sobota, 27 maja 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Jutro będzie trochę cieplej

pon, 24 kwietnia 2017 10:02

Nocą temperatura w regionie spadła do ok. +1°C, ale w Suwałkach przy gruncie było jeszcze -3.7°C. Kolejne noce mają być już cieplejsze, choć do końca tygodnia nawet w ciągu dnia wiosennego ciepła jeszcze nie poczujemy. Nieco lepszy ma być wtorek, gdy temperatura ma podskoczyć do +16°C.


Niewielki spadek ceny mleka

pon, 24 kwietnia 2017 09:25

W Podlaskiem w marcu za mleko rolnicy otrzymywali średnio po 137,51 zł za 1 hl. Była to najwyższa cena w Polsce – o 6 zł i 2 grosze wyższa od średniej krajowej. Zarówno w województwie jak i w Polsce cena mleka w marcu była nieco niższa niż w lutym, ale znacząco wyższa niż przed rokiem.


Kara za opóźnienie była niezasadna

pt, 21 kwietnia 2017 15:50

Niemal 3,4 mln zł plus ustawowe odsetki oraz ponad 120 tysięcy tytułem zwrotu kosztów procesu tytułem zwrotu kosztów procesu ma wypłacić miasto Grajewo firmie z Ełku, która budowała basen w Grajewie. Pieniądze to potrącona z wypłaty „kara” jaką miasto naliczyło jej za opóźnienie w realizacji inwestycji. Sąd Okręgowy w Łomży, który rozpatrywał sprawę z powództwa ełckiej firmy uznał, że do późnienia nie doszło z winy wykonawcy. Wyrok nie jest prawomocny.


Prezydent chwycił za szpadel i posadził krzewy i drzewka

pt, 21 kwietnia 2017 14:44

- Taka akcja powinna być co miesiąc, ponieważ drzewa dają piękno Łomży, Polsce i całemu światu. Im więcej jest naturalnej zieleni, tym otoczenie jest ładniejsze, a powietrze czystsze i świeższe, bo drzewa produkują tlen – tłumaczy Mateusz Budrowski, czwartoklasista Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży, gdzie w samo południe prezydent miasta Mariusz Chrzanowski i wiceprezydent Andrzej Garlicki z pomocą dzieci zasadzili przez trzy kwadranse 87 krzewów i symbolicznej wielkości drzewek. To rekordowy wynik, ponieważ całej tej wiosny w mieście posadzono zaledwie 7 drzewek przy ul. Pułaskiego. - Będą dawały cień, żeby nie było gorąco, i tlen, potrzebny do życia ludziom i zwierzętom. To dobre dla naszej planety. Raz w roku może być oficjalna akcja na pokaz, jak teraz, żeby ludzie dowiedzieli się o Dniu Ziemi.


Mercedes wypakowany papierosami

fot. KMP w Łomży
pt, 21 kwietnia 2017 13:28

59-latek przewoził w mercedesie blisko 4 tysiące paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wpadł podczas kontroli w Łomży. Jak podaje policja prowadzenie ich na rynek naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości ponad blisko 85 tysięcy złotych.


Ocieplenia w weekend nie będzie

pt, 21 kwietnia 2017 09:36

Minionej nocy temperatura przy gruncie w województwie podlaskim spadła lokalnie do -8°C. Najzimniejszym miastem był Białystok, gdzie stacje pomiarowe IMGW zanotowało -5,2°C. W tym samym czasie w podłomżyńskim Marianowie temperatura spadła -1,5°C. I choć póki co synoptycy nie przewidują, aby w ciągu najbliższych dni temperatura osiągnęła +10°C, to przynajmniej noce nie będą już takie mroźne.


Echa Katynia wciąż żywe

pt, 21 kwietnia 2017 08:23

Łomża ponownie była jednym z miejsc ogólnopolskiego przeglądu filmowego Echa Katynia, organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej. W Muzeum Północno-Mazowieckim zaprezentowano film „The Officer's Wife” Piotra Uzarowicza, który odkrywa wojenne losy swej rodziny: dziadka zamordowanego w Twerze i babci, która z trójką dzieci wydostała się z Syberii.
– To film bardzo ciekawy – ocenia dr Łukasz Lubicz-Łapiński z białostockiego oddziału IPN. – Mamy tu nowe spojrzenie na Katyń, oczami Amerykanina, wnuka osoby tam zamordowanej, który nie miał wcześniej kompletnie pojęcia o historii swego dziadka!


Chcą sądu niezawisłego i niezależnego

cz, 20 kwietnia 2017 15:00

W czwartkowe południe w Sądzie Okręgowym w Łomży, podobnie jak w większości sądów w Polsce, odbyło się zebrania sędziów, na którym dyskutowano o planowanych zmianach w wymiarze sprawiedliwości. Spotkanie trwało około pół godziny i wzięło w nim udział 11 z 16 sędziów Sądu Okręgowego.


Wpadł z amfetaminą

cz, 20 kwietnia 2017 14:35

We wtorek policjanci zatrzymali w Łomży 34-letniego kierowcę osobowego forda przy którym znaleziono blisko 10 gramów amfetaminy. Jak się okazało mężczyzna prawdopodobnie kierował pojazdem będąc pod wpływem środków narkotycznych.


Są ładniejsze i bardziej energooszczędne

Szkoła Podstawowa w Konarzycach (fot. UG Łomża)
cz, 20 kwietnia 2017 13:21

W ciągu trzech lat na modernizację czterech szkół podstawowych i sali gimnastycznej Gmina Łomża wydała niemal 2,5 mln zł. Budynki zyskały nowy wygląd, ale przede wszystkim są cieplejsze i bardziej energooszczędne. Gmina na wykonanie prace pozyskała dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Mechanizmu Norweskiego, które sięgnęło 75% kosztów inwestycji.
- Dzieci uczą się w lepszych warunkach, a my mamy oszczędności – cieszy się wójt gminy Piotr Kłys, wskazując, że tylko w przypadku jednej szkoły przeprowadzony audyt pokazuje, że rocznie uda się zaoszczędzić ok. 80 tys. zł.


Brunatne krążki tylko dla lisów

Brunatne krążki z zatopionym wewnątrz pojemnikiem ze szczepionką przeciwko wściekliźnie dla lisów
cz, 20 kwietnia 2017 12:30

Od soboty na całym obszarze województwa podlaskiego, będą prowadzona wiosenna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Na lasy pola i łąki z samolotów zostaną zrzucone krążki koloru brunatnego, z zatopionym wewnątrz pojemnikiem ze szczepionką. Weterynarze zapewniają, że szczepionka jest nieszkodliwa dla innych zwierząt wolno żyjących i dla zwierząt domowych, ale też zalecają przez okres 3 tygodni trzymanie psów na uwięzi, a kotów w zamknięciu.


Odwołani dyrektorzy oddziałów PKS Nova

Grzegorz Rytelewski
cz, 20 kwietnia 2017 10:50

Grzegorz Rytelewski nie jest już dyrektorem łomżyńskiego oddziału podległej pod marszałka województwa spółki PKS Nova Białystok. Został zwolniony ze stanowiska wraz z innymi dyrektorami oddziałów Zambrów, Suwałki i Siemiatycze, które od początku 2017 roku przyłączono do ówczesnego PKS Białystok tworząc jedną dużą spółkę. Informację o zwolnieniach wszystkich dyrektorów, którzy wcześniej jak Rytelewski w Łomży czy Waldemar Osuchowski w Zambrowie byli prezesami spółek PKS, potwierdza Grzegorz Rytelewski, ale nie chce na ten temat się wypowiadać publicznie.
- Restrukturyzacja i ograniczenie kosztów działania spółki - mówi o powodach odwołania dyrektorów prezes PKS Nova Cezary Sieradzki i dodaje, że w spółce nie będzie już takich stanowisk.
Grzegorz Rytelewski to działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego, który zarządzał łomżyńskim PKS-em od połowy 2014 roku.


Czy w Łomży są przesadzane drzewa?

Drzewo posadzone przy ul. Pułaskiego
śr, 19 kwietnia 2017 14:47

Internauci forum 4lomza.pl interesują się losem drzew, dających ukojenie, cień i tlen. Jeden zapytał, czy w Łomży ktoś widział nasadzenia i przesadzenia drzew, kolidujących z remontami ulic. Drugi tak odpowiada: „Nic nie przesadzili, wszystkie, nawet te do przesadzenia zostały wycięte. Wysoka komisja przespacerowała się dla picu Polową, oznaczając pomarańczową farbą te do wycinki i te do przesadzenia, portal to dostrzegł i opisał, członki komisji szumnie zapowiedzieli przesadzenia i ocalenia, naiwniacy łyknęli dobrą nowinę, a dziś już tylko zgliszcza”. - Faktycznie, były tam cięte drzewa, z tych do oszczędzenia jedno musiało być wycięte, bo rosło za blisko jezdni – tłumaczy się Krzysztof Święcki, naczelnik wydziału inwestycji Urzędu Miejskiego i przewodniczący tej komisji.


Czas na PIT

śr, 19 kwietnia 2017 14:33

Niecałe dwa tygodnie zostały na złożenie zeznania podatkowego i rozliczenie się z fiskusem z ubiegłorocznych dochodów. W tym roku termin składania PIT-ów upływa 2 maja, bo 30 kwietnia wypada w niedzielę, ale pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej radzą, aby nie czekać z tym do ostatniej chwili i polecają rozliczenie się „drogą” elektroniczną korzystając z systemu e-Deklaracje.


Czujniki czadu będą w każdym domu w Starym Bożejewie

śr, 19 kwietnia 2017 12:44

„Czujnik czadu w każdym domu” to projekt Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Bożejewie, który uzyskał grant w konkursie „Decydujesz, pomagamy”. O przyznaniu 5 tys. zł dotacji dla strażaków z Bożejewa w gminie Wizna zdecydowali klienci sklepów Tesco w Łomży i Zambrowie wrzucając żetony do odpowiednich urn. Łącznie na terenie województwa podlaskiego do dofinansowania wybrano w ten sposób pięć inicjatyw.


Borysewicz z PO: „Czas przestać się bać”

Cezary Kisiel i Maciej Borysewicz z PO zachęcają do udziały w warszawskim Marszu Wolności
śr, 19 kwietnia 2017 12:25

- Jeden duży autokar to 50 osób, jak będą dwa to będzie duży sukces – mówi Maciej Borysewicz wiceszef łomżyńskiej Platformy Obywatelskiej zapraszając mieszkańców miasta i regionu na Marsz Wolności do Warszawy 6 maja.
Partia zapewnia darmowy transport w obie strony i w zamian oczekuje wsparcia... dla „idei europejskości”.
- Czas na działanie, czas przestać się bać, czas wziąć sprawy w swoje ręce – mówił Borysewicz odwołując się do kilku ostatnich sondaży opinii publicznej wskazujących, że PiS można będzie pokonać.


Celnicy na tropie

fot. UCS w Białymstoku
śr, 19 kwietnia 2017 08:59

Ponad 2000 paczek papierosów pochodzących z przemytu przejęli łomżyńscy celnicy. Przed świętami znaleźli jej w wyniku przeszukania osobowej skody zatrzymanej na terenie Łomży oraz rewizji jednej z prywatnych posesji.


Utrudnienia w ruchu na drodze Łomża – Kisielnica

Zdarzenie w Marianowie
wt, 18 kwietnia 2017 15:19

Są duże utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 61 na odcinku Łomża – Kisielnica. To skutek dwóch zderzeń do jakich doszło w okolicach Marianowa i Bud Czarnockich. W pierwszym osobowy samochód uderzył w tył przyczepy ciągnika rolniczego, w drugim osobówka najechała na tył innej.


Władze MPEC o przyszłej inwestycji

Siedziba MPEC Łomży przy ul. Mikołaja Kopernika
wt, 18 kwietnia 2017 11:59

Rada Nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej ponownie ma zajmować się zasadnością forsowanej przez prezesa spółki rozbudowy ciepłowni miejski o kogeneracyjny kocioł na biomasę, który poza ciepłem miałby produkować prąd elektryczny. Radosław Żegalski od kilku tygodni próbuje przekonać członków Rady Nadzorczej do tej inwestycji, ale ci podczas kolejnych posiedzeń żądali następnych dokumentów i analiz, które mogłyby rozwiać pojawiające się wątpliwości. Przed dzisiejszym posiedzeniem poprosili o analizy odnośnie możliwości i opłacalności podłączenia ciepłowni do gazu ziemnego oraz przystosowania do spalania tzw. „paliwa alternatywnego” powstającego ze śmieci.


Tygodniowe trojaczki z Łomży po Wielkanocy A.D. 2017

Zdjęcie ilustracyjne
wt, 18 kwietnia 2017 10:57

- Dziewczynki mają się dobrze, dzisiaj wyjęliśmy je z inkubatorów i przenieśliśmy do łóżeczek: są przystawiane do piersi mamy i uczą się naturalnej techniki pobierania pokarmu – mówi dr Dariusz Ślesicki, koordynator oddziału noworodków i wcześniaków Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, gdzie w poniedziałek tydzień temu urodziły się trojaczki: dwie dziewczynki i chłopczyk. - Zuzia i Julka są dzielne, to bardzo nas cieszy. Niestety, stan „najmłodszego” chłopca się nie zmienia. Jego stan nie polepszył się jeszcze na tyle, byśmy mogli Szymona odłączyć od respiratora w inkubatorze hybrydowym. Od poniedziałku Wielkiego Tygodnia, gdy się narodził, wciąż ma problem z płucami.


« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0