Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@

Via Balica nie dla nas!?

Nieoczekiwanie zmienia się przebieg trasy Via Baltica. Jeszcze do niedawna wydawało się, że wszyscy mówiąc Via Baltica mają na myśli drogę ekspresową łączącą kraje bałtyckie: Filnandię, Estopnię, Łotwę i Litwę z Warszawą i dalej ze stolicami państw Europy Zachodniej. Tymczasem w piątek na spotkaniu ministrów transportu czterech państw takiego określenia użyto w odniesieniu do trasy szybkiego ruchu północ – południe z Litwy przez Polskę i Słowacjię na Węgry.

Dziennik "Rzeczpospolita" w relacji z piątkowego spotkania ministrów transportu: Polski, Litwy, Słowacji i Węgier, które zakończyło się podpisaniem deklaracji  o powstaniu trasy szybkiego ruchu północ - południe wzdłuż wschodniej granicy Unii Europejskiej pisze, że szlak ten ma być gotowy do 2013 roku.
Nowy szlak drogowy nazywany w Polsce drogą ekspresową S-19 lub też trasą Via Baltica o długości ponad tysiąca kilometrów połączy Litwę, Polskę, Słowację i Węgry, a w dalszej perspektywie również Rumunię, Bułgarię oraz aspirujące do UE Turcję i Chorwację” - napisała Rzeczpospolita.
Dziennik podkreśla też, że o randze i znaczeniu tej inwestycji dla naszego kraju świadczy obecność przy jej podpisaniu prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

cz
nie, 29 października 2006 22:15
Data ostatniej edycji: pon, 30 października 2006 07:28:32

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę