Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Fatum wisi nad obwodnicą Łomży?

Główne zdjęcie
Widok na brakujący odcinek obwodnicy Łomży

GDDKiA unieważniła czynność wyboru najkorzystniejszej oferty. Taką informację w piątek wysłano do podmiotów biorących udział w przetargu.

W połowie grudnia (15.12.2021) GDDKiA uznała ofertę konsorcjum NDI NDI S.A. – Lider (NDI SOPOT S.A. – Partner, B4 Sp. z o.o. – Partner) na kwotę 660,01 mln zł za najkorzystniejszą w przetargu na nowego wykonawcę obwodnicy Łomży. Teraz, 21 stycznia 2022, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad unieważniła swoją decyzję. Na razie nie są znane przyczyny takiego obrotu sprawy. Być może któryś w konkurentów złożył odwołanie od tej decyzji i została ona uwzględniona. W praktyce oznacza to jednak powtórzenie procedury wyboru najkorzystniejszej oferty.
Przypomnijmy, w tym postępowaniu przetargowym swoje propozycje złożyło 7 podmiotów. GDDKiA wcześniej informowała, że wszystkie złożone w przetargu oferty mieściły się w szacunkach (971,3 mln zł). Podpisanie umowy na realizację planowano na początek roku. W związku z tym może się on przesunąć. Czy zagrożone są plany przejezdności Via Baltica na koniec 2023 roku, trudno orzec. 

Chodzi o 13-kilometrowy odcinek S61, od węzła Łomża Zachód do węzła Kolno z budową ponad kilometrowego mostu na Narwi. W ramach zadania powstać ma także nowy fragment jednojezdniowej DK64 na odcinku od węzła Łomża Północ do Elżbiecina o długości 6,96 km.

Przypomnijmy, że to drugi przetarg nabudowę obwodnicy Łomży z mostem na Narwi. Wcześniej GDDKiA odstąpiła od umowy z włoską firmą TOTO. Poprzedni wykonawca wykonał większość prac projektowych i 12 listopada 2020 r. uzyskał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Ze względu na niewielki postęp prac w terenie w zakresie przygotowania frontu robót i mimo dwóch kolejnych wezwań do rozpoczęcia konkretnie wskazanych prac – robót nie rozpoczął. W maju br. GDDKiA odstąpiła od umowy z nierzetelnym wykonawcą. 23 lipca br. ogłoszono nowy przetarg, gdzie zainteresowane firmy do 30. września mogły składać swoje oferty. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę