Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Wojewoda: Miejsca zabezpieczać stanowiskowo, nie blokować całych oddziałów

Główne zdjęcie
Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski

- Będzie to duże ułatwienie dla pacjentów z Łomży i terenu łomżyńskiego – mówi Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski ogłaszając podjęcie wczoraj decyzji o „odmrożeniu” Stacji Dializ i Oddziału Nefrologii Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Stacja i oddział były jednymi z kilku, które po odblokowaniu szpitala 1 czerwca nadal pozostały tylko dla osób zakażonych i z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Ponownie ma zacząć pracę od 1 lipca.

Po decyzji wojewody Paszkowskiego z 13 marca szpital w Łomży od 16 marca do 1 czerwca był jednoimiennym szpitalem zakaźnym przeznaczonym tylko i wyłącznie dla pacjentów z zakażeniem koronawirusem. Wszystkich pacjentów ewakuowano, a mieszkańcy Łomży i okolicy specjalistycznej pomocy medycznej musieli szukać kilkadziesiąt kilometrów od miasta. Pod koniec maja wojewoda zmienił marcową decyzję „odmrażając” od początku czerwca poradnie, szpitalne zakłady i większość oddziałów. „Jednoimienne” na które mogą być przyjmowani  tylko pacjenci z podejrzeniem bądź zakażeniem SARS-COV-2 pozostały oddziały: Nefrologiczny ze Stacją Dializ, Noworodków i Wcześniaków, Ginekologiczno-Położniczy, Neurologiczny, Płucny, Okulistyczny i Zakaźny.
Teraz wojewoda zmienił swoją majową decyzję uwalniając oddział Nefrologiczny ze Stacją Dializ, która przed przekształceniem szpitala w szpital zakaźny obsługiwała 87 pacjentów. Przez ostatnie miesiące są oni dowożeni do stacji dializ w Grajewie, Białymstoku, Ełku, Suwałkach czy Ostrołęce i Makowie Mazowieckim. O dobrej dla nich nowej decyzji wojewody, dotyczącej odblokowania stacji dializ w Łomży, informowaliśmy wczoraj. 

Zobacz: Stacja dializ w Łomży będzie odmrożona

Jolanta Gryc ze szpitala w Łomży wyjaśniała, że w związku wymaganiami Ministerstwa Zdrowia dotyczącymi np. badania pracowników w kierunku SARS-CoV-2, przyjęcia pacjentów w „odmrożonej” stacji dializ w Łomży będą realizowane od 1 lipca 2020 r.

Dziś rano wojewoda Bohdan Paszkowski był pytany przez dziennikarzy m.in. o możliwość odblokowania innych szpitalnych oddziałów.
- Ja od początku byłem zwolennikiem, żeby miejsca zabezpieczać stanowiskowo, nie blokować całych oddziałów  - mówił wojewoda Paszkowski dodając, że ma nadzieję, że ten proces będzie następować.  
Wojewoda przyznawał, że dotychczas te miejsca wydzielone nie były wykorzystywane w sposób znaczny, ale zaznaczał, że ewentulane noiwe decyzje bedą zależeć od rozwoju sytuacji epidemicznej.  

W przypadku szpitala w Łomży kolejnymi odmrażanymi powinny być oddziały: Ginekologiczno-Położniczy, oraz Noworodków i Wcześniaków. 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę