sobota, 27 maja 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

PSG stawia na "gazyfikacje wyspową"

fot. www.psgaz.pl
pon, 08 maja 2017 16:40

Polska Spółka Gazownictwa otworzyła Placówkę Gazowniczą w Wysokiem Mazowieckiem. To kolejna z 52 jednostek, które do końca tego roku Spółka planuje uruchomić w całym kraju.
W województwie podlaskim na 118 gmin zgazyfikowane są jedynie 23, czyli 19 % wszystkich. PSG chce tu prowadzić tzw. gazyfikację wyspową czyli z wykorzystaniem stacji regazyfikacji skroplonego gazu LNG.


Jeśli maszt wykopany, to z Łomży

Dwa maszty
pon, 08 maja 2017 16:05

Zadzwonił do mnie w niedzielę wieczorem przyjaciel z Warszawy. Niespodziewanie z gratulacjami. Pomyślałem, że wspomina ze wzruszeniem niezapomniana Hankę Bielicką albo coś wie o wielkim jubileuszu 600-lecia Łomży, która o prawie dwa stulecia dłużej jest miastem niż stolica RP stolicą. - Gratuluję, Łomża znowu stała się sławna, jak rok temu, pół wieczoru ze znajomymi rozmawialiśmy o Waszym wystrzale na vivat Konstytucji 3 Maja i znikającym maszcie z flagą Unii Europejskiej – gratulował z powagą, zaznaczając, że przy stole biesiadnym tylko on wiedział o międzynarodowym festiwalu teatrów Walizka i ogólnopolskim turnieju tańca Wirująca Strefa. - Cóż, konwencjonalne formy promocji zawodzą. W tysiącach polskich miast i wsi była 226. rocznica konstytucji, przyjętej przed upadkiem I Rzeczpospolitej, ale wieść o maszcie w Łomży rozniosła się na największą skalę.


Noce znowu z przymrozkami

pon, 08 maja 2017 15:48

Synoptycy z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW ostrzegają przed przymrozkami, które w dwie najbliższe noce mogą występować nad regionem. Tej nocy w województwie podlaskim prognozuje się spadek temperatury do -4°C, a przy gruncie do nawet -7°C. Najzimniej ma być na północy województwa.


Pijany zajechał drogę motocyklistom

Pijany kierowca kia zajechał drogę motocyklistom
pon, 08 maja 2017 10:27

Mężczyzna, który w sobotnie popołudnie wyjechał samochodem kia z ulicy Rybaki na ul. Zjazd wprost przed motocyklistów był pijany – potwierdzają policjanci.
- Badania wykazało, że 76-latek miał ponad promil alkoholu – mówi Urszula Brulińska z KMP w Łomży. Na szczęście obrażenia jakich doznały dwie osoby jadące motocyklami nie okazały się poważne, a całe zdarzenie policjanci zakwalifikowali jako kolizję drogową, a nie wypadek.


Stylowe dzieciaki w Bursztynowej

pon, 08 maja 2017 10:16

Galeria Bursztynowa ogłosiła casting dla dzieci do udziału w akcji „Stylowe dzieciaki”. Do wygrania 500 zł na zakupy oraz mnóstwo upominków.


Utrudnienia w przejeździe przez Grajewo

pon, 08 maja 2017 10:00

Kierowcy jadący przez Grajewo muszą liczyć się z utrudnieniami. Rozpoczynają się roboty drogowe związane ze zmianą organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego w Grajewie (droga krajowa nr 61) z ulicami: Kolejową, Konopską i Szkolną. Na czas prowadzonych robót zamknięte będą wloty w te ulice, a ruch do ul. Piłsudskiego prowadzony będzie objazdami.


Bary na kółkach z langosem, burgerem, koktajlem i kasztanem

nie, 07 maja 2017 20:22

Kilkanaście kolorowych budek z bufetami, kuchenkami i patelniami rozstawiło się na parkingu koło Stokrotki i Empiku przy alei Józefa Piłsudskiego w Łomży. Z daleka roznosi się ostry zapach oleju smażonego wielokrotnie i tłuszczu. Mało kogo to zniechęca: tłumy krążą pomiędzy food truckami – jak z angielska nazywa się owe wehikuły żywnościowe – a rzędami stolików z ławkami pośrodku. Mamy z córkami, tatusiowie z synami, małżonkowie z dziećmi i babciami, dziewczęta z chłopcami i grupkami: tysiące ludzi wyszło w słoneczną sobotę i pochmurną niedzielę na spacer w kierunku smakowitej osady jadła.


Zalało Górki Sypniewo

Przywiązany pies na zalanym podwórku, woda podnosi się
nie, 07 maja 2017 20:18

Około 20 litrów wody na metr kwadratowy spadło w niedzielne popołudnie w Marianowie pod Łomżą. Na północy zachód od Marianowa opady były jeszcze większe. W Górkach Sypniewo ulewne opady deszczu doprowadziły do przepełnienia się dwóch stawów, z których woda przelała się zalewając pobliskie posesje i drogę krajową nr 61. Strażacy pracują na miejscu, wypompowując wodę z kolejnych zalanych budynków, a synoptycy ostrzegają, że ulewne deszcze nad regionem jeszcze będą przechodzić.


Rekordowe Motoserce w słońcu i w deszczu

nie, 07 maja 2017 08:18

Ponad 40 litrów krwi więcej niż w roku ubiegłym zebrano podczas tegorocznej akcji Motoserce.
– Jesteśmy w szoku, że udało się zebrać aż 87,3 litra krwi! – mówi Marcin Grodzki z organizującego łomżyńskie Motoserce klubu motocyklowego Wild Dogs FG Łomża. – Oddało ją 194 osoby i dziękuję im w imieniu klubu i miasta – daliście radę!
Podczas sobotniej imprezy nie zabrakło też wielu atrakcji dla motocyklistów i mieszkańców miasta: widowiskowej parady setek motorów, konkursów, pokazów i koncertów, w tym pochodzącego z Łomży uczestnika programu „Idol” Adama Kalinowskiego oraz zespołu Luxtorpeda, którego w deszczu słuchało około dwustu osób.


Wypadek motocyklistów na ul. Zjazd.

so, 06 maja 2017 16:39

Dwie osoby zabrane do szpitala, uszkodzone dwa motocykle i samochód KIA to wynik wypadku jaki miał miejsce około godz. 15:45 na ul. Zjazd w Łomży. Na miejscu ruch odbywa się wahadłowo, pracują służby. Kto może, niech omija to miejsce. Tworzą się duże korki.


Historia Łomży znana i nieznana

Michał Kaczyński
so, 06 maja 2017 10:52

Michał Kaczyński podczas spaceru po zabytkach Łomży przedstawił uczestnikom wszechnicy łomżyńskiego oddziału Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych ciekawostki i mało znane fakty, dotyczące lokalnej historii. Okazało się, że nawet wiekowi mieszkańcy Łomży nie wiedzą, że barierki na ul. Zjazd są wykonane z szyn kolejki wąskotorowej, przed II LO zachowały się fragmenty dawnego kolegium popijarskiego, czy o drugiej bytności Józefa Piłsudskiego u pastora Kacpra Mikuckiego w czasie wojny polsko-bolszewickiej.


POjechali protestować przeciwko wyprowadzaniu Łomży z Unii Europejskiej

Maciej Borysewicz i Jacek Piorunek
so, 06 maja 2017 10:51

Około 40 osób z Łomży pojechało autokarem wynajętym przez Platformę Obywatelską na warszawski Marsz Wolności. Byli wśród nich szefowie struktur partyjnych PO i PSL, członkowie partii, ale także zdeklarowani bezpartyjni. Jak mówili jadą przeciwstawić się temu wszystkiemu złemu, które dzieje się w Polsce, łamaniu praw, ograniczaniu samorządności i wyprowadzaniu Polski z Unii Europejskiej.
- Nie godzimy się, aby prezydent Łomży wyprowadzał Łomżę z Unii Europejskiej – mówił Cezary Kisiel, szef miejskich struktur PO nawiązując do zabrania masztu i flagi UE ze Starego Rynku na czas trzeciomajowych uroczystości. - Dziś jedziemy zamanifestować przeciwko temu.


Nowy sztandar w Jednostce OSP Stare Kupiski

fot. gminalomza.pl
pt, 05 maja 2017 14:03

Po 60 latach funkcjonowania Ochotnicza Straż Pożarna w Starych Kupiskach doczekała się własnego sztandaru. Uroczyste poświęcenie i przekazanie sztandaru odbyło się w przeddzień Międzynarodowego Dnia Strażaka obchodzonego na św. Floriana, który jest patronem strażaków.


Przy Spokojnej zapalił się opel

Zdjęcie ilustracyjne
pt, 05 maja 2017 13:26

Przed południem strażacy gasili płonącego opla astrę na jednej z posesji przy ul. Spokojnej w Łomży. Samochód miał zacząć się palić po wjechaniu do garażu, ale właściciele szybko wypchnęli go na zewnątrz.
- Odłączyli także instalacje LPG co także było dobrym posunięciem – chwalą ich strażacy.


Bezrobotnych w mieście szybko ubywa

pt, 05 maja 2017 13:05

W ciągu dwóch ostatnich miesięcy liczba zarejestrowanych w łomżyńskim PUP bezrobotnych spadła o ponad pół tysiąca do poziomów nienotowanych od ponad ćwierć wieku.
„Zanotowany spadek bezrobocia związany jest m.in. z rozpoczęciem aktywizacji bezrobotnych w ramach aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu, rozpoczęciem prac sezonowych, większą liczbą podjęć pracy i mniejsza liczbą rejestracji bezrobotnych” - oceniają pracownicy urzędu. Z danych wynika też, że coraz częściej mieszkańcy biorą „bony na zasiedlenie” i wyjeżdżają za pracą co najmniej 80 kilometrów dalej.


Fałszywy „policjant” chciał ukraść pieniądze z kantorów

pt, 05 maja 2017 10:34

O nietypowym pomyśle telefonicznych oszustów informują łomżyńscy policjanci. Do tej pory oszuści wybierali osoby starsze i podając się za wnuczka czy kuzyna wyłudzali od nich pieniądze. Czasami oszuści twierdzili, że są policjantami polującymi na fałszywych wnuczków i też wyłudzali pieniądze. Wczoraj najwyraźniej zmodyfikowali metodę i po pieniądze zadzwonili do łomżyńskich kantorów wymiany walut.


Kolejni dilerzy wpadli z narkotykami

pt, 05 maja 2017 07:16

Funkcjonariusze białostockiego CBŚP zatrzymali 14 osób, rozbijając dwie grupy przestępcze z Podlasia i Warmii i Mazur. Grupy te zajmowały się sprzedażą marihuany, amfetaminy i innych narkotyków. Jak ustalili policjanci osoby te zaopatrywały się w „towar” u jednego z hurtowników w stolicy. W Prokuraturze Okręgowej w Łomży, nadzorującej postępowanie zatrzymani usłyszeli zarzuty m.in. działania w zorganizowanej grupie przestępczej. W stosunku do 12 osób sąd zastosował tymczasowe aresztowanie.


Pędził do domu...

fot. KPP Zambrów
cz, 04 maja 2017 12:38

Z prędkością 242 km/h pędziło BMW krajową "ósemką" na dwujezdniowym jej odcinku pomiędzy Mężeninem a Zambrowem. Za kierownicą samochodu siedział 49-latek, a w samochodzie była jeszcze jego żona i dwójka małoletnich dzieci.


Bez dostaw ciepła

Lista adresów budynków, w którym będą występowały przerwy w dostawie ciepła
cz, 04 maja 2017 10:45

Mieszkańcy ponad 200 budynków w Łomży z okolic Starego Miasta, osiedla Centrum i terenów przyległych mogą dziś i jutro odczuwać dolegliwości związane z przerwami lub zakłóceniami dostawy czynnika grzewczego - czyli służącego do ogrzewania mieszkań, ale i podgrzania wody użytkowej. Jak poinformowało Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej przerwa bądź ewentualne zakłócenia spowodowane są modernizacją ulicy Sikorskiego i przebudową sieci ciepłowniczej położonej w pasie drogowym tej ulicy.


Brudne powietrze w Łomży

cz, 04 maja 2017 09:53

Pył zawieszony PM2,5 to bardzo drobne cząstki: o średnicy mniejszej niż 2,5 mikrometra, które mogą docierać do górnych dróg oddechowych, płuc oraz przenikać do krwi. Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia jest on najbardziej szkodliwy dla zdrowia człowieka spośród innych zanieczyszczeń atmosferycznych. Niestety jak się okazuje po raz kolejny w Łomży odnotowano przekroczenie średniorocznego dopuszczalnego w Polsce stężenia tego niebezpiecznego pyłu. Łomża, tak jak rok wcześniej, ponownie była jedynym miastem w województwie z przekroczeniem tego zanieczyszczenia.


« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0