Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

„Godziny ciszy” w Venedzie

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób o wysokiej wrażliwości na bodźce takie jak światło czy dźwięki, zarządca EPP, zarządca Venedy, na stałe wprowadza „Godziny ciszy”. Przez minimum trzy godziny w tygodniu zostanie wyłączona muzyka, a komunikaty głosowe będą ograniczane do minimum. Wszędzie, gdzie będzie to możliwe, zostaną również przygaszone światła. Akcja, mająca na celu zapewnienie komfortu podczas zakupów oraz kształtowanie postawy empatii wobec osób z nadwrażliwością na głośne dźwięki i mocne światło startuje od 11 maja.

Żyjemy w czasach, w których otoczenie stymuluje nas wieloma bodźcami, takimi jak dźwięki, światło, zapachy. Dla wielu osób ta mnogość doświadczeń powoduje tak duży dyskomfort, że nie mogą zaspokajać swoich codziennych potrzeb, do których należą m.in. zakupy. W EPP jesteśmy wrażliwi na potrzeby innych i dostrzegamy, że klienci odwiedzający nasze centra są bardzo różni. Wprowadzenie „Godzin ciszy” to gest w kierunku osób o wysokiej wrażliwości na bodźce i jednocześnie stałe udogodnienie, które ułatwi im zakupy, a co za tym idzie – funkcjonowanie na co dzień. To także wyjście naprzeciw preferencjom grupy klientów, która woli spokojne zakupy w ciszy – pisze w nadesłanym komunikacie Urszula Matej-Bil, dyrektor komunikacji EPP.

Większość z nas jest w stanie efektywnie przetwarzać sygnały napływające z otoczenia przy pomocy zmysłów i pracy układu nerwowego. Są jednak ludzie, u których niektóre wrażenia mogą powodować reakcje negatywne. Fundacja Synapsis przypomina, że zaburzenia integracji sensorycznej bardzo często występują u osób w spektrum autyzmu, ale nadwrażliwość na bodźce może dotyczyć też osób np. cierpiących na migrenę lub wysoko wrażliwych. Pewne bodźce dotykowe, słuchowe, wzrokowe czy zapachowe napływające ze środowiska, są odbierane przez nie jako zbyt silne. W efekcie zbyt ostre światło, głośne dźwięki, zatłoczone pomieszczenia czy intensywne zapachy mogą dezorganizować, rozprasza  uwagę, wywołać niepokój, a nawet powodować ból.

Akcja „Godziny ciszy” miała wystartować w kwietniu, czyli w Miesiącu Świadomości Autyzmu. Jednak ze względu na ograniczenia w działalności centrów handlowych rusza od 11 maja. W centrach handlowych EPP zakupy w ciszy będzie można zrobić w każdy wtorek w godzinach 15:00-18:00. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę