Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@

Bohater Europy „Time” za łomżyńskim wariantem Via Baltica

Adam Wajrak znany dziennikarz za swoje działania a rzecz ochrony środowiska naturalnego został wyróżniony przez prestiżowy amerykański tygodnik „Time” tytułem Bohatera Europy. Podczas oficjalnej ceremonii rozdania nagród pojawił się ubrany w koszulkę: „Via Baltica - not this way” (Via Baltica – nie tędy droga). To główne hasło organizacji ekologicznych walczących o powstrzymanie, budowy kluczowego, dla przyrody fragmentu Via Baltica tzw. wariantu białostockiego.

O demonstracji Wajraka poinformował na swojej stronie internetowej WWF. - „Wajrak, mieszkaniec Puszczy Białowieskiej i znany dziennikarz piszący o przyrodzie, od kilku już lat wspiera działania organizacji ekologicznych protestujących przeciw bezprawnej i bezzasadnej budowie drogi ekspresowej, która miałaby przebiegać przez Puszczę Augustowską, Bagna Biebrzańskie i Puszczę Knyszyńską, niszcząc ostoje głuszców, orłów, wilków i rysi. Oficjalnie dotychczas rozpatrywane są dwa warianty trasy Via Baltica: przez Białystok oraz krótszy o 30 km i znacznie bezpieczniejszy dla środowiska - przez Łomżę. Niestety władze lokalne oraz białostocka GDDKiA, metodą faktów dokonanych i decyzji podejmowanych za zamkniętymi drzwiami forsują wariant białostocki.”
Ekolodzy mają nadzieję, że ta jasna deklaracja Adama Wajraka, na międzynarodowym forum, skłoni przedstawicieli władzy do refleksji i powstrzymania decyzji, która na zawsze może odmienić przyrodę tej części kraju.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę