czwartek, 30 marca 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Wypadek w Śniadowie

pt, 24 marca 2017 14:03

Dwie osoby zostały zabrane do szpitala po wypadku do którego doszło w Śniadowie. Droga wojewódzka nr 677 Łomża – Ostrów Mazowiecka jest zablokowana. Na miejscu pracują służby ratunkowe. Policja zapowiada organizację objazdu.


Napinane sufity z kosmicznych materiałów już w Łomży

pt, 24 marca 2017 13:31

Nowoczesny sufit napinany to idealny wybór dla znudzonych standardowymi płytami gipsowo-kartonowymi, chcącymi szybko, bez kucia i kurzu, zasłonić stary, nierówny sufit, popękany tynk czy instalację w łazience bądź kuchni. Teraz jest to już możliwe, dzięki przebogatej ofercie łomżyńskiej firmy Robson Sufity Napinane, oficjalnego dystrybutora i przedstawiciela renomowanej, polskiej firmy Alteza. To jedyna taka firma w Łomży i w regionie, oferująca ogromny wybór napinanych sufitów: matowe, błyszczące, podświetlane, kolorowe, jednobarwne i z fotodrukiem – z europejskimi atestami i 15 latami gwarancji.


Jak otrzymać szybkie pożyczki bez BIKu?

pt, 24 marca 2017 11:17

Wiele osób nie może pozwolić sobie na kredyt czy pożyczkę bankową, ponieważ nie spełniają, nieraz znacznie wygórowanych wymagań ze strony banków, które wymagają wypełnienia szeregu dokumentów zanim podejmą decyzję o przyznaniu pożyczki. Cały proces jest długotrwały i nie każdy może otrzymać pożyczkę, zwłaszcza osoby z negatywną historią kredytową oraz freelancerzy, osoby pracujące na umowę o dzieło czy zlecenie. Dlaczego więc rezygnować z próby otrzymania pożyczki? Przecież każdy powinien mieć prawo do swobodnego pożyczania pieniędzy. Warto zmienić myślenie i zapomnieć, że tylko banki mogą udzielić nam bezpiecznej pożyczki.


W jakie waluty inwestować?

pt, 24 marca 2017 10:54

Giełda to jedna z tych części świata finansowego, bez znajomości którego żaden biznesmen ani inwestor nie poradzi sobie na rynku. Ciągłe sprawdzanie czy aby na pewno została podjęta dobra decyzja oraz, czy rzeczywiście dobrze idą inwestycje, to ich codzienne zadanie. W jakie waluty najlepiej inwestować?


Próbowali na wnuczka, policjanta i sąsiada

pt, 24 marca 2017 09:14

Oszuści znowu próbowali wczoraj „nabrać” seniorów z Łomży. Policja informuje, że odebrała 8 sygnały od mieszkańców Łomży dotyczące prób oszustw na „wnuczka, policjanta i sąsiada”. Za każdym razem dzwoniono do osób starszych - od 59 do 95 lat. W żadnym z tych przypadków nie doszło do oszustwa, bo potencjalne ofiary orientowały się, że są to fałszywe telefony.


Co kupić pociechom na Dzień Dziecka 2017?

pt, 24 marca 2017 08:54

Co prawda mamy dopiero marzec, jednak czas leci nieubłaganie i Dzień Dziecka zbliża się do nas wielkimi krokami. Każdy rodzic chce, by jego pociecha w tym szczególnym dniu czuła się wyjątkowo i otrzymała prezenty o jakich od dawna marzyła. A co najlepiej jest kupić dziecku w prezencie, jak nie zabawkę opatrzoną uwielbianym przez nie motywem z bajki? Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę i już teraz poszukaj gadżetu, który skradnie serce malucha.


ARiMR płaci i zbiera

Siedziba Podlaskiego Regionalnego Oddziału Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży
cz, 23 marca 2017 16:06

Ponad miliard złotych z tytuły płatności bezpośrednich za 2016 rok wypłaciła już rolnikom z województwa podlaskiego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Decyzje o wypłacie środków podjęto już w stosunku do 95% wniosków rolników – podał Podlaski Oddział Regionalny Agencji w Łomży, który rozpoczął kampanię przyjmowania wniosków o przyznanie płatności obszarowych na rok 2017. W ciągu tygodnia wpłynęło ich ok. 3500.


Porwanie 15-letniej dziewczyny ze wsi do lasu

cz, 23 marca 2017 15:40

Dwaj mężczyźni porwali 15-letnią dziewczynę w Jabłonce Kościelnej, małej wsi w powiecie wysokomazowieckim. Porywacze zostali zatrzymani.
- To mężczyźni w wieku 23 i 29 lat - potwierdził prokurator rejonowy Grzegorz Kryszpin w rozmowie z onet.pl. Serwis jako pierwszy poinformował o zdarzeniu i podaje, że sprawa jest prowadzona w kierunku pozbawienia wolności osoby małoletniej i podejrzenia, że w celu gwałtu.


Zatrucie chlorem podczas maratonu pływackiego

24-godzinny maraton pływacki w Łomży. Po imprezie co najmniej kilka osób miało objawy zatrucia chlorem
cz, 23 marca 2017 14:14

Pieczenie, zaczerwienienie i obrzęk powiek, błony śluzowej, jamy ustnej i dróg oddechowych, a w konsekwencji kaszel, duszność, sinica, obrzęk płuc. To objawy zatrucia chlorem. Ciężkie zatrucie może doprowadzić nawet do śmierci... W Łomży doszło do zatrucia chlorem kilku uczestników 24-godzinnego maratonu pływackiego zorganizowanego przez MOSiR w pływalni przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Poinformował nas o tym ojciec dziecka, które uczestniczyło w biciu rekordu przepłynięcia jak największej odległości. Badający dziecko po maratonie lekarz stwierdził zatrucie chlorem.


„Wnuczek” oszukuje na policjanta

cz, 23 marca 2017 14:06

Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży ostrzega przed telefonicznymi próbami oszustwa. Policja została poinformowana, że do mieszkańca zadzwonił telefon, a rozmówca poinformował, że syn miał wypadek, jest na komendzie i potrzebne są pieniądze... Oczywiście cała historia była zmyślona, a podobne usłyszało co najmniej trzy inne osoby.


Misiewicz miał prawo

cz, 23 marca 2017 13:48

Prokuratura Rejonowa Białystok-Południe odmówiła wszczęcia postępowania ws. Bartłomieja Misiewicza. Chodziło o podejrzenia, że jako rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej przekroczył uprawnienia - użył służbowej limuzyny do celów prywatnych. W styczniu będąc w Białymstoku przyjechał „luksusowym BMW” przed jeden z klubów, w którym potem się bawił, pod opieką funkcjonariusza Żandarmerii Wojskowej. Śledczy potwierdzili te fakty, ale uznali, że miał do tego prawo.


Marcin Chludziński z Łomży p.o. prezesa PZU

Marcin Chludziński
cz, 23 marca 2017 11:38

Rada Nadzorcza PZU oddelegowała Marcina Chludzińskiego, członka rady, do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu PZU, na okres nie dłuższy niż trzy miesiące. Chludziński zastąpi Michała Krupińskiego, odwołanego niespodziewanie w środę.


Poparzone dziecko

cz, 23 marca 2017 09:04

Małe, niechodzące jeszcze dziecko zostało poparzone dziś rano w Grajewie. Jako pierwsi z pomocą dotarli strażacy. Jak przekazują dziecko miało widoczne poparzenia klatki piersiowej.


Rozbiła się na drzewie

śr, 22 marca 2017 19:56

Młoda, 20-letnia kobieta została ranna po wypadku do jakiego doszło w środę wieczorem na drodze pomiędzy Szczepankowem a Czaplicami w gminie Łomża. Prowadzony przez nią osobowy opel vectra zjechał z drogi i rozbił się na jednym z pobliskich drzew. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.


Komunikacja autobusowa z i do Łomży

śr, 22 marca 2017 08:03

Połączenia realizowane przez PKS oraz prywatnych przewoźników to w zasadzie jedyna opcja dla osób pragnących podróżować z i do Łomży komunikacją zbiorową. Od 1993 r. nie funkcjonuje tu już bowiem dworzec kolejowy. Przed zaplanowaniem trasy warto sprawdzić oferty różnych przewoźników - mogą się one różnić nie tylko ceną, ale też czasem przejazdu czy komfortem podróży.


Pisarz Kasdepke szuka imienia dla detektywa Pozytywki

wt, 21 marca 2017 18:01

- Jechałem z uśmiechem do Łomży, bo od parunastu godzin mamy wiosnę – mówił pisarz Grzegorz Kasdepke, któremu wychowankowie Katarzyny Łebkowskiej z SP nr 7 napisali, dlaczego lubią go czytać: bo pisze ciekawie i zabawnie o przygodach dzieci, uczy kultury, dobrych manier, szacunku i właściwego zachowania oraz pobudza wyobraźnię. Komplementy z afisza sprawdziły się co do joty na wesołym spotkaniu w oddziale dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej. 45-letni autor przygód detektywa Pozytywki opowiedział taką masę anegdot i epizodów z humorystycznym akcentem, że można by stworzyć kolejną książkę, aby wyjaśnić - jak on frazeologizmy polskie - „Co to znaczy?” Dzieci szkolne i przedszkolne były zachwycone, więc po autografy stanął wielki tłum - nie ogonek.


MPEC prze na zrębki

wt, 21 marca 2017 11:40

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży ogłosiło przetarg na opracowanie projektu budowlanego dla planowanej rozbudowy ciepłowni o kocioł biomasowy, który poza ciepłem dla mieszkańców Łomży miałby produkować także prąd. Ogłoszenie o przetargu opublikowano kilka dni po posiedzeniu Rady Nadzorczej spółki, która miała zaopiniować ten pomysł, ale członkowie Rady przed podjęciem decyzji zażądali przedstawienia opracowanego w ubiegłym roku studium wykonalności dla tego projektu przez specjalistyczną firmę Tractebel Engineering. Zgodnie ze zleceniem jakie otrzymała od MPEC, miała ona opracować także projekty budowlane, ale po opracowaniu studium wykonalności umowę rozwiązano. Według nieoficjalnych informacji dokument miał wskazywać na nieopłacalność tej inwestycji.


Porady dla niepełnosprawnych i członków ich rodzin

wt, 21 marca 2017 08:59

Stowarzyszenie Wspierania Poradnictwa Obywatelskiego zachęca osoby niepełnosprawne i członków ich rodzin z Łomży oraz powiatów łomżyńskiego i zambrowskiego do korzystania z bezpłatnych porad obywatelskich w ramach projektu pn. „Przez poradę do aktywności społecznej”.
Udzielane porady będą przede wszystkim z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, zabezpieczeń społecznych i ochrony praw lokatorów. Pracownicy Stowarzyszenia będą również udzielać informacji o prawach i uprawnieniach osób niepełnosprawnych.


Część przedsiębiorców żąda parkomatów

Parkomat na ul. Dwornej
wt, 21 marca 2017 08:33

- Starówki to nie ożywi, ale pomoże nam w funkcjonowaniu i przetrwaniu trudnych chwil – ocenia Maciej Ruciński, przedsiębiorca z ul. Długiej w Łomży. Pieczątka jego firmy jest jedną z około 50 jakie postawili właściciele firm z „dolnej” części łomżyńskiej starówki pod kolejnym pismem do prezydenta miasta, w którym proszą o przywrócenie zawieszonych przed rokiem opłat w strefie płatnego parkowania. Przedsiębiorcy żalą się, że w bezpłatnej strefie cały czas stoją samochody okolicznych mieszkańców, od rana do wieczora pracowników banków i biur, a dla klientów ich sklepów i punktów usługowych miejsc już nie ma.


Utrudnienia na drodze do Warszawy

pon, 20 marca 2017 19:02

Jadący do Warszawy kierowcy muszą liczyć się z jeszcze większymi utrudnieniami w ruchu. Drogowcy poinformowali że na odcinku do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do węzła Poręba, czyli na odcinku o długości 16,11 km., od wtorku do piątku (od 21 do 25 marca), w godzinach 07.00 – 17.00, wystąpią utrudnienia w ruchu związane z wykonywaniem napraw cząstkowych nawierzchni używanej obecnie drogi.


« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0