Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Przyrasta liczba zakażonych w Łomży

U 50 osób z rejonu Łomży w ciągu ostatniej doby potwierdzono zakażenie wirusem Sars-cov-2. Do Wszystkich Świętych nie należy spodziewać się zmian w obostrzeniach, ale później, szczególnie na Lubelszczyźnie i w Podlskiem, możliwe lokalne na poziomie powiatów restrykcje.

Czwarta fala koronawirusa rozpędza się. Ostatniej doby na terenie Łomży zanotowano 37 nowych przypadków covid-19. W powiecie łomżyńskim Ministerstwo Zdrowia informuje o 13 przypadkach. Nie ma informacji o zgonach. Na kwarantannie w mieście przebywa 454 osoby,a w powiecie 420 mieszkańców. W Łomżyńskim szpitalu hospitalizowanych jest 40 pacjentów w tym 3 na Oddziale Intensywnej Terapii. 

Dziennik Gazeta Prawna publikuje informacje, że po Wszystkich Świętych mogą zapaść decyzje co do lokalnych restrykcji. Dotyczyć one mają województw: lubelskiego i podlaskiego, gdzi esytuacja jest najpoważniejsza. Wiceminister zdrowia  Waldemar Kraska powiedział, że  decydujące w tej sprawie będą dane o liczbie zakażeń na danym obszarze, liczbie osób zaszczepionych oraz hospitalizowanych. Linia ewentualnych obostrzeń będzie przebiegała między powiatami. Z zapowiedzi wynika, ze nowe obostrzenia mogą dotknąć osoby niezaszczepione. Specjaliści przypominają, że wariant delta, który teraz króluje, jest bardziej zaraźliwy. Zasłanianie ust i stosowanie odstępów i dezynfekcja powinny być w naszej świadomości na stałe. Coraz częściej policjanci wystawiają mandaty za brak maseczki w pomieszczeniach.  

Wg. danych Ministerstwa Zdrowia Łomży niewiele brakuje do spełnienia kryterium strefy żółtej. Powiecie łomżyńskim wskaźnik jst dużo niższy. W Łomży bowiem, jak podaje Piotr Tarnowski, suma przypadków z 14 dni na 10 tys. mieszkańców wynosi 20,62, gdzie od 24 jest strefa żółta. Dla powiatu łomżyńskiego ten wskaźnik wynosi 13,97. Pobliska Ostrołęka wchodzi w strefę żółtą.

W województwie podlaskim ostatniej doby przybyło 755 zakażonych, a zmarło 10 chorych. Na kwarantannie znajduje się 21 188 mieszkańców.

W Polsce, jak informuje Ministerstwo Zdrowia, ostatniej doby przybyło 8378 zakażonych koronawirusem. Zmarło 101 osób.

W łomżyńskich przedszkolach na kwarantannie przebywa  6 uczniów i jeden w izolacji. Dwie osoby z personelu przebywają na kwarantannie i jedna w izolacji.

W szkołach podstawowych na nauczaniu zdalnym jest 7 klas, czyli 153 uczniów. Najwięcej klas jest w SP 7 – 4, SP 2 – 1, SP 9-1 i SP 10 – 1. W izolacji jest 8 uczniów i 6 osób z personelu. Na kwarantannie przebywa 289 uczniów i 8 personelu.

W szkołach średnich zdalnie pracuje 28 klas. Najwięcej w ZSEiO nr 6 – 24 (cała szkoła), ZSWiO nr 7 – 3 klasy i II LO – 1 klasa. W sumie 745 uczniów. W izolacji przebywa 4 uczniów i 9 osób z personelu. Na kwarantannie jest 574 uczniów i 6 osób z personelu szkoły. 

mm
cz, 28 października 2021 11:49
Data ostatniej edycji: cz, 28 października 2021 11:51:46

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę