Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.onet.pl

KE: budowa w dolinie Rospudy łamie przepisy UE

Zgoda na budowę obwodnicy Augustowa, która ma przebiegać doliną Rospudy, jest złamaniem unijnych przepisów - stwierdziła Komisja Europejska. Bruksela wszczęła więc postępowanie przeciwko Polsce w związku z planami budowy. Warszawa ma teraz 2 miesiące na wyjaśnienia.

Komisja zajęła się kontrowersyjną inwestycją po protestach ekologów, którzy uważają, że budowa 17-kilometrowej obwodnicy Augustowa na drodze prowadzącej do granicy z Litwą, w ramach Via Baltica, będzie miała katastrofalne skutki. Doprowadzi bowiem do zniszczenia ekosystemu. Dolina Rospudy jest obszarem chronionym, znajduje się w europejskim programie Natura 2000.

W oficjalnym liście, który we wtorek 12 grudnia Komisja Europejska wysłała do Polski upominiała się o plany kilku inwestycji związanych z budową trasy Via Baltica, w tym budzącą kontrowersje obwodnicą Augustowa przez dolinę Rospudy. KE uznała, że wydając zgodę na te inwestycje na terenach chronionych w ramach programu Natura 2000, Polska złamała inne przepisy UE.
Oczekuję, że polskie władze będą zgodnie z unijnym prawodawstwem otaczały opieką swoje obszary ważne z punktu widzenia ochrony środowiska" - powiedział unijny komisarz ds. ochrony środowiska Stawros Dimas.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę