sobota, 22 lipca 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Uwaga! Oszukują na wnuczkę

śr, 28 czerwca 2017 11:01

Policjanci z Łomży informują, że otrzymali zgłoszenie o telefonicznej próbie oszustwa. Do 88-letniej mieszkanki miasta zadzwoniła kobieta podająca się za jej wnuczkę. Mówiła, że miała wypadek drogowy i potrzebowała gotówki. Rozłączyła się, gdy mieszkanka Łomży zaczęła ją dopytywać o to czyją jest córką...


Znowu ASF

śr, 28 czerwca 2017 10:04

Główny Lekarz Weterynarii kraju oficjalnie poinformował o stwierdzeniu dwóch kolejnych ognisk afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce. Jedno z nich dotyczy gospodarstwa wsi Konopki-Awissa w gminie Radziłów, o czym informowaliśmy wczoraj, drugie jest po przeciwnej stronie Biebrzy - w gminie Trzcianne.
Jednocześnie Ministerstwo Rolnictwa przygotowało nowe przepisy zaostrzające wymagania wobec gospodarstw prowadzących chów świń. Dotkną one szczególnie rolników w strefach zagrożonych ASF.


Drogowcy na Piłsudskiego

Wyjazd z ul. Broniewskiego na Al. Piłsudskiego dotychczas był możliwy w prawą i lewą stronę, a po prowadzonej obecnie przebudowie będzie możliwy tylko w prawo.
śr, 28 czerwca 2017 08:49

Niedawno przed skrzyżowaniem Al. Piłsudskiego z Al. Legionów wykonano miejsce do nawracania samochodów, a teraz drogowcy z MPGKiM mają przebudować skrzyżowanie Al. Piłsudskiego z ul. Broniewskiego, tak by z tej drugiej ulicy możliwy był tylko skręt w prawo. Prace mają potrwać dwa dni, a w tym czasie jeden pas na Al. Piłsudskiego będzie wyłączony z ruchu.


Niespodziewane dywidendy z miejskich spółek

Łomżyński ratusz
wt, 27 czerwca 2017 16:28

750 tysięcy złotych z ubiegłorocznych zysków dwóch miejskich spółek – MPEC i MPWiK pobrał do kasy miasta prezydent Łomży, który jednoosobowo pełni funkcje właścicielskie. W przypadku spółki ciepłowniczej dywidenda wyniosła pół miliona złotych, w przypadku wodociągowej 250 tys. zł. Dywidendy prezydent pobrał kosztem zmniejszenia środków jakie Rady Nadzorcze tych spółek chciały przeznaczyć na zasilenie kapitału zapasowego. Zarówno MPEC jak i MPWiK przymierzają się do inwestycji wartych w sumie grubo ponad 100 milionów złotych.


Będzie remont Zjazdu

Ul. Zjazd
wt, 27 czerwca 2017 13:00

Ulica Zjazd to najbardziej obciążana ruchem ulica w Łomży. Prowadzi do Piątnicy i nią przebiegają dwie drogi krajowe nr 61 i 63. Ta pierwsza jest drogą tranzytową, którą jadą ciężkie tiry od i z państw nadbałtyckich, skutecznie niszcząc ulicę. Dotychczas ulica Zjazd była zazwyczaj regularnie łatana, a większe remonty dotyczyły tylko jej krótkich fragmentów. I teraz szykuje się większy remont. Łomża otrzymała 777 tys. zł z tzw. rezerwy mostowej Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa na modernizację ul. Zjazd.


Kolizje na początek wakacji

Kolizja trzech aut z poniedziałku, ul. Zawadzka
wt, 27 czerwca 2017 12:15

Wczoraj w Łomży i najbliższej okolicy doszło do pięciu kolizji drogowych, dziś rano były trzy. Na szczęście póki co nikomu z jadących w samochodach nic się nie stało, ale policjanci apelują o ostrożność.


Kolejne gospodarstwo z ASF

wt, 27 czerwca 2017 10:27

W gospodarstwie we wsi Konopki-Awissa w gminie Radziłów potwierdzono kolejne ognisko afrykańskiego pomoru świń. Od rana trwa likwidacji zagrożenia, a pierwszym jej elementem jest likwidacja stada. Jak informuje Józef Matyskieła, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Grajewie, w tym gospodarstwie przetrzymywanych było 36 sztuk świń, przy czym jedna z nich padła 10 dni temu, ale właścicielka nie zgłosiła tego służbom lecz zakopała martwe zwierzę.


PIRol żąda „konkretnych działań na miarę stanu wyjątkowego”

wt, 27 czerwca 2017 09:45

W związku ze stwierdzeniem kolejnych przypadków wirusa afrykańskiego pomoru świń w województwie podlaskim, Walne Zgromadzenie Podlaskiej Izby Rolniczej wnioskuje o podjęcie zdecydowanych działań mających na celu ograniczenie populacji dzików, które są głównym nosicielem choroby. Zdaniem działaczy samorządu rolniczego kolejne przypadki ASF, które pojawiły się w ostatnim czasie są dowodem na to, że mimo prowadzonych działań wirusa nie udaje się zatrzymać. Izba żąda „konkretnych działań na miarę stanu wyjątkowego”.


Kobiecy pojedynek

wt, 27 czerwca 2017 08:54

Cztery komitety wyborcze chcą zgłosić swojego kandydata w wyborach uzupełniających do Rady Miasta Kolno. Przynajmniej trzy z nich do wyborów, które odbędą się 3. września, wystawią kobiety.


Roskowiński zacznie murale od Powstania Styczniowego

wt, 27 czerwca 2017 08:35

- Wszystko, co robię, to dla Polski i państwa polskiego, ja od dwóch lat żyję w wolnej Ojczyźnie, wcześniej żyłem w kraju... „dziwnym” - mówi artysta malarz Rafał Roskowiński (lat 50), autor – jak to sam ocenia – około 300 murali i czterech projektów dzieł naściennych na 600-lecie Łomży. - Robocza nazwa cyklu „Złota Łomża” nawiązuje do kolorów królewskich, ale seria ma ostateczny tytuł „Ku Niepodległej”. Namalujemy malowidła poświęcone znanym łomżyniakom: pedagogowi Jakubowi Wadze i etnografowi Adamowi Chętnikowi, promującemu folklor i kulturę kurpiowską. Dwa murale będą hołdem złożonym bohaterskiej obronie miasta przed nawałą bolszewicką w 1920 roku pod dowództwem kpt. Mariana Raganowicza oraz Powstańcom Styczniowym z 1863 r. Cześć i chwała Bohaterom! Do Łomży przyjadę z czteroosobową ekipą, zaczynamy od Powstania 3. lipca.


Będzie upalnie, choć krótko

Tabela przedstawia prognozę synoptyczną na najbliższe dnia dla Łomży (źródło: pogodynka.pl)
wt, 27 czerwca 2017 08:25

Po kilku dniach pochmurnych dziś ma być słonecznie i przyjemnie. Namiastkę gorączki lata mamy poczuć w następnych dniach. Synoptycy na wtorek w rejonie Łomży prognozują temperaturę maksymalną w sypkości 22°C, a jutro i pojutrze już ok. 30°C. Niestety pogoda na kolejny weekend znowu ma się popsuć.


Zakończyła się dwudniowa wystawa w Szepietowie

pon, 26 czerwca 2017 15:20

Dobiegła końca XXIV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie. Rekordowa liczba wystawców krajowych i zagranicznych, około 1000 zwierząt hodowlanych, pokazy, konkursy, wykłady, spotkania handlowe, tłumy zwiedzających tak w dużym skrócie można opisać przebieg imprezy. Swoją obecnością na wystawie zaszczycili Krzysztof Jurgiel Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jacek Bogucki Sekretarz Stanu MRiRW oraz Mirosława Jaroszewicz-Łojewska Dyrektor Generalny MRiRW i wielu innych znamienitych gości.


Rejestracja samochodu zabytkowego - od czego zacząć?

pon, 26 czerwca 2017 14:54

W ostatnich latach zauważyć można zdecydowany wzrost zainteresowania pojazdami zabytkowymi. Ludzie przychylnym okiem patrzą na stare samochody, które są wspaniałym hobby, ale też świetną lokatą kapitału. Niektórzy po prostu lubią spędzać wolny czas na reperowaniu i odrestaurowywaniu swojego oldtimera, kiedy inni chcą po prostu zarobić. Sprawdź, czy Twoje auto ma szansę zyskać miano zabytku, a także od czego zacząć o nie starania.


Dobudowana Zawadzka poświęcona

Bp Janusz Stepnowski
pon, 26 czerwca 2017 13:45

Ma ok. 430 metrów długości i kierowcy jeżdżą nią od kilkunastu dni. Dziś dobudowany odcinek dwujezdniowej ul. Zawadzkiej od skrzyżowania z ul. Przykoszarową do Ronda Solidarności oficjalnie został otwarty i poświęcony. W uroczystości, na czasowo wyłącznej z ruchu jednej jezdni ulicy, brali udział m.in. biskup łomżyński i marszałek podlaski, dwoje posłów na Sejm, troje prezydentów Łomży i dwanaścioro miejskich radnych. Po przecięciu biało-czerwonej wstęgi nową ulicę poświęcił biskup łomżyński Janusz Stepnowski, a po kilku kolejnych przemowach jezdnię ponownie udostępniono kierowcom.


Od pioruna zapalił się dom

pon, 26 czerwca 2017 13:01

Po uderzeniu pioruna zapalił się dom w Zanklewie w gminie Wizna. Na szczęście nikomu z domowników nic sienie stało, a pożar szybko ugasili wezwani na miejsce strażacy.


W Nowogrodzie czekają na komisarza i wybory

pon, 26 czerwca 2017 11:15

Trzy tygodnie temu zmarł burmistrz Nowogrodu Józef Piątek (1956-2017). Mieszkańców gminy czekają przedterminowe wybory, których termin ma ustalić premier Beata Szydło. Póki co premier nie wyznaczyła jeszcze nawet zarządcy komisarycznego, który ma sprawować władzę w gminie do czasu rozstrzygnięcia wyborów.
- Radzę sobie jak mogę – mówi Marlena Bałazy, sekretarz gminy w Nowogrodzie.


Spółdzielcze festyny w słońcu i w deszczu

pon, 26 czerwca 2017 08:14

Koncerty, występy taneczne, pokazy sztuk walki, konkursy i wiele innych atrakcji w ramach rodzinnych festynów przygotowały na ten weekend łomżyńskie spółdzielnie. SM Perspektywa zorganizowała swą imprezę w sobotę na Skate Parku, gdzie dopisali i uczestnicy, i pogoda. Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa następnego dnia nie miała już takiego szczęścia do aury, ale i tak na terenie Parku im. Jana Pawła II bawiły się setki osób, od seniorów do małych dzieci.
– Popadało, ale słonko już wyszło, znowu jest ładnie – trzeba wyjść do ludzi, pobawić się, posłuchać muzyki, bo telewizor mi nie ucieknie! – mówi pan Janusz.


Strefa zagrożenia ASF

pt, 23 czerwca 2017 14:36

Po wczorajszym wykruciu wirusa ASF w jednym z gospodarstw we wsi Święcienin w gminie Radziłów Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski wydał specjalne zarządzenie w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatów: grajewskiego, monieckiego i łomżyńskiego. Określił w nim 3-kilometrowy wokół gospodarstwa obszar zapowietrzony i obszar zagrożony o promieniu 7 km poza obszar zapowietrzony.


Policjant to styl życia...

pt, 23 czerwca 2017 14:14

W całym kraju trwa wzmożona akcja zachęcania młodych ludzi do wstępowania w szeregi policji. Także Komenda Miejska Policji w Łomży prowadzi werbunek. W tej chwili na 221 etatów przypisanych do komendy wolnych jest 17. Przyszłych policjantów przekonuje się „prestiżem i uznaniem społecznym”, ale także pewną pracą i płacą, która wpływa na stabilność życiową, trzynastą pensją, szeregiem dodatków i prawem do emerytury już po 25 latach pracy.


XXIV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych

pt, 23 czerwca 2017 08:57

Kilkuset wystawców krajowych i zagranicznych, około 1000 zwierząt hodowlanych, dwa dni wypełnione pokazami, konkursami spotkaniami edukacyjnymi i handlowymi – tak w dużym skrócie przedstawia się program największego w północo-wschodniej Polsce wydarzenia z branży rolniczej. Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych odbędzie się 24-25 czerwca 2017 roku w Podlaskiem Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Już po raz dwudziesty czwarty hodowcy zaprezentują najlepsze zwierzęta. Wystawcy z branży rolniczej przyjadą z bogatą ofertą handlową, w której znajdują się nowinki technologiczne.


« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0