Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@

Święta Anna

Babcia Jezusa Chrystusa, matka Maryi, żona św. Joachima.

Św. Anna Samotrzecia.
Leonardo da Vinci
Św. Anna Samotrzecia. Leonardo da Vinci
Według apokryfów i chrześcijańskich legend urodziła się w Betlejem, a jej rodzina przybyła tam z Jerozolimy. Po śmierci św. Joachima była dwukrotnie zamężna i miała urodzić jeszcze dwoje dzieci: Salome i Marię Kleofasową. Według innej tradycji wspólnie ze świętym Joachimem dożyła sędziwego wieku w Jerozolimie.

Kult Anny istniał już we wczesnym okresie chrześcijaństwa. Jest świętą Kościoła katolickiego (26 lipca) i prawosławnego (9 i 25 lipca).

Jest patronką małżeństw, matek, wdów i żeglarzy.

W ikonografii ukazywana najczęściej z Najświętszą Marią Panną jako dziewczynką lub jako tzw. św. Anna Samotrzeć (Samotrzecia) - z Najświętszą Marią Panną i małym Jezusem.

źródło: Wikipedia

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę