Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Po kwarantannie z Łomży... 25, ponad 40 albo 60 km

„W 12 dniu kwarantanny zrób bezpłatny test na koronawirusa, adresy punktów pobrań uzyskasz na pacjent.gov.pl lub dzwoniąc pod numer 800-190-590”. - SMS takiej treści dostają osoby w 11 dniu kwarantanny. Każdy, kto dostanie takiego smsa, za darmo i dobrowolnie może w 12 dobie kwarantanny wykonać badanie w mobilnym punkcie pobrań wymazów. Najbliższe Łomży takie punkty są w szpitalach w Zambrowie, Wysokiem Mazowieckiem, Grajewie...

Jak informuje Rafał Tomaszczuk, z białostockiego oddziału narodowego Funduszy Zdrowia w województwie podlaskim działa 9 takich mobilnych punktów pobrań wymazów.  W Białymstoku przy Białostockim Centrum Onkologii, w Suwałkach przy szpitalu wojewódzkim, w Grajewie, Łapach, Siemiatyczach, Bielsku Podlaskim, Hajnówce,  Zambrowie i Wysokiem Mazowieckiem przy szpitalach powiatowych.
- Na pobranie wymazu trzeba dojechać na miejsce własnym autem i koniecznie zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem i numer PESEL – podaje Tomaszczuk. - Wymaz zostanie pobrany bez wysiadania z auta. Wynik badania zostanie przekazany przez laboratorium jak też będzie dostępny na Internetowym Koncie Pacjenta.

Mobilne punkty pobrań działają 7 dni w tygodniu, co najmniej dwie godziny dziennie. Ten najbliższy Łomży – oddalony o 25 km w szpitalu w Zambrowie (ul. Jana Pawła II 3) czynny jest w godzinach od 9.00 do 11.00  

Urzędnik z NFZ dodaje, że badania są w całości refundowane przez Fundusz, który zapłaci szpitalom za każdy pobrany wymaz 21 zł. Dodatkowo sfinansuje każdy dzień gotowości mobilnego punktu pobrań kwotą 300 zł.

Według danych Sanepidu w Łomży w poniedziałek rano, w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem kwarantanną objętych było 142 mieszkańców Łomży i  powiatu łomżyńskiego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę