
pt, 01 września 2017 10:26

Modliszka zwyczajna w Polsce uważana jest za gatunek rzadki. Występuje głównie na południu kraju, ale w tym roku jest już kilka zgłoszeń o jej obserwacji w regionie Łomży, a nawet w samym mieście. Tydzień temu spotkanie z modliszką w Łomży uwieczni nauczyciel i fotograf Jacek Sokołowski, teraz mamy zdjęcia modliszki z Wizny.
- Klimat nam się zmienia – mówi Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi podkreślając, że potwierdzone zgłoszenia o modliszce w tym roku były także z Piątnicy i Mężenina. - Tak duża populacja wskazuje, że do kilku lat w regionie muszą być dobre warunki do jej rozwoju – podkreśla.


Mieszkańców będzie ubywać

Prognoza ludności miasta Łomża do 2030 roku według GUS
pt, 01 września 2017 09:28

Miasto Łomża i niemal wszystkie okoliczne gminy w ciągu najbliższych czternastu lat mają tracić mieszkańców szybciej niż będą zyskiwać nowych. Tak przewiduje Główny Urząd Statystyczny, który przedstawił „Prognozę ludności gmin na lata 2017-2030”. Z zestawienia wynika, że w regionie jedynie gmina wiejska Łomża rokrocznie ma mieć więcej mieszkańców.


Kiedy z wnioskiem o emeryturę?

pt, 01 września 2017 08:11

Od 1 października zaczyna obowiązywać w Polsce obniżony wiek emerytalny - 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Wnioski można będzie składać już na 30 dni przed osiągnięciem wieku emerytalnego, czyli już od dziś, ale Katarzyna Krupicka, rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego sugeruje, aby z tym poczekać... do października. - Dzięki temu emerytura będzie troszkę wyższa – mówi.
Szacuje się, że tylko w województwie podlaskim od 1 października na emeryturę będzie mogło przejść dodatkowo ponad 8 tysięcy osób.


Złodzieje... z okazji?

cz, 31 sierpnia 2017 15:02

Dwóch mieszkańców Łomży będzie odpowiadało przed sądem. 31-latek wykorzystując chwilowe pozostawienie przez właściciela niezamkniętego auta skradł z niego pieniądze, ubrania i elektronarzędzia. 22-latek znalazł pozostawioną na ławce przystanku autobusowego saszetkę z pieniędzmi i telefonami komórkowymi i ją sobie przywłaszczył.


Hazardowy biznes

fot. IAS Białystok
cz, 31 sierpnia 2017 13:34

Nielegalne automaty oraz zestaw komputerowy wykorzystywany do gier hazardowych przejęli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łomży. Urządzenia działały w lokalach w powiatach zambrowskim i wysokomazowieckim, a wejścia do nich były wyposażone w systemy monitoringu i kilkuetapową selekcję klientów. W jednym przypadku, aby dostać się do lokalu celnicy musieli wyciąć zawiasy w zaryglowanych od wewnątrz drzwiach.


Szybcy na Meblowej

cz, 31 sierpnia 2017 09:39

Zbudowana kilka lat temu dwujezdniowa ulica Meblowa w Łomży, która nie ma zbyt dużego obciążenia ruchem, często staje się miejscem gdzie kierowcy dociskają gazu. Wczoraj wieczorem na Meblowej policjanci zatrzymali motocyklistę, który pędził z prędkością 126 km/h, czy dwa i pół raza szybciej niż dozwolono.


Ubezpieczenie szkolne dla dzieci - fakty i mity

cz, 31 sierpnia 2017 09:01

Rok szkolny 2017/2018 już za pasem. W salach lekcyjnych i gimnastycznych, na korytarzach i boiskach za chwilę pojawią się uczniowie. Rodzice dla swoich pociech uczęszczających do przedszkoli i szkół najczęściej wykupują ubezpieczanie grupowe NNW. Obalamy mity i prezentujemy fakty:


Połowa komunalnych mieszkań nie ma ciepłej wody, co piąte łazienki...

śr, 30 sierpnia 2017 17:44

W 99 budynkach, należących do zasobów mieszkaniowych miasta Łomża, mamy 1151 mieszkań. Z tego 200 ma zły stan techniczny, a 45 średni, co oznacza, że w ciągu 2 lat budynki te będą wymagać pilnie remontu konstrukcji dachowej, stolarki i instalacji. Zaledwie 507, czyli mniej niż połowa, ma współczesny standard, ciepłą wodę i centralne ogrzewanie. W 598 mieszkaniach brak ciepłej wody, w 242 – łazienki, a w siedmiu – nawet ubikacji. Przygotowany nowy wieloletni program gospodarowania mieszkaniowym zasobem Miasta Łomża pokazuje, że miasto ma dokument ukazujący zadawnioną biedę i nędzę inwestycji w budownictwo komunalne.


Ruszają konkursy na dotacje dla firm

śr, 30 sierpnia 2017 16:39

– Innowacyjność to konieczność. Jeśli chcemy być konkurencyjni, musimy szukać innowacyjnych rozwiązań. Innowacyjność szczególnie cenna to taka, która jest eko – mówił Maciej Żywno, wicemarszałek województwa podlaskiego ogłaszając, w imieniu zarządu województwa, pierwszy konkurs dla przedsiębiorców z „nowego” RPO na dotacje w ekoinwestycje. Jednocześnie ruszył też konkurs z dotacjami na wspieranie transferu wiedzy, innowacji, technologii i komercjalizacji wyników B+R w przedsiębiorstwach oraz rozwój działalności B+R. W pierwszym z konkursów do podziału jest 20 mln zł, w drugim 75 mln zł.


« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0