sobota, 22 lipca 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Kolejny zatrzymany za wysadzenie bankomatu

Wysadzony bankomat w Grabowie (fot. KWP Białystok)
cz, 06 lipca 2017 16:32

Policjanci poinformowali o zatrzymaniu kolejnego mężczyzny w związku z dokonaną przy pomocy ładunku wybuchowego próbą kradzieży z włamaniem do bankomatu w Grabowie. To 32-latek, który, podobnie jak zatrzymany wcześniej 26-latek, jest mieszkańcem województwa warmińsko-mazurskiego.


Schną (podcinane) drzewa na bulwarach

cz, 06 lipca 2017 16:08

Ten rok jest wyjątkowo mokry, a mimo to na bulwarach nad Narwią w Łomży usychają drzewka. Kilka jest już całkowicie suchych, kolejne obumierają. O sytuacji zaalarmował czytelnik, który twierdzi, że powodem jest niewłaściwie wycinanie trawy podkaszarką.
- Zwracałem im uwagę już w ubiegłym roku, ale nic to nie daje – mówi wskazując, że podkaszarka uszkadza korę drzewa przy samych korzeniach.
- Prace przy użyciu podkaszarek wykonywane są w taki sposób, aby nie uszkodzić drzew i krzewów zasadzonych na terenie Portu – odpowiada MOSiR „opiekujący się” bulwarami nad Narwią.


Prawnuk prezydenta Świderskiego w ratuszu i na bulwarze

Rafał Stanisław Sobierański
cz, 06 lipca 2017 15:09

- Niestety, w naszej tradycji rodzinnej nie przechowała się wiedza, w jakich to okolicznościach mój pradziadek Władysław Świderski przybył do Łomży, której prezydentem był w latach 1919-1934 – mówi Rafał Stanisław Sobierański, 32-letni prawnuk najdłużej sprawującego swój urząd włodarza miasta, po wstawieniu stroika z kilkudziesięciu czerwonych i żółtych róż przed tablicą pamiątkową na ścianie ratusza. - Natomiast w pamięci rodzinnej Władysław Świderski (1879-1942) przetrwał jako dobry mąż i kochający ojciec pięciorga dzieci. Najmłodszym był mój dziadek Władysław jr, który 13. lipca ukończy 94 lata. Podążam śladami jego ojca w tajemnicy, chcę pokazać mu Łomżę...


Teraz będą „Łomżyńskie Anioły Biznesu”

Lech Szabłowski, Mariusz Chrzanowski, Andrzej Garlicki i Mieczysław Bieniek
cz, 06 lipca 2017 15:06

To ma być „marka”, która ma przynosić korzyści. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i wicestarosta łomżyński Lech Szabłowski podpisali porozumienie o organizacji, także z Powiatowym Urzędem Pracy, konkursu gospodarczego pn. „Łomżyńskie Anioły Biznesu”.
I nie chodzi tu o biznesmenów, którzy inwestują w młodych przedsiębiorców dając im szansę wejścia na rynek. Konkurs ma promować lokalnych przedsiębiorców i "tworzyć warunki dla rozwoju rynku pracy w Łomży i Powiecie Łomżyńskim".


Land rover uderzył w drzewo w Zbrzeźnicy

cz, 06 lipca 2017 08:13

Pięć osób zostało poszkodowanych w porannym wypadku do którego doszło w Zbrzeźnicy na drodze Łomża – Zambrów. Osobowy land rover zjechał z drogi i uderzył w drzewo, po czym zaczął się palić. Początkowo droga była całkowicie zablokowana, teraz ruch odbywa się wahadłowo.


Najlepsi w Agrolidze

Nagrody najlepszym rolnikom Podlaskiej Agroligi 2017 wręcza Adam Niebrzydowski dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie (fot. wrotapodlasia.pl)
śr, 05 lipca 2017 15:21

Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Podlaskiej Agroligi 2017 w kategorii „Rolnicy” zdobyło gospodarstwo Wioletty i Radosława Budlewskich z miejscowości Wojny Pietrasze w gminie Szepietowo. Jeśli chodzi o firmy to bezkonkurencyjna okazała się „Karczma pod Sokołem” z Sokółki. O tytuł mistrza ubiegało się 8 gospodarstw i 5 firm. Konkurs zorganizował Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.


Dużo dymu - mało ognia

śr, 05 lipca 2017 14:42

Pięć jednostek straży pożarnej – zawodowej i ochotniczej – zostało wysłanych do gaszenia pożaru w Marianowie. Około godziny 13.50 nawet z Łomży widać było gęste kłębu dymu wzbijające się w niebo. Jak się okazało dużo było tylko dymu... Jak informuje oficer dyżurny PSP w Łomży paliło się w starych, pustych kurnikach. Sytuacja jest już opanowana, nie ma osób ani zwierząt poszkodowanych.


Cała Polowa będzie zamknięta

śr, 05 lipca 2017 13:28

W czwartek rozpoczną się roboty drogowe na odcinku ulicy Polowej od Alei Legionów do Rond Hanki Bielickiej. W związku z tym całkowicie dla ruchu zostanie zamknięty ten odcinek ulicy. Aby rozładować korki w centrum miasta dwukierunkowy ruch wprowadzony zostanie tymczasowo na ul. Kopernika, w celu właściwej obsługi komunikacyjnej os. Bohaterów Monte Cassino oraz na ulicach Sienkiewicza i Sadowej. Te dwie ostatnie ulice będą „ślepe” bez przejazdu, a jedynie z możliwością wjazdu i wyjazdu z ulicy Dwornej.


Zaginął mieszkaniec Łomży

Zaginiony Radosław Skrzecz z Łomży (fot. KMP Łomża)
śr, 05 lipca 2017 11:24

Łomżyńscy policjanci proszą o pomoc w odnalezieniu 43-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna w poniedziałek (3.07.2017 r.) około godziny 13:00 wyszedł z domu do pracy, lecz tam nie dotarł. Do chwili obecnej nie powrócił też do miejsca zamieszkania oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną i znajomymi.


Po wypadku zablokowany przejazd przez Zbójną

śr, 05 lipca 2017 10:40

Jedna osoba została ranna po wypadków dwóch samochodów osobowych w Zbójnej. Do zderzenia doszło ok. 9.30 o okolicy Urzędu Gminy. Na miejscu pracują jeszcze służby ratunkowe. Droga wojewódzka nr 645 prowadząca przez tę miejscowość jest zablokowana.


Szybcy i już bez prawa jazdy

śr, 05 lipca 2017 09:36

Wczoraj prawo jazdy stracił 29-latek z Łomży, a przedwczoraj 23-latek. Obaj w terenie zabudowanym jechali ponad setką. Pierwszy z nich wpadła na policyjny patrol mierzący prędkość we wsi Ratowo-Piotrowo, drugi w Dębnikach. Obaj poza utratą prawa jazdy na 3 miesiące otrzymali po 10 pkt. karnych i mandaty.


Kolorowy i ciekawy 50. numer „Wiadomości Łomżyńskich”

śr, 05 lipca 2017 07:51

Malarka ze znanej i zasłużonej rodziny artystycznej Weronika Adamowska jest twarzą na okładce w jubileuszowym wydaniu „Wiadomości Łomżyńskich”. Kwartalnik Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej ma okrągły numer 50, przedstawiony jakby cyframi ze złotego kruszcu. „Zbiorowym wysiłkiem udało się wydać 50. numer” - pisze podziękowania na wstępie dla redaktorów periodyku Zygmunt Zdanowicz, prezes Zarządu Głównego TPZŁ, ale imiennie kieruje słowa wdzięczności do redaktora naczelnego Wawrzyńca Kłosińskiego: bez jego zapału, pomysłów, poświęcenia chyba nie byłoby wiadomości „o zdarzeniach, faktach i ludziach z odległej historii i czasów współczesnych”.


Straty po burzy

Strażacy pracujący na jednym z uszkodzonych budynków w Giełczynie
wt, 04 lipca 2017 15:06

Łącznie na 120 tysięcy złotych zostały oszacowane straty jakie spowodowała nawałnica, która w czwartek przeszła przez Giełczyn. Silny wiatr – jak mówią mieszkańcy – była to trąba powietrzna – uszkodziła w sumie siedem budynków przy ul. Spokojnej. Starty szacowały dwie komisji. W budynkach mieszkalnych w powołana przez wójta gminy Łomża, a w budynkach gospodarczych przez wojewodę na wniosek wójta.


Kino Woodego Allena

wt, 04 lipca 2017 11:52

Od piątku startuje w Łomży Letnie Kino Plenerowe. W ogródku Domku Pastora przy ul. Krzywe Koło 1. będzie można oglądać filmy Woodego Allena. Przez całe wakacje ma być wyświetlonych 8 jego filmów, a pierwszym pokazywanym będzie komedia romantyczna „Zakochani w Rzymie”.


Wysadził bankomat

wt, 04 lipca 2017 09:33

26-latek z powiatu piskiego został tymczasowo aresztowany pod zarzutem próby kradzieży z włamaniem do bankomatu w Grabowie. Mężczyzna usiłował sforsować zabezpieczenia bankomatowe przy pomocy ładunku wybuchowego. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Biznesmen w areszcie

wt, 04 lipca 2017 09:20

Na co najmniej 6,5 mln złotych strat naraziła Skarb Państwa zorganizowana grupa przestępcza rozbita przez funkcjonariuszy Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku w ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łomży. Przestępcy działający w warszawskiej spółce z branży budowlanej wyłudzali podatek VAT przy użyciu fikcyjnych faktur. Główny organizator procederu został tymczasowo aresztowany. Śledczy podają, że sprawa ma charakter rozwojowy.


Pogoda mało letnia

wt, 04 lipca 2017 09:00

Lipiec to zwykle najcieplejszy miesiąc w roku. Średnia temperatura powietrza w ciągu dnia w Łomży wynosi 24,5°C, a najwyższa z dotychczas zanotowanych wynosiła 36,6°C – w cieniu. Tak było w 1994 roku i na razie nic nie zapowiada, że w tym roku uda się zbliżyć do rekordu. Synoptycy na najbliższe dni zapowiadają do 20°C, a do tego zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu. Dziś po południu możliwe są burze.


Źle skalkulowali cenę?

Kosz na śmieci
wt, 04 lipca 2017 08:23

Firma MPK PURE Home Ostrołęka wypowiedziała umowy wywozu śmieci z podłomżyńskich gmin Nowogród i Zbójna. Powodem w obu przypadkach ma być źle skalkulowana cena.
- W moich oczach dużo stracili. Myśmy byli bardzo zadowoleni z ich dotychczasowych usług – mówi Zenon Białobrzeski, wójt Zbójnej, który podkreśla z tej gminy firma ta śmieci odbierała od lat. Teraz wójt poprosił mieszkańców „o przechowanie śmieci” i ogłosił przetarg na wybór nowej firmy, która będzie zabierała śmieci z posesji.


Stare mapy geodezyjne z lat 60. i starsze w postaci cyfrowej

Stanisław Kozikowski, geodeta powiatowy w Łomży
pon, 03 lipca 2017 16:25

- Na dniach zostanie podpisana umowa między Urzędem Marszałkowskim a Związkiem Powiatów Polskich, opiewająca na 58 milionów złotych, za co będzie przeprowadzona całościowa cyfryzacja zasobów geodezyjnych, w tym ewidencja gruntów i budynków - zapowiada Stanisław Kozikowski, geodeta powiatowy w Łomży, który wybrany został na przewodniczącego Zgromadzenia Powiatów Województwa Podlaskiego. Zgromadzenie PWP reprezentuje 14 powiatów i zostało powołane rok temu w celu poprawienia i uaktualnienia ewidencji gruntów i budynków oraz udostępnienia ich w postaci cyfrowej w Internecie. - To ogromne przedsięwzięcie, ponieważ trzeba będzie dokumentację geodezyjną, w tym i stare mapy, przetworzyć komputerowo z formy papierowej na formę cyfrową.


Popyt zależny od korzyści

pon, 03 lipca 2017 16:18

Zapowiedź darmowych biletów komunikacji miejskiej spowodowała lawinowy wzrost liczby wniosków o wydanie Łomżyńskiej Karty Seniora. W czerwcu złożono ponad 870 wniosków ponad 6 razy więcej niż w maju i ponad 10 razy więcej niż w kwietniu – wynika z danych udostępnionych przez ratusz.


« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0