Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Ciężkich tirów do miasta nie wpuścimy

- Nikt z władz samorządowych nie zabiegał o przejazd TIR-ów przez Łomżę, wręcz przeciwnie, prezydent zawsze mówił, że jest przeciwny wpuszczeniu ruchu ciężkiego do zatłoczonego miasta – podkreśla Łukasz Czech z biura prasowego ratusza. Zdaniem władz miasta obciążenia jakie niesie ze sobą ruch wielkich ciężarówek, których wpuszczenie na drogę nr 61 i do Łomży już od pierwszych dni lipca zapowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, nie wytrzyma żaden z łomżyńskich mostów.

- Most w ciągu ul. Sikorskiego musi mieć wykonaną regulację konstrukcji ze względu na to, iż wartość osiadań i odkształceń mostu, zmierzona w czerwcu 2006 roku przekroczyła wartość w instrukcji eksploatacji mostu. Puszczenie przez ten most ciężkiego ruchu może doprowadzić do zniszczenia jego konstrukcji – podkreśla ratusz. Wielkie ciężarówki nie będą mogły przejechać także przez „stary most”. Według służb prezydenta również on nie jest w stanie przenieść ruchu ciężkiego. - Ponadto Instytut Badania Dróg i Mostów stwierdza, że obiekt ten może być eksploatowany pod obciążeniem klasy C (m.in. dopuszczalny ciężar pojazdu do 30 ton, a większość TIR-ów waży ponad 40 ton), a jego dotychczasowa eksploatacja jest odpowiednia.

Jak zapowiada Łukasz Czech - prezydent jako zarządca drogi, w celu zapewnienia bezpieczeństwa przejeżdżającym, w momencie puszczenie ruchu ciężkiego na drogę krajową nr 61, na pewno wprowadzi odpowiednie ograniczenia na obu mostach.


210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę