Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Ekolodzy przeciw obwodnicy.

Organizacje ekologiczne zamierzają zorganizować marsz przeciwko budowie obwodnicy Augustowa. Przejdzie on ulicami miasta lub po terenie Doliny Rospudy, przez którą ma przebiec część trasy obwodnicy. Do udziału w akcji namawiają poprzez internet. Rozsyłane są wiadomości i podawane adresy, gdzie można zgłosić chęć udziału w proteście.

Władze Augustowa nie obawiają się jednak akcji zielonych. Twierdzą, że obwodnica wybudowana zostanie zgodnie z prawem i nie ma sposobu na przerwanie procedur.Koordynator ekologicznej akcji Wojciech Szymalski ze Stowarzyszenia “Zielone Mazowsze”przekonuje, że Dolina Rospudy to najpiękniejsze miejsce Zielonych Płuc Polski, a budowa obwodnicy mocno je zdewastuje. Dlatego, aby chronić rzadkie gatunki roślin i zwierząt zamierza zorganizować wielką demonstrację. Jej miejsce i termin nie zostały jeszcze ustalone, bo cały czas przyjmowane są zgłoszenia od ludzi popierających akcję. A tych, jak zapewnia, będzie mnóstwo. Nawet kilka tysięcy osób. -Coraz więcej Polaków rejestruje się na naszej stronie internetowej i deklaruje swoje poparcie – zapewnia. Oprócz demonstracji planowany jest przejazd specjalnego pociągu z udziałem pół tysiąca osób, które będą przekonywały rząd do zmiany przebiegu trasy. Ekolodzy opracowali bowiem swój własny wariant łączący obwodnicę Augustowa i Suwałk, których ich zdaniem jest bezpieczniejszy dla środowiska i możliwy do zrealizowania w krótkim czasie. Mieszkańcy Augustowa pomysł ekologów oceniają bardzo krytycznie i zapewniają, że nie pozwolą na zniweczenie planów trasy, na którą czekają już 15 lat. Natomiast burmistrz miasta Leszek Cieślik zapewnia, że nie obawia się gróźb zielonych, bo procedury budowy obwodnicy są przeprowadzane zgodnie z prawem.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę