Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

W Łomży też będą pobierać wymazy na koronawirusa... „w najbliższym czasie”

Główne zdjęcie
Szpital jednoimienny zakaźny w Łomży

Wczoraj informowaliśmy o tym, że mieszkańcy Łomży objęci kwarantanną w związku z podejrzeniem koronawirusa, na pobranie wymazów mają jeździć do Zambrowa, Wysokiego Mazowieckiego lub Grajewa, gdzie Narodowy Fundusz Zdrowia płacił za funkcjonowanie mobilnych punktów do pobierania wymazów. Dlaczego takiego mobilnego punktu do pobierania wymazów nie ma w Łomży? - na to pytanie NFZ jeszcze nie odpowiedział, ale Jolanta Gryc ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży zapowiada, że w najbliższym czasie w łomżyńskim szpitalu ma być także uruchomiony mobilny punkt pobrań materiału do badań w kierunku Covid-19.

- Mobilna placówka będzie ustawiona w punkcie komunikacyjnym w okolicy SOR-u zapewniając pacjentom łatwy dojazd, z jednoczesnym zapewnieniem bezpieczeństwa dla osób z niego korzystających oraz personelu medycznego – zapowiada Jolanta Gryc zaznaczając, że mobilny punkt pobrań materiału do badań w kierunku Covid-19 w łomżyńskim szpitalu będzie czynny codziennie (poniedziałek - niedziela) w godz. 9.00-11.00. - Badanie będzie można wykonać w 12 dniu kwarantanny. Warunkiem jest posiadanie własnego samochodu, umożliwiającego przemieszczanie się bez kontaktu z innymi osobami.

Jak przekazuje Gryc osoby przebywające na kwarantannie o możliwości wykonania badania będą informowane poprzez aplikację ,,kwarantanna”. Jednocześnie otrzymają wykaz placówek mobilnych z numerami telefonów kontaktowych. Po wybraniu naszego szpitala i umówieniu telefonicznym badania będzie wysyłane poprzez aplikację potwierdzenie terminu zgłoszenia się, które jest tożsame ze skierowaniem na badanie i zwolnieniem z kwarantanny na czas badania.

Do punktu pobrań należy zgłosić się własnym środkiem transportu. Wymaz będzie pobrany przez odpowiednio przygotowany personel medyczny szpitala bez konieczności wychodzenia pacjenta z samochodu. Należy zabrać za sobą dokument ze zdjęciem i numerem PESEL.

Oczekuje się, że mobilny punkt pobrań materiału do badań na obecność koronawirusa dla osób kończących kwarantannę w łomżyńskim szpitalu ruszy w ciągu najbliższych dni. Kiedy dokładnie, tego jeszcze nie wiadomo. 

zobacz: Po kwarantannie z Łomży... 25, ponad 40 albo 60 km

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę