Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Alergiczne dziecko - na co zwrócić uwagę w aranżacji sypialni

Jeżeli Twoje dziecko często budzi się z opuchniętymi oczami, podrażnioną skórą, kaszlem lub katarem prawdopodobnie cierpi na alergię na roztocza! Te małe organizmy, niewidzialne gołym okiem żerują w naszych pościelach oraz materacach wywołując wiele nieprzyjemnych objawów. Na szczęście istnieje kilka skutecznych sposobów, pozwalających ograniczyć ich liczbę w naszym otoczeniu!

Zadbaj o odpowiednie łóżko i materace!

Łóżko to miejsce, wtórymi każdy z nas spędzi nawet 1/3 życia. W przypadku dzieci z alergią staje się newralgicznym miejscem, od którego należy rozpocząć walkę z roztoczami! Nasza pościel to zwykle idealne miejsce dla tych małych organizmów. Wyższa temperatura, wilgotność, pojawiający się pot i naskórek stanowią najlepszą pożywkę dla tych pajęczaków. Jedynym wyjściem jest więc częste zmienianie oraz wietrzenie pościeli i materaca w pokoju dziecka. Pamiętaj, aby prać koce, narzuty oraz kołdry w temperaturze nie mniejszej niż 60 stopni, a następnie suszyć je w suszarce. Ten zabieg skutecznie rozprawi się z roztoczami! 

Zdjęcie 2.jpg

Ponadto, warto zainwestować w łóżko, które z łatwością można przesunąć, w celu umycia podłogi pod łóżkiem. Ciężko dostępny obszar podłogi, często skutkuje rzadkim sprzątaniem. Rozwiązaniem może być więc łóżko z demontowanym dnem, dzięki czemu zyskamy dostęp do podłogi bez schylania się, czy przesuwania. 

 

Wymień stary materac, który z pewnością jest siedliskiem brudu i kurzu i postaw na materac antyalergiczny! Materace dla alergików renomowanego producenta marki Hilding Anders stworzone są z wkładów zapewniających antybakteryjność oraz hamowanie namnażania się roztoczy. Dzięki temu każdej nocy o zdrowie i komfort Twojego malucha będą dbały materace dla dziecka. Materace antyalergiczne cechują się wysokim poziomem wentylacji, możliwym do uzyskanie poprzez wprowadzanie nacięć oraz otworów umożliwiających odprowadzanie nagromadzonej wilgoci z materaca. Ponadto, zapewniają fizjologiczne ułożenie pleców i kręgosłupa, zapewniając pełen komfort podczas snu. Nawet najlepszy materac we Włocławku wymaga regularnego odkurzania oraz wietrzenia. Tylko w ten sposób, ograniczysz rozmnażanie się roztoczy. 

Z czego warto zrezygnować w sypialni małego alergika?

Jeżeli Twoje dziecko boryka się z alergią, w jego pokoju wskazany jest duży minimalizm. Nadmiar rzeczy wygeneruje niepotrzebną przestrzeń, na której będzie osadzał się kurz, co z kolei znacznie utrudni regularne sprzątanie. Najlepszym wyjściem będzie więc ograniczenie liczby zabawek i pluszaków, które szybko zakurzą się i będą wymagały wyprania. Warto także zrezygnować z przetrzymywania książek w sypialni oraz przechowywania przedmiotów pod łóżkiem. Znacznie lepszym wyjściem będzie schowanie przedmiotów w szufladach czy pojemnikach na pościel. Zrezygnuj ze zdobionych mebli, z których ciężko pozbyć się kurzu. Mięsiste wykładziny bądź dywany zastąp panelami. Jeżeli posiadasz rybki, nie wstawiaj akwarium do pokoju dziecka. Woda sprawi, że podniesie się wilgotność powietrza, co sprzyja pojawianiu się roztoczy. 

Zdjęcie 3.jpg

Ponadto nie pozwalaj zwierzętom spać w łóżku Twojego dziecka. Psy i koty często traktowane są jak pełnoprawni członkowie rodziny, jednakże istnieje szansa, że po spacerze staną się nosicielami pcheł, pasożytów czy też kleszczy. Z kolei ich sierść i złuszczający się naskórek stanowi idealne pożywienie dla tych organizmów.

tekst płatny

Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę