Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

II Światowy Zlot Anek

Anny, Anie, Anusie i Aneczki mają swoje Święto aż raz w roku. Właśnie dziś! Ich biblijną patronką jest babcia Pana Jezusa, historyczną - księżna Anna Mazowiecka (przełom XV i XVI w.), a współczesną - Hanka Bielicka (1911 - 2006). Dziś na Starym Rynku w godzinie hejnału solenizantki rozpoczęły II Światowy Zlot Anek, którego patronką jest Najsłynniejsza i Najbardziej Wygadana Łomżynianka Świata, Mistrzyni Monologu, Dama w Kapeluszu! Anie spotykają się ponownie po dniu pełnym wrażeń dziś na Starym Rynku o godz. 19 w ogródku letnim Anny Poleszuk.

fot. Gabor Lörinczy
fot. Gabor Lörinczy
fot. Gabor Lörinczy
fot. Gabor Lörinczy
Ich imię pochodzi z hebrajskiego Hannah: łaska, wdzięk. Z wdziękiem zapraszają każdego, kto im dobrze życzy, na biesiadę tortową, w trakcie której wystąpi z piosenkami i przyśpiewkami akordeonista kurpiowski Stanisław Wiszowaty i zespół Annasza z Białegostoku. Wpłyniemy do Krainy Łagodności.
- Bardzo mądry pomysł z tym Zlotem - ocenił ks. bp Stanisław Stefanek, który przed południem w swoich ogrodach gościł setki dzieci z opiekunami. - Każda inicjatywa, która integruje nasze społeczności jest warta poparcia, szczególnie, gdy promuje Łomżę, pokazuje ją jako miasto pełne życia, energii i ludzi z pomysłami. Pani Hanka, gdy widziałem się z Nią przed otwarciem saloniku w Centrum Katolickim, pouczyła mnie, jak mam być poważnym biskupem!
Wiceprezydent Marcin Sroczyński obdarował Anki w samo południe kwiatami i buziakami. Zaprosił je na mineralną do ratusza, gdzie solenizantki obmyślały, co przygotują na następny rok. Rąbka tajemnicy uchyli jutrzejsza "Współczesna". Potem Anki przeniosły się do Salonu Sztuk przy ul. Makowej na wernisaż Anny Tomaszuk. Pod jej nieobecność (obowiązki w nowej pracy) otwarcia dokonali rodzice Maria i Jan. Kilka Anek-dentystek debatowało o zdrowiu naszych zębów, a Anna Romejko zagrała w MDK D�T spektakl wg prozy Jose Saramago. Bardzo wzruszający i bardzo dopracowany w każdym szczególe – tak spektakl oceniła na gorąco Anna Jakubowska.  Do zobaczenia w karczmie przed ratuszem! A mecz siatkówki na "strzelnicy" Anki wygrały z reszta Świata walkowerem. Takie już Anki są: bezkonkurencyjne!
Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę