Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Dzień Myśli Braterskiej

22 lutego 2006 Łomża

Na całym świecie braterstwo między ludźmi jest jedną z ważniejszych wartości. W szczególny sposób jest to docenione w harcerstwie. Każdego roku 22 lutego obchodzimy Dzień Myśli Braterskiej. Jest to dla Nas niezwykle ważny dzień, w którym łączymy się ze skautami z całego świata i wspominamy założyciela skautingu Roberta Baden - Powella

Dla entuzjastów skautingu z całego świata jest to okazja, aby wprowadzać Myśli w czyn! i przekazać sobie wzajemnie braterskie myśli. Myśli w czyn! to życzliwe myślenie o drugim człowieku, akceptacja, próba przełamania niechęci czy nieufności. Dla członków Związku Harcerstwa Polskiego i innych organizacji harcerskich to okazja do organizacji uroczystych spotkań, przesłania sobie życzeń. Tradycyjnie odbędą się spotkania harcerek i harcerzy różnych pokoleń, oraz zbiórki datków na cele charytatywne.

Idea ustanowienia tego dnia zrodziła się na 4 Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 roku w Stanach Zjednoczonych. Wybór daty padł na dzień 22 lutego -rocznicę urodzin założycieli skautingu Roberta Baden-Powella, Naczelnego Skauta Świata i jego żony Olave Baden-Powell Naczelnej Skautki Świata. Początkowo było to święto dziewcząt, jednak z czasem również skauci dołączyli do jego obchodów.

Zbiórka rozpoczęła się obrzędowo zapaleniem ognia, po czym wszyscy wsłuchali się w opowiadaną gawędę. Po wprowadzeniu w nastrój zadumy nad dzisiejszym dniem i odśpiewaniu piosenki, nastąpił drugi etap wieczornicy. Druhny zadbały o artystyczną formę prezentacji DMB zgromadzonej publiczności. Przedstawienie ukazywało 4 kontynęty, na których znajdują się skauci różnych narodowości rozmawiających ze sobą poprzez Internet. "Jesteśmy z różnych państw, nigdy się nie spotkaliśmy, nigdy się nie widzieliśmy, prawie wcale się nie znamy. A jednak coś nas łączy, jest to, dzięki czemu mamy wspólne tematy, wspólne poglądy, takie same ideały i podobne marze. Wszyscy chcemy piąć się w góre, szczebelek, po szczebelku… A tym cos nas łączy jest Skauting, jest harcerstwo. Tak jak ta sieć, która między nami powstała taki my się w tym szczególnym dniu łączymy. Nikt nie patrzy na nasz kolor skóry, nikt nie zwraca uwagi na to, ze mówimy w innych językach, w tym szczególnym dniu jesteśmy jednością.. razem tworzymy wielkie i jasne ognisko… ale tak jak potrzebny jest każdy płomień tak każdy z nas jest potrzebny w kontynuacji idei wielkiego człowieka - Roberta Baden- Powella" Spędziliśmy ze sobą kilka chwil w tak wspaniałym dniu… Przy okazji pragnę złożyć życzenia wszystkim z okazji Dnia Myśli Braterskiej od Admina strony oraz KH.

phm. Patalan Mariusz
 
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
tel. (86) 216 41 97
GG: 3079355
e-mail hufca

Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63

Księga gości
Wpisz się!
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę