Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

25.05.2020 Fotografie rodzinne

Dzień dobry Kochani w poniedziałek. Rozpoczynamy kolejny tydzień zdalnej nauki. W tym tygodniu tematem kompleksowym jest ,,Ja i moja rodzina”. Dzieci utrwalą sobie imiona członków rodziny oraz stopień pokrewieństwa. Wzmocnią więź uczuciową z rodzicami, rodzeństwem oraz dziadkami.

 

1.  ,,Fotografie rodzinne” - oglądanie zdjęć w albumach, rozmowa na temat członków rodziny.

Poproście rodziców, aby pokazali wam albumy ze zdjęciami od waszego urodzenia. Zwróćcie uwagę jak się zmienialiście przez te 3 – 4 lata. Spróbujcie nazwać członków rodziny, których widzicie na zdjęciu – jak mają na imię oraz kim dla was są. Nazwijcie miejsca, w których byliście oraz co tam robiliście. Porozmawiajcie z rodzicami na temat zdjęć, które będziecie wspólnie oglądać.

,,Na starej fotografii” - spytajcie się babci lub dziadka, czy mają zdjęcia waszych rodziców, gdy byli w waszym wieku, pooglądajcie również stare fotografie, porozmawiajcie z dziadkami na temat zdjęć które wam pokazują – gdzie one zostały zrobione, kto jest na zdjęciach.

 

2. „Kto to jest?” – zabawa rytmiczna.
Dzieci poruszają się po pokoju w rytmie wystukiwanym przez rodzica. Podczas przerwy w grze rodzic wskazuje w albumie  wybranego członka rodziny, a dziecko klaszcze w ręce i rytmicznie wypowiada z nim zdanie, np.: „To jest mama”; „To jest tata”; „To jest babcia”; „To jest dziadek”

3. ,,Rodzinne kalambury” - zabawa ruchowa

Zabawa w kalambury. W zabawie może wziąć udział cała rodzina. Jedna osoba pokazuje, reszta próbuje odgadnąć. Osoba pokazująca naśladuje czynności charakterystyczne dla danego członka rodziny np.: mama zmywa naczynia, tata trzepie dywan, babcia robi na drutach, brat czyta książkę itp.

4. ,,Finger Family Song” – zabawa paluszkowa przy muzyce w języku angielskim

https://www.youtube.com/watch?v=G6k7dChBaJ8

 

Życzymy miłej zabawy  i słonecznego dnia.

Pozdrawiamy was serdecznie i bardzo tęsknimy.

Pani Iza i Pani Basia

Foto:
Foto:
Agata Komorowska
nie, 24 maja 2020 19:55
Data ostatniej edycji: nie, 24 maja 2020 19:56:56

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę