Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 września 2021 napisz DONOS@

Zaszczepili się na targowisku

54 osoby zaszczepiły się w sobotę 24. lipca przeciw Covid-19 podczas akcji Plenerowego Punktu Szczepień przy targowisku w Nowogrodzie. Akcja zostanie powtórzona 14. sierpnia w tym samym miejscu.

Minister Michał Dworczyk szef KPRM i odpowiedzialny za akcję szczepień przyznał niedawno, że naturalne zasoby osób przekonanych do szczepień wyczerpują się. Uruchomiona loteria też nie wpłynęła znacząco na spadkowy trend szczepień, uruchomiane mobilne punkty szczepień też cieszą się zmiennym zainteresowaniem. Dzięki temu, który został uruchomiony w sobotę przy targowisku w Nowogrodzie, 54 osoby zaszczepiło się. To dobry wynik. 

W sobotę 24. lipca punkt mobilny przy targowisku miejskim Gmina Nowogród i Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego z Łomży uruchomiły w Nowogrodzie. Przez 4 godziny, prawie każdy niezaszczepiony chętny mógł się zaszczepić jednodawkową szczepionką Vaccine Janssen albo dwudawkową szczepionką Comirnaty Pfizer. Z możliwości zaszczepienia Pfizerem skorzystało 23 chętnych, a Johnsonem 31. Wśród zaszczepionych byli mieszkańcy gminy, ale też i przyjezdni, np. małżeństwo z Gdyni.

- Miałoby to sens, nawet jak przyszłaby jedna osoba – mówi zadowolony Grzegorz Palka, burmistrz Nowogrodu. - Cieszę się, że tyle osób skorzystało i zaszczepiło się przy okazji zakupów na targowisku. Widać, że wyjście do ludzi daje pozytywny wynik – podsumowuje.

Samorządowiec przypomina, że 14. sierpnia ponownie staną namioty i będzie można zaszczepić się drugą dawką Pfizera, a ci którzy jeszcze się wahają i nie przyjęli szczepionki, będą mieli okazję zaszczepić się albo jednodawkowym preparatem Vaccine Janssen, albo innym dwudawkowym.

Nie wszyscy jednak chętni zostali zaszczepieni. Z odmową spotkała się obywatelka Ukrainy, która pracuje w Polsce. Aby cudzoziemiec został zaszczepiony powinnien mieć e-skierowanie. Wszyscy, którzy posiadają polski numer Pesel i są powyżej 12 roku życia, mają takie skierowanie wystawione automatycznie. Zatem wcześniej taka osoba powinna zgłosić się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Lekarz POZ ma prawo i powinien wystawić skierowanie na szczepienie za pośrednictwem aplikacji gabinet.gov.pl. Wystawiając skierowanie, w polu „dane pacjenta” powinien wybrać „Inny identyfikator” (zamiast „Numer PESEL”) i wprowadzić numer dokumentu tożsamości, jakim posługuje się uprawniony obcokrajowiec. Najlepiej, żeby był to numer paszportu lub zagraniczny dowód osobisty. Po takiej operacji taka osoba z dokumentem tożsamości może udać się na szczepienie. 

Do niedzieli (25.07) w Gminie Nowogród zaszczepiono 1 118 mieszkańców, co daje 27,9% wszystkich uprawnionych. W Polsce w pełni zaszczepiono prawie 17 mln osób. Daje to 44% całej populacji, choć pierwsza dawką zaszczepiło się do tej pory 18 012 081 chętnych, czyli 47%. 

 

210819083017.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Nie wszyscy mieli tyle siły, aby wejść do środka do karetki. Na zdjęciu widać jak 
 mężczyzna przyjmuje szczepionkę na stopniu pojazdu.
Foto:
Foto:
Foto: Nie wszyscy mieli tyle siły, aby wejść do środka do karetki. Na zdjęciu widać jak kobieta przyjmuje szczepionkę na krześle.
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę