Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Prokuratura zbada Tir-y w Łomży?

Główne zdjęcie
Jerzy Brzeziński

Prezydent Jerzy Brzeziński podpisał wniosek do prokuratury, o zbadania zasadności wpuszczenia do Łomży ciężkich Tir-ów. Zdaniem prezydenta decyzja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o ponownym przywróceniu ciężkiego ruchu na drodze nr 61 powoduje zagrożenie dla użytkowników starego mostu i mieszkańców Łomży poruszających się po tutejszych ulicach. W opini prezydenta, naraża ona także na zniszczenie majątek miasta.

Jerzy Brzeziński od dziś jest na trzytygodniowym urlopie. W samo południe pojawił się jednak w ratuszu by ostatecznie zdecydować o wysłaniu do prokuratury wniosku w sprawie Tirów przejeżdżających  przez miasto.

- Podpisałem ten wniosek i ma on być dostarczony do prokuratury – mówił nam Brzeziński. Wniosek prezydent argumentuje przede wszystkim tym, że decyzja GDDKiA wprowadzająca ponownie ciężarówki na 61. niesie ze sobą niebezpieczeństwo zagrożenia życia i zdrowia mieszkańców Łomży i tych wszystkich, którzy korzystają z łomżyńskiego starego mostu. Zdaniem prezydenta most ten nie jest w stanie wytrzymać natężenia ruchu jakie na niego wprowadza GDDKiA. Powołuje się przy tym na badania wytrzymałości mostu, które mówią, że mogą po nim jeździć samochody o masie maksymalnej 30 ton.
Poza tym Jerzy Brzeziński argumentuje także, że więcej TIR-ów w mieście to większe niebezpieczeństwo dla mieszkańców, bo ciężarówki pojadą głównym ciągiem komunikacyjnym przecinającym Łomżę na dwie części.
Trzeci argument dotyczy zniszczenia przez ciężarówki dopiero co wyremontowanych dróg. Zdaniem prezydenta to  spowoduje realne straty w majątku miasta do którego ochrony został  wybrany.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę