Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Można zgłaszać Aniołów Biznesu

Główne zdjęcie
Andrzej Garlicki wiceprezydent Łomży, Elżbieta Olejniczak dyrektor PUP w Łomży i Lech Szabłowski, starosta łomżyński

- Proszę Państwa startujemy. Po roku przerwy, startujemy. W tym roku zdecydowaliśmy, aby Anioły Biznesu przyznać w sześciu kategoriach – mówił podczas specjalnie zwołanej konferencji Lech Szabłowski, starosta łomżyński. - W tych trudnych czasach przyzwoite zachowanie powinno być naprawdę docenione – dodawała Elżbieta Olejniczak, dyrektor PUP w Łomży.

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa i obostrzeniami epidemicznymi z tym związanymi,  organizatorzy czyli Miasto Łomża i Powiat Łomżyński, przy współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Łomży, postanowili zorganizować czwartą edycję „Aniołów Biznesu. To konkurs dedykowany przedsiębiorcom i ludziom związanym z biznesem.

- Obostrzenia jeszcze nie minęły, ale myślę, że jesteśmy dużo bezpieczniejsi niż rok temu. Wspólnie podjęliśmy decyzję, że w tym roku uruchomimy ten konkurs, tak aby środowisko gospodarcze naszego miasta ożywić i tchnąć nowy impuls w jego rozwój – mówił Andrzej Garlicki, wiceprezydent Łomży. - Kategorie, które do tej pory były co roku rozstrzygane, w tym roku zmodyfikowaliśmy tak, aby pokazać, wyróżnić firmy, które bardzo sprawnie, bardzo dynamicznie umiały się w tej sytuacji odnaleźć, ale też firmy, które wykazały się wyjątkową wrażliwością na te sytuację epidemiczną – dodawał.

Organizatorzy zdecydowali, że w 2021 roku Anioły Biznesu przyznane zostaną w sześciu kategoriach: Firma roku, Inwestor roku, Firma z sercem, Pracodawca jutra, Kobieta sukcesu i Ambasador Ziemi Łomżyńskiej. 

- Tak jak w latach poprzednich o tym komu Anioł Biznesu zostanie przyznany zdecyduje powołana ku temu kapituła – wyjaśniał Lech Szabłowski, starosta łomżyński.

W skład kapituły wejdą: prezydent Łomży, starosta łomżyński, przedstawiciel prezydenta, przedstawiciel starosty, przedstawiciele rady miejskiej i rady powiatu, przedstawiciele Łomżyńskiej Izby Przemysłowo Handlowej i cechu rzemieślników, przedstawiciel rady gospodarczej przy prezydencie miasta, a także przedstawiciele loży tych, którzy Anioły Biznesu w latach poprzednich otrzymali. 

- Zachęcamy firmy, osoby zainteresowane życiem gospodarczym w mieście Łomża i powiecie łomżyńskim do tego, żeby zgłaszać kandydatów do Aniołów Biznesu – zachęcał Lech Szabłowski. Tłumaczył, że zgłoszenia można dokonać w sposób bezpośredni w Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Ratuszu, w wydziale Rozwoju Społeczno-Gospodarczego w Starostwie Powiatowym w Łomży i w Powiatowym Urzędzie Pracy czy na stronie Aniołów Biznesu i wypełniając formularz.

_MG_1338.jpg

Kategoria pracodawca jutra od początku była domeną Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży. 

- Myślę, że należy docenić tych, którzy mimo kłopotów, barier, izolacji potrafili nie tylko utrzymać tą swoją działalność, ale też zachowali się po ludzku i dużą uwagę i troskę poświęcili zatrudnianym przez siebie pracownikom. Na to musimy zwrócić absolutnie największa uwagę – mówiła Elżbieta Olejniczak p.o. dyrektora PUP w Łomży.

Przypomniała, że w czasie pandemii PUP bardzo dzielnie wspierał pracodawców, przedsiębiorców, żeby ułatwić im przetrwanie tego naprawdę bardzo trudnego okresu. - Dlatego z dużą uwagą będziemy analizować tych którzy bezpośrednio pracowali z Urzędem Pracy, którzy w tych trudnych czasach tworzyli miejsca pracy, utrzymywali się mimo trudności na rynku i świetnie sobie poradzili – dodawała dyrektor. 

- Startujemy 1 września i od tego czasu można zgłaszać kandydatów - zachęcał strarosta. Po zakończeniu zgłoszeń pierwszego etapu konkursu nastąpi ocena formalna wniosków. - Sprawdzimy, czy przedsiębiorcy, którzy zostali zgłoszeni funkcjonują, działają, są zarejestrowani na terenie powiatu łomżyńskiego i czy miasta Łomży, czy wnioski kompletne – precyzował Szabłowski. - Drugi etap to ocena merytoryczna. Wtedy poprosimy przedsiębiorców o podpisanie stosownych dokumentów i oświadczeń. Także uzupełnienie dokumentacji, która pozwoli w fazie końcowej loży konkursu rozstrzygnąć komu te nagrody zostaną przyznane – wyjaśniał starosta łomżyński. 

Do wyboru Ambasadora Ziemi Łomżyńskiej czy Firmy z sercem dopuszczeni mają zostać mieszkańcy. Po ocenie merytorycznej będzie można na kandydatów głosować.

Na koniec wiceprezydent Garlicki dodawał, że wg statystyk, przedsiębiorczość się obroniła w tej trudnej dobie pandemii, choć przedsiębiorców kosztowało to wiele wysiłku i pracy. 

- Myślę, że to dobry moment, abyśmy my, jako społeczeństwo, mogli docenić ten ich codzienny wysiłek – dodawał.

Gala przewidziana jest pod koniec listopada w Hali Kultury. 

 

Foto: Andrzej Garlicki wiceprezydent Łomży, Elżbieta Olejniczak dyrektor PUP w Łomży i  Lech Szabłowski, starosta łomżyński
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę