czwartek, 23 lutego 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Kolejne dziki chore na ASF

Sytuacja epizootyczna odnośnie ASF w Polsce. Kolorami zaznaczono aktualny na dzień 17 stycznia 2017 r. zasięg obszarów objętych restrykcjami.
cz, 19 stycznia 2017 10:04

Po kilku miesiącach przerwy w na terenie powiatu monieckiego odnotowano kolejne przypadki afrykańskiego pomoru świń u dzików. Wirusa wykryto w ciałach pięciu padłych dzików, które w ubiegłym tygodniu znaleziono w pobliżu wsi Chojnowo w gminie Trzcianne. Dziś to najdalej na zachód wysunięte przypadki groźnej choroby.


Kiedy ceny OC przestaną rosnąć?

śr, 18 stycznia 2017 13:46

Wzrost cen ubezpieczenia OC przestaje powoli dziwić. Właściciele pojazdów przyzwyczaili się już bowiem do sporego wydatku, który muszą ponieść każdego roku. Czy jest jednak szansa na to, aby ceny OC przestały rosnąć?


Oświadczenia były fałszywe, ale "wina i społeczna szkodliwość czynu nie była znacząca"

Wojciech Dzierzgowski
śr, 18 stycznia 2017 13:02

Wojciech Dzierzgowski, były szef wojewódzkich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego, jako wicewojewoda podlaski składał nieprawdziwe oświadczenia majątkowe – uznał Sąd Rejonowy w Łomży. Polityk nie został jednak skazany. Sąd warunkowo umorzył postępowanie na okres dwóch lat ze względu na niewielką społeczną szkodliwość czynu.
- Nie doszło do szkody dla instytucji, w której był zatrudniony, i społeczeństwa – uzasadniał sędzia Mariusz Dmochowski, który jednocześnie orzekł, że Dzierzgowski musi zapłacić opłaty sądowe i 5 tys. zł na fundusz pomocy poszkodowanym.


T. Zaremba: List otwarty do Pana Zastępcy Prezydenta

Tadeusz Zaremba
śr, 18 stycznia 2017 08:02

Panie Andrzeju Garlicki drogi (żeby nie powielać bardziej emocjonalnych zwrotów).
Znów potwierdziła się mądra zasada „nie chwal dnia przed wieczorem…”. Zamiast skorzystać z mojej i wielu innych Radnych deklaracji przyjęcia współodpowiedzialności za długofalowe uporządkowanie zasad efektywnej gospodarki odpadami, schował się Pan za parawanem wypożyczonym z teatru lalek. Rozumiem chytry zamysł, ale nie dam się wciągnąć w zastępczą polemikę z Radnym – Pacynką, obsadzonym przez Pana w roli lisa w kurniku. Oportunizm Radnych pozorujących kontrolę władzy wykonawczej w pogoni za różnymi „konfiturami” to największy delikt i źródło kompromitacji Samorządu. Wielkie, nadal nie wyjaśnione afery śmieciowe nie zaistniały przecież przypadkowo. W tym kontekście – nawet każda forma dmuchania na zimne nie jest nadmierną ostrożnością.


Wielka zguba na rondzie

wt, 17 stycznia 2017 16:11

Do nietypowego zdarzenia drogowego doszło we wtorkowe popołudnie na rondzie na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z ulicami Browarną i Poznańską w Łomży. Z jadącej ciężarówki spadła na jezdnię wielka bela blachy. Zguba waży około 11 ton. Szczęśliwie kolos odtoczył się na pobocze jezdni nie powodując większych strat.


Łomża nie była ostatnia...

wt, 17 stycznia 2017 14:44

Odnotowana w Łomży frekwencja podczas niedzielnego referendum lotniskowego wyniosła tylko 2,36%. To sześć razy niższa frekwencja niż w sali całego województwa podlaskiego, ale – co może być zaskakujące – wcale nie najniższa. Mniej osób poszło na referendum w Śniadowie, Piątnicy i Zbójnej. W tej ostatniej gminie frekwencja wyniosła 1,77% i jak podaje Urszula Arter z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku – była najniższa w województwie.


Zabawa z Zenkiem Martyniukiem w Łomży

Zenek Martyniuk podczas koncertu w Jedwabnem 15. lipca 2016 r. (fot. UM Jedwabne)
wt, 17 stycznia 2017 12:54

W ubiegłym roku był gwiazdą festynu w Jedwabnem. W Sylwestra z Dwójką podbił serca milionów Polaków gdy przebój „Przez Twe oczy zielone” zaśpiewał z Marylą Rodowicz. Król Disco Polo Zenek Martyniuk będzie gwiazdą zabawy na 599. rocznicę nadania praw miejskich Łomży i w czerwcu ma wystąpić podczas imprezy plenerowej na muszli przy ul. Zjazd.
„Mimo napiętego kalendarza artysty, udało mi się zaprosić go do Łomży” - ogłosił na Facebooku prezydent Mariusz Chrzanowski.


Niechciane referendum lotniskowe nieważne

pon, 16 stycznia 2017 16:22

W Łomży na lotniskowe referendum zorganizowane przez władze województwa podlaskiego poszło zaledwie 1160 osób, czyli 2,36% uprawnionych. W powiecie łomżyńskim i kolneńskim frekwencja była tylko nieco wyższa – odpowiednio 3,37% i 3,94%.
Wojewódzka Komisja ds. Referendum w Białymstoku w poniedziałek wieczorem podała oficjalnie że wzięło w nim udział tylko 12,96 proc. uprawnionych do głosowania. Referendum jest nieważne, ze względu na niewielką frekwencję.


Sikorskiego skończą remontować łomżyńskie firmy

Ul. Sikorskiego w Łomży
pon, 16 stycznia 2017 15:32

Pięć firm rywalizuje o zlecenie z miasta na remont dwóch ostatnich odcinków ulicy Sikorskiego. Wartość prac miejscy urzędnicy wycenili na blisko 15 mln zł, ale oferty są znacznie niższe – najtańsze opiewają na ok. 8 mln zł. Najniższe cenowo oferty złożyły łomżyńskie firmy drogowe.
Na remont niespełna 1 km ul. Sikorskiego, którą przebiega przez Łomżę droga krajowa nr 63, władze miasta pozyskały 85% dotację z środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.


Samorządowy fiskalizm... Gdzie jest najmniejszy?

Zmiany przeciętnej stawki opodatkowania (jako % maksymalnej) najważniejszych podatków lokalnych (źródło: Wspólnota)
pon, 16 stycznia 2017 09:33

Najbardziej fiskalną gminą w całej Polsce jest Warszawa – wartość średniej stawki wynosi 99,6 proc. maksymalnej. W Łomży ten fiskalizm wynosił 94,63 %, co dało miastu 27. pozycję wśród miast na prawach grodzkich. W regionie pod tym względem Łomża odbiega od innych samorządów. Mieszkańcy okolicznych gmin, ale także Ostrołęki, Zambrowa, Kolna czy Suwałk mają niższe obciążenia. Rekordowa pod tym względem jest gmina Wizna. Tu lokalne podatki wynoszą tylko 54,43 % możliwych obciążeń.


Starzejące się noworocznie TPZŁ potrzebuje świeżej krwi

pon, 16 stycznia 2017 08:14

- Pracujemy społecznie, bez awansów, dotacji i widoków na odznaczenia, ponieważ kieruje nami troska o Łomżę i ziemię łomżyńską – mówiła prezes oddziału łomżyńskiego TPZŁ Krystyna Michalczyk – Kondratowicz do około 150 osób w auli II LO w Łomży na spotkaniu noworocznym, w trakcie którego bp senior Stanisław Stefanek odebrał akt honorowego członkostwa w TPZŁ, zaś zdolna młodzież „Wety” wystawiła jasełka, m.in., krytykujące pychę, arogancję i opilstwo Polaków. – Nie ma między nami swarów i kłótni, mimo że przyszło nam żyć w czasach niepokoju i zawiści. Mamy przed sobą poważne i trudne zadanie: zachęcić młodzież, która po nas przejmie te obowiązki.


Kolędowanie z orkiestrą wojskową

pon, 16 stycznia 2017 08:03

Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego ponownie wystąpiła w Łomży. Artyści w mundurach zapewnili artystyczną oprawę niedzielnej sumy w kościele Krzyża Świętego, po czym dla kilkuset słuchaczy wykonali najpiękniejsze polskie kolędy.
– Niewątpliwie polskie kolędy należą do najliczniejszych i najpiękniejszych – podkreślała prowadząca koncert Ewa Baka. – W polskiej tradycji śpiewamy kolędy aż do drugiego lutego, jest więc dzisiaj piękna okazja, aby wspólnie kolędować!


Rekordowy 25. Finał WOŚP

nie, 15 stycznia 2017 22:56

Zebraliśmy 84 113,87 zł + 57,05 Euro + 14,83 Dolarów amerykańskich + 160 Rubli i 5,3 Funta – mówi na gorąco Monika Orłowska – Laskowska, szefowa łomżyńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 25. finału. - cieszy, że nie było negatywnych emocji do wolontariuszy – dodaje. Prawie 100 wolontariuszy kwestowało w mieście i okolicy dla ratowania życia i zdrowia dzieci i seniorów, a pogoda im sprzyjała.


Trzy młode kobiety zjednoczyły nam 25. Finał WOŚP w Łomży

Monika Orłowska – Laskowska i Katarzyna Borkowska
pt, 13 stycznia 2017 13:52

Wszystko dopięły na ostatni, elegancki jak one, guzik: Monika Orłowska – Laskowska i Katarzyna Borkowska, 27-latki i o rok młodsza Martyna Kalinowska. Przygotowały różnorodny program 25. Finału WOŚP - do przeczytania na stronie głównej 4lomza.pl. Udany koncert rockowy Holy Water ze śpiewającą poetką Jolantą Baranowską dał słuchaczom w czwartek mnóstwo radości i do puszek WOŚP pierwsze ok. półtora tysiąca złotych. W sobotę w Parku Wodnym (nowy basen) od godz. 15. do 18. wrzucimy datki na ratujący zdrowie i życie sprzęt dla dzieci i seniorów, nurkując pod wodę, zaś w niedzielę od godziny 10. do 20. licytacje i koncerty w Galerii Veneda, gdzie wystąpią zespoły rockowe, funky, discopolo. - Mamy 150 atrakcyjnych fantów i krówkę Zakręconą Nelly – opowiada z uśmiechem Monika, dzielna szefowa Sztabu WOŚP Łomża i agencji reklamy i wizerunku emclat.


Filmowy przegląd wydarzeń 2016 roku w Galerii Bursztynowej

pt, 13 stycznia 2017 13:51

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu o tym co się działo w Galerii Bursztynowej w roku 2016. Przypomnijmy sobie wydarzenia, w których brało udział tysiące ludzi. Dowiedzmy się jakie plany rozwojowe posiada Galeria.


„eLka” wypadła z drogi

pt, 13 stycznia 2017 12:32

Samochód nauki jazdy wypadł z drogi i zjechał do przydrożnego rowu. W zdarzeniu ucierpiały dwie osoby, które karetkami zabrano do szpitala.


Dzierzgowski mówi „nie jestem przestępcą”

Wojciech Dzierzgowski
pt, 13 stycznia 2017 10:40

Przed Sądem Rejonowym w Łomży rozpoczął się ponowny proces Wojciecha Dzierzgowskiego byłego wicewojewody podlaskiego i byłego szefa wojewódzkich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego. Oskarżony jest o składanie fałszywszych oświadczeń majątkowych, w których nie podawał swoich długów. Przed rokiem Sąd Rejonowy, a później także Sąd Okręgowy w Łomży uznały, że polityk nie popełnił przestępstwa, bo nie miał obowiązku ustawowego podawania długów, ale Sąd Najwyższy w Warszawie uznał, że łomżyńska wykładnia przepisów ustawy antykorupcyjnej była błędna, dlatego uchylił wyrok i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia. Dziś ponowie obie strony podtrzymały swoje wcześniejsze stanowiska. Prokuratura chce skazania Dzierzgowskiego, a ten utrzymuje, że nie jest przestępcą.


Plebiscyt w sprawie lotniska

pt, 13 stycznia 2017 09:20

Dokładnie 959 373 mieszkańców podlaskiego posiada czynne prawo wyborcze do organów samorządowych i może wziąć udział w niedzielnym referendum wojewódzkim. Plebiscyt ma dać odpowiedź na pytanie: Czy jest Pan/i za wybudowaniem w województwie podlaskim regionalnego portu lotniczego? Aby jego wynik był ważny musi wziąć w nim udział co najmniej 287 812 osób, co jest niemal niemożliwe...


Pożyczka – zrób to sam!

pt, 13 stycznia 2017 08:33

Zakupy online stały się dla Polaków codziennością – w sieci zamawiamy już nie tylko sprzęt elektroniczny i artykuły gospodarstwa domowego, ale także ubrania, obuwie czy produkty spożywcze z dostawą do domu. Przez Internet opłacamy wizyty u lekarza i pożyczamy pieniądze. Banki i firmy pożyczkowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, oferując coraz więcej możliwości bezpiecznego i szybkiego otrzymania pieniędzy bez wychodzenia z domu.


Krowa Nelly z Holandii od Konrada z Łomży dla 25. WOŚP

cz, 12 stycznia 2017 17:37

- Zakręcona Nelly za półtora miesiąca będzie mamusią – opowiada Adam Dąbrowski, zootechnik i specjalista do spraw sprzedaży bydła w PH Konrad, gdzie do obory przy Poligonowej przyjechała z Holandii tirem na 25. Finał WOŚP 25-miesięczna, czarno-biała jałówka cielna rasy holsztyńsko–fryzyjskiej. „Zakręcona Nelly” - bo tak ją nazwali pracownicy, z racji jej siły, energii i dynamiki w ruchach, gdy przechadza się i zrywa do galopu, prowadzona przez silnych mężczyzn. Na ośnieżonym wybiegu 2 stopnie Celsjusza, jest zimno, jednak Zakręcona Nelly z czerwoną kokardką na szyi i serduszkami WOŚP na bokach nie pokazuje mrozu po sobie, cierpliwie pozując do zdjęcia Markowi Maliszewskiemu. Od 4 000 zł wystartuje licytacja na Allegro dla Sztabu WOŚP Łomża.


« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0