Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 maja 2024 napisz DONOS@

Czekamy na wyłonienie wykonawcy obwodnicy Łomży

Główne zdjęcie
S61 Łomża Zachód - Kolno, rejon przyszłego węzła Łomża Zachód (fot. GDDKiA Krzysztof Nalewajko)

Czterech z siedmiu wykonawców biorących udział w przetargu na budowę obwodnicy Łomży, przedłużyło termin związania ofertą – informuje Rafał Malinowski z GDDKiA. Ciągle trwa procedura wyłaniania wykonawcy ostatniego odcinka S61.

W połowie grudnia GDDKiA uznała ofertę konsorcjum NDI za najkorzystniejszą w przetargu na nowego wykonawcę obwodnicy Łomży. Po przejściu procedury odwołań, umowa z wykonawcą miała być podpisana na początku 2022 roku. Niestety pod koniec stycznia 2022 roku unieważniono czynność wyboru najkorzystniejszej oferty. Nadchodzi wiosna, a ciągle nie ma podpisanej umowy na realizację tego, jakże ważnego odcinka Via Baltica. W świetle ostatnich wydarzeń oraz wynikającej z tego trudnej i nieprzewidywalnej sytuacji rynkowej, tj. znacznego wzrostu cen energii i paliw, zaniepokojenie budzi brak wyłonionego wykonawcy. 

„Uprzejmie informuję, że nadal trwa procedura wyłaniania wykonawcy odcinka S61 Łomża Zach. – węzeł Kolno. W dniu 21.03.2022 upływa jeden z etapów sprawdzania oferenta - termin złożenia przez firmę Intercor Sp. z o.o. podmiotowych środków dowodowych potwierdzających brak podstaw do wykluczenia oraz spełnienie warunków udziału w postępowaniu przetargowym” - uspokaja Rafał Malinowski z GDDKiA. "Jeśli wykonawca złoży stosowne dokumenty, po ich sprawdzeniu nastąpi wybór oferty. Potem przyjdzie czas na złożenie gwarancji bankowych i po zakończeniu - równolegle trwającej Kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych – przyjdzie czas na podpisanie umowy.” - dodaje.

Przedstawiciel GDDKiA przyznaje, że ze względu na sytuację rynkową, w oparciu o dotychczasowe doświadczenia z wyłanianiem wykonawcy tego zadania, GDDKiA musi wnikliwie sprawdzić każdy element oferty oraz możliwości wykonawcy.

Rafał Malinowski przekazuje, że firmy: Intercor, Budimex, Polaqua, Strabag, 4 z 7 wykonawców biorących w nim udział, przedłużyło termin związania ofertą. Podpisanie umowy z wyłonioną firmą GDDKiA planuje na maj br.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę