Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

I rocznica śmierci Jana Pawła II

2 kwietnia 2006 Łomża

Obchody rocznicy śmierci Jana Pawła II przy Centrum Katolickim Jego imienia.

2 kwietnia 2006 roku w Łomży działo się wiele. Tak wiele, że harcerze nie mogli być w jednym miejscu. Byliśmy potrzebni w różnych punktach miasta, między innymi przy Centrum Katolickim im. Jana Pawła II. Znalazły się tam dwie drużyny: 13 Łomżyńska Drużyna Harcerska „AGADA” im. Teodora Kleindiensta oraz 11 Harcerska Drużyna Specjalnościowa „Exodus” im. 33 PSK. Do naszych zadań należała pomoc w przygotowaniu poświęcenia dzwonu imienia naszego Ojca Świętego. Po pierwsze musieliśmy rozstawić ognisko przy Centrum oraz poukładać drewno. Pomagaliśmy także przy transporcie sprzętu nagłaśniającego potrzebnego na uroczystości.
Wieczorem harcerze przydali się jako statyści z pochodniami oraz przy ognisku. A jedna z druhenek rozdawała harcerskie żółte tulipany zebranym na uroczystości. Nasza praca może była niewielka, jednak na pewno znacząca, gdyż nazajutrz dużo osób stwierdziło, że pochodnie dały bardzo wiele i były „kropką nad i”, co oczywiście bardzo nas ucieszyło. Uroczystość była bardzo wzruszająca i skłaniająca do wyciszenia i zadumy. Wysłuchaliśmy wierszy oraz pieśni śpiewanych przez chór i scholę, a ukochaną pieśń Ojca Świętego, „Barkę”, odśpiewaliśmy razem z wszystkimi zgromadzonymi przy Centrum. O godzinie 2137 poświęcony przez Jego Eminencję Księdza Biskupa dzwon imienia Jana Pawła Wielkiego zabrzmiał z symbolicznego okna watykańskiego wraz z wszystkimi dzwonami łomżyńskimi, a w powietrze wzbiły się białe gołębie. Po chwili, w ciszy, rozeszliśmy się do domów.

pwd. Sandra Znoińska HO

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
tel. (86) 216 41 97
GG: 3079355
e-mail hufca

Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63

Księga gości
Wpisz się!
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę