Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 maja 2024 napisz DONOS@

Wizyta lekarska online - umów się i uzyskaj receptę albo zwolnienie

Możliwości internetowego konta pacjenta otworzyły drogę do wielu rozwiązań, które jeszcze kilka lat temu byłyby trudne do wyobrażenia. Dostęp do konsultacji online stał się właściwie powszechny. Przepisane leki można wykupić w każdej aptece. Zwolnienie lekarskie pojawia się w systemie automatycznie, a ty nie musisz go dostarczać do zakładu pracy.

Jakie możliwości daje internetowe konto pacjenta?

Konsultacja lekarska online nie rozwiązuje oczywiście wszystkich problemów z dostępem do lekarzy, szczególnie lekarzy specjalistów w Polsce, natomiast zdecydowanie poprawiła tę sytuację. Lekarz online jest dostępny zarówno na NFZ, jak i prywatnie. Taka konsultacja lekarska jest pełnowartościowa, pozwala przepisać receptę online na potrzebne leki, w razie konieczności można wystawić zwolnienie, przede wszystkim jednak można pomóc pacjentowi. Możliwości lekarza dotyczące liczby osób, które może przyjąć się zwiększyły między innymi dzięki IKP, także dlatego, że elektroniczne recepty są łatwiejsze do wystawienia, przygotowanie zwolnienia też odbywa się szybciej. Pacjent wszystkie dane ma zaś zgromadzone w jednym miejscu. 

Recepta online — jak ją uzyskać?

Recepta online możliwa jest to realizacji w dowolnej aptece. Elektroniczna recepta jest jednak zawsze poprzedzona wizytą lekarską. Jeśli nie możesz w tym momencie zapisać się o swojego lekarza, a skończył ci się dany lek, możesz skorzystać z wizyty online prywatnie i po konsultacji z innym lekarzem uzyskać potrzebną receptę. Musisz jednak liczyć się z tym, że lekarz może odmówić wystawienia e recepty, jeśli nie znajdzie podczas konsultacji uzasadnienia dla stosowania danego leku lub przeciwwskazania zdrowotne, które działają w twoim przypadku. Dlatego zawsze e recepta poprzedzona jest wizytą online lub jakąś formą konsultacji, ponieważ chodzi o twoje bezpieczeństwo i zdrowie. 

Recepty online i zwolnienie lekarskie na internetowym koncie pacjenta

Podejrzewasz u siebie grypę lub jakąś inną nieprzyjemną infekcję i nie chcesz wychodzić z domu, aby nie zarażać innych (np. w komunikacji publicznej) w drodze do lekarza? Jeśli potrzebujesz zgłosić chorobę w zakładzie pracy, rozwiązaniem jest zwolnienie online. L4 również można uzyskać przez Internet, natomiast podobnie jak w przypadku recepty, konieczna jest konsultacja online. Możesz ją jednak odbyć z poziomu łóżka lub kanapy i nie ruszać się z domu. To wygodne rozwiązanie nie tylko przy przeziębieniu lub infekcji, lecz także w przypadku poważniejszych urazów, wypadku, zabiegów, które ograniczają mobilność.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę