czwartek, 23 lutego 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Kolejny przetarg na wywóz śmieci z Łomży

śr, 25 stycznia 2017 09:21

Władze Łomży ogłosiły kolejny przetarg na wybór firmy, która ma zajmować się zbieraniem i wywożeniem śmieci z miasta na miejskie wysypisko w Czartorii. Teraz „awaryjnie” – przez trzy miesiące - zajmuje się tym Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Zadanie otrzymało ono po tym jak prezydent pod koniec ubiegłego roku unieważnił dwa kolejne przetargi na wybór firmy, która miała się tym zajmować. Odpowiedzialnością za to usiłował obarczyć radnych Łomży, którzy nie poparli jego propozycji dużej podwyżki stawek tzw. podatku śmieciowego.


„Czujny” Krystian

Krystian Bochiński
wt, 24 stycznia 2017 17:48

13-letni Krystian Bochiński z Łomży nocą z 25 na 26 grudnia 2016 roku, uratował swoją rodzinę oraz innych mieszkańców kamienicy przy ul. Dwornej.
- W środku nocy Krystian obudził ojca, że czuje dym, a ten zaalarmował mieszkańców kamienicy, że grozi niebezpieczeństwo i wezwał ratunek – opowiadał Jarosław Zieliński wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, który we wtorek Krystianowi wręczył nagrodę i tytuł „Młody Bohater”.


Kto doradza Chrzanowskiemu?

Od lewej: Mariusz Chrzanowski prezydent Łomży, Kazimierz Gwiazdowski, poseł, były etatowy asystent Chrzanowskiego i Dariusz Budrowski nowy etatowy doradca prezydenta Łomży (fot. październik 2015 r.)
wt, 24 stycznia 2017 14:03

Pytania o to kto doradza prezydentowi Łomży do ratusza skierowaliśmy w ubiegłym tygodniu. Dziś także na oficjalnej stronie miasta poinformowano, że od tygodnia etatowym doradcą Mariusz Chrzanowskiego jest Dariusz Budrowski. To wicedyrektor biura Łomżyńskiego Forum Samorządowego, które z inicjatywy Chrzanowskiego powołało kilkanaście samorządów. Budrowski umowę na doradztwo dostał na 3 miesiące na pół etatu.
Jak się okazuje nie jest to jedyna zmiana wśród prezydenckich doradców.


Gmina Piątnica ma posterunek policji i dwóch dzielnicowych

Uroczystości na ul. Czarnockiej przed posterunkiem policji
wt, 24 stycznia 2017 13:05

W piętrowym budynku z ośrodkiem zdrowia i apteką otwarto z wielką pompą posterunek policji w Piątnicy. Mieści się na parterze domu przy ulicy Czarnockiej koło Ogrodowej. Posterunkiem będzie kierował 48-letni aspirant sztabowy Grzegorz Kurkowski, podlegają mu dwaj dzielnicowi: aspirant Tomasz Gromadzki (telefon służbowy 885 997 211) i asp. Krzysztof Mikucki (tel. 885 997 220). - Otwarcie tego posterunku to wynik postulatów mieszkańców i determinacji władz gminy – mówił wójt Krzysztof Kozicki na uroczystości przekazania klucza do pomieszczeń 51 mkw. w posterunku, którego wyremontowanie i wyposażenie kosztowało prawie 150 tysięcy zł. Na uroczystości było 12 pocztów sztandarowych, m.in., OSP z gm. Piątnica, policyjna kompania honorowa z Białegostoku, zastępca komendanta głównego nadinspektor Helena Michalak i wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, który podziękował za pomoc wójtowi Krzysztofowi Kozickiemu.


Pierwsi z „Łomżyńską Kartą Seniora”

pon, 23 stycznia 2017 15:40

20 pierwszych seniorów z Łomży otrzymało „karty seniora”. Program „Łomżyńska Karta Seniora” w listopadzie ubiegłego roku uchwalili radni Łomży. Jego celem jest pobudzenie aktywności mieszkańców w wieku powyżej 60 lat poprzez zwiększenie dostępu do usług publicznych, dóbr kultury, imprez sportowych oraz innych dóbr i usług zapewniających poprawę warunków i komfortu życia. Dotychczas umowy partnerskie w ramach Programu podpisały cztery instytucje miejskie i 10 przedsiębiorców oferując seniorom zniżki na swoje usługi.


Borysewicz w „radzie” TVP Białystok

Maciej Borysewicz
pon, 23 stycznia 2017 10:18

Maciej Borysewicz z Łomży został powołany przez Radę Mediów Narodowych do Rady Programowej TVP Białystok. Ta rada jest organem opiniodawczo -doradczym dyrektora oddziału TVP w sprawach nadawanego programu.
- Łomża od wielu, wielu lat nie była reprezentowana w tym gronie – mówi Borysewicz.


Ptasia grypa coraz bliżej

pon, 23 stycznia 2017 09:36

O wykryciu kolejnych ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 informuje Główny Lekarz Weterynarii. Groźnego wirusa wykryto w ciałach padłych łabędzi niemych w centrum Wrocławia oraz w okolicy jeziora Trzesiecko w Szczecinku (województwo zachodniopomorskie). Tego samego wirusa wykryto także w małym gospodarstwie w powiecie żyrardowskim koło Warszawy. To już 32. gospodarstwo w Polsce i pierwsze na Mazowszu w który wykryto wirusa wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 u drobiu.


Piątnickie nowości na medale

Nowość z OSM Piatnica, która pozwala m.in. przygotować własnoręcznie, przy użyciu domowego miksera lub robota kuchennego, w kilka minut prawdziwe, domowe masło.
pon, 23 stycznia 2017 08:50

– Cieszy nas uznanie konsumentów i zaufanie, jakim nas darzą, gdy wprowadzamy na rynek nowe produkty – mówi Łukasz Kalinowski, wiceprezes OSM Piątnica.
Śmietanka 42%, Jogurt typu greckiego z borówką amerykańską i Wiejskie bez laktozy 1L - to produkty z oferty OSM Piątnica wyróżnione w 6. edycji ogólnopolskiego badania „NAJLEPSZY PRODUKT 2017 – Wybór Konsumentów®”.


Radny Tadeusz Zaremba...

so, 21 stycznia 2017 12:00

Szanowny Panie Redaktorze,
Dziękuję za osobiste włączenie się Pana do naszej, kulawej dyskusji o odpadach. Z pewnością ma Pan dużo racji co do zasady, że najlepsza jest forma wolnej konkurencji. Ja też tak uważam, ale nie podchodzę do tego dogmatycznie. Nie tyle irytuje mnie sama wysokość opłaty śmieciowej, co brak działania dla zorganizowania prawdziwego recyklingu.


Eksperci radzą wzmacniać kadrowo Straż Miejską w Łomży

pt, 20 stycznia 2017 20:55

- Kładąc na jednej szali nasze bezpieczeństwo, a na drugiej pieniądze, należałoby wzmocnić skład osobowy Straży Miejskiej, aby mieszkańcy mieli lepszy kontakt ze strażnikami, na ulicy i w gminie minimum porządku , szybkie interwencje na trzech zmianach przez 7 dni w tygodniu – podsumował wystąpienie własne i trzech poprzedników dr Jacek Pietraszewski, prorektor WSAP w Białymstoku, gdzie przez 23 lata także pracował w Straży Miejskiej. Z wielkim uznaniem oceniał pracę Straży w 60-tysięcznej Łomży, gdzie „tylko 12 osób spełnia wymagania ustawy. To ciężki kawałek chleba”.


Można klikać lub słać SMS-y... dla Łomży

pt, 20 stycznia 2017 15:10

Łomża pokonała inne miasta w województwie, w VIII edycji ogólnopolskiego plebiscytu „Świeć się z Energą”. Zwycięstwo to dla miasta nagrody dobroczynne – energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł oraz awans do II etapu zabawy. To czy teraz Łomża pokona m. in. Legnicę i Radom, i zdobędzie tytuł „Świetlnej stolicy Polski” oraz nagrody o łącznej wartości 50 tys. zł zależeć będzie od tego zaangażowania mieszkańców, którzy mogą codziennie klikać lub słać SMS-y.


Ceny mleka i wieprzowiny wyższe

Średnie ceny skupu mleka, wieprzowiny, bydła i drobiu w Polsce w 2016 roku (źródło GUS)
pt, 20 stycznia 2017 14:09

Na koniec 2016 roku średnia cena skupu mleka w Polsce wynosiła 1,36 zł/l wobec zaledwie 1 zł w maju. W województwie podlaskim cena mleka ponownie była najwyższa w kraju i wyniosła 143,78 zł/hl. W minionym roku szybko rosły także ceny żywca wieprzowego.


Zamarzł

pt, 20 stycznia 2017 12:16

Kierowca samochodu przejeżdżając ul. Dworną przez Stare Kupiski zauważył wczoraj rano leżącego w pobliżu drogi mężczyznę. Jak się okazało już nie żył. Mężczyzna w wieku około 50 lat zmarł prawdopodobnie z wychłodzenia.


Ulice do remontu, a drzewa pod topór

pt, 20 stycznia 2017 11:54

Miasto ogłosiło przetarg na rozbudowę ulic Szosa Zambrowska i Polowa na odcinku od ronda Lutosławskiego do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego. To nieco ponad kilometr ulic prowadzących przez środek miasta. M.in. mają zostać zbudowane: rondo na skrzyżowaniu ul. Polowej i Sadowej, oraz ścieżka rowerowa. Jak wynika z opublikowanych dokumentów, aby zrealizować plany władz Łomży do wycięcia wskazano niemal 80 zdrowych i dorodnych lip, jarząbów, jesionów, klonów czy kasztanowców. Niektóre z nich rosną w sporej odległości do jezdni.


Zapaliło się...

pt, 20 stycznia 2017 11:19

Trzy jednostki straży pożarnej ruszyły na ratunek do pożaru jaki ok. 10.30 wybuchł we wsi Rakowo-Czachy. Jak się okazało palił się garaż przylegający do domu. Na szczęście nie było ofiar w ludziach, a ani wielkich strat materialnych, bo strażacy ugasili pożar, zanim płomienie przedostały się na dom.


Miejskie, czyli prawie jak prywatne...

Andrzej Garlicki, Tadeusz Zaremba
pt, 20 stycznia 2017 10:53

O tym, co się dzieje w miejskich spółkach, mieszkańcy i radni Łomży wiedzą niewiele. Funkcje właścicielskie jednoosobowo pełni prezydent, który w miejskiej rzeczywistości decyduje, kto ma nimi kierować, ale także o ich przychodach i wydatkach. W miejskiej spółce ciepłowniczej pod koniec grudnia prezydent zwiększył wydatki na wynagrodzenia, bo spółka była tak bogata, że po raz pierwszy w historii mogła wypłacić pracownikom premie w postaci „ekstra pensji”.
W spółce śmieciowej w listopadzie prezydent podniósł o 27% ceny za przyjęcie śmieci na bramie wysypiska, a kilka tygodniu później uznał, że koniecznie trzeba podnieść podatek śmieciowy w Łomży, aby pokryć większe koszty. Informacje nie tylko z tych spółek są chowane niczym tajemnice Układu Warszawskiego. Odpowiedzi na pytania są wybiórcze i pokrętne. W prawdziwe osłupienia wprawiają dopiero zarzuty, jakie stawia się radnemu, że ten w mediach, czyli publicznie, chce debatować o ponoszonych przez mieszkańców kosztach gospodarki śmieciowej.


Czołówka za Jeziorkiem

pt, 20 stycznia 2017 10:09

Jedna osoba trafiła do szpitala po czołowym zderzeniu się samochodów osobowych na drodze z Piątnicy do Jedwabnego. Do wypadku doszło za Jeziorkiem, na odcinku gdzie droga przebiega przez duży kompleks leśny. Świadkowie twierdzą, że jezdnia jest tu bardzo śliska.
Na miejscu pracują służby ratunkowe. Droga jest całkowicie zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy.


Będzie ślisko

cz, 19 stycznia 2017 17:45

Magdalena Pękala, dyżurny synoptyk białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB, ostrzega przez opadami marznącymi, które nad regionem mogą zacząć się nocą i utrzymywać przez cały piątek. Synoptyk zjawisku nadała drugi w trzystopniowej skali stopień zagrożenia.


A. Garlicki: Odpowiedź na list otwarty T. Zaremby

Andrzej Garlicki, zastępca prezydenta Łomży
cz, 19 stycznia 2017 12:41

Szanowny Panie Radny,
Z zaskoczeniem odbieram fakt, że pomimo naszych wielokrotnych, osobistych spotkań, polemikę ze mną przenosi Pan w przestrzeń medialną. W takim przypadku, według mojej oceny, nie chodzi Panu o dobro Łomży i jej mieszkańców, tylko o medialną promocję własnej osoby.


Znowu brudne powietrze w mieście

Wartości stężeń 24-godzinnych pyłów PM 10 w Łomży z ostatnich 30 dni. Na czerwono zaznaczono dni w których przekroczone były dopuszczalne normy zanieczyszczeń. (źródło: WIOŚ Białystok)
cz, 19 stycznia 2017 11:57

Przez dwa ostatnie dni w Łomży ponownie notowano duże zanieczyszczenie powietrza. Komputery stacji monitoringowej należącej do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska wyliczyły, że średnie dobowe stężenie pyłów zawieszonych PM10 wczoraj i przedwczoraj wynosiło ponad 70 mikrogramów na metr sześcienny powietrza, przy dopuszczalnej normie 50 µg/m3. W tym roku w Łomży było już siedem dni z przekroczonymi normami zanieczyszczeń powietrza.


« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0