niedziela, 25 czerwca 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

NIK dobrze ocenia Dom Dziennego Pobytu i MOPS w Łomży

śr, 21 czerwca 2017 08:04

Najwyższa Izba Kontroli podała raport z kontroli dziennych domów pomocy w latach 2014 – 2016, m.in., w MOPS i DDP w Łomży i Górkach Sypniewo (gm. Piątnica) i Klubie Seniora w Grajewie. „Ustalenia kontroli jednoznacznie potwierdziły pozytywny wpływ wsparcia, jakie dzienne domy pomocy zapewniają seniorom”, zwiększając ich aktywność ruchową, edukacyjną, kulturalną czy rekreacyjną - piszą autorzy raportu. NIK chwali i proponuje Ministrowi Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej modyfikację programu Senior+, by wsparciem z budżetu państwa zainteresować biedniejsze gminy. W Polsce tylko 10 proc. samorządów decyduje się na DDP, mimo że są tańsze niż tradycyjne DPS-y całodobowe. Samorządom NIK zaleca zidentyfikowanie potrzeb, do których dostosowywana będzie oferta dla starszych. Według Głównego Urzędu Statystycznego, udział ludzi w wieku 65+ w populacji Polaków w 2050 r. podwoi się, osiągając wielkość około 12 mln osób.


Tragedia po burzy

Stare Chojny. Budynek gospodarczy zawalił się na 74-letniego mężczyznę
wt, 20 czerwca 2017 15:49

W Starych Chojnach doszło do tragicznego zdarzenia. W trakcie burzy, która przechodziła nad regionem, na mężczyznę zawalił się budynek. Jak informuje bryg. Grzegorz Wilczyński, z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Łomży, do tragicznego zdarzenia doszło, gdy 74-letni mężczyzna przechodził obok murowanego budynku gospodarczego. Silny podmuch wiatru zawalił budynek, którzy przygniótł mężczyznę. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia ratunkowego potwierdził jego zgon.
Silna burza nad okolicą Łomży przeszła ok godz. 16. W 10 minut w mieście spadło ok. 14 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni. Ulewie towarzyszył silny wiatr i gradobicie - kulki lodu miały wielkość paznokcia. Strażacy otrzymali kilka zgłoszeń o połamanych drzewach, gałęziach i głazach na drodze. Napłynęły one z Nowogrodu, Chmielewa i Łomży


Bez dotacji na Park Jana Pawła II

Kręgi „Ogrodu Papieskiego” w Parku Jana Pawła II
wt, 20 czerwca 2017 14:25

Łomża nie znalazła się na liście miast, którym przyznano dotację na poprawę jakości środowiska miejskiego z funduszy unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. W ramach konkursu miasto zabiegało o 2,66 mln zł na realizację znajdującego się przy ul. Zawadzkiej Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma. Całe zadanie wyceniane jest na ponad 5 milionów złotych.


W walce z ASF padną kolejne dziki

wt, 20 czerwca 2017 12:18

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Grajewie zarządził odstrzału sanitarnego 65 dzików na terenie powiatu grajewskiego. Myśliwi z 10. kół łowiecki – także z Łomży - oraz nadleśnictwa Rajgród na zabicie dzików mają czas do końca lipca. Tusz odstrzelonych dzików myśliwi mogą przeznaczyć do produkcji mięsa na użytek własny lub od ich utylizacji.


Piorunek powstrzyma PiS w WFOŚiGW

Jacek Piorunek
wt, 20 czerwca 2017 11:31

Jacek Piorunek będzie wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Wczoraj na tę funkcję wybrał go sejmik województwa podlaskiego. Jednocześnie radni wojewódzcy przegłosowali zmiany w statut Funduszu. Wprowadzono m.in. wymóg jednomyślności podczas wyboru nowego zarządu WFOŚiGW. Według radnych z PiS to oznacza powrót zasady „liberum veto”, a według radnych z koalicji PSL-PO ma to „skłonić strony do rozmowy i do zajęcia miejsca przy stole negocjacji”. Po zmianie prawa większość członków w radach nadzorczych WFOŚiGW ma mieć partia rządząca w kraju.


Sołtys Roku spod Grajewa

Laureaci konkursu Sołtys Roku 2016
wt, 20 czerwca 2017 08:45

Elżbieta Szumska sołtys wsi Ciemnoszyje koło Grajewa została „Sołtysem Roku 2016”. Celem konkursu, organizowanego od 15 lat przez redakcję miesięcznika Gazeta Sołecka i Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów, jest promowanie najbardziej aktywnych sołtysów, którzy pracują na rzecz społeczności lokalnej.


Będą burze z gradem

wt, 20 czerwca 2017 08:08

Dziś w ciągu dnia temperatura maksymalna może wynieść nawet do 28°C. Synoptycy z Centralnego Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Zespół w Białymstoku ostrzegają przed burzami z gradem jakie nadciągają nad województwo podlaskie. Dyżurny synoptyk Wiesław Winnicki prognozuje, że mogą one występować już od godz. 10. i taka burzowa atmosfera utrzyma się do wieczora.


Łomżyniacy na 36. Pielgrzymce Apostolstwa Trzeźwości

pon, 19 czerwca 2017 14:39

- 60 procent Polaków uważa, że alkohol jest takim towarem jak każdy inny, a my jesteśmy jednym z nielicznych narodów na świecie, gdzie spożycie alkoholu wzrasta: w Polsce żyje ok. miliona ludzi chorobliwie uzależnionych od alkoholu, do tego ok. 3 milionów pijących ryzykownie i szkodliwie, a przy tym w kręgu nieszczęścia znajdują się przecież żony, matki i dzieci, prawie połowa naszego narodu – ostrzega biskup Tadeusz Bronakowski, w miniony weekend odprawiający mszę św. 36. Pielgrzymki Apostolstwa Trzeźwości na Jasnej Górze. Z Łomży działacze abstynenccy wyjechali dwoma autokarami z członkami Bractwa Trzeźwości przy Kościele Ojców Kapucynów i busem ze Stowarzyszenia Zdrowie i Trzeźwość. Między innymi, wysłuchali konferencji o miłości i wolności ks. Marka Dziewieckiego oraz uczestniczyli tłumnie w Drodze Krzyżowej na wałach jasnogórskich.


Patriotyczne murale w Łomży

Adam Chętnik (ur. 20 grudnia 1885 w Nowogrodzie, zm. 29 maja 1967 w Warszawie) to wybitny etnograf, muzealnik, działacz społeczny i polityczny. Przede wszystkim miłośnik i badacz kultury kurpiowskiej i założyciel Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie. Mural z Jego postacią ma być widoczny na dziedzińcu  Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży, które także założył Chętnik. W projekcie po obu bokach obrazu mają być jeszcze postacie Kurpiów w strojach ludowych.
pon, 19 czerwca 2017 14:24

Przyrodnik Jakub Waga, etnograf i muzealnik Adam Chętnik, kapitan Marian Raganowicz dowodzący obroną Łomży przed bolszewikami w 1920 roku oraz Powstańcy Styczniowi – mają pojawić się na historycznych muralach jakie władze miasta chcą stworzyć przed przyszłorocznym jubileuszem 600-lecia nadania praw miejskich Łomży. Projekty murali – choć jeszcze nie do końca dopracowane - przedstawiła wiceprezydent Agnieszka Muzyk, podczas uroczystej sesji Rady Miasta z okazji 599. rocznicy.


„Przez twe oczy, te oczy zielone”... Łomża poszalała

Zenon Martyniuk
pon, 19 czerwca 2017 12:14

Przebój Akcentu „Przez twe oczy zielone” to bez wątpienia jeden z największych hitów zespołu Zenona Martyniuka i całego gatunku disco polo. Akcent ten rodzaj muzyki gra i śpiewa od 1989 roku, a sama piosenka powstała w 2014 roku. Wówczas zwyciężyła w koncercie premier 19. Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej Ostróda, a Zenon Martyniuk dotarł z nią na największe sceny kraju i daleko poza jego granice.


Wędkarz utopił się w Narwi

pon, 19 czerwca 2017 09:35

32-letni mężczyzna utopił się w niedzielę po południu w Narwi. Do tragicznego zdarzenia doszło w okolicach wsi Siemień Nadrzeczny. Nurkowie ze straży pożarnej ciało mężczyzny wydobyli z wody po około dwóch godzinach poszukiwań.


Poseł apeluje o większe środki na drogę Łomża - Śniadowo

pon, 19 czerwca 2017 09:04

- Z ogromnym niepokojem odebrałem informację o unieważnieniu przez Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku przetargu na wybór wykonawcy remontu fragmentu drogi wojewódzkiej nr 677 z Łomży do Śniadowa wraz z budową obejścia Konarzyc – napisał poseł Lech Kołakowski w liście do marszałka województwa Jerzego Leszczyńskiego.
Poseł, podobnie jak samorządowcy z okolic Łomży, prosi marszałka o zwiększenie puli środków przeznaczanych na realizację tej inwestycji. Brak możliwości pozyskania dodatkowych środków na roboty budowlane był powodem unieważnienia przetargu.


Bursztynowa dla Dzieci (video)

pon, 19 czerwca 2017 08:19

W tym roku Galeria Bursztynowa zrealizowała szereg oryginalnych atrakcji i warsztatów dla dzieci. Pamiętamy o dzieciach przygotowując różne wydarzenia. Staramy się aby nie była to tylko prosta rozrywka ale i elementy edukacyjne. Najbliższe wydarzenia dla dzieci to warsztaty z różnych dziedzin 30 lipca i Targi Zajęć Pozalekcyjnych 3 września. Zapraszamy!


Zenek i młode talenty na Dniach Łomży

Zenon Martyniuk
pon, 19 czerwca 2017 08:14

Kilkanaście tysięcy ludzi bawiło się na muszli koncertowej przy ulicy Zjazd przy szlagierach Zenona Martyniuka i Akcentu. Piosenka „Przez twe oczy zielone” podczas niedzielnego koncertu Dni Łomży 2017 była prawdziwym hitem.
– Zagraliśmy nasze największe przeboje. Sprawdzone już, przy których wiemy, że publiczność najlepiej się bawi – mówi Zenon Martyniuk.
Wcześniej na scenie wystąpiły łomżyńskie młode talenty, a drugą gwiazdą wieczoru był kabaret Łowcy.B. Jego członkowie przeżyli w Łomży nie lada zaskoczenie podczas występu Urszuli Sulkowskiej, bowiem młoda wokalistka PopArtu zaśpiewała „It's Oh So Quiet” tak dobrze, że byli przekonani, iż na scenie jest słynna Björk i to jej wykonanie słyszą.


Wypadek w lesie

nie, 18 czerwca 2017 10:24

Na drodze szutrowej Motyka - Jeziorko ok. godz. 9:45 samochód osobowy zjechał z drogi szutrowej w lesie pomiędzy Motyka a Jeziorkiem i uderzył w drzewo. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.


Dni Łomży w bluesowych i tanecznych rytmach

Stachursky Dance Project (fot. Piotr Barbachowski)
nie, 18 czerwca 2017 09:33

– Było bardzo dobrze - mówił Stachursky, po wieczornym koncercie w Łomży. Stachursky Dance Project był gwiazdą sobotniego koncertu Dni Łomży, wykonując swe największe przeboje w tanecznych opracowaniach. Przy jego muzyce bawiło się kilka tysięcy łomżan. Wcześniej na koncertowej muszli przy ul. Zjazd wystąpił też wirtuoz elektrycznych skrzypiec w klubowym wydaniu Maestro Chives, a honoru gospodarzy broniły aż trzy łomżyńskie zespoły. Bluesa i blues rocka zagrały RY i Holy Water, a duet Funkasanki Anny Kaptór i Przemysława Starachowskiego postawił na przebojowy i nowoczesny, alternatywny pop. Publiczności przybywało z każdym kolejnym wykonawcą.


Motocyklista zginął po zderzeniu z łosiem

so, 17 czerwca 2017 12:14

Do tragicznego wypadku doszło w piątek późnym wieczorem niedaleko Grajewa. 28-letni motocyklista zginął na miejscu po zderzeniu się z łosiem.


Polak skazany za rasizm, wyzwiska i pobicie Egipcjanina w Łomży

Sąd Okręgowy w Łomży
pt, 16 czerwca 2017 21:52

Na sześć miesięcy pozbawienia wolności Sąd Okręgowy w Łomży skazał 20-letniego mieszkańca Łomży, który ponad 7 miesięcy temu wyzywał, pobił i skopał 30-letniego Egipcjanina, pracownika baru kebab na os. Południe. - W ocenie Sądu materiał dowodowy, zgromadzony w postępowaniu i w toku rozprawy, nie budzi wątpliwości, że oskarżony dopuścił się czynu, a jego zachowanie miało ewidentnie cechy napaści z powodów narodowych i etnicznych – uzasadniał ponad 20 minut sędzia Grzegorz Skrodzki. - Ostatnio rozszerzyła się skala ataków na cudzoziemców. Niedopuszczalne jest atakowanie i sprawianie krzywdy innym ludziom, a tym bardziej naganna jest ksenofobia i rasizm. Ta postawa sprzeciwia się wartościom ludzkim i społecznym. Jesteśmy światem wielokulturowym.


Ćwiczenia Saber Strike 17

MI-24
pt, 16 czerwca 2017 19:40

Odpowiedź na atak hybrydowy ćwiczyła na poligonie w Orzyszu Batalionowa grupa bojowa NATO, która od kwietnia strzeże wschodnią flankę Sojuszu. W akcji użyto czołgi, śmigłowce, odrzutowce, a nawet amerykański bombowiec strategiczny B-52.


Koncertowy weekend na Muszli podczas Dni Łomży 2017

pt, 16 czerwca 2017 14:24

- Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Łomży i okolic z województwa podlaskiego oraz ościennych, na nasz koncert rockowy, który odbędzie się w sobotę o godzinie 17. w ramach Dni Łomży na Muszli przy ulicy Zjazd – zaprasza Jolanta Baranowska, wokalistka energetycznej, dynamicznej i lubianej za poziom muzyczny i poczucie humoru grupy Holy Water z Łomży. Wcześniej od godz. 16. będzie występować duet łomżyńskich gitarzystów RY, natomiast potem od godz. 18. duet elektroniczny Funkasanki: śpiewającej pianistki Anny Kaptór i perkusisty Przemka Starachowskiego. W sobotę gwiazda wieczoru to Stachursky Dance Project od godz. 20., zaś w niedzielę na Muszli wystąpią dzieci z MDK DŚT i Zenon Martyniuk z Akcentem.


« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0