Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Anna Jagiellonka - Królowa Polski

cz pon, 18 lipca 2005 22:18

Anna Jagiellonka (1523–1596) - córka Zygmunta I Starego i Bony Sforza, początkowo nie była kojarzona z wielką polityką, pozostając na jej uboczu. W 1572 roku została wyznaczona na wykonawczynię testamentu zmarłego brata, Zygmunta II Augusta. Po wymarciu Jagiellonów w linii męskiej w 1574 roku szlachta zobowiązała przyszłego elekta do poślubienia Anny.

Anna Stuart - królowa Wielkiej Brytanii

cz pon, 18 lipca 2005 22:32

Anna Stuart (1665 - 1714) - pod rządami Anny młodszej córki Jakuba II, Anglia i Szkocja połączyły się w roku 1707 unią realną. Państwo przyjęło nazwę Wielka Brytania. Anna Stuart rządziła od 1702 r. do 1707 r. jako królowa Anglii, Szkocji i Irlandii, od 1707 r. królowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i królowa Irlandii.

Anna Karenina - tytułowa bohaterka powieści Lwa Tołstoja

cz pon, 18 lipca 2005 23:02

Anna Karenina, to jego druga powieść (pierwszą była Wojna i pokój), jest jedną z najpopularniejszych w literaturze światowej, tytułowa zaś bohaterka należy do niezapomnianych postaci literackich. Annę gubi namiętność - miłość zakazana - której nie potrafi się wyrzec. Otoczenie pełne salonowej hipokryzji osądza ją z całą surowością wedle systemu moralnego, w którym nie mieści się lekceważenie konwenansów.

« · 1 · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę