Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 maja 2024 napisz DONOS@

Fala przemieszcza się na zachód

Prawie 30 tys. zakażeń i 570 zgonów na Covid-19 ostatniej doby podało Ministerstwo Zdrowia. Na wschodzie kraju ilość zakażeń wyraźnie spada. W rejonie Łomży ostatniej doby potwierdzono 48 przypadków zakażenia i 2 osoby zmarły.

Mimo, że statystyki zakażeń koronawirusem w kraju od kilku dni biją rekordy, to w rejonie Łomży nie są tak alarmistyczne. Na mapie zakażeń widać, że fala przesuwa się na zachód kraju. W województwach Podlaskim i Lubelskim mamy do czynienia z 20% spadkiem, na co zwrócił uwagę rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Z opublikowanych we środę danych wynika, że w Łomży potwierdzono 29 przypadków Covid-19, a w powiecie łomżyńskim 17. Zmarły kolejne 2 osoby z terenu miasta. IV fala koronawirusa, z którą mamy obecnie do czynienia, zbiera śmiertelne żniwo, szczególnie wśród niezaszczepionych. Wg łomżyńskiego Sanepidu od początku 2021 roku z terenu Łomży i powiatu na Covid-19 zmarło 225 osób (stan na 29.11.2021). 

W łomżyńskim szpitalu, w związku z Covid-19, hospitalizowanych jest 84 pacjentów, w tym 5 na Oddziale Intensywnej Terapii. 

W województwie podlaskim ostatniej doby przybyło 672 zakażonych. Zmarło 27 osób, w tym 4 tylko na Covid-19. W województwie jest zajętych 1 191 łóżek covidowych. Pod respiratorami znajduje się 88 chorych. 

W kraju mamy rekord w tej fali pandemii. Z mapy Polski widać, że przesuwa się ona na zachód, do bardziej licznych województw. We środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 29 064 przypadkach koronawirusa. Zmarło aż 570 chorych na Covid-19, w tym 161 bez chorób współistniejących. 

W szpitalach, w związku z Covid-19, hospitalizownych jest 21 332 pacjentów w tym 1 870 pod respiratorami. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę