Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Rekordowe wyniki Mlekovity

Przychody na poziomie 1 mld 301 mln zł, a zysk netto niemal 19 mln zł – takie wyniki w ubiegłym roku osiągnęła Grupa Mlekovita. We wtorek Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego na Walnym Zgromadzeniu Przedstawicieli podsumowała miniony rok. Od wielu lat Mlekovita jest liderem polskiego eksportu artykułów mleczarskich – w 2005 roku jego wielkość sięgnęła 390 217 tys. zł. Rekordowa była kwota ubiegłorocznych inwestycji – 89 767 tys. zł.

W 2005 roku przerób mleka w Mlekovicie wyniósł 632 135 tys. litrów. Liderem w produkcji mleka okazał się Tadeusz Dmochowski z miejscowości Brulino-Piwki, który dostarczył w ubiegłym roku 1mln 084 tys 372 litrów mleka.
Podsumowując sytuację branży mleczarskiej w 2005 roku Dariusz Sapiński, prezes SM Mlekovita powiedział, że „miniony rok nie był łatwy dla branży mleczarskiej. Ceny detaliczne produktów mleczarskich miały tendencję spadkową. Ciągle umacniająca się pozycja złotego powodowała, że trudno było konkurować cenowo na rynkach europejskich. Spowodowało to duży import, zwłaszcza serów.” Niemniej co podkreślił prezes Sapiński członkowie Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita zbudowali potężną, dynamicznie rozwijającą się firmę. - „Jestem przekonany, że jeśli zostanie utrzymana dotychczasowa konsekwentna współpraca pomiędzy samorządem Spółdzielni, zarządem i załogą, to mamy szansę na dalszy rozwój w ramach wspólnego rynku” – dodał Dariusz Sapiński.
Walne Zgromadzenie jednogłośnie podjęło uchwały w sprawie udzielenia m.in. absolutorium Prezesowi Zarządu, zatwierdzenia sprawozdań rocznych i bilansu za 2005 rok oraz kierunków działania na rok 2006.

Mlekovita jest największą mleczarską grupą kapitałową w Polsce. Grupę Mlekovita tworzą obecnie następujące zakłady zajmujące się przetwórstwem i dystrybucją wyrobów mleczarskich: macierzysty w Wysokiem Mazowieckiem, a także w Bielsku Podlaskim, Morągu, Chrzanowie, Kluczborku, Zakopanem, Kowalewie Pomorskim, Goręczynie oraz Chojnicach.
Spółka posiada największy udział w krajowym rynku mleka UHT oraz serów twardych dojrzewających. W swoim asortymencie ma obecnie ponad 200 wyrobów. W rankingu zakładów mleczarskich dwutygodnika „Agro Trendy” uznano Mlekovitę za niekwestionowanego lidera eksportu w Polsce. Firma zdobyła też tytuł „Filar Polskiej Gospodarki” przyznawany przez „Puls Biznesu”, a Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich uznał ją za najlepszą spółdzielnię mleczarską w kraju i przyznał jej tytuł „Największego Eksportera”. Mlekovita to także najcenniejsza marka w podlaskim oraz 12. najcenniejsza marka w kraju wg rankingu 180 najcenniejszych polskich marek, opublikowanego przez dziennik „Rzeczpospolita”.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę