Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 maja 2024 napisz DONOS@

ŚCIEŻKI PRZYRODNICZE

Praktyczne zapoznanie się z niektórymi elementami flory i fauny Parku jest możliwe na ścieżkach przyrodniczych wytyczonych w rezerwacie „Kalinowo”. Dwie trasy, o łącznej długości 2500 m, oznaczone tablicami informacyjnymi i poglądowymi pozwalają z bliska przyjrzeć się naturalnym zbiorowiskom roślinnym. Wędrówki po ścieżkach są częścią programu edukacyjnego dzieci i młodzieży, prowadzonego przez Dyrekcję Parku w ramach „zielonych lekcji”.

Ścieżka przyrodnicza w rezerwacie "Kalinowo"
Ścieżka przyrodnicza w rezerwacie "Kalinowo"

Na terenie ŁPKDN wytyczono również  ścieżki przyrodnicze biegnące w strefie zalewowej doliny Narwi:
Pniewo Utrata – Pniewo Dziedziniec (długość ok. 8 km)
Ścieżka leży na lewym brzegu rzeki. Można ją przebyć pieszo, rowerem lub samochodem, jednak dopiero po ustąpieniu wiosennych rozlewisk. Trasa jest interesująca szczególnie ze względu na roślinność oraz występujące tu wiosną gatunki ptaków.
Koty – Bronowo (długość ok. 9,5 km)
Ścieżka w całości leży w otulinie, ale umożliwia obserwację wschodniej części Parku (rejon Olszyny Pniewskiej i przyległych do niej łąk).
Szczególnie polecamy odwiedzenie ścieżki w okresie wiosennym i wczesnoletnim (koniec marca – połowa lipca), kiedy to można obserwować tutaj stada wodno-błotnej ornitofauny (migracje, gody). Poza tym okresem ścieżka ma głównie walory krajobrazowe.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę