czwartek, 30 marca 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Najcelniejsze oko w karnawale mają Trzcinka i Domański

Bożena Trzcinka z siostrą
cz, 23 lutego 2017 15:29

- Młodszy wtedy byłem, wzrok lepszy miałem, ale karnawałowa atmosfera spotkania przy stole z dobrymi znajomymi jest taka sama, wspaniała – komentował na gorąco Wiesław Chełchowski (lat prawie 70), wicestrzelec VIII Karnawałowego Rautu Fortecznego, w którym celowało z pistoletów Ruger do tarcz strzelnicy w Piątnicy 40 przyjaciółek i sympatyków Wojska Polskiego. Po zawodach strzeleckich siedli przy dwóch stołach z mięsiwem i napitkiem. - Atmosfera rewelacyjna – oceniała żywiołowo dyskutujące towarzystwo zdobywczyni zwycięskiego pucharu dla pań Bożena Trzcinka.


Narkotykowa grupa przestępcza z Łomży

fot. KWP Białystok
cz, 23 lutego 2017 13:35

Ponad trzy kilogramy marihuany i amfetaminy oraz 139 tabletek extasy, o łącznej czarnorynkowej wartości blisko 200 tys. zł, przejęli policjanci. Przy okazji zatrzymano 8 osób zajmujących produkcją i handlem narkotykami w rejonie Łomży. Jeden z zatrzymanych prowadził uprawę marihuany w garażu zakopanym pod ziemią. Przy nim znaleziono też dwie jednostki broni palnej, kominiarki i maczety... Zatrzymani – czterej mężczyźni i cztery kobiety - mają od 19 do 46 lat i pochodzą z Łomży, oraz sąsiedniego powiatu ostrowskiego na Mazowszu. Czworo z nich - mieszkańców Łomży: Sławomira T., Sylwestra D., Krzysztofa G. i Agnieszkę W. - sąd aresztował tymczasowo na 3 miesiące.


113 km/h przez Jeziorko. Nie przejechał

cz, 23 lutego 2017 13:18

47-latek w audi usiłował szybko przejechać przez Jeziorko. Wczoraj po południu jechał w terenie zabudowanym z prędkością 113 km/h, gdy został zatrzymany przez policjantów, którzy po informacjach od mieszkańców, sprawdzali jak szybko kierowcy usiłują jechać przez tę miejscowość.


Srebrne łyżeczki z 1. połowy XIX w. kupiło muzeum w Łomży

Tomasz Czyżewski
cz, 23 lutego 2017 12:28

- Do naszego muzeum zgłosił się kolekcjoner z Warszawy, który zbierał historyczne sztućce: łyżki, widelce, noże i łyżeczki z zaboru rosyjskiego – opowiada Tomasz Czyżewski z Muzeum Północno-Mazowieckiego przy ul. Dwornej w Łomży. - Zaproponował sprzedaż sześciu srebrnych łyżeczek do herbaty. I nie byłoby w tym może nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że na uchwytach z tyłu każdej z łyżeczek był wygrawerowany napis: Eyzenfeld Łomża. Dlatego nabyliśmy je za 1300 zł.


Podwyżki jednoczą radnych... z PiS

Sesja Rady Miasta, fot. archiwum
cz, 23 lutego 2017 11:14

W ciągu dwóch lat stawki podatku śmieciowego w Łomży wzrosły nawet o 3/4. Największe procentowo podwyżki dotykają biedniejszych mieszkańców blokowisk, a w mniejszym stopniu dotykają tych bogatszych mieszkających w domkach jednorodzinnych. W środę, ponownie jak przed rokiem, za podwyżką podatku śmieciowego zagłosowało 13 z 23 miejskich radnych. Co ciekawe, podwyżki ponownie zjednoczyły podzielonych na dwie frakcje radnych wybranych z list PiS.


Lukrowane i z pudrem pączki z marmoladką na tłusty czwartek

Pączki
śr, 22 lutego 2017 18:04

Ostatni czwartek karnawału zapowiada duże pączkobranie w kraju nad Wisłą i mieście nad Narwią. Prawdopodobnie każdy zje przynajmniej jednego pączka, zaś niektórzy po kilka, rekordziści do 10. - Przed tłustym czwartkiem mieliśmy zamówionych około tysiąca pączków, od północy usmażymy ich kilka razy więcej i będziemy przygotowywać ze świeżego ciasta drożdżowego również w ciągu dnia, ponieważ chcemy, żeby nasi klienci od rana do wieczora cieszyli się najświeższym smakiem – mówi Aneta Cendrowska z Łomży, właścicielka firmy rodzinnej Cukiernia Cendrowscy. - Ciasto na pączki rozwałkowujemy ręcznie i zawijamy ręcznie z prawdziwą marmoladką owocową w środku.


13 radnych za podwyżką podatku śmieciowego

śr, 22 lutego 2017 14:55

Od kwietnia wzrosną stawki opłat za śmieci w Łomży. Radni miasta większością 13 głosów „za” przy 7 „przeciw”, 1 głosie „wstrzymującym się” przegłosowali złożoną przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego już po raz trzeci uchwałę podnoszącą stawki podatku śmieciowego od 26% do 46%. Wcześniej radni taką samą większością odrzucili zgłoszony przez radnego Tadeusza Zarembę wniosek o zmniejszenie podwyżek mniej więcej o połowę.


Zmiana na fotelu dyrektora WORD Łomża

Mirosław Oliferuk
śr, 22 lutego 2017 11:59

Zarząd Województwa Podlaskiego odwołał wczoraj Mirosława Oliferuka z funkcji dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży. Od dziś funkcję dyrektora łomżyńskiego WORD-u pełni Cezary Kisiel - dotychczas pełniący funkcję zastępcy szefa WORD w Łomży.


Radni Łomży będą debatować o wyższym podatku śmieciowym

śr, 22 lutego 2017 11:19

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski (PiS) złożył formalny wniosek o wprowadzenie do porządku obrad dzisiejszej sesji Rady Miejskiej wniosku o podwyżkę podatku śmieciowego. To już trzecia próba przeforsowania podwyżki przez Chrzanowskiego. Poprzednie dwie w grudniu 2016 roku prezydent przegrał – za pierwszym razem radni nie zgodzili się na wprowadzenie podwyżek, za drugim nie zgodzili się na debatę nad ponownym wnioskiem. Dziś, po złożonym po raz kolejny wniosku prezydenta, klub radnych PiS poprosił o 20 minut przerwy, a po niej 15 radnych, w tym także wszyscy z PiS, było „za” debatą nad prezydenckim wnioskiem, 5 głosowało „przeciw”, a 2 „wstrzymało się”.


Ptasia grypa już w województwie podlaskim

śr, 22 lutego 2017 09:26

Główny Lekarza Weterynarii poinformował o wykryciu kolejnych ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków H5N8 u dzikiego ptactwa i drobiu. Jedno z ognisk tej choroby u drobiu (52. już w Polsce) było w gminie Krypno na terenie powiatu monieckiego w województwie podlaskim. W gospodarstwie tym było około 81 tysięcy indyków i kur.


Roztopy i podtopienia

wt, 21 lutego 2017 16:20

Woda z topniejącego śniegu i na szczęście przelotnych odpadów deszczu daje się we znaki wielu mieszkańcom okolic Łomży. Strażacy informują, że dziś (do godz. 16.) podejmowali już dziewięć interwencji w związku zalaniem piwnic, garaży, budynków gospodarczych, a nawet szkoły.
Szybko przybywa też wody w strumykach i rzeczkach. W samej Narwi w ciągu ostatnich 24 godzin jej stan na wodowskazach w Łomży i Wiźnie podniósł się o 30 cm.


Stary Rynek się zmieni?

Stary Rynek w Łomży
wt, 21 lutego 2017 15:29

Prezydent Łomży ogłosił konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania Starego Rynku. W stosunku do prezentowanych przed laty wizji znika pomnik Księcia Janusza I Mazowieckiego, ale może być fontanna jedna, albo zespół, drzewa i zieleńce, albo wyeksponowane przed Halą Targową fundamenty pierwszego ratusza. Mieszkańcy mają do wyboru jedną z trzech propozycji i proszeni są wskazanie jaką funkcję powinien pełnić Stary Rynek i czego dziś na nim brakuje.


Woda niszczy ulicę. Po remoncie już nie będzie?

wt, 21 lutego 2017 13:09

- To co się dzieje wczesną wiosną każdego roku na ul. Podleśnej trudno w jakikolwiek sposób określić. Po nocnych zalewach i roztopach, ulica wygląda jak na zdjęciach. Woda spływająca z pól, wyżłobiła kaniony - wygląda to dość spektakularnie - w niektórych miejscach głębokość kanionu wynosi nawet około 40 cm. Przejazd od ulicy Piaski jest prawie niemożliwy. Dobrze, że jeszcze żadne auto jadące z tamtej strony nie wpadło do tych dołów – pisze jeden z mieszkających tu łomżan. Tak jak i inni mieszkańcy, cieszy się, że w tym roku ta ulica ma być wreszcie utwardzona, ale zwraca uwagę na problem wody płynącej od strony pól.


Wspomnienie o Walentynkach w Galerii Bursztynowej - film

wt, 21 lutego 2017 11:34

Walentynki 2017 już za nami ale klienci Galerii Bursztynowej jeszcze nie raz będą wracać pamięcią do tego wydarzenia. Wiele osób skorzystało z okazji i otrzymało w prezencie swoją karykaturę w wykonaniu znanego rysownika Szczepana Sadurskiego, natomiast dzieci uczestniczyły w walentynkowych warsztatach. Najodważniejsi stawali na ściance do zdjęć konkursowych z nagrodami. Galeria pomyślała w tym roku również o zwierzakach, dla których zebrano grubo ponad tonę karmy.


Dziecko potrącone na pasach

wt, 21 lutego 2017 11:00

Kierujący volvo potrącił 12-latka przechodzącego po przejściu dla pieszych. Do wypadku doszło w poniedziałek po południu na ulicy Wojska Polskiego w Kolnie. Na skutek zdarzenia chłopiec trafił do szpitala w Białymstoku.


Cena śmieci. Kolejne starcie...

Ratusz w Łomży
wt, 21 lutego 2017 10:27

Radni Łomży, obradujący na wspólnym posiedzeniu Komisji Finansów i Skarbu Miasta i Komisji Gospodarki Komunalnej, nie chcieli zaopiniować prezydenckiego wniosku o wzrost stawek podatku śmieciowego w Łomży. Tadeusz Zaremba, przewodniczący komisji finansów, twierdzi, że wniosek był złożony niezgodnie ze statutem miasta. Prezydent formalnie złożył go w trakcie wczorajszego posiedzenia komisji, która zajmowała się analizą finansowania systemu gospodarki odpadami, w tym miejskiej spółki śmieciowej zarządzającej wysypiskiem w Czartorii, a zgodnie ze statutem powinien to zrobić co najmniej trzy dni wcześniej.
Jutro sesja rady miejskiej. Póki co w porządku obrad nie ma wniosku o podwyżkę podatku śmieciowego, ale radni spodziewają się, że prezydent zgłosi go przed rozpoczęciem obrad.


Uraz głowy przyczyną śmierci w areszcie

wt, 21 lutego 2017 08:59

Niewydolność ośrodkowego układu nerwowego z powodu krwiaka podtwardówkowego – była zdaniem lekarzy przyczyną śmierci 43-letniego Zbigniewa M., który zmarł w ubiegłym tygodniu w policyjnym areszcie w Grajewie.
Krwotok do przestrzeni podtwardówkowej jest zazwyczaj następstwem ciężkiego uszkodzenia mózgu. Okoliczności śmierci mężczyzny wyjaśniają prokuratorzy.


American Dream, czyli fototapeta Nowy Jork w Twoim wnętrzu

pon, 20 lutego 2017 16:02

Dla kogoś Nowy Jork może być kolejną wielką metropolią pełną hałasu, zgiełku i tłumu ludzi. My jednak podchodzimy do tego miasta zgoła odmiennie. Dla nas jest ono bohaterem - bohaterem kultowych już musicali, klasycznych filmów, znanych powieści i naszych wnętrz. Fototapety na ścianę Nowy Jork to bowiem znakomity sposób na odświeżenie aranżacji i nadanie jej wielkomiejskiego charakteru. Jeśli sceptycznie podchodzisz do takiej ozdoby, wybierz się z nami w podróż po zaułkach tego miasta i daj się oczarować jego wyjątkowym pięknem.


Dwóch takich, co włamywało się do piwnicy

pon, 20 lutego 2017 14:55

23 i 22-latek włamali się do piwnicy w bloku przy ul. Dmowskiego. Wynieśli między innymi monitor LCD i opakowania z butami oraz z drobnymi częściami elektronicznymi powodując straty w kwocie około 350 zł. Zgłoszenie o kradzieży policjanci otrzymali w piątek i jeszcze tego samego dnia zatrzymali dwóch podejrzanych.


WORD dał 40 000 zł podstawówkom i kamizelki przedszkolakom

pon, 20 lutego 2017 14:40

- Konkurs polegał na tym, żeby przekonać dorosłych do kontroli technicznej pojazdu – mówi Janek Mroczkowski z klasy II c Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Piątnicy, którego klasa wygrała 5 000 zł, zaś szkoła – 20 000 zł w konkursie, organizowanym przez WORD w Łomży, ph. „Bezpieczna rodzina w bezpiecznym aucie”. - Tylko 80 procent pojazdów jest regularnie badanych, 20 procent takiej weryfikacji nie przechodzi – powiedział z troską dyrektor WORD Mirosław Oliferuk podczas uroczystości wręczania nagród: 10 000 zł zdobyła SP nr 5 w Łomży, a 5 tys. zł SP nr 7. Przy okazji akcentował drugą akcję WORD „Bądź bezpieczny na drodze”, przekazując kamizelki odblaskowe.


« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0