Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Łomżyński raport koronawirusa

W sobotę Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane o zakażeniach w regionie i w Polsce. W Łomży i powiecie łomżyńskim przybyło kolejnych 49 zakażonych, a dwie osoby zmarły. W Polsce zanotowano 9798 przypadków. To rekord od kwietnia. Zmarło 115 chorych.

W sobotnich danych, które odzwierciedlają sytuację z piątku,  w Łomży potwierdzono 29 nowych przypadków covid-19, a w powiecie łomżyński, 20 kolejnych. Poinformowano o śmierci 2 chorych, po jednym z Łomży i powiatu, u których  występowały choroby współistniejące. Na kwarantannie przebywa 674 mieszkańców miasta i 730 powiatu.

Łomża wypełnia założenia Ministerstwa Zdrowia co do strefy żółtej. Do tej granicy powoli zbliża się także powiat łomżyński. Ilość przypadków na 14 dni na 10 tys. mieszkańców wynosi 21,25. Przypomnijmy, dla Łomży wynosi 32,76. 24 przypadki są granicą dla strefy żółtej, a 36 dla czerwonej. 

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz zachęca, aby w miejscach gdzie jest tłok zasłaniać nos i usta. W pomieszczeniach zamkniętych, czyli także w kościołach jest to obowiązkowe, ale rzecznik zachęca, aby także podczas wizyt na cmentarzach o tym pamiętać.

- Obowiązuje nas apel ministra zdrowia, wyrażony w ostatnich dniach. Wiemy, że nie musimy zasłaniać nosa i ust, ale pamiętajmy, że będziemy w dość dużych zgromadzeniach ludzi na cmentarzach, więc dla naszego bezpieczeństwa, ale też dla bezpieczeństwa innych – starajmy się, tam, gdzie jest natłok ludzi, zasłaniać nos i usta – mówił  Andrusiewicz w TVN24.

Łomżyńscy policjanci informują o kontrolach przeprowadzanych wspólnie z pracownikami sanepidu w autobusach MPK. „Mundurowi kontrolują placówki handlowo-usługowe oraz autobusy sprawdzając czy wszyscy pamiętają o używaniu maseczek i zachowaniu dystansu. W piątek przeprowadzali takie kontrole z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – czytamy w komunikacie policji. 

W województwie podlaskim ostatniej doby potwierdzono 694 przypadki kornawirusa. Zmarło 6 chorych u których występowały choroby współistniejące. Na kwarantannie przebywa 24 279 osób.

W Polsce kolejny raz mamy rekord zakażeń w  tej fali pandemii. W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9798 przypadkach. Zmarło 115 chorych, w 25 z nich przyczyna zgonu był wyłącznie covid-19. W sumie od początku pandemii zdiagnozowanych zakażonych było ponad 3 mln  osób, a  zmarło prawie 77 tysięcy chorych. Z danych resortu zdrowia wynika, że tylko 0,26 proc. osób, które przyjęły pełną dawkę szczepionki, zachorowało na COVID-19.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę