Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Sejmik za Tir-ami w Łomży

Po burzliwej dyskusji radni Sejmiku województwa podlaskiego odrzucili stanowisko w sprawie utrzymania zakazu poruszania się samochodów ciężarowych na drodze nr 61 Augustów – Łomża. O przyjęcie takiego stanowiska popierającego to przyjęte w ubiegłym tygodniu przez radnych Łomży wnioskowała Komisji Rozwoju, Gospodarki i Promocji Sejmiku, a popierali ją „nasi” radni.


„Zdaniem wnioskodawców utrzymanie zakazu poruszania się tirów po trasie nr 61 jest konsekwencją wyboru przebiegu Via Baltiki przez Białystok. Ruch międzynarodowy powinien wieść właśnie po drodze nr 8, a nie 61” - pisze serwis wrotapodlasia.pl .  
Jak podkreśla Sławomir Zgrzywa w przygotowanym stanowisku znalazły się sformułowania zaczerpnięte wprost ze stanowiska jakie w minioną środę przyjęli radni Łomży, że wprowadzenie ciężkich samochodów zwiększy niebezpieczeństwo wystąpienia wypadków w mieści. Poza tym podkreślano, że ani sama droga ani most na Narwi w Łomży tak ciężkiego ruchu nie wytrzyma.
Przeciwko wnioskowi wystąpił marszałek Janusz Krzyżewski - Uważam, że liczy się skomunikowanie Łomży z resztą regionu i kraju – cytują jego słowa Wrota Podlasia.

Ostatecznie stanowisko zostało odrzucone. Za głosowało 7 radnych, 16 było przeciwnych, zaś 4 wstrzymało się od głosu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę