Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Święto Odzyskania Niepodległości

11 listopada 2005 Łomża

Złożeniem kwiatów w Miejscach Pamięci Narodowej, także uroczystą odprawą pocztów sztandarowych i Apelem Poległych przed pomnikiem głazem KU CZCI HARCERZY ZIEMI ŁOMŻYŃSKIEJ na skwerze im. Leona Kaliwody rozpoczęły się łomżyńskie uroczystości 87 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Kilkadziesiąt minut później w Katedrze pod przewodnictwem bp Stanisława Stefanka łomżanie dziękowali Bogu za Niepodległość.

„Czuwam to znaczy pamiętam” - mówił przed pomnikiem harcerzy prezydent Łomży Jerzy Brzeziński. Zebrało się tu kilkuset mieszkańców Łomży. Byli harcerze, żołnierze, młodzież szkolna, kombatanci, przedstawiciel organizacji społecznych, władze miasta i powiatu, parlamentarzyści... Prezydent przypomniał, że przed 87 laty, gdy Polska odzyskiwała niepodległość w Łomży przelewała się krew bohaterów. 11 listopada 1918 roku walkach ulicznych prowadzonych z Niemcami zginął zastępca komendanta okręgu Polskiej Organizacji Wojskowej Leon Kuczyński „Kaliwoda”.

Podczas Mszy Świętej w intencji Ojczyzny ordynariusz łomżyński bp. Stanisław Stefanek podkreślał, że dziś „dziękujemy Bogu za wolność całej Polski, za niepodległość Ojczyzny”. Przypomniał, że Bóg stworzył człowieka wolnym. - „Wolność jest powszechna dla ludzi. Nikt z ludzi, żaden parlament nie musiał nam jej nadawać”. W historii Polski mamy jednak przykłady gdy „zabierano nam Boga, zabierano nam wolność i w efekcie zabierano życie” - mówił biskup.

Źródło: www.4lomza.pl Autor: cz
 
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę