Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Dyrektor szpitala zarobi więcej

Główne zdjęcie
Jarosław Pokoleńczuk (fot. UM WP)

Od poniedziałku Szpitalem Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży zarządza Jarosław Pokoleńczuk z Białegostoku. Były dyrektor szpitala w Mońkach wygrał drugi, ogłoszony w tym roku przez władze województwa konkurs na to stanowisko, po tym gdy pod koniec 2019 roku, po kilku miesiącach pracy zrezygnował Mariusz Obrycki z Łomży. Okazuje się, że nowy dyrektor łomżyńskiego szpitala będzie zarabiał znacznie więcej niż poprzednik.

Zarząd Województwa Podlaskiego Jarosława Pokoleńczuka na dyrektora szpitala w Łomży powołał uchwałą z 13 maja 2020 r. 

§ 1. Powołuje się Pana Jarosława Pokoleńczuka na stanowisko Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży na okres 6 lat od dnia 1 czerwca 2020 r. do dnia 31 maja 2026 r.

Tego samego dnia Zarząd Województwa Podlaskiego podjął oddzielną uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia miesięcznego nowego dyrektora łomżyńskiego szpitala.                     

§ 1. Z dniem 1 czerwca 2020 r. przyznaje się Panu Jarosławowi Pokoleńczukowi - Dyrektorowi Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży wynagrodzenie miesięczne w wysokości 19 500,00 zł.

To oznacza, że Pokoleńczuk będzie zarabiał znacznie więcej niż jego poprzednik. Powołując przed rokiem na stanowisko dyrektora szpitala w Łomży Mariusza Obryckiego ustalono mu wynagrodzenie w wysokości 14 tys. zł miesięcznie.

Warto przypomnieć, że do poniedziałku szpitalem w Łomży kierował Jacek Roleder z Białegostoku. Jego na pełniącego obowiązki dyrektora szpitala powołał zarząd województwa 16 marca 2020 r. chwilę po tym, gdy z pełnienia tej funkcji, wobec decyzji wojewody o przekształceniu w szpital jednoimienny zakaźny, zrezygnowała dr. Joanna Chilińska, zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa. 

To ile Roleder zarabiał jako p.o. dyrektora szpitala w Łomży jest tajemnicą. Jego zarobki ustalił sam marszałek województwa Artur Kosicki, a Urząd Marszałkowski nigdy nie ujawnił tej kwoty.

zobacz: Tajne zarobki p.o. dyrektora szpitala


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę