Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

27.05.2020 Dzień z tatą

Dzień dobry Kochani w środę. ,,Dzień taty” obchodzimy 23 czerwca, ale w tym tygodniu rozmawiamy o rodzinie, dlatego też dzisiejszy dzień poświęcony będzie tylko dla ukochanego taty.

 

 Zaproście dziś swojego tatusia do zabawy i spędźcie z nim cały dzień – niech to będzie męski dzień lub dzień tatusia z ukochaną córeczką. Jeśli nie dacie rady dziś spędzić dnia z tatą, to poproście tatę, aby wybrał dogodny dla siebie termin na dzień tylko i wyłącznie ze swoimi dziećmi.

1. ,,Tata jest potrzebny” – zaśpiewajcie dla taty poznaną piosenkę, niech dowie się jak bardzo jest dla was ważny i potrzebny.

https://www.youtube.com/watch?v=RTkDuJ2y2s8

2. ,,Tato – dobrze mieć Ciebie” – wyrecytujcie dla tatusia poznany wierszyk, powiedzcie dla taty jak bardzo mocno Go Kochacie. Wręczcie dla taty laurkę, którą samodzielnie wykonaliście (niezapomnijcie taty mocno uściskać).

Tato – dobrze mieć Ciebie.                                 
Tyś jak obłoczek i księżyc na niebie
Ty wiesz jak można wszystko naprawić         
Chcesz ze mną pograć i się pobawić.
Jesteś dla mnie wspaniały Tato, wiec dziękuję Tobie za to

Dzisiaj powiem Ci na uszko, że cię kocha me serduszko

 

3. ,,Zabawy z tatą” – zestaw zabaw ruchowych wykonywanych wspólnie z tatą

„Bączek” - rodzic i dziecko siedzą na podłodze z nogami ugiętymi w kolanach i lekko uniesionymi. Odpychając się rękoma, każdy próbuje samodzielnie obracać się w miejscu wokół własnej osi.

„Przepychanki” - rodzic i dziecko siedzą na podłodze tyłem do siebie, stykają się plecami. Próbują przepchnąć sie nawzajem w przeciwną stronę.

- rodzic i dziecko siedzą na podłodze (siad skrzyżny), zwróceni przodem do siebie. Dziecko i dorosły próbują odpychać się rękami

„Skała” - rodzic przyklęka, opierając się dłońmi na podłożu. Dziecko stoi lub klęczy obok partnera i próbuje poruszyć, przesunąć dorosłego („skałę”), za każdym razem z innej strony - zmiana ról.

,,Rowerek” – rodzic i dziecko kładą się na podłodze, podnoszą nogi do góry, łączą stopy dorosłego ze stopami dziecka i poruszają nogami jakby jechali rowerem, nie odrywając stóp od partnera.

,,Taczka” – dziecko jest taczką, trzyma ręce na podłodze, rodzic unosi jego nogi. Dziecko idzie poruszając rękoma

,,Samolocik” – rodzic podnosi dziecko do góry i kręci  nim w prawo i w lewo, udając lot samolotu

,,Wielkoludy” – rodzic sadza dziecko na swoich ramionach (,,na barana”) i spaceruje tak po całym mieszkaniu.

„Lustro” - rodzic i dziecko siadają w parach naprzeciwko siebie. Rodzic wykonuje dowolne ruchy, gesty, miny, dziecko go naśladuje - zmiana ról.

4. ,,Daj mi rękę tato” – taniec w rytm muzyki razem z tatą

Zaproście tatę do tańca, tańczcie w rytm muzyki.

https://www.youtube.com/watch?v=ZxgFEtsfIBs&list=PLZs_Yl1jfVlJaiiB-tE8jPGVVPPmOtQ2u

5. ,,Dzień z tatą” – spędźcie wspólnie dzień tylko z tatą, pobawcie się wspólnie, pomajsterkujcie, wyjdźcie na rower, na spacer itp.

 

Życzymy miłego i udanego ,,Dnia z tatą”. Pochwalcie się zdjęciami, jak spędzaliście wspólnie dzień.

Pozdrawiamy was serdecznie.

Pani Iza i Pani Basia

Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę