Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 15 czerwca 2021 napisz DONOS@

Wiktoria! II Wicemiss Polski wróciła do Łomży

Główne zdjęcie
Wiktoria Ciochanowska, II Wicemiss Polski (fot. Marek Maliszewski/4lomza.pl)

Wiktoria Ciochanowska ma w sobie moc wewnętrznego blasku. Na głowie lśnią subtelnie srebrne kryształki korony II Wicemiss Polski 2020, a w oczach pięknej łomżynianki lśnią iskry inteligencji, poczucia humoru i refleksu w rozmowach z gośćmi Domku Pastora. W środowe południe szczupła, wysoka - 176 cm wzrostu, sympatyczna 20-latka przyjęła torby prezentów od prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, który obdarował też 16-letnią Ewelinę Gutowską, TOP 10 Miss Polski Nastolatek.

Wiktoria Ciochanowska w naturalny, niewymuszony sposób rozdaje uśmiechy, odpowiada chętnie na pytania i lekko pozuje do zdjęć, jakby była zawodową modelką. Jednak po 5 latach uczestnictwa w konkursach piękności ma o wiele ambitniejszy plan. Zdecydowała się na 6-letnie studia lekarskie Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Czuje się dobrze przygotowana do studiów, ponieważ zdała maturę w renomowanym I LO w Łomży, jednym z kilku najlepszych w Podlaskiem. Wiktoria to absolwentka PG 6 oraz SP 10, więc kroczy śladami edukacyjnymi Piotra Domalewskiego, autora nagradzanych filmów "Cicha noc" i "Jak najdalej stąd". Czy zechciałaby wystąpić w nowym dziele zdolnego krajana z Łomży...? Odpowiedź wcale nie jest oczywista. Wiktoria tłumaczy, że tak jak są różnice między miss a modelkami, prezentującymi kreacje, tak są różnice między miss a aktorkami. Po chwili wahania odpowiada, że spróbowałaby swoich sił w roli filmowej, gdyby ktoś, kto się zna na aktorstwie, dostrzegł w niej odpowiednie predyspozycje. Bardziej odpowiadają jej perspektywy w zawodzie lekarza.
- Po prostu, pragnę być wykształconą, samodzielną i silną kobietą, która wie, czego chce od życia - uśmiecha się promiennie, również jako Miss Polski Widzów Polsatu w 2020 i Miss Ziemi Łomżyńskiej 2020. Sukcesy z minionego roku przyszły po 5 latach od debiutu Wiktorii w konkursach piękności: w 2015 została Miss Podlasia Nastolatek i II Wicemiss Polski Nastolatek. 

Wiktoria ma szansę być pierwszą lekarką w rodzinie, a dwie młodsze siostry - przeżyć przygodę, na jaką zdecydowała się przyszła II Wicemiss. Oprócz poznania wielu ciekawych ludzi, konkurs uczy wytrwałości. Przed galą finału Miss Polski, który w tym roku odbywał się w niedzielę, 17. stycznia bez publiczności, kandydatki miały zajęcia od rana do wieczora, np. próby, układy choreograficzne, sesje zdjęciowe.
- Jesteśmy ciągle obserwowane przez cały czas zgrupowania - śmieje się Wiktoria. - Ale to nic dziwnego, ponieważ jestem swoją własną wizytówką, podobnie jak wizytówką regionu.

Odważna Miss
Nic dziwnego, że mieszkańcy i przedstawiciele regionu cieszą się z osiągnięcia Wiktorii na arenie ogólnopolskiej, za co w nagrodę może poprowadzić w maju festiwal w Sopocie. - Miasto Łomża od pięciu lat wspiera wybory Miss Ziemi Łomżyńskiej i cieszymy się, że finalistki mają osiągnięcia w Polsce i za granicą, jak na przykład Wiktoria Wiśniewska - mówi z radością prezydent Chrzanowski i przypomina, że piękno, wdzięk i młodość pozytywnie wpływają na wizerunek Łomży. Dlatego we współpracy z Anną Kurządkowską - Kosińską, organizatorką konkursów Miss ZŁ, miasto finansuje, m.in. kalendarz z pięknymi dziewczętami na rok 2021, bannery na drogach wjazdowych, i zaprasza je do uświetnienia uroczystości sesji w Dni Łomży, jubileuszy, wręczania nagród, np. działkowcom.

Zdaniem Wiktorii Ciochanowskiej, udział w konkursie dodaje śmiałości, uczy pokonywania stresu, przełamywania wstydu, bycia sobą. Za jaką uważa siebie? - Szczera w 100 procentach, empatyczna, wrażliwa, łatwo się wzruszam - wylicza studentka medycyny. Korony w konkursie jako pierwsza pogratulowała jej mama, lecz gratulacje szybko zaczęły napływać z różnych stron od nieznajomych ludzi, m.in., za pośrednictwem profilu na IG. Wyrazy sympatii i podziwu również mogą wzruszyć...

Miss z "Wety"
Miss Nastolatek Ziemi Łomżyńskiej 2020 jest Ewelina Gutowska z gminy Grabowo k. Kolna, która dotarła do TOP 10, dziesiątki finałowej konkursu Miss Polski Nastolatek 2020. 16-letnia uczennica Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży nosi tytuły: Miss Polski Nastolatek Mediów Społecznościowych oraz Miss Nastolatek Jubiler Schubert.
- Dziewczyny były naprawdę bardzo ładne. Wiele z nich mogło dostać koronę najpiękniejszej - mówi skromnie o swoim sukcesie  Ewelina.
Z nauką sobie dobrze radzi i zamierza zajmować się po ukończeniu 70-letniej "Wety" przy Stacha Konwy medycyną estetyczną i  modelingiem. Może zobaczymy ją na pokazach w Paryżu...?

Mirosław R. Derewońko

 

Adres: mrd@4lomza.pl
Tel. kom.: 696 145 146    

200609064623.png
Foto: Wiktoria Ciochanowska, II Wicemiss Polski (fot. Marek Maliszewski/4lomza.pl)
Foto: Ewelina Gutowska, Wiktoria Ciochanowska
Foto: Anna Kurządkowska - Kosińska, organizatorka konkursów Miss Ziemi Łomżyńskiej
Foto: Wiktoria Ciochanowska, Mariusz Chrzanowski, Ewelina Gutowska
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę