Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

GDDKiA szuka dzierżawców na podłomżyńskie MOP-y

Główne zdjęcie
S61

Stacje paliw, stacje ładowania elektryków a nawet wodorem przewidują plany GDDKiA dla MOP-ów pod Łomżą na S61 i S8. Dyrekcja na propozycje ewentualnych dzierżawców czeka do początku maja.

S61 zgodnie z harmonogramem przejezdna na całej długości ma być w połowie 2024 roku. Wtedy powinna działać jedna nitka obwodnicy Łomży, a cała trasa Via Baltica ukończona ma być w połowie 2025 roku. Ukończenie 220-kilometrowej nowej drogi ekspresowej od granicy z Litwą do skrzyżowania z S8 pod Ostrowią Mazowiecka wymaga Miejsc Obsługi Podróżnych. Tam kierowca może się zatrzymać coś zjeść, zatankować paliwo czy po prostu odpocząć.  

Jak informowaliśmy wcześniej, MOP w Chomentowie pod Śniadowem obsłuży Orlen. W ubiegłym roku GDDKiA podpisała pierwsze umowy z dzierżawcą, który w ciągu 2 lat ma w tym miejscu uruchomić stacje paliw z gastronomią. 

Dla pozostałych ubiegłoroczne postępowanie unieważniono, ponieważ nie wpłynęły oferty od potencjalnych dzierżawców. Teraz GDDKiA ogłosiła przetarg na pozostałe MOP-y w regionie: 

 • MOP Górki Wschód (ewentualnie z funkcją noclegową) - S61
 • MOP Górki Zachód - S61
 • MOP Zabiele Wschód - S61
 • MOP Zabiele Zachód (ewentualnie z funkcją noclegową) - S61
 • MOP Kossaki (ewentualnie z funkcją noclegową; odcinek Wiśniewo – Mężenin) - S61
 • MOP Cibory Południe (odcinek Mężenin – Jeżewo) - S61
 • MOP Żubryn Zachód - S61
 • MOP Żubryn Wschód - S61

W najnowszym postępowaniu Dyrekcja szuka dzierżawców dla 6-ciu MOP-ów na S61 i dwóch na S8. Ci, którzy zdecydują się na inwestycję zobowiązani będą do zapłaty na rzecz GDDKiA czynszu dzierżawnego w stałej kwocie oraz czynszu od uzyskanego przychodu.

Dzierżawcy mają zapewnić użytkownikom na każdym z Miejsc Obsługi Podróżnych bezpłatne parkingi i toalety. Muszą również uruchomić restaurację i stację paliw, z możliwością ładowania pojazdów elektrycznych. W przyszłości na MOP-ach będą mogły powstać dodatkowe punkty tankowania paliw alternatywnych (LNG, CNG, wodór). Co ciekawe pierwsze stacje ładowania pojazdów elektrycznych na S61 mają powstać do 2025 roku, a na S8 do 2030 roku. Sami dzierżawcy natomiast mają decydować o ewentualnej budowie obiektów noclegowych (motele).


Więcej informacji


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę