Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Ruszają zapisy na szczepienia

Główne zdjęcie
Michał Dworczyk

15 stycznia rusza rejestracja seniorów 80+ i formularz zgłoszeń dla pozostałych – ogłosił w środę szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. Rozpoczyna się proces powszechnych szczepień przeciw COVID-19.

Od 15 stycznia seniorzy powyżej 80. roku życia będą mogli zarejestrować się na szczepienia na konkretny termin. Zaraz potem, bo od 22 stycznia, będą mogły zrobić to osoby, które skończyły 70 lat. Pozostali będą mogli zgłosić chęć zaszczepienia poprzez krótki formularz online. Dzięki temu otrzymają informacje, gdy ruszy rejestracja na konkretny termin dla konkretnych grup wiekowych lub zawodowych. 

Od 15 stycznia na stronie www.gov.pl/szczepimysie uruchomiony zostanie formularz, gdzie każdy kto skończył 18 rok życia, będzie mógł zgłosić chęć zaszczepienia się online. Wypełnienie formularza sprawi, że jak ruszy rejestracja dla Twojej grupy wiekowej lub zawodowej otrzymasz mejla z informacją o wystawieniu e-skierowania na szczepienie. Pozostanie tylko zarejestrować się wtedy na konkretny termin – zapewniają organizatorzy szczepień.

Rejestracja na szczepienia dla osób powyżej 80. i 70. roku życia
Między 15 a 22 stycznia na konkretny termin szczepienia rejestrować mogą się tylko seniorzy 80+, którzy są najbardziej zagrożeni ciężkim przebiegiem COVID-19, dlatego to oni będą mogli wybierać na początku dogodne terminy – mówił szef KPRM.

Na konkretny termin mogą zarejestrować się:

  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat,
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat.

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

Rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 jest szybka i prosta. Podczas rejestracji wybierasz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Na podany numer telefonu otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Do rejestracji nie musisz mieć żadnych dodatkowych dokumentów – wystarczy nr PESEL. 

Zarejestrować możesz się: 

1. Przez telefon – dzwoniąc na bezpłatną i całodobową infolinię 989. Konsultant pomoże znaleźć Ci dogodny termin oraz miejsce najbliższe Twojego zamieszkania. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego.

2. Online poprzez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl, ale musisz mieć Profil Zaufany. System zaproponuje Ci 5 dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli przebywasz gdzieś indziej, będziesz mógł samodzielnie wyszukać punkt szczepień przez wyszukiwarkę.

3.  W wybranym punkcie szczepień czyli poprzez bezpośredni kontakt z wybranym punktem szczepień. Mapa punktów oraz dane kontaktowe do każdego z nich dostępne są tutaj.

Rejestracja i co dalej? 
Kiedy nadejdzie Twój termin, udaj się do punktu szczepień. Na miejscu przejdziesz kwalifikację do szczepienia, a następnie – samo szczepienie przeciw COVID-19.

Podanie drugiej dawki szczepionki zależy od tego, szczepionkę którego producenta otrzymasz. Rejestracja na kolejną dawki odbywa się w punkcie szczepień podczas pierwszej wizyty. Nie musisz więc dzwonić na infolinię ani umawiać się przez stronę internetową.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę