czwartek, 30 marca 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Wojewódzki przegląd Programu 500+ w Łomży

wt, 28 lutego 2017 14:41

Program „500+”, czyli ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, jest sukcesem – mówią zgodnie działacze Prawa i Sprawiedliwości. Program, który miał zachęcić rodziny do posiadania większej liczby dzieci i powoli zaczyna spełniać tę nadzieję, ale przede wszystkim wpłynął na poprawę sytuacji finansowej rodzin wielodzietnych i wyraźnie zmniejszył skalę ubóstwa w Polsce.
- Ubóstwo skrajne dzieci spadło z ok. 12% do niespełna 1% - podkreślała dr Elżbieta Bojanowska, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, która przyjechała do Łomży na spotkanie robocze z realizatorami świadczeń rodzinnych i wychowawczych z województwa podlaskiego. - W ubiegłym roku przygotowywaliśmy Program 500+, a teraz przygotowujemy się do przeglądu programu.


Nieoczekiwana zmiana w Radzie Nadzorczej MPEC

Siedziba MPEC Łomży przy ul. Mikołaja Kopernika
wt, 28 lutego 2017 10:49

Marek Kozikowski dotychczasowy przewodniczący Rady Nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży został niespodziewanie odwołany z funkcji i ze składu organu nadzorczego miejskiej spółki.
- Nie umiem odpowiedzieć na pytanie dlaczego zostałem odwołany, bo przesłana mi uchwała nie ma uzasadnienia, a prezydent nie odpowiedział na wysłany list w tej sprawie – mówi Kozikowski.
Jednocześnie prezydent Mariusz Chrzanowski do RN MPEC powołał Daniela Oliwę.


Drogowcy wchodzą na Sikorskiego. Będą utrudnienia w ruchu

wt, 28 lutego 2017 09:21

W środę drogowcy rozpoczną remont ulicy Sikorskiego od Al. Legionów do ul. Wojska Polskiego. W związku z tym kierowców czekają utrudnienia. Zamknięta będzie lewa strona jezdni, a ruch w obu kierunkach puszczony zostanie tylko prawym pasem. Utrudnienia na Sikorskiego, także na odcinku od Legionów do skrzyżowania z ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego, gdzie prace rozpoczęły się od wycinki drzew w ubiegłym tygodniu, potrwają do połowy listopada.


Poświęcenie drogi do Szabłów Młodych i Starych Szabłów

pon, 27 lutego 2017 17:14

- Wioska się nam wykrusza, młodociani nie chcą na gospodarstwach zostawać, wolą lżejszej pracy w miastach szukać albo jechać za granicę... - opowiada sołtys Józef Kamiński z liczącej kilkanaście gospodarstw wsi Jakaci Starej niedaleko Śniadowa. Spóźnia się i minister, spóźnia się i wojewoda na otwarcie 1230 metrów drogi Jakać Dworna w kierunku wsi Szabły Młode za 1 milion 350 tys. zł, w tym 905 tys. zł dotacji Ministerstwa Administracji i Spraw Wewnętrznych, oraz biegnącego dalej 2-kilometrowego odcinka od wsi Jakać Borki do Starych Szabłów za mln 280 tys. zł, z dotacją 922 tys. zł. Dlatego nikt ministrowi ani wojewodzie nie czynił wymówek, a każdy składał podziękowania.


Gruzini włamali się w Zambrowie

pon, 27 lutego 2017 17:10

Policjanci zatrzymali dwóch obywateli Gruzji podejrzewanych o kradzież z włamaniem do mieszkania w Zambrowie. 31 i 37-latek zostali tymczasowo aresztowani.


Metamorfozy 2017 w Galerii Bursztynowej – video

metamorfozy 2017 galeria bursztynowa
pon, 27 lutego 2017 14:52

Metamorfozy sześciu finalistek akcji "Odkryj siebie na nowo - Metamorfozy" odbyły się 14 i 15 lutego. Były to niewątpliwie dni pełne wrażeń dla uczestniczek projektu, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Do tej pory kilku tysiącom obserwujących projekt osobom zdradziliśmy kulisy metamorfoz. Tym razem przedstawiamy pełną relację z wydarzenia.


50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

Ks. bp Tadeusz Bronakowski
pon, 27 lutego 2017 10:44

O zachowanie abstynencji przez polskie rodziny, dawanie świadectwa życia trzeźwości przez kapłanów oraz za sprawujących władzę, aby „przeciwstawiali się demoralizacji społeczeństwa i troszczyli się o trzeźwość” – modlą się katolicy w całej Polsce. Rozpoczął się jubileuszowy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
- Tak jak każdego roku, modlimy się do Boga o dar trzeźwości wszystkich Polaków. Modlimy się także o to, by Bóg darował nam wszystkie winy i grzechy związane z nadużywaniem alkoholu – mówił j ks. bp Tadeusz Bronakowski z Łomży, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości.


Oznaki wiosny...

Pierwsze w okolicy dostrzeżone żurawie tej wiosny
pon, 27 lutego 2017 10:21

- To co stało się z soboty na niedzielę to było prawdziwe tąpnięcie – mówi Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. - Przez te noc pojawiły się pary żurawi, które zasiedliły swoje siedliska, są już gęsi gęgawy, jest kilka gatunków kaczek, są skowronki.


Cześć waszej pamięci - Żołnierze Wyklęci

nie, 26 lutego 2017 22:29

Około 130 - 150 osób - znacząco mniej niż w latach poprzednich - wzięło udział w zorganizowanym po raz czwarty w Łomży Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W niedzielę wieczorem w deszczu Marsz przeszedł od Katedry pod Szkołę Muzyczną, gdzie znajdują się pomniki żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych. Przed tym drugim odbył się Apel Poległych.
Nie było oficjalnych delegacji władz, wojska ani parlamentarzystów...


Pobiegli, by oddać hołd... Żołnierzom Wyklętym

nie, 26 lutego 2017 13:42

- Ślisko, morko, zimno, ale przyjemnie – mówił Karol Kaczkowski, który jako pierwszy przekroczył linię mety Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych TROPEM WILCZYM, który w niedzielne południe rozegrano w Piątnicy. - Fajna inicjatywa. Fajnie, że coś się dziej i że można było uczcić żołnierzy – dodawał biegacz.
W biegu uczestniczyło około 300 osób od małych, kilkuletnich dzieci po biegaczy, którzy mają koło 80 lat.


Ośrodek pomocy pokrzywdzonym przestępstwem w Łomży

Mirosława Kluczek
so, 25 lutego 2017 11:03

- Nie każdy ma tyle odwagi, żeby pójść ze swoją bolesną sprawą na policję czy do prokuratury... – mówi Aneta Bernatowicz z Centrum Aktywności Społecznej w Suwałkach, które prowadzić będzie, tak jak rok temu w MOPS, ośrodek pomocy pokrzywdzonym przestępstwem w Łomży, z którego usług w 2016 r. skorzystały 173 osoby, niektóre raz lub kilka razy, inne 10. - Byłam zaskoczona, że w Łomży trzy razy więcej kobiet niż w Suwałkach bije swoich mężów, znęca się nad nimi fizycznie i psychicznie. Prowadzimy wiele spraw: od gróźb, nękania i alimentów po wypadki komunikacyjne.
W Łomży ośrodek PPP działa przy Wojska Polskiego 113, na 2. piętrze „Staszicówki”, gdzie osobą pierwszego kontaktu jest Mirosława Kluczek, pedagog i była wiceprezydent Łomży (2010 – 2014).


Rąbią, nie patrzą...

W piątek 24 lutego 2017 r. ścinano drzewa przy ul. Sikorskiego.
pt, 24 lutego 2017 15:55

Jeszcze w środę podczas sesji Rady Miejskiej Łomży wiceprezydent Andrzej Garlicki zapewniał radnych, że „jego” inspektorzy, przed rozpoczęciem inwestycji drogowych, będą na miejscu dokładnie weryfikować, które drzewa trzeba będzie wyciąć, a które da radę oszczędzić i ominąć lub przesadzić. W piątek rano, gdy drogowcy rozpoczęli wyrąb drzew przy ul. Sikorskiego pod piłę szły także niewielkie drzewka.
Niebawem drwale mają wejść też na ul. Polową. Tu do wyrębu – według oficjalnego planu jest 78 drzew, ale według danych podawanych przez prezydenta radnym - aż 88 drzew. Prace mają zacząć się tu do 10 marca.


Potrącenie pieszego na Szosie Zambrowskiej

Przejście dla pieszych
pt, 24 lutego 2017 15:26

W piątek przed godz. 15. doszło do potrącenie pieszego przechodzącego po przejściu dla pieszych przez Szosę Zambrowską. Do wypadku doszło na dwujezdniowym odcinku ulicy na wysokości sklepu Biedronka. Ranny pieszy został przewieziony do szpitala.


Kradną samochody

pt, 24 lutego 2017 14:48

Przez cały ubiegły rok policjanci z Łomży wszczęli 12 postępowań w sprawie skradzionych samochodów, a w tym roku już cztery. Nocą odjechało audi z parkingu przed blokiem w Nowogrodzie, a wcześniej z Łomży VW cady, skoda octavia i toyota auris. Policja szuka złodziei i apeluje o sąsiedzką czujność, zwłaszcza wieczorami i w nocy...


Pamięci żołnierzy wyklętych...

pt, 24 lutego 2017 14:20

„Bruzda”, „Lipiec”, „Huzar”, „Ryba” i wielu, wielu innych... Za wierność Ojczyźnie i prawdę zapłacili najwyższą cenę. Dla nich wojna nie skończyła się w maju 1945 r. Przez lata nazywano ich „bandytami” i „zaplutymi karłami reakcji” i ścigano dzień i noc. Gdy „polowania z nagonką” udawały się, nie mieli już szansy na przeżycie. Miejsce gdzie pochowano szczątki wielu z nich do dziś jest nieznane. Po raz siódmy będziemy obchodzić Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Przypada on 1 marca, ale w Łomży, podobnie jak w Polsce nieupamiętniające bohaterów wydarzenia odbędą się w niedzielę.


Głaz w PKS Nova

Maciej Głaz
pt, 24 lutego 2017 12:14

Maciej Głaz, m.in. były przewodniczący Rady Miejski i były zastępca dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży, został kierownikiem administracyjno-gospodarczym spółki PKS Nova. To należąca do samorządu województwa podlaskiego spółka, która powstała wskutek wcielenia od początku roku spółek PKS Łomża, PKS Zambrów, PKS Suwałki i PKS Siemiatycze do PKS Białystok.


Narkotykowi biznesmeni

pt, 24 lutego 2017 10:56

W czwartek śledczy poinformowali o rozbiciu grupy zajmujących się handlem narkotykami w rejonie Łomży. Przejęto ponad 3 km narkotyków, zlikwidowano podziemną hodowlę konopi indyjskich, oraz zatrzymano 8 osób, z których sąd tymczasowo aresztował cztery. Okazuje się, że to nie jedyna narkotykowa grupa, którą rozpracowali śledczy z Łomży. W Prokuraturze Okręgowej w Łomży prowadzone jest także śledztwo przeciwko grupie, która zajmowała się handlem narkotykami m.in. na ternie powiatów wysokomazowieckiego i zambrowskiego. W tej sprawie sąd tymczasowo aresztował 7 osób.


Zawinili oni, płacimy my

Sąd Apelacyjny w Białymstoku
pt, 24 lutego 2017 10:12

Ponad 625 tysięcy złotych musi zapłacić Łomża w związku z przegranym procesem sądowym z jedną z firm, która sześć lat temu pracowała przy realizacji projektu „Budowa systemu gospodarki odpadami dla miasta Łomża i okolicznych gmin”. To konsekwencje niesłusznie naliczonych kar za przekroczenie terminu wykonania umowy. Ostateczny, prawomocny wyrok w tej sprawie wydał pod koniec stycznia Sąd Apelacyjny w Białymstoku.


Wyrąb zaczyna się przy Sikorskiego

pt, 24 lutego 2017 09:02

Od wycinki drzew ponad 30 drzew rozpoczynają prace drogowcy, którzy mają zmodernizować ostatnie nieremontowane dotychczas odcinku ulicy Sikorskiego w Łomży. Dziś zaczęła się wycinka drzew rosnących na odcinku od ul. Kard. S. Wyszyńskiego do Al. Legionów. W związku z tymi pracami do końca miesiąca kierowcy mogą spodziewać się tu utrudnień w ruchu.


Chwilówka dla emeryta? Sprawdź najlepsze oferty na tanią pożyczkę

cz, 23 lutego 2017 15:43

Potrzebujesz dodatkowej gotówki, ale obawiasz się odmownej decyzji w banku? Twój wiek może być przeszkodą w otrzymaniu kredytu? Dobrym wyjściem z sytuacji może okazać się zaciągnięcie szybkiej pożyczki pozabankowej. Dziś podpowiemy, czy emeryt może otrzymać chwilówkę i które firmy pożyczą mu pieniądze.


« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0