Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Koronawirus w Łomży po weekendzie

Główne zdjęcie
Koronawirus z ostatniej doby w Polsce w podziale na powiaty (źródło Ministerstwo Zdrowia)

Ministerstwo Zdrowia podało, że w rejonie Łomży ostatniej doby potwierdzono 40 przypadków koronawirusa. Dwie osoby zmarły. W Polsce przybyło 13 644 zakażonych, a zmarło aż 220 chorych.

Z danych udostępnionych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że ostatniej doby w Łomży potwierdzono testami  21 przypadków Covid-19. Zmarła jedna osoba u której występowały choroby współistniejące. Na kwarantannie przebywa 1209. W powiecie łomżyńskim ostatniej doby przybyło 19 zakażonych. Jedna osoba z chorobami współistniejącymi zmarła. Kwarantanną objętych jest 565 osób. 

W łomżyńskim szpitalu, w związku z Covid-19, przebywa 62 chorych, w tym 5 na Oddziale Intensywnej Terapii. 

Porównując ostatnie 7 dni do danych sprzed roku wynika, że rok temu o tej porze mieliśmy średnio 55 przypadków na 100 tys. mieszkańców, to w tym roku wynosi na razie 33,14. Jak widać jest to wyraźnie mniej przypadków, ale jesteśmy na linii wznoszącej. W powiecie łomżyńskim odpowiednio w 2020 roku na 100 tys. mieszkańców było 19 przypadków, a w bieżącym 18,43. Oznacza to, że dane te są bardzo zbieżne.

W Polsce ostatniej doby potwierdzono 13 644 przypadków zakażeń wirusem sars-cov-2. Najwięcej w mazowieckim (2 823) i lubelskim (1 605). Poinformowano o śmierci aż 220 chorych. Wyłącznie z powodu Covid-19 zmarło 58 osób. Na kwarantannie w kraju przebywa 381 895 mieszkańców. 

W województwie podlaskim przybyło 640 zakażonych. Zmarło 10 chorych u których występowały choroby współistniejące. Na kwarantannie przebywa 21 844 mieszkańców. W podlaskich szpitalach zajętych jest 1 016 łóżek covidowych. Pod respiratorami przebywa 72 chorych. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę