czwartek, 23 lutego 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Kolejny dzik z ASF koło Radziłowa

cz, 02 lutego 2017 12:43

Główny Lekarz Weterynarii kraju poinformował o wykryciu w Polsce kolejnych przypadków choroby ASF u dzików i wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 u dzikich ptaków. Jeden z nowych przypadków ASF to zwłoki dzika znalezione w pobliżu Klimaszewnicy w gminie Radziłów.


Są pieniądze na budowę ul. Piaski

Zmiany w budżecie Łomży, które umożliwiają budowę ul. Piaski
cz, 02 lutego 2017 11:19

Prezydent Łomży zwiększył o 540 tys. zł w budżecie miasta środki na budowę ul. Piaski. Tyle brakowało do wyłonienia wykonawcy drogi w miejskim przetargu. Zgodnie z nim blisko kilometr ulicy, która dziś ma nawierzchnię gruntową, do końca lipca ma być wyasfaltowany.


IMGW ostrzega przed gołoledzią

cz, 02 lutego 2017 10:57

Barbara Jakubowska, dyżurny synoptyk białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW ostrzega przed marznącymi opadami deszczu powodującymi gołoledź, które będą przechodziły nad regionem.


Zmiana w dyrekcji łomżyńskiej ARiMR

cz, 02 lutego 2017 09:35

Tomasz Krukowski nie jest już zastępcą dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży. Z funkcji został odwołany na własną prośbę – potwierdza nasze informacje dyrektor Beata Orzołek.


Szybki Łotysz

cz, 02 lutego 2017 08:19

Z prędkością 118 km/h jechał przez Rajgrod 45–letni Łotysz. Kierowca osobowego mercedesa pędził nocą, ale przez całe miasto nie udało mu się przejechać. Po drodze natknął się na policyjny patrol, który po wcześniejszych zgłoszeniach mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa sprawdzał, czy faktycznie zdarzającymi się przypadki przekraczania prędkości przez kierujących pojazdami.


Pożar na poddaszu domu z ludźmi przy ulicy Krzywej

śr, 01 lutego 2017 16:53

Trzy jednostki strażackie pojechały na miejsce pożaru, który zgłoszono dyżurnemu Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży około godziny 15.35. - Szybko okazało się, że zapaliły się elementy więźby dachowej, do której przylegała rura z z kwasówki, prowadząca od kotła c.o., opalanego tam na węgiel – informuje aspirant Krzysztof Konopka. - Przypuszczalnie przegrzane elementy doprowadziły do tak wysokiego podniesienia temperatury, że doszło do zapalenia drewna więźby.


W MPEC menedżerem Radosław Żegalski

śr, 01 lutego 2017 15:49

Nie było niespodzianki. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami Rada Nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej i Mieszkaniowej w Łomży powołała Radosława Żegalskiego na prezesa spółki. To jeden z dotychczasowych członków zarządu MPEC, który teraz – zgodnie z nowymi uregulowaniami prawnymi - otrzymał kontrakt menedżerski i będzie zarabiał ponad 13 tys zł miesięcznie. Jednocześnie RN odwołała Pawła Laskowskiego ze składu zarządu spółki.


Nożownik skazany

śr, 01 lutego 2017 08:57

Na rok więzienia i wypłatę 10 tysięcy złotych zadośćuczynienia skazał Sąd Okręgowy w Łomży 27-letniego Adam P., który w październiku na skate parku dźgnął nożem w plecy 19-letniego Czeczena. Przy zatrzymanym kilka dni później mężczyźnie policjanci znaleźli trotyl, co także obejmował akt oskarżenia. Wyrok nie jest prawomocny.


Pożar ciężarówki z bydłem

fot. archiwum
śr, 01 lutego 2017 08:17

Nocą w ciężarówce przewożącej bydło zapaliły się opony. Pożar ugasili strażacy, a kierowcy samochodu jak i przewożonym zwierzętom nic się nie stało.


Drogowcy wracają na Zawadzką. Znowu będą utrudnienia.

Drogowcy na ul Zawadzkiej, grudzień 2016
wt, 31 stycznia 2017 16:48

W środę drogowcy po zimowej przerwie mają powrócić na ul. Zawadzką. W związku z tym z ruchu wyłączony zostanie odcinek od skrzyżowania z ul. porucznika Łagody i Niemcewicza do ul. Przykoszarowej. Całkowicie zamknięte dla ruchu będzie skrzyżowanie ul. Zawadzkiej z ul. Sybiraków. Na skrzyżowaniu ul. Przykoszarowej z ul. Zawadzką dopuszczony będzie tylko wjazd dla dostaw i mieszkańców bloków numer 59 i 61. Z ulic por. Łagody i Niemcewicza zapewniony zostanie przejazd na wprost oraz możliwość skrętu w kierunku ul. Piłsudskiego.


Komicy z osobowością i poczuciem humoru dotarli do Łomży

Mieszko Minkiewicz
wt, 31 stycznia 2017 16:17

Co to jest stand-up, o którym głośno zrobiło się w rozrywce ostatnio...? - To występ komika solisty, który czasami nie przebiera w słowach, i to nie tyle opowiadając, co rozmawiając z publicznością – wyjaśnia młody stand-uper Mieszko Minkiewicz, 27-letni polonista z Białegostoku, współtwórca Kabaretu Inaczej i Grupy Improwizacyjnej Żbik, który dzieli się z łomżyniakami talentem swoim i zapraszanych gości. Miejscem inteligentnie prowadzonej rozmowy na każdy temat stał się Pub Pod Ratuszem przy Starym Rynku. W piątek witają poznaniacy: Tomasz Kwiatkowski i Michał Kutek.


Zdążyli na czas

wt, 31 stycznia 2017 16:10

Wczoraj wieczorem zambrowscy policjanci uratowali dwie osoby z zadymionego budynku. Mundurowi wydostali mężczyzn na zewnątrz - jeden z nich był nieprzytomny, drugi zamroczony - i przekazali załodze karetki pogotowia, która przewiozła ich do szpitala.


23-latek pobił małe dziecko?

wt, 31 stycznia 2017 13:52

Na dwa miesiące do tymczasowego aresztu trafił młody 23-letni mieszkaniec Łomży, który w ubiegły czwartek miał pobić ośmiomiesięczne dziecko swej konkubiny. Matka z dzieckiem następnego dnia wieczorem zgłosiła się do szpitala w Łomży, po czym oboje zostali przewiezieni do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.


Jak w prywatnym folwarku...

wt, 31 stycznia 2017 12:27

O tym, co się dzieje w miejskich spółkach, mieszkańcy Łomży wiedzą niewiele. Informacje ze spółek są chowane niczym tajemnice Układu Warszawskiego, a przekazywane odpowiedzi na pytania są wybiórcze i pokrętne. Konsternację wywołują nawet pytania o to kto ma zostać prezesem...
Formalnie spółki należą do miasta, ale funkcje właścicielskie jednoosobowo pełni prezydent Łomży. W miejskiej rzeczywistości to Mariusz Chrzanowski decyduje, kto ma nimi kierować, ile ma zarabiać i ...komu ma płacić.


„Nie tak to miało być.” W PKS Łomża czują się oszukani?

wt, 31 stycznia 2017 10:15

Od początku roku nie ma już PKS Łomża, które podobnie jak pozostałe należące do samorządu województwa PKS-y, zostały wchłonięte przez białostocką spółkę teraz noszącą nazwę „Nova S.A.” Zmiana miała dać podupadającym PKS-om nową siłę, a łomżyńskiej części przedsiębiorstwa lepsze perspektywy, dlatego ochoczo popierały ją także związkowcy z PKS Łomża. Po miesiącu funkcjonowania widać wielki rozgoryczenie. Warsztat w Łomży nie może świadczyć usług na zewnątrz, stacja paliw jest zamknięta...


Emocje narciarskie i rekreacja na śnieżnym stoku w Rybnie

wt, 31 stycznia 2017 08:06

Są rodziny łomżyńskie, w których ani jedna osoba nie umie jeździć na nartach. Są i takie, w których dziesięć albo i więcej z nartami jest za pan brat kilka razy w roku. - Narty zimą to dobry sposób na spędzanie aktywnego czasu, można dotlenić się na świeżym powietrzu i rozruszać mięśnie, a nie w ciepełku siedzieć przed telewizorem i odkładać fałdy na brzuchu – zachęca do szusowania razem z setkami gości Stacji Narciarskiej Rybno koło Łomży Damian Jankowski, 27-letni syn właściciela i ratownik narciarski. To jego rodzina ponad 10 lat temu zainwestowała w stworzenie blisko Łomży stoków dla narciarzy. - Na miejscu są do wypożyczenia buty, narty z kijkami, kaski i snowboardy.


Pożegnanie poety Zenona Faszyńskiego (+ 61)

Zenon Faszyński (+ 61)
pon, 30 stycznia 2017 14:51

„Pamiętam, że padał gęsty śnieg, pierwszy tej zimy. Nie dawał wytchnienia wycieraczkom. Na łuku koła nie posłuchały kierowcy i to wszystko! Aha, jeszcze ból w krzyżu” - napisał Zenon Faszyński (+ 61) w wierszu „Tetraplegia”, wspominając feralną zimę 1975, gdy jako 20-latek nie dojechał na przysięgę do kolegi. Ponad 40 lat przeżył na wózku inwalidzkim, początkowo załamany, dopóki nie odkrył siły, którą można czerpać z Ewangelii. Zaczął tworzyć wiersze, wydawać tomiki i dzielić się doświadczeniem poety ewangelizatora. Łomżyniak zmarł w piątek, a w poniedziałek odbył się Jego pogrzeb.


Śmieci w gminie będą droższe

Urząd Gminy w Łomży
pon, 30 stycznia 2017 14:18

Od kwietnia mieszkańcy gminy Łomża za śmieci będą płacić więcej. Rada Gminy podjęła w poniedziałek uchwałę podnoszącą stawki opłat średnio o 26%. Powodem podwyżki ma być przede wszystkim wyższy od nowego roku o 27% cennik za przyjęcie odpadów w miejskiej spółce śmieciowej ZGO, która zarządza Regionalną Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Czartorii, do której trafiają także śmieci z gminy Łomża.


Wypadek za Kisielnicą

pon, 30 stycznia 2017 12:32

Dwie osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło tuż za Kisielnicą, na odcinku drogi krajowej nr 63 w kierunku Kolna. W BMW skręcające w boczną drogę uderzyła rozpędzona skoda. Kierowca i pasażer BMW zostali zabrani do szpitala.


Piątnica coraz droższa

pon, 30 stycznia 2017 08:53

W ciągu roku wartość marki OSM Piątnica wzrosła o 17%. Według wycen ekspertów ta marka w 2016 roku warta była 394,3 mln zł wobec 336,5 mln zł rok wcześniej. W ślad za tym w rankingu najcenniejszych polskich marek dziennika „Rzeczpospolita” piątnicka mleczarnia awansowała z 41. na 35. pozycję.


« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0