Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@

Jak zdrowe odżywianie wpływa na samopoczucie?

Nie da się ukryć, że odpowiednie odżywienie ma wpływ na nasze samopoczucie. Spożywając odpowiednie posiłki i w odpowiednich porach jesteśmy w stanie dobrze funkcjonować, nie mając problemów z wagą. Jak zatem dobrze się odżywiać? Czy jest to łatwe w sytuacji gdy wiele godzin spędzamy w pracy bądź ona nie ułatwia aktywności fizycznej? Czy warto korzystać z cateringu dietetycznego? Na te oraz inne pytania dowiesz z naszego artykułu. Zapraszamy!

Zdrowie odżywianie jako element dbania o siebie

Dzisiejszy świat jest bardzo dynamiczny i żyjemy w nim szybko. Można wręcz powiedzieć, że nie mamy czasu na nic. Ogromnymi problemami, które wynikają z braku czasu są zaburzone relacje z bliskimi, jak również nieodpowiednie odżywianie, które przekłada się na wzrost naszej wagi, a ten z kolei na nasze gorsze samopoczucie. Warto zaznaczyć, że jedzenie typu fast food często charakteryzuje się dużą kalorycznością, a w połączeniu z brakiem ruchu ma opłakane skutki, które mogą doprowadzić do chorób. Pytaniem pozostaje to, czy jedzenie, które otrzymujemy w postaci kebabów, hamburgerów czy cheeseburgerów jest przygotowane ze świeżych składników, czy raczej z takich, co do których są wątpliwości.

Na odmiennym biegunie są dietetyczne cateringi, które zawsze są przygotowane ze świeżych składników i menu jest zmieniane praktycznie codziennie. Przede wszystkim są to posiłki małokaloryczne dostarczające organizmowi niezbędnych mikroelementów. 

Bez względu na to, jaki mamy stan zdrowia, zawsze warto jeść dużo owoców i warzyw. Są to niezbędniki odpowiedniego funkcjonowania, które wzmacniają nasze organy. Oczywiście, można skonsultować swoje żywienie z dietetykiem, jednak jeżeli masz problemy np. z sercem, to warto jeść wiele pomidorów, bananów czy ziemniaków. W pierwszej kolejności trzeba postawić na zielone warzywa zawierające sterole i stanole roślinne jak: brukselka, brokuły, awokado czy boćwinę. Dodatkowo obniżają zły cholesterol.

Jak duży wpływ ma dieta na nasze funkcjonowanie?

W dużym skrócie - ogromny. Często nie zdajemy sobie sprawę z tego, że wieczorne objadanie się ma duży wpływ na jakość snu, a w efekcie na nasze samopoczucie kolejnego dnia. Przyjęło się, że od 50-70% produktów powinno zawierać węglowodany, od 20 do 30% to tłuszcze, a białka od 10 do 15%. Ważnymi elementami w każdej diecie powinny być witaminy i minerały jak kwasy omega-3, magnez, cynk, czy witaminy z grupy B i E. 

Węglowodany to składnik, który jest odpowiedzialny za funkcjonowanie naszego mózgu. Przykładem takiego produktu jest chleb razowy, których w jednej kromce jest 18 gramów. Takie produkty jak ryby i mięso dają tryptofan odpowiedzialny za powstawanie takich hormonów jak dopamina znana jako hormon szczęścia czy też serotoniny. Dzięki nim mamy chęć do działania i motywację oraz odczuwamy przyjemność. Nie można zapominać o takich składnikach jak orzechy, pestki dyni, które zawierają mangan i magnez.

Pamiętaj, że dieta to nie tylko rodzaj i ilość spożywanych posiłków i aktywność fizyczna, to również odpowiedni sen, który jest bardzo często niedoceniany. Niehigieniczny tryb życia sprawi, że z Twojej diety praktycznie nic nie zostanie, a w dodatku ogarnie Cię frustracja.

Czy warto korzystać z cateringów?

Jeżeli mieszkasz sam, nie masz zbyt wiele czasu na gotowanie, to świetnym rozwiązaniem jest korzystanie np. z cateringu dietetycznego w Łodzi od SuperMenu. Do wyboru masz 8 typów diet charakteryzujących się różnymi daniami i doborem składników. Pamiętaj, że korzystanie z takiego cateringu nie zbawi Twojego organizmu i jeżeli posiadasz nadwagę, to powinieneś uzupełnić dobre żywienie o aktywność fizyczną.

Posiłki od SuperMenu to dobry początek na rozpoczęcie przemian i zachowywanie odpowiedniej równowagi psychiczno-fizycznej i dbanie o swój organizm. W zależności od swojej aktywności i preferencji żywieniowych możesz wybrać różną dietę. Dla przykładu, dietę jaką proponujemy dla sportowców to "Dieta Sport" zawierająca produkty z dużą ilością białka, tłuszczów i węglowodanów. Dzięki takim produktom Twój trening będzie bardziej efektywniejszy, a regeneracja będzie przebiegać bez przeszkód.

Pamiętaj, że catering dietetyczny w Łodzi od SuperMenu jest przygotowywany każdego dnia w wyliczonych porcjach, tym samym masz pewność, że taki jadłospis dzienny będzie dla Ciebie odpowiedni. Catering jest w dogodnych cenach, aczkolwiek trzeba sobie powiedzieć, że takie posiłki nie należą do najtańszych. Każdego dnia otrzymujesz 5 dań, które możesz wybrać i cena jest uzależniona od kaloryczności potraw. 

Zachęcamy Cię do korzystania z cateringu SuperMenu i dbaj o swoje zdrowie!

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę