sobota, 27 maja 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Dostał prawo jazdy i mu je zabrali...

pt, 28 kwietnia 2017 10:22

Krótko uprawnieniami do kierowania samochodami cieszył się 18-letni mieszkaniec gminy Wąsosz. Młody chłopak okazał się „piratem drogowym”. Dwa miesiące po zdobyciu prawa jazdy wpadł na policyjny patrol mierzący prędkość na ul. Kopernika w Grajewie. 18-latek pędził volkswagenem z prędkością 113 km/h.


Debata z policjantami o (nie)bezpieczeństwie

fot. KMP Łomża
cz, 27 kwietnia 2017 16:09

- Nie w każdym miejscu przejście dla pieszych wpływa na poprawę bezpieczeństwa. W tym roku mamy do tej pory w Łomży tylko jeden przypadek potrącenia pieszego poza przejściem i kilkanaście na przejściach – mówił podinsp. Piotr Pietrzak, naczelnik wydziału ruchu drogowego KMP w przekonując przewodniczącego Rady Osiedla nr 5, że zgłaszana przez niego budowa przejścia dla pieszych przez ul. Zjazd, na wysokości skrzyżowania z ul. Rybaki i ul Zamiejską, zwiększałoby zagrożenie dla pieszych. - Proszę sobie wyobrazić, że 40-tonowego tira, który zjeżdżając z górki musiałby wyhamować przed pieszym, który wszedł na pasy i „czuje się bezpieczny” – dodawał policjant wskazując, że w tym miejscu dopuszczalne byłoby wybudowanie kładki, albo przejścia podziemnego, ale to drogie inwestycje, a sytuacja ulegnie zmianie, gdy zostanie wybudowana obwodnica miasta.


Gmina dopłaci do instalacji czerpiących ze słońca

cz, 27 kwietnia 2017 11:36

Gmina Miastkowo z własnego budżetu gminy będzie dopłacała mieszkańcom do instalacji na domach ogniw fotowoltaicznych lub kolektorów słonecznych. Mieszkańcy będą mogli uzyskać do 40% kosztów przedsięwzięcia. Celem dofinansowania jest ograniczenie emisji zanieczyszczeń na terenie gminy oraz zwiększenie produkcji energii z odnawialnych źródeł energii.
- To mieszkańcy sami zdecydują, jaką instalację chcą założyć, kto im ją wykona i jak to zrobi, a my zwrócimy część kosztów z przedstawionej faktury – mówi Kazimierz Górski, wójt Miastkowa.


Ostatnie dni na PIT

cz, 27 kwietnia 2017 09:48

To już ostatnie dni na rozliczenie się z fiskusem z ubiegłorocznych dochodów. Teoretycznie jest na to czas do 30 kwietnia, ale w tym roku to niedziela, a poniedziałek jest wolny, więc mamy czas do 2 maja. PIT-y można składać w urzędach skarbowych, wysłać tradycyjną pocztą lub rozliczyć się przez internet korzystając z systemu e-Deklaracje. Dowodem i potwierdzeniem terminu złożenia takiego zeznania jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), które musi wygenerować system więc warto nie czekać do ostatniej chwili.


Kierowcom jeszcze trudniej

cz, 27 kwietnia 2017 08:37

Jeżdżący po Łomży kierowcy muszą nastawić się na większe utrudnienia w ruchu. Do „tradycyjnych” utrudnień związanych z dużymi remontami dróg prowadzonymi na ul. Sikorskiego, Zawadzkiej, Polowej i Szosie Zambrowskiej doszło kilka nowych związanych z „drobnymi” remontami ulic prowadzonymi przez Zakład Dróg Miejskich MPGKiM. Niektóre z nich potrwają niemal do połowy maja.


Antyrządowy „Manifest Podlaski”

Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński podczas  Forum Samorządowego Województwa Podlaskiego "Nic o Nas bez nas" (fot. wrotapodlasia.pl)
śr, 26 kwietnia 2017 16:19

250 samorządowców z całego regionu uczestniczyło w Forum Samorządowym Województwa Podlaskiego "Nic o Nas bez nas". W trakcie obrad w Białymstoku samorządowcy przyjęli Manifest Podlaski. „Dzisiaj już wyraźnie widzimy, że działania rządu premier Beaty Szydło prowadzą do marginalizacji samorządu w Polsce” - napisano dokumencie.


Kolizja z radiowozem. Policjanci w szpitalu

śr, 26 kwietnia 2017 16:03

Dwóch policjantów trafiło do szpitala po tym jak w ich radiowóz uderzył w fiat punto. Do zdarzenia doszło przed Miastkowem na drodze Łomża – Ostrołęka. Policjanci w stojącym na jezdni samochodzie wykonywali czynności związane ze wcześniejszym zdarzeniem drogowym w tym miejscu.


„Rządząca 14”, czyli radni z PiS +

„Rządząca 14”, czyli radni z PiS +
śr, 26 kwietnia 2017 12:51

14 radnych liczy nowa większość, która ukształtowała się w Radzie Miejskiej Łomży i przejęła w niej niemal wszystkie lepiej płatne funkcje i pełnię władzy. Póki co nieobsadzony przez nią pozostaje jeden z foteli wiceprzewodniczących RM, co wydaje się jedynie niedopatrzeniem... Trzonem koalicji jest 11 radnych wybranych z list PiS, plus 3 radnych, którzy w poprzedniej kadencji samorządu należeli do najbardziej zagorzałych popleczników byłego prezydenta Łomży - tego z SLD.


Kontrabanda w mercedesie

śr, 26 kwietnia 2017 11:15

Blisko tysiąc paczek papierosów znaleźli policjanci w mercedesie, które poprzedniej nocy zatrzymano do kontroli na ulicy Zawadzkiej w Łomży. Papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy przewoził 34-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego.


Jak radny Zaremba zjednoczył PiS w Łomży

Tadeusz Zaremba
śr, 26 kwietnia 2017 10:15

Na nieco ponad rok przed końcem kadencji i wyborami nowych władz samorządowych Łomży następuje przesilenie w Radzie Miejskiej Łomży. Choć w mieście od końca 2014 roku rządzi prezydent z PiS, to jednak w Radzie Miasta do popierającej prezydenta „egzotycznej” koalicji weszło wówczas jedynie 4 z 11 radnych wybranych z list PiS. Reszta, która powołała formalny klub radnych PiS, znalazła się w opozycji. Po serii zmian personalnych w radzie, także z przejściami niektórych na eksponowane stanowiska, dziś nastąpiła konsolidacja radnych wybieranych z listy PiS i klub liczy już 11 radnych i proponuje duże zmiany radzie. Co ciekawe do zjednoczenia PiS doszło za sprawą... Tadeusza Zaremby, który jeszcze dwa lata temu był jednym z ważniejszych filarów prezydenckiej egzotycznej koalicji, a teraz jest jednym z najważniejszych prezydenckich opozycjonistów.


Przed zatrudnieniem znał ją... „z telewizji”

Elżbieta Rabczyńska (63 lata) radna Łomży z klubu PiS, od 1. kwietnia koordynator finansowo-administracyjny Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży
śr, 26 kwietnia 2017 08:11

Radna miejska Elżbieta Rabczyńska (63 lata), z Prawa i Sprawiedliwości, od początku kwietnia jest koordynatorem finansowo-administracyjnym Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży. Utworzenie stanowiska w miejskiej spółce prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski (PiS) zatwierdził dwa dni wcześniej, a prezes spółki MPEC Radosław Żegalski mówi, że przed zatrudnieniem radną Rabczyńską znał „tylko z telewizji”, i nie chce odpowiadać na pytania, czy przed zatrudnieniem radnej, rozmawiał o tym z prezydentem Łomży, który pełni funkcje właścicielskie wobec MPEC-u.


Stary Rynek znowu na nowo... plac szary zamiast czerwonego

Stary Rynek w Łomży
wt, 25 kwietnia 2017 10:06

Zakończyły się konsultacje społeczne, w jaki sposób zagospodarować Stary Rynek przed remontem nawierzchni, odświeżeniem drzewostanu i wstawieniem fontanny. Z trzech wariantów do wyboru, przedstawionych przez architekta miejskiego, o których w ankietach wypowiedziało się 299 osób: ponad połowa życzy sobie fontanny w centrum placu, np. 11 drzew wokół Rynku oraz 2 przy budowli z wodą, czyli wariantu „B”.
Inaczej Stary Rynek widzi zatrudniony przez ratusz ekspert z zakresu architektury dr Marek Przeździecki. Rekomendował on wariant „A”, czyli bez zieleni w środku placu i bez schodów, jakie w wariancie „B” kaskadowo schodzą od strony hali targowej. Obecny prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski jest również zwolennikiem wersji „A”, wraz z dużymi modyfikacjami, jakie zaproponował ekspert - były prezydent Łomży z początku lat 90-tych XX wieku.


ARiMR ponagla rolników

wt, 25 kwietnia 2017 08:49

W całym województwie podlaskim rolnicy złożyli do tej pory około 22 tys. wniosków o płatności obszarowe za 2017 rok. To nieco ponad 1/4 wszystkich uprawnionych do ubiegania się o dopłaty do ziemi, a do upływu terminy w którym można je składać bez finansowych konsekwencji zostało niesłana trzy tygodnie z długim majowym weekendem włącznie. Podlaski Oddział Regionalny ARiMR zachęca rolników, aby nie czekali ze złożeniem wniosków na ostatnią chwilę, podkreślając że wcześniejsze złożenie wniosków pozwoli na ich spokojną ocenę oraz w przypadku stwierdzenia braków na ich poprawienie w terminie umożliwiającym przyznanie płatności bezpośrednich.


26-latek potrącił 81-latka w Piątnicy

Wieczorna rekonstrukcja zdarzenia z udziałem pojazdu prawdopodobnego sprawcy potrącenia w Piątnicy
wt, 25 kwietnia 2017 08:33

BMW, który wczoraj po południu w Piątnicy potrącił przechodnia, kierował 26-letni mieszkaniec gminy Piątnica. Mężczyzna, który po potrąceniu 81-letniego przechodnia odjechał z miejsca zdarzenia został szybko odnaleziony przez policję, po czym osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Jeszcze wczoraj wieczorem policjanci na miejscu zdarzenia rekonstruowali jego przebieg.


Potrącił i odjechał

Miejsce potrącenia w Piątnicy
pon, 24 kwietnia 2017 17:52

Policjanci poszukują kierowcy, który w poniedziałkowe popołudnie w Piątnicy potrącił starszego mężczyznę, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Do wypadku doszło około godz. 17. na ul. Stawiskowskiej w pobliżu piekarni.


Pożar na fortach

pon, 24 kwietnia 2017 17:00

Trzy zastępy straży pożarnej walczyły z pożarem traw na fortach w Piątnicy. Akcja trwała ponad godzinę, a ogień strawił około 1,5 hektara nieużytków. Gaszenie ognia utrudniał wiatr, a przyczyną pożaru mogło być celowe podpalenie.


Prawdziwie bezcenny...

pon, 24 kwietnia 2017 16:30

W 60-tysięcznej Łomży „potrzebę” skorzystania z niego odczuwa od 5 do 10 osób dziennie. Choć jest niewielki kosztował blisko 200 tysięcy złotych, a za administrowanie nim miasto płaci 1230 zł miesięcznie czyli pięć razy więcej niż wyciągają z niego miejscy urzędnicy. Dla tych, którzy muszą jest jednak prawdziwie bezcenny...


Pędzili na ratunek

pon, 24 kwietnia 2017 14:32

Do nietypowej akcji zostali wezwani w poniedziałek łomżyńscy strażacy. Dzwoniący na numera alarmowy 112 przekazywał, że mężczyzna wszedł na dach i nie może zejść o własnych siłach. Mężczyzna miał być na dachu w Jedwabnem, a wóz strażacki z dużą rozkładaną drabiną, który mógłby pomóc stacjonuje w Łomży.


Kolej na szkolenia

Symulator, na którym można było prowadzić pociąg
pon, 24 kwietnia 2017 13:59

Blisko milion złotych kosztował projekt, w ramach którego 54 osoby młode z Łomży i powiatów łomżyńskiego i zambrowskiego zostały „przygotowane na rynek pracy”. Większość z nich ukończyło kursy księgowości oraz kadry i płace, 14 osób zrobiło uprawnienia do kierowania samochodami ciężarowymi, a po 5 operatora koparko-ładowarki i spawacza.
- Większość pieniędzy zostało przeznaczone na szkolenia i staże – zapewnia Piotr Grabani z łomżyńskiego NOT-u, który przeprowadził finansowany z środków unijnych projekt.
Grabani zapowiada już realizację kolejnego wielokrotnie większego projektu szkoleniowego, w ramach którego szkoleni mają być m.in. maszyniści kolejowi.


Uwaga zwierzęta na drodze

pon, 24 kwietnia 2017 10:27

Do dwóch zderzeń samochodów z leśnymi zwierzętami doszło w weekend w okolicy Łomży. W piątek wieczorem sarna wybiegła Audi w okolicach Grzymała Szczepankowskich, a wczoraj około 20. przed Chrysler, który jechał drogą Zawady – Giełczyn.


« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0