czwartek, 30 marca 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Uwaga oszukują „na wnuczka”

cz, 09 marca 2017 10:55

Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy dzwonią od rana do starszych mieszkańców Łomży i okolic i próbują wyłudzić pieniądze. Komenda Miejska Policji w Łomży została powiadomiona o dwóch zdarzeniach, w których telefonujący do starszej osoby mężczyzna podawał się za członka rodziny i opowiadając o wypadku, w którym miał uczestniczyć prosił o pożyczenie pieniędzy.


Przejęli kolejne narkotyki

fot. KPP Kolno
cz, 09 marca 2017 10:46

Blisko 1,3 kg marihuany przejęli policjanci z Kolna prowadzący śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łomży. „Na gorącym uczynku” zatrzymano też mężczyznę w wieku 35 lat. Sąd Rejonowy w Łomży na wniosek prokuratury zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.


Wypadki rolników

Progi, różnice poziomów między pomieszczeniami (fot. KRUS Białystok)
cz, 09 marca 2017 09:57

W ubiegłym roku w województwie podlaskim zgłoszono 1593 wypadków w rolnictwie. W 2016 roku, podobnie jak w roku 2015 najczęściej wypadkom ulegali mężczyźni w wieku 40 - 59 lat. Najczęściej doznawali urazów rąk (45,1%) i nóg (39,7%) przy czym najwięcej wypadków wydarzyło się w soboty (257 tj. 17,5%), a najmniej w niedziele (130, tj. 8,8%).


100 tys. zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej na wsi

Siedziba Podlaskiego Oddziału Regionalnego przy ulicy Nowej 2 w Łomży
cz, 09 marca 2017 08:51

Od poniedziałku ARiMR będzie przyjmowała wnioski o przyznanie 100 tys. zł premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej na obszarach wiejskich. Należy je składać do dyrektora oddziału regionalnego ARiMR. O pieniądze będą mogli ubiegać się rolnicy, domownicy, małżonkowie rolnika, którzy m.in. podlegają ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od dwóch lat.


Narew już tak szybko nie rośnie

śr, 08 marca 2017 18:24

Poziom Narwi koło Łomży w środowe południe osiągną 421 cm. Choć to 11 cm powyżej stanu ostrzegawczego, to jednak w ciągu sześciu godzin wzrósł jedynie o centymetr, co oznacza, że rzeka przestała szybko rosnąc. W ostatnich dniach, pomimo rozlewania się w szerokiej dolinie, poziom wody podnosił się nawet po około 20 cm na dobę. W okolicach Łomży środę ta tendencja się zatrzymała, a w wyższych odcinkach rzeka powoli już opada.


Dzień Kobiet przy Bernatowicza

Eryk Mroczko i Błażej Rakowski przed budynkiem 1 LO z 1915r.
śr, 08 marca 2017 13:28

- Był buziak na powitanie, były szczere życzenia i kwiaty w wazonie na stole dla żony – wyjawia kulisy poranka profesor Grzegorz Witkowski, polonista w Publicznym Gimnazjum nr 6 w Łomży, którego uczniowie z kolegami z I LO, zajmującego od ponad stulecia szacowny budynek przy ul. Feliksa Bernatowicza, przyszli również pod krawatem w Dzień Kobiet. Mieli dla wymagających nauczycielek i uroczych koleżanek dobre słowo, całusy, cukierki, czekoladki i kwiaty jak marzenie.


Poseł Kołakowski wiceprzewodniczącym Rady Służby Publicznej

Paweł Szrot zastępca szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i poseł Lech Kołakowski
śr, 08 marca 2017 12:30

Premier Beata Szydło powołała posła Lecha Kołakowskiego na wiceprzewodniczącego Rady Służby Publicznej. To ciało specjalistów z zakresu administracji, które jest organem opiniodawczo-doradczego Prezesa Rady Ministrów. Poseł Kołakowski z Łomży zasiada w tej Radzie od lata ubiegłego roku, a od wtorku jest jej wiceprzewodniczącym.


Naukowcy potwierdzają: zwiastujące wiosnę kosy już są nad Biebrzą

Kos. (fot. UwB)
wt, 07 marca 2017 16:28

Pierwszy kos wrócił do Biebrzańskiego Parku Narodowego ze swojego zimowego miejsca pobytu w niedzielę, 5 marca, o godz. 5.14 rano – poinformował Uniwersytet w Białymstoku. Naukowcy z Instytutu Biologii UwB prowadzą badania tych ptaków wspólnie z niemieckim prestiżowym Instytutem Ornitologii Instytutu Maxa Plancka w Radolfzell.
- Dzięki temu dokładnie odnotowują przyloty tych ptaków i dlatego możemy potwierdzić oficjalnie: zwiastujące wiosnę kosy już są! - przekazują naukowcy z UwB.


Konflikt w Radzie Nadzorczej MPEC?

Tomasz Chojnicki (ONR), Daniel Oliva, Bogusław Bazydło podczas pikiety pod hasłem „patriotyczne zjednoczenie Polaków”, styczeń 2016
wt, 07 marca 2017 16:07

Andrzej Grodzki, kanclerz PWSIiP w Łomży, został wybrany nowym przewodniczącym Rady Nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży. Jak się okazuje wybór nie był szybki, łatwy i przyjemny. Podczas poniedziałkowego posiedzenia głosowano w tej sprawie kilka razy. Kontrkandydatem Grodzkiego był Daniel Oliva, którego prezydent Mariusz Chrzanowski do RN MPEC powołał kilka dni wcześniej, po niespodziewanym odwołaniu dotychczasowego przewodniczącego Marka Kozikowskiego. Oliva, po przegraniu wyborów na przewodniczącego kandydował na wiceprzewodniczącego, ale też nie wygrał.


Panie nie płacą... w granicach Łomży

wt, 07 marca 2017 15:39

W Dzień Kobiet wszystkie panie w Łomży autobusami komunikacji miejskiej będą mogły jeździć za darmo. Zwolnienie z konieczności kupienia biletu dotyczy jednak tylko i wyłącznie linii w granicach administracyjnych miasta. To jednak nie jedyna atrakcja na Dzień Kobiet w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji. Przez trzy godziny po Łomży ma jeździć jeździł wiosennie przystrojony autobus linii nr 10, w którym będzie można posłuchać najpiękniejszych strof o płci pięknej.


Prawie 102 000 zł zebrał WOŚP Łomża w 25. Finale WOŚP

Łomżyńskie morsy zbierały pieniądze przy przerębli w kształcie serca
wt, 07 marca 2017 14:43

- Po cichu wszyscy liczyliśmy, że w tym roku uda się wreszcie pobić rekord upragnionej „setki” i... się udało – cieszy się Monika Orlowska – Laskowska, szefowa Sztabu WOŚP Łomża, która podaje podsumowanie kwot, jakie 86 wolontariuszy w Łomży, Piątnicy, Miastkowie i Jedwabnem zebrało do puszek z serduszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz jakie wpłynęły po aukcjach w internecie. Znakomicie spisała się jałówka „Zakręcona Nelly” - za prawo do jej dalszej hodowli rolnik wpłacił nie „drobne” startowe 4 tys. zł, a prawie trzy razy więcej: 11 800 zł. Łącznie z puszek w banku wyjęto po zbiórce 84 169 zł i 15 gr, natomiast po licytacjach doszło 17 695 zł i 60 groszy.


Narew przekroczyła granicę stanu ostrzegawczego

Stan Narwi w okolic Łomży (źródło: pogodynka.pl)
wt, 07 marca 2017 08:38

Nocą Narwę w okolicach Łomży przekroczyła poziom 410 cm tym samym osiągając granicę tzw. stanu ostrzegawczego. Choć rzeka tworzy już ogromne rozlewiska poziom wody stale rośnie. Rano na wodowskazie w okolicach Łomży poziom Narwi wynosił już 412 cm, czyli o 12 więcej niż wczoraj rano.


Przejście dla pieszych przy przedszkolu zlikwidowano... na wniosek

Zlikwidowane przejście dla pieszych w pobliżu Przedszkola Publicznego nr 14.
pon, 06 marca 2017 16:58

- Pod koniec grudnia ubiegłego roku z petycją o likwidację wspomnianego przejścia dla pieszych do Urzędu Miejskiego zwróciło się Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Kargo” Karwowscy Spółka Jawna - odpowiada inspektor Łukasz Czech na pytania z 4lomza.pl, kto podjął decyzję i czym się kierował, likwidując przejście dla pieszych przez ul. Niemcewicza (przy ul. Kołłątaja) na wysokości sklepu K1 oraz Publicznego Przedszkola nr 14. Decyzję podpisał wiceprezydent Łomży Andrzej Garlicki. Dyrektor przedszkola Grażyna Kowalewska jest zdumiona takim obrotem spraw: - Wybiorę się we wtorek do ratusza i poproszę urzędników, aby pomyśleli, co można z tym zrobić...


Uwaga! Dziura w drodze

pon, 06 marca 2017 15:44

Przy ul. Kopernika w Łomży, na łączniku prowadzącym do Sądu Rejonowego, pojawiła się dziura w jezdni. Kierowców ostrzega przed nią... gałąź, którą ktoś oznaczył niebezpieczeństwo.


Wpadł z marihuaną w torebce po chipsach

pon, 06 marca 2017 14:45

Policjanci łomżyńskiej „patrolówki” zatrzymali 19-latka przy którym znaleźli torebki foliowe z zielonym suszem. Ponad 6,5 grama marihuany schował w torebce po chipsach.


Renault - Francuska elegancja

pon, 06 marca 2017 14:30

Mówi się często „Francja - Elegancja”. Takie stwierdzenie dotyczy przede wszystkim francuskiej mody, szyku, jak i również wytwornego gustu. Co w takim razie można powiedzieć na temat francuskiej marki Renault?


Szybcy i... już bez prawa jazdy

pon, 06 marca 2017 14:12

122 km/h jechał alfą romeo 29-letni mieszkaniec Łomży. Problem polegał na tym, że gdy został zatrzymany przez policję nie był na drodze ekspresowej, a w środku wsi Stryjaki na drodze pomiędzy Jedwabnem a Przytułami. Szybki kierowca dostał mandat 500 zł i na trzy miesiące straci prawo jazdy.


Malownicze rozlewiska Narwi na łąkach pod Łomżą i Piątnicą

fot. Zbigniew Ciborowski
pon, 06 marca 2017 11:35

- Narew to najważniejsza rzeka w moim życiu, bo wychowałem się na Rembielinie – wspomina łomżyński fotografik Zbigniew Ciborowski (lat 69), założyciel Łomżyńskiego Klubu Fotografii Nurt i członek Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej, należącego do FIAP (Fédération Internationale de l'Art Photographique). - Wychowałem się nad rzeką, która w moim dzieciństwie i młodości rokrocznie wylewała szeroko, zarówno jesienią, jak i wiosną. Od kilku lat rozlewisk nie obserwowaliśmy, zatroskani, czy nie wysycha rzeka i otaczająca ją roślinność Doliny Narwi. Niedzielna wyprawa w okolice mostu Hubala przekonała mnie, że może nie jest aż tak źle.


Piraci drogowi wyeliminowani

pon, 06 marca 2017 10:59

Od dwóch kolejnych przypadkach zatrzymania prawa jazdy zbyt szybko jadącym kierowcom informują policjanci. W obu przypadkach zatrzymani kierowcy, 25-letni mieszkaniec Zambrowa i 40-letni mieszkaniec powiatu ełckiego, w terenie zabudowanym pędzili z prędkością 106 km/h.


Rozlewiska coraz większe

Stan Narwi w okolic Łomży (źródło: pogodynka.pl)
pon, 06 marca 2017 09:34

400 cm osiągnęła w poniedziałek rano Narew w okolicach Łomży. Od piątku jej poziom podniósł się tu o 34 cm i dziś zbliża się już do stanu ostrzegawczego, który wynosi 410 cm. Na wodowskazie w Wiźnie rzeka ma już 464 cm, czyli o 24 cm powyżej stanu ostrzegawczego i 6 cm poniżej alarmowego.


« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0