Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Fragment południowej obwodnicy Łomży wkrótce zostanie otwarty

Główne zdjęcie
Fragment łącznika od strony Zambrowa

Łącznik pomiędzy węzłem Łomża Południe na S61 a Podgórzem na DK63 w najbliższym tygodniu zostanie udostępniony kierowcom. Taką zapowiedź przekazał Wojciech Borzuchowski, dyrektor białostockiego oddziału GDDKiA.

Ku końcowi zbliżają się prace na 3 zadaniu Via Baltica, czyli tzw. południowej części obwodnicy Łomży oraz łącznika na Zambrów. Prace na znacznej części wydają się dobiegać końca. 

- Termin całości, ustalony na podstawie rozpatrzenia wszelkich warunków kontraktowych,  mamy na 16. marca 2022 roku – mówi dyrektor GDDKiA oddziału w Białymstoku Wojciech Borzuchowski. Dodaje, że termin zakończenia został podzielony na dwa. Wcześniej zostanie otwarty łącznik -  nowy przebieg drogi krajowej 63 na odcinku Podgórze – węzeł Łomża Południe. 

_MG_0517.JPG
Wojciech Borzuchowski, dyrektor GDDKiA oddział w Białymstoku

 

- Pozwolenie na użytkowanie najprawdopodobniej będzie wydane w najbliższym tygodniu i od razu zostanie puszczony ruch – zapowiada dyrektor Wojciech Borzuchowski.

Dopóki nie osiągnie „przejezdności” obwodnica Łomży na całej długości, ruch tą trasą będzie raczej niewielki. Kierowcy jadący DK63 od Kolna i tak będą musieli przejechać przez Łomżę i dalej starym śladem podążać w kierunku Zambrowa. Nie mniej jednak kolejny fragment pozwalający objechać miasto zostanie oddany kierowcom. 

Wojciech Borzuchowski zapytany o przetarg na brakujący odcinek obwodnicy Łomży z mostem na Narwi przybliża:

- Jesteśmy na etapie, w którym oferent, którego ofertę badamy, a wydaje się być jako pierwsza najkorzystniejsza, przedłożył dokumenty, które mają potwierdzić spełnienie warunków uczestnictwa w tym postępowaniu i spełnieniu wszystkich wymogów, parametrów, które postawiliśmy. Mieliśmy trochę pytań, otrzymaliśmy odpowiedzi, analiza trwa. - tłumaczy. - Jeżeli tak dalej pójdzie, to wskazanie najkorzystniejszego oferenta powinno nastąpić przed 20 -tym grudnia – dodaje dyrektor Borzuchowski.

W następnym etapie GDDKiA czeka na ewentualne odwołania. Jeśli nie byłoby odwołań, wówczas podpisanie umowy mogłoby być na przełomie stycznia i lutego, a jeśli będą odwołania, to zakończenie procesu może się trochę przesunąć. 

Dyrektor GDDKiA przypomniał o kamieniu milowym, jaki został postawiony oferentom. 

- Zdajemy sobie sprawę z uciążliwości, która jest ustawiczną i trwa od zawsze do dziś i jeszcze do końca tej budowy będzie trwała, polegająca na tym, że cały ruch odbywa się przez miasto – tłumaczy.

Chodzi o zapowiadany warunek, który pojawił się w postępowaniu przetargowym, a który ma zobowiązać wykonawcę, aby do końca 2023 roku droga była „przejezdna”. Pozwoliłoby  to pojechać całą Via Balticą, od granicy z Litwą do S8 pod Ostrowią Mazowiecką.

Przypomnijmy w czwartek 9. grudnia, wojewoda mazowiecki wydał ZRID dla odcinka od węzła Śniadowo do węzła Podborze (S8). W ciągu kilku najbliższych dni GDDKiA zapowiedziała przekazanie placu budowy wykonawcy i zależenie od pogody, zaczną się prace na kluczowym odcinku S61.

 

230804070022.gif
Foto: Fragment łącznika od strony Zambrowa
Foto: Wojciech Borzuchowski, dyrektor GDDKiA oddział w Białymstoku

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę