Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Nowe zalecenia Ministerstwa Zdrowia w sprawie szczepień

Od 3. stycznia 2022 roku Ministerstwo Zdrowia wprowadziło zmiany w szczepieniach przeciw Covid-19 trzecią dawką przypominającą, kiedy odbywa się to inną szczepionką niż wcześniej.

Ministerstwo Zdrowia w komunikacie rekomenduje, że osoby pełnoletnie, które zaszczepiły się pierwszą dawką, następną dawkę powinny przyjąć taki sam preparat. 

Jeśli jednak niemożliwe jest zastosowanie tego schematu, wówczas można podać każdą inną dostępną szczepionkę mRNA, lub szczepionkę Vaxzevria (AstraZeneca) zachowując odstęp min. 28 dni między dawkami. 

Przy szczepieniu przypominającym la osób powyżej 18. roku życia ministerstwo zaleca: 

  • po szczepieniu podstawowym preparatem mRNA lub Vaxzevria (AstraZeneca) podanie szczepionki mRNA w odstępie co najmniej 5. miesięcy,
  • po szczepieniu szczepionką Covid-19 Vaccine Janssen podanie szczepionki Covid-19 Vaccine Janssen lub szczepionki mRNA w odstępie co najmniej 2. miesięcy,
  • dawka przypominająca szczepionki Covid-19 Vaccine Janssen może być warunkowo podana jako heterologiczna dawka przypominająca po szczepieniu podstawowym szczepionką mRNA przeciw Covid-19 z zachowaniem odstępu co najmniej 5 miesięcy po ukończeniu pełnego schematu szczepienia przeciw Covid-19.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę