środa, 24 maja 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Oszuści wyłudzili całe oszczędności

pt, 19 maja 2017 10:04

42 tysiące złotych straciła 81-letnia kobieta z Łomży, która dała się nabrać fałszywym wnuczce i policjantowi. Wczoraj po południu zadzwoniła do niej kobieta podając się za wnuczkę i płacząc mówiła, że miała wypadek i potrzebuje pomocy. Następnie słuchawkę przejął inny mężczyzna podający się za policjanta i powiedział, że jeśli babcia nie przekaże pieniędzy wnuczka będzie miała kłopoty.


Mokro czyli normalnie

Dolina Narwi
pt, 19 maja 2017 09:24

W lutym około 30, marcu ok. 60, a w kwietniu ok. 80 litrów wody na metr kwadratowy spadło w regionie. W każdym z miesięcy opady wynosiły ponad 150% normy. Także maj na początku był bardzo mokry. I choć wysoki poziom wody daje się we znaki rolnikom mającym łąki w dolinach Narwi czy Biebrzy, to przyrodnicy z Biebrzańskiego Parku Narodowego cieszą się, że po latach suchych „w tym roku mamy nareszcie normalny poziom wody w dolinie Biebrzy”. Bo choć wysoka woda nie ułatwia pracy ludziom, bardzo pozytywnie wpływa na zasiedlające dolinę Biebrzy ptaki - podkreśla Piotr Dombrowski z BPN.


Tajemnice 600-lecia Łomży

pt, 19 maja 2017 08:30

Jaki będzie budżet na organizację uroczystości 600-lecia nadania praw miejskich Łomży, co mają się odbywać 15., 16. i 17. czerwca 2018 roku? Nie wiadomo. Czy będzie w Łomży pomnik księcia Janusza I Mazowieckiego i fontanna na Starym Rynku, czego od około 30 lat chcą mieszkańcy...? - Ech, dobre pytanie – westchnęła Agnieszka Muzyk, wiceprezydent miasta. Natomiast wiadomo, co będzie ze starą halą targową. - Straszyła dziesiątki lat, my za swojej kadencji ją wyremontujemy, ale bardzo cierpimy, że nie na 600-lecie – ubolewała zastępczyni prezydenta Mariusza Chrzanowskiego na spotkaniu z ok. 30-oma ludźmi, np., z instytucji sztuki i kultury w mieście, którzy przez blisko 3 kwadranse spierali się o ewentualne logo 600-lecia. Ratusz odmówił prezentacji go w 4lomza.pl, za to wiceprezydent Muzyk wszem przekazała, co z halą targową: na 600-lecie zostanie zasłonięta.


Znowu chore dziki

Mapa z zaznaczonymi miejscami gdzie znajdowano lub odstrzelono chore na ASF dziki (źródło: GLW)
cz, 18 maja 2017 14:51

O wykryciu w regionie kolejnych dwa przypadków dzików chorych na ASF poinformował Głównego Lekarza Weterynarii. Jeden z nich dotyczy gmina Trzcianne i dzika odstrzelonego ok. 5-6 km na wschód od Góry Strękowej.


Żeglarz Sindbad na oceanie konwergencji mediów i fabletów

Tomasz Jastrun, poeta i pisarz
cz, 18 maja 2017 14:11

- Bolesław Leśmian miał żonę Zofię z Łomży i dwie kochanki: najpierw Celinę, a potem Dorę, jej przyjaciółkę, ponieważ piękne wiersze napisał i miał powodzenie u ładnych kobiet – mówi Tomasz Jastrun (lat 66), poeta i prozaik z Warszawy, który po raz pierwszy gościł w mieście na zaproszenie bibliotekarzy 3 powiatów: łomżyńskiego, białostockiego i suwalskiego. - Był malutki jak skrzacik, drobny, z wielkim nosem. Moim zdaniem, to najwybitniejszy polski poeta XX wieku, mimo że Żyd, polszczyznę wyniósł na wyżyny, jak Julian Tuwim i Jan Brzechwa. Poeta aspołeczny i apolityczny.


Muszla wypięknieje

cz, 18 maja 2017 12:29

Ekipa pracowników MPGKiM od tygodnia pracuje na „muszli koncertowej” przy ul. Zjazd. Remontowane są chodniki i schodki, których stan był fatalny.
- Warunki pracy są trudne ze względu na wysoką i stromą skarpę, z której trzeba zabrać gruz i podać materiały budowlane – mówi Marek Olbryś, dyrektor MPGKiM. - Mamy zdążyć przed 2. czerwca, bo wówczas będą odbywały się tu Juwenalia.


Chciał tylko ominąć słup na chodniku

Słup na chodniku, który chciał ominąć 13-letni rowerzysta
cz, 18 maja 2017 11:04

13-latek, który wczoraj na ulicy Zjazd wjechał rowerem pod ciężarówkę był na wycieczce szkolnej. Ze ustaleń policji wynika, że grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 – część pieszo, część na rowerach – udawała się na zawody na pobliskim stadionie miejskim. Do wypadku doszło gdy jadący rowerem 13-latek próbował ominąć słup oświetleniowy od strony ulicy. Stracił jednak panowanie nad rowerem, gdy przednie koło spadło z krawężnika na jezdnię.


Zanim postawisz dom, pomyśl o ubezpieczeniu

cz, 18 maja 2017 10:55

Rynek budowlany jest w Polsce bardzo dynamiczny. Co roku w całym kraju zostaje oddanych do użytku ponad 60 tys. domów, co znaczy, że podobna liczba dotyczy inwestycji w trakcie budowy, które warto chronić na wypadek różnych nieprzewidzianych zdarzeń.


Piękne, smaczne i zdrowe...

(fot. wrotapodlasia.pl)
cz, 18 maja 2017 09:31

Wyglądają pięknie, a smakuję jeszcze lepiej. Produkty regionalne są też zdrowe, bo bez dodatków chemicznych ulepszaczy, spulchniaczy czy ubarwiaczy. Po raz siedemnasty odbyła się podlaska edycja konkursu „Nasze kulinarne dziedzictwo – Smaki Regionów”. W białostockich „Spodkach” 84 producentów z całego regionu zaprezentowało 129 produktów, z których jury wyłoniło najlepsze. W tej grupie ponownie były wyroby Beaty i Tomasza Siergiejewiczów z Łomży. Doceniono „Pstrąga solonego o poranku” i „Keksa dojrzewającego”.


Zmiana w kryminalnym

cz, 18 maja 2017 08:29

Podinspektor Bartosz Murat nie jest już naczelnikiem wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, a podkomisarz Jacek Jałbrzykowski nie jest zastępcą naczelnika tego wydziału. Obaj zostali odwołani niespodziewanie w tym tygodniu.


Gang z myjni

śr, 17 maja 2017 15:45

Trzech młodych mężczyzn kradło pieniądze z automatów wrzutowych na terenach myjni samochodowych. Mieszkańcy powiatu wysokomazowieckiego zostali zatrzymani przez policję, usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy.


Tyszkiewicz pyta: „Kto za tym stoi?”

Poseł Robert Tyszkiewicz
śr, 17 maja 2017 15:27

„Skandaliczna sprawa”, „haniebny, kompromitujący incydent”, „ niesłychanie szkodliwy dla Łomży”, „odnotowany z oburzeniem również poza granicami Polski” - tak poseł Robert Tyszkiewicz z Platformy Obywatelskiej wypowiada się o usunięciu fagi Unii Europejskiej, wraz z masztem, ze Starego Rynku w Łomży na czas oficjalnych uroczystości Święta Konstytucji 3 Maja. Zdarzenia było dwa tygodnie temu, ale dopiero dziś poseł Tyszkiewicz stojąc na Starym Rynku w Łomży dopytywał „kto za tym stoi?”. Szef wojewódzkich struktur PO poinformował, że wystąpił do prezydenta miasta i komendanta wojewódzkiego Policji o wyjaśnienie kto masz usuwał, kto to wymyślił i jaka była intencja.


Wypadek dziecka na Zjeździe

śr, 17 maja 2017 11:34

13-letni uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 został potrącony na ulicy Zjazd przez cysternę przewożącą mleko. Chłopiec wraz z grupą uczniów jechał rowerem na stadion i w pewnym momencie, na wysokości sklepu Lidl zjechał na jezdnię wprost pod przejeżdżającą obok cysternę. Ranny został zabrany do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.


Miasto zapłaci za samochody, których nikt nie chce?

śr, 17 maja 2017 08:20

Na kilkaset tysięcy złotych szacują swoje należności właściciele tzw. parkingów depozytowych w Łomży, gdzie stoją samochody, których nikt nie chce odebrać przez całe lata. Takich aut jest około 30, i w wielu przypadkach koszty ich przetrzymania mogły przewyższyć już wartość samochodów. Właściciele parkingów oczekują, że władze miasta szybko rozwiążą ten problem i wypłacą im należne pieniądze.


Uwaga kierowcy od środy inaczej na Zawadzkiej

Projekt organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Zawadzkiej z ulicami Niemcewicza i Łagody po wykonaniu wszystkich prac
wt, 16 maja 2017 14:25

Na remontowanym odcinku ulicy Zawadzkiej na odcinku od Piłsudskiego do Przykoszarowej od środy ma nastąpić zmiana organizacji ruchu. Drogowy z łomżyńskiego oddziału Unibep S.A., wykonujący na zlecenie miasta rozbudowę dotychczas jednojezdniowej ulicy na dwujezdniową, przystąpią od przebudowy newralgicznego skrzyżowania Zawadzkiej z ulicami por. Łagody i Niemcewicza.


Łączą siły na szlaku wodnym Pisa i Narew

Fot.: Szymon Tarasewicz/ Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego
wt, 16 maja 2017 13:02

120 kilometrowy szlak prowadzący korytami Pisy i Narwi, ma się stać ponadregionalnym produktem turystycznym z potencjałem do uprawiania turystyki kajakowej. Ma być też bardziej eksponowany i doinwestowany. W Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie przedstawiciele trzech województw: mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego - podpisali list intencyjny w tej sprawie. W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele Związku Gmin Pisa-Narew, do którego należą trzy gminy województwa podlaskiego: Zbójna, Nowogród i Turośl.


Do Sejmu dojeżdża pociągiem, ale bierze pieniądze na paliwo

Poseł Adam Andruszkiewicz
wt, 16 maja 2017 12:43

Pochodzący z Grajewa poseł Adam Andruszkiewicz z Kukiz'15 pobiera ryczałt na paliwo choć nie ma ani samochodu, ani prawa jazdy. „Super Express” ujawnił, że w ubiegłym roku poseł wziął prawie 40 tys. zł na „kilometrówki” choć z Białegostoku, gdzie mieszka, do Warszawy na posiedzenia sejmowe, dojeżdża pociągiem.


Uratowali małego łoszaka

wt, 16 maja 2017 11:32

Jego matka zginęła pod Łomżą po potrąceniu przez samochód nocą z soboty na niedzielę. Młody łoszak do dziś przebywał przy niej. Osłabionego i odwodnionego malca uratowali pracownicy Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi.
- Wędkarze którzy jechali rano na ryby zauważyli małego łoszaka i wszczęli alarm – mówi Mariusz Sachmaciński, dyrektor ŁPKDN.
Odnaleziony łoszak ma około 5 dni i jak ocenia dyrektor Sachmaciński jest w stosunkowo dobrej kondycji. Jeszcze dziś trafić ma do ośrodka rehabilitacji w Biebrzańskim Parku Narodowym, gdzie będzie miał zapewnioną profesjonalną opiekę.


Medale dla zasłużonych w rolnictwie

Ks. Abp Edward Ozorowski wręcza medal  Świętego Izydora Oracza Andrzejowi Borusiewiczowi, prorektorowi WSA w Łomży
wt, 16 maja 2017 10:01

Po raz 13. przyznano Medale św. Izydora Oracza za szczególne zasługi w rolnictwie i szerzenie kultu patrona rolników. Wśród 16 osób i instytucji, które je otrzymały są także mieszkańcy Łomży i regionu. Jednym z nich jest dr inż. Andrzej Borusiewicz prorektor ds. dydaktyki Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży.


Kolizja i próba samobójcza

wt, 16 maja 2017 08:45

Dwa zdarzenia wczorajszego wieczoru postawiły służby ratunkowe w Łomży na nogi. Najpierw na ulicy Sikorskiego, tuż za komendą straży pożarnej, zderzyły się dwa samochody osobowe, a niespełna dwie godziny później mężczyzna próbował skoczyć z mostu Hubala. Na szczęście oba zdarzenia zakończyły się bez uszczerbku dla zdrowia ludzi.


« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0