środa, 20 września 2017 napisz DONOS@

Potrącenia w Nowogrodzie w ogóle nie było

Herb gminy Nowogród
śr, 30 sierpnia 2017 12:59

Przedwyborcza walka o fotel burmistrza Nowogrodu stała się brudna. Jeden z kandydatów na to stanowisko, który przez kilka ostatnich lat był zastępcą nieżyjącego już burmistrza Józefa Piątka, został posądzony o potrącenie starszego mężczyzny. Tyle tylko, że potrącenia nie było, a kandydat na burmistrza udzielał pomocy 84-latkowi, który nieszczęśliwie się przewrócił. Tak przebieg zdarzenia miał przedstawiać sam „poszkodowany” i na to wskazują dotychczasowe ustalenia policji.


Nie zaparkujesz

śr, 30 sierpnia 2017 11:46

Od czwartku w dni robocze na całej długości ulicy Sadowej z wyłączeniem zatok, oraz ul. Dwornej od Giełczyńskiej do skrzyżowania z Farną, będzie wprowadzony zakaz parkowania. Zmiana związana jest z początkiem roku szkolnego w kontekście prowadzonych ciągle prac nad przebudową ul. Polowej.


Kredyt gotówkowy na dowolny cel – dla każdego, kto ma zdolność kredytową!

śr, 30 sierpnia 2017 09:02

Nieprzewidziane wydatki, remont łazienki, a może podróż, którą odkładasz już jakiś czas? Gotówka z kredytu gotówkowego to coś dla tych, którzy potrzebują szybkich pieniędzy, ale posiadają zdolność kredytową.


Ostatnie, piękne dni wakacji

śr, 30 sierpnia 2017 08:26

Dziś w regionie ma być słonecznie i bardzo ciepło. Jutro i pojutrze też. Temperatura nawet do 27°C.


Remont nagrobka Modliszowskich z XVI wieku w Katedrze

śr, 30 sierpnia 2017 08:01

Najokazalszy, wysoki na 6 metrów nagrobek kamienny w łomżyńskiej Katedrze wymagał remontu. - Stare kotwy żelazne sprzed ponad 80 lat mogły stać się przyczyną nieszczęścia, a piękny zabytek sprzed ponad 400 lat mógłby runąć – informuje ks. proboszcz Marian Mieczkowski, wskazując na kilkanaście otworów pod kamiennymi belkami i tablicami, w jakich konserwatorzy osadzają nowe kotwy. Stare kotwy zaczęły rdzewieć i rozsadzać kamień w kilkunastu miejscach, a nowe są ze stali nierdzewnej. Ten renesansowy nagrobek z 1589 r. Elżbiety z Dębińskich, starościanki chęcińskiej, i Andrzeja Modliszowskiego, starosty łomżyńskiego i kolneńskiego, wykonano za życia fundatorów. Nadal zdobi ścianę w nawie południowej, prowadzącej do zakrystii Katedry i kaplicy Matki Bożej.


„Przyjedź, mamo, na przysięgę...” Batalionu Łomżyńskiego OT

śr, 30 sierpnia 2017 08:00

160 ochotników z Batalionu Łomżyńskiego Wojsk Obrony Terytorialnej bierze udział w szkoleniu podstawowym, jakie rozpoczęło się 19. sierpnia i potrwa do 3. września w Siedlcach. - Szkolenie zakończy przysięga wojskowa w niedzielę, 3. września w trzech miastach – informuje pułkownik Sławomir Kocanowski, dowódca 1. Podlaskiej Brygady OT, w skład której wchodzi także Batalion Łomżyński OT. - Ochotnicy batalionu z Łomży będą mieć przysięgę na Starym Rynku o godz. 13. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na to niezwykłe święto społeczności lokalnych.


Poszukiwany

Zaginiony Tomasz Mariusz Kaczmarek (fot. KPP Grajewo)
wt, 29 sierpnia 2017 21:49

Policja poszukuje zaginionego Tomasza Mariusza Kaczmarek lat 49, mieszkańca Grajewa. Mężczyzna po raz ostatni widziany był 16 sierpnia 2017 r. Wyjechał wówczas z Grajewa w celu odbycia podróży po kraju. Dotychczas nie powrócił do domu i nie nawiązał żadnego kontaktu.


100 tysięcy dla Sośna

wt, 29 sierpnia 2017 12:39

100 tysięcy złotych ma otrzymać od Łomży poszkodowana nawałnicą gmina Sośno w województwie kujawko-pomorskim. Projekt zmian w budżecie miasta zaproponował radnym miasta prezydent Mariusz Chrzanowski. Formalna decyzja radnych o udzieleniu pomocy ma być podjęta podczas środowej sesji.


Połowa mieszkańców złożyła nowe wnioski o 500+

wt, 29 sierpnia 2017 11:07

W Łomży w pierwszym półroczu z rządowego programu „Rodzina 500+” skorzystało 4 257 rodzin. Miesięcznie po 500 zł wypłacane jest na ponad 6 tys. 260 dzieci. Składane w ubiegłym roku wnioski zapewniały wypłatę świadczeń do września tego roku. Aby nadal korzystać z „500+” trzeba ponownie złożyć wniosek. Te przyjmowane są od początku sierpnia. W mieście do tej pory złożyło je około połowy mieszkańców.


Glogera zbuduje BIK-PROJEKT, a Poligonową PBK?

wt, 29 sierpnia 2017 09:16

Tylko oferty dwóch łomżyńskich firm mieszczą się w puli środków jakie miasto przeznacza na przebudowę ulic Glogera i Poligonowej. W ratuszu otwarto oferty w przetargach na wykonanie tych ulic. W przypadku pierwszej z nich o zlecenie rywalizują trzy firmy, o drugą dwie. Obie ulice mają być zmodernizowane do końca przyszłego roku dzięki środkom unijnym jakie miasto pozyskało z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.


Urzędowy biznes

Park Przemysłowy w Łomży
wt, 29 sierpnia 2017 08:23

Straty na ponad 2 tysiące złotych dziennie generował w ubiegłym roku Park Przemysłowy Łomża. Jego siedzibą jest nowoczesny czarny biurowiec przy ul. Sikorskiego. Zbudowany za ponad 17 milionów złotych, został oddany do użytku dwa lata temu. Władze zapewniają, że Park „wspiera rozwój przedsiębiorczości w Łomży i subregionie łomżyńskim”, ale gdy dopytujemy o wartość pomocy udzielonej przedsiębiorcom w Inkubatorze Przedsiębiorczości, odpowiedź brzmi, że „trudno jest określić wymierną wartość”. Przed ujawnieniem informacji władze Parku zasłaniają się także „konkurencyjnym otoczeniem” i „tajemnicą spółki”.


Dr Kudyba uhonorowany za zasługi dla weterynarii w Europie

dr Emilian Kudyba
wt, 29 sierpnia 2017 07:58

„Za wybitne zasługi na rzecz rozwoju międzynarodowej współpracy w dziedzinie weterynarii” i „za działalność społeczną” prezydent RP Andrzej Duda nadał dr. Emilianowi Kudybie z Łomży Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. - Po 40 latach pracy moja kariera zawodowa dobiega końca, więc traktuję to też jako jubileuszowy wyraz uznania – mówi Emilian Kudyba (lat 65), od ośmiu lat zastępca powiatowego lekarza weterynarii w Łomży. Visiting expert ds. weryfikacji programów nauczania higieny żywności na wydziałach weterynaryjnych w Europie i członek zagranicznych gremiów uważa, że ważne odznaczenie otrzymał głównie za 3 sfery działalności: współorganizację od 10 lat międzynarodowych warsztatów nt. bezpieczeństwa żywności we Włoszech, organizację wyjazdów studyjnych dla lekarzy weterynarii z Łotwy i szkoleń dla lekarzy z Ukrainy i Białorusi.


Pożar w Konarzycach

pon, 28 sierpnia 2017 21:26

Spaliło się poddasze domu jednorodzinnego, ale nikomu nic się nie stało. Cztery zastępy straży pożarnej walczyło wieczorem z pożarem w Konarzycach. Sytuacja jest już opanowana. W związku z akcją przez blisko godzinę zablokowany był przejazd przez miejscowość drogą wojewódzką nr 677.


Pepees rozpoczyna kampanię ziemniaczaną

pon, 28 sierpnia 2017 15:08

Do grudnia łomżyńskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A. chce pozyskać 230 tysięcy ton ziemniaków. Spółka współpracuje z ponad 1300 plantatorami z centralnej, wschodniej i północno-wschodniej Polski.
- Dbając o swoich plantatorów i szanując ich pracę, PEPEES S.A. w tym roku będzie przyjmował ziemniaki całą dobę. Zależy nam na płynności, nie chcemy, aby przewoźnicy musieli stać w kolejkach – podkreśla prezes spółki Wojciech Faszczewski zapewniając, że „spółka będzie wypłacała pieniądze za dostawy terminowo.”


Kolonie dzieci z Polski i Białorusi w Ośrodku Caritas nad Pisą

Kolonie Caritas Diecezji Łomżyńskiej
pon, 28 sierpnia 2017 12:07

- Wzrasta zainteresowanie wakacjami z naszym stowarzyszeniem: kiedyś musieliśmy prosić, żeby dzieci wybrały się na kolonie, a teraz komplety turnusów mamy praktycznie na starcie – opowiada ks. Andrzej Mikucki, od ośmiu i pół roku kierujący Caritas Diecezji Łomżyńskiej, która w ośrodku w Ptakach koło Nowogrodu zorganizowała przez wakacje odpoczynek dla prawie 3 tysięcy dzieci. Na ostatnim 2-tygodniowym turnusie wypoczywa 212 polskich dzieci z Grodna i Grodzieńszczyzny na Białorusi oraz 30 diecezjalnych. - Nasze kolonie mają charakter profilaktyczny: oprócz zabawy i zdrowego stylu życia, włącznie z gimnastyką poranną przy muzyce, uczestnicy mają spotkania ze strażakami, policjantami i pracownikami sanepidu, jak bezpiecznie spędzać wolny czas w wakacje. Nie zdołalibyśmy zorganizować wypoczynku na koloniach prawie trzem tysiącom dzieci, gdyby nie sprawdzona kadra wolontariuszy: w tym roku ponad 150 wychowawców, 15 księży i 16 kleryków.


W Galerii Bursztynowej klienci nie tylko zrobią zakupy

pon, 28 sierpnia 2017 11:52

Galeria Bursztynowa, oprócz szerokiej oferty towarów i usług, ma do zaoferowania coś więcej niż możliwość zrobienia zakupów. Zapraszamy do obejrzenia filmu o działaniach Galerii Bursztynowej.


Policzone i wycenione

pon, 28 sierpnia 2017 11:21

Ponad pół tysiąca świń i prosiaków ma być wybite w ponad 50 gospodarstwach na terenie gmin: Jedwabne, Przytuły i Wizna. To gospodarstwa, których właściciele złożyli w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Łomży oświadczenia, że nie będą w stanie spełnić nowych, zaostrzonych wymagań bioasekuracji przeciwko afrykańskiemu pomorowi świń. W ubiegłym tygodniu w gospodarstwach przeprowadzono inspekcje połączone z wyceną hodowanych świń.


Doczekają się drogi 10 lat później?

Rydzewo (Street View – lip 2013)
pon, 28 sierpnia 2017 10:22

Rydzewo to niewielka miejscowości w połowie drogi między Łomżą a Ostrołęką. Kierowcy kojarzą ją przede wszystkim z ostatnim w regionie niewyremontowanym dotychczas fragmentem drogi krajowej nr 61. Niedługo powinno się to zmienić. GDDKiA ogłosiła przetarg na projekt i rozbudowę ok. 1,5 km drogi przechodzącej przez środek miejscowości.


Pociąg zabił 58-latka

pon, 28 sierpnia 2017 08:37

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielne popołudnie w Grajewie. Pociąg śmiertelnie potrącił mężczyznę, który przechodził przez torowisko.


Po burzy

pon, 28 sierpnia 2017 08:21

Pożar obory, w którym zginęło pięć sztuk bydła, to najpoważniejsze ze zdarzeń związanych z niedzielną nawałnicą, która nadciągnęła nad region przed samym południem. Obora we wsi Śmiarowo w gminie Mały Płock zapaliła się od uderzenia pioruna. W Łomży, gdzie w ciągu kilkunastu minut spadło ponad 11 litrów wody na metr kwadratowy ziemi, strażacy kilkakrotnie wyjeżdżali do zalanych garaży.


« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0